mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 13.08.2024 : 07:18:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 63   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci  (Prebrano 202737 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
Caterpillar
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 107


« Odgovor #180 : torek, 08.07.2003 : 20:18:45 »

kk
o teh eventih sem ti napisala samo zato, ker sem jih imela ravno pri roki Smiley, za tvoj konec se pa lahko pozanimam in ti sporocim, ce zelis, samo provinco mi sporoci, da te ne bi tokrat po nesreci kam v Avstralijo Grin napotila.
Katere spicializirane trgovine si pa ze obiskala-ce smem vprasat? Recimo Petsmart veriga je ena izmed bljak ali pa Petcetera, medtem ko za Superpet nimam nobenih pripomb. O manjsih zasebnih petshopih pa raje ne izgubljam besed!
"Vrhunska" hrana v supermarketih je pa ze dolgo stalna praksa.  Grin v Sloveniji se bunimo zaradi Pedigreeja in Chappija na bencinskah in v delikatesnih trgovinah, v Ameriki pa zaradi Iamsa ali Evkanube Grin.

LP
Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #181 : sreda, 09.07.2003 : 18:31:42 »

Citat
Katere spicializirane trgovine si pa ze obiskala-ce smem vprasat? Recimo Petsmart veriga je ena izmed bljak ali pa Petcetera, medtem ko za Superpet nimam nobenih pripomb.

...ves, da nimam pojma Huh... bom prav pogledala, sej ena je ob poti... bila sem tudi v eni v Montrealu... se je bila kar urejena, sam tole s kuzki v akvariju je bilo pa too much!... glede na to, kako veliko mesto je upam le, da so ze nasli nove lastnike, ki jim bodo privoscili spodobno zivljenje...

Sicer pa sem trenutno v Manitobi... to je osrednja Kanada, 2 uri od ZDA, predel z jezeri...
Logiran
DODO
gost
« Odgovor #182 : petek, 18.07.2003 : 10:50:56 »

Mene pa zanima, kