mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 24.08.2024 : 22:26:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: weimaraner - čvek  (Prebrano 330435 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #255 : petek, 20.05.2005 : 15:59:56 »

Če bo članek dober, se morda celo včlanim v društvo Smiley Smiley

Saj se lahko vseeno Smiley. Te bomo oglobili za cela dva tisočaka. Če te pa še kaj o društvu zanima, pa kar vprašaj. Imaš na tem forumu podpredsednico (Breza) in tajnico (mene). Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
TAŠKA
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 4


« Odgovor #256 : petek, 20.05.2005 : 17:28:39 »

A bo v letošnjem letu mogoče pr nas dobit kakšnega weimaranerja, oz. so na poti kakšna legla? Čima kdo kakršne koli informacije kako priti do samčka ali smičke, prosim če mi lahko pomaga.
Logiran
kirka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75



« Odgovor #257 : ponedeljek, 23.05.2005 : 12:42:50 »

Torej, če se včlanim v društvo, ali to pomeni, da ko me 'oberete' Wink za tista dva jurja, avtomatično postanem tudi prejemnik omenjene revije, v kateri upam, da 'mrgoli' koristnih informacij za uboge lastnike 'kaj!!! a že celih 5 minut počivava, dajmo, dajmo greva  še na eno al' pa raj kr' na dve rundi gozdnega maratona' ptičarjev Roll Eyes? LP
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #258 : ponedeljek, 23.05.2005 : 13:49:26 »

Torej, če se včlanim v društvo, ali to pomeni, da ko me 'oberete' Wink za tista dva jurja, avtomatično postanem tudi prejemnik omenjene revije, v kateri upam, da 'mrgoli' koristnih informacij za uboge lastnike 'kaj!!! a že celih 5 minut počivava, dajmo, dajmo greva še na eno al' pa raj kr' na dve rundi gozdnega maratona' ptičarjev Roll Eyes? LP

Tako je!
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #259 : torek, 24.05.2005 : 11:25:16 »

Agnes, jaz te pa prosim, ce bi mi potem lahko poslala ta clanek ali pa ga dala na net. Zelo rada bi prebrala kaksne koristne informacije o teh prekrasnih sivckih.
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #260 : četrtek, 26.05.2005 : 20:00:29 »

A bo v letošnjem letu mogoče pr nas dobit kakšnega weimaranerja, oz. so na poti kakšna legla? Čima kdo kakršne koli informacije kako priti do samčka ali smičke, prosim če mi lahko pomaga.

 Undecided  ...težka bo letos - v Sloveniji imamo sicer nekaj mladih psic z opravljenim vzrejnim dovoljenjem, vednar nobena od njih še nima čez 3 leta. Ni videti, da bi se njihovi lastniki že letos odločali za podmladek.

Glede članka na netu je pa takole - če (in to je glavni pogoj) bo avtor članka in seveda edini slovenski vzreditelj weimov privolil v objavo njegovega besedila na netu, potem bo to seveda šlo, drugače pa ne.

kirki pa raje šenkamo izvod revije, saj članov, ki se v društvo včljanjujejo kot  oportunisti, nismo ravno veseli. Imamo namreč z njimi čisto preveč stroškov in dela, saj ob vseh ugodnostih, popustih, glasilih, pravilnikih itditd, ki jih naši člani prejemajo, muhe enodnevnice samo obremenjujejo naš proračun. Društvu se član "izplača le dolgoročno". Razen tega (članov je trenutno 172) se v društvo včlanjujejo tisti vodniki ptičarjev, ki jim članstvo v najstarejšem slovenskem pasemskem (in tudi kinološkem) društvu pomeni določeno čast in želijo biti stalno v stiku z dogajanji na področju ptičarske kinologije (vzreja, šolanje, preizkušnje, razstave...).

Lp, B.

Logiran
kirka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75



« Odgovor #261 : petek, 27.05.2005 : 13:56:45 »


Glede članka na netu je pa takole - če (in to je glavni pogoj) bo avtor članka in seveda edini slovenski vzreditelj weimov privolil v objavo njegovega besedila na netu, potem bo to seveda šlo, drugače pa ne.

kirki pa raje šenkamo izvod revije, saj članov, ki se v društvo včljanjujejo kot  oportunisti, nismo ravno veseli. Imamo namreč z njimi čisto preveč stroškov in dela, saj ob vseh ugodnostih, popustih, glasilih, pravilnikih itditd, ki jih naši člani prejemajo, muhe enodnevnice samo obremenjujejo naš proračun. Društvu se član "izplača le dolgoročno". Razen tega (članov je trenutno 172) se v društvo včlanjujejo tisti vodniki ptičarjev, ki jim članstvo v najstarejšem slovenskem pasemskem (in tudi kinološkem) društvu pomeni določeno čast in želijo biti stalno v stiku z dogajanji na področju ptičarske kinologije (vzreja, šolanje, preizkušnje, razstave...).

Lp, B.



Spoštovana ga. podpredsednica DLP,

se zahvaljujem za  pojasnilo o zaželenih in nezaželenih članih, ki pa mi je vseeno nekoliko nejasno: o kakšnem oportunizmu , o kakšnih muhah enodnevnicah  in obremenjevanju proračuna je tu govora?

Moje izkušnje s članstvom v kinoloških društvih so izgledale - vsaj do sedaj - nekako takole: plačaš jim članarino, plačaš šolanje, nato pa se te društvo zopet spomni  šele ob letu obsorej, ko ti pošljejo novo položnico za plačilo članarine - torej je v prvi vrsti zgolj obremenjen moj proračun. Od tu torej izvira moj skepticizem o smiselnosti takega in drugačnega 'članstva'.

Če je vaše društvo organizirano drugače in res nudite svojim članom prave informacije ob pravem času  - potem vsaka čast vašemu društvu (samo to, da ima društvo za sabo praktično že skoraj 100-letno - žal, vmes tudi prekinjeno tradicijo - še ne zagotavlja nujno tudi 'kvalitete').
 Tudi meni bi pred časom (tj. še  pred vašo ponovno vzpostavitvijo delovanja  DLP) informacije (pravilne in izčrpne, ki bi bile 'razumljivo' predstavljene tudi ne-lovskemu lastniku ptičarja)   -   še kako prav prišle.

Tole kar sledi, pa je zgolj moje osebno mnenje, s katerim nikakor nimam namena komu 'soliti' pameti, kako naj vodi neko društvo:
- če je namen nekega društva zgolj v neki 'ekskluzivnosti' rezervirani za izbrance - potem naj na svoja vrata pač izobesi napis 'all-exclusive' - pa se mu bomo mi 'navadna raja' zagotovo izognili že na daleč in ne bomo zapravljali vašega (in tudi svojega) dragocenega časa in denarja.
- če pa je namen društva propagirati svojo dejavnost, skrbeti za to, da bodo bodoči ali zdajšnji lastniki ptičarjev pravilno informirani, kar naj bi posledično zagotavljalo ustrezno in kvalitetno delo s ptičarji in njihovo vzrejo v Sloveniji (vsaj predvidevam, da naj bi bil to glavni namen DLP - no, morda pa se tudi motim) - potem mislim, da bi morali svoj odnos ga. podpredsednica   nekoliko drugače zastaviti - žal, se tako vzvišeno obnašanje na daljše obdobje zagotovo ne obrestuje najbolje - v nasprotnem primeru se pač ni treba preveč čuditi in zgražati, ko se vam bo zgodilo naslednje nerodovniško leglo 'skoraj' weimarancev.
Pa brez zamere - gre, kot že omenjeno, zgolj za moje osebno mnenje.

LP
Očitno nesojena članica DLP

PS
Kolikor je meni znano, v Sloveniji trenutno ni nobenega rejca weimarancev (pred leti sterilizirana psica menda ne šteje?!?).
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #262 : petek, 27.05.2005 : 22:33:23 »

Oportuneizem, spoštovana kirka, je zgolj iskanje koristi. In pravim samo, da je za večino članov, čast biti v društvu. To tudi jasno in glasno izrazijo. Ko bodo začeli delovanje društva kritizirati, pa bo vsekakor čas, da v društvu marsikaj spremenimo.

Res pa je, da član, ki samo enkrat plača članarino (takrat, ko pač kaj rabi), obremeni proračun društva, saj je samo tiskovina, ki jo prejme ob včlanitvi vredna precej več.

Vsekakor pa moram povedati, da vnaprejšnje napadanje društva nekako nekako ne pritiče sedanjim, bodočim, potencialnim ali kakršnim koli članom, sploh pa ne, dokler z dejavnostjo in delovanjem društva niso seznanjeni. Vsem tistim, ki pa imajo osnovane in upravičene konstruktivne kritike smo hvaležni, saj s tem izboljšujemo kvaliteto dejavnosti.

Tudi pripomba o vzreji nerodovniških weimov kaže na čisto nepoznavanje delovanja društva in mešanje društva, ki je namenjen članom (torej ljubiteljem ptičarjev - lovcem, nelovcem, tudi tistim, ki ptičarjev sploh nimajo), njihovemu informiranju, pomoči pri šolanju, organizaciji prireditev....itd z Vzrejno komisijo (ki spada pod KZS in ne pod društvo!) in se ukrarja z vzrejo.

Z vnaprejšnjim odklonilnim odnosom - brez utemeljenih kritik - zlepa ne dobiš pogrnjene rdeče preproge. Kako delujejo oz. ne delujejo druga pasemska in kinološka društva pa je pač politika posameznih organizacij in metanje vseh - ponavljam ŽE V NAPREJ  - v isti koš je nesmiselno.

Vsekakor pa bi se, spoštovana kirka,  tudi pred leti ob nakupu weima mirne duše posvetovala s komerkoli iz Vzrejne komisije pri KZS (kajti takrat je društvo stagniralo) in verjamem, da bi ti z veseljem nudili čim več informacij.

Jani se za ta post opravičujem, kajti ne spada v temo o weimih....in tudi zaključujem  to debato.

Lp, B.

Logiran
kirka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75



« Odgovor #263 : torek, 31.05.2005 : 13:04:58 »

Spoštovan Breza,

 popolnoma se strinjam, da tale post niti ne sodi v to rubriko, zato bom bolj 'kratka': - nikakor ni bil moj namen vnaprej kritizirati omenjeno društvo, pač pa zgolj vaš - vsaj zame - preveč oster odgovor. Zakaj? Objavljena je bila informacija, da bo v kratkem izšla nova št. revije o Ptičarjih, v kateri bo objavljen članek o weimarancih. Ne samo jaz, pač pa tudi drugi, so izrazili željo, da bi ta članek (še raje pa revijo) prebrali. In kaj se izkaže: revija oz. v tem primeru verjetno bolj glasilo, je zgolj internega značaja in je dostopna samo članom DLP.  Zaključek: glede na to, da vaši člani tako ali tako dobijo revijo, ne vem, čemu torej služi javno naznanjanje o izidu novih št. revije, če pa nečlanom tako ali tako ni dostopna? In ja, moja napaka (in hkrati res grozen zgled oportunizma) - se ne  bo ponovila, obljubim - če se želim včlaniti zato, da bi imela dostop so omenjene revije.

Torej spoštovana ga. podpredsednica DLP;
 
ko bo vaša revija namenjena tudi širšemu krogu ljudi in dostopna na prodajnih policah, jo bom z veseljem kupila (in plačala!) ter še raje prebrala, do takrat pa: slovenski pregovor sicer pravi, da se 'šenkanemu' konju ne gleda v zobe - vendar pa moje izkušnje kažejo, da je pametno vsakemu konju pogledati v zobe, še posebno pa prav šenkanemu; zatorej hvala za ponudbo, toda ne hvala.
LP
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #264 : torek, 31.05.2005 : 13:31:28 »

Zaključek: glede na to, da vaši člani tako ali tako dobijo revijo, ne vem, čemu torej služi javno naznanjanje o izidu novih št. revije, če pa nečlanom tako ali tako ni dostopna.

Kirka, podatek je bil objavljen samo in izkljucno zato, da se preveri, ce je tudi med  ljubitelji pasme dovolj interesentov, da se dogovorimo z avtorjem clanka, da dovoli objavo na internetu.  Moj post je bil napisan dobronamerno, zato te res ne razumem, zakaj toliko hude krvi in zolca. Vseeno pa hvala za tvoje mnenje.

Vsekakor se bomo potrudili, da se z avtorjem clanka dogovorimo o objavi. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #265 : sobota, 11.06.2005 : 22:57:01 »

Jaz sem v Piranu videla dolgodlakega weimaranerja. A kdo ve ali je Slovenc, ali je bil samo na obisku? Videla sem ga namreč v eni gostilni. Me je čisto očaral. Taka lepa dlaka in tako lepe očke. Cheesy

A imajo tudi dolgodlaki weimaranerji samo tretjino repa? Al imajo dovolj zaščite zaradi daljše dlake?

lp, rina

Logiran
kakky
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 16


« Odgovor #266 : ponedeljek, 27.06.2005 : 14:03:56 »

no, pa je debata spet zasla Cheesy
nekaj slikic nasega junca:
http://weim-thor.moj-album.com/

Logiran
TAŠKA
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 4


« Odgovor #267 : ponedeljek, 27.06.2005 : 14:35:40 »

 Cheesy
kakky

Moram priznat, da je Thor res fenomenalen in mi je full všeč. Daj mi zaupaj, kok si pršu do njega, ker jaz še vedno nisem zasledila nobenga legla.
Res je sladek.

Lp
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #268 : ponedeljek, 11.07.2005 : 14:56:15 »

pravi srček tale thor!!!

lp weimi
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #269 : torek, 26.07.2005 : 20:06:41 »

Sem na netu staknila en lušten filmček o weimijih.
Če si ga kdo želi ogledat:

http://www.akc.org/breeds/weimaraner/video.cfm

Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines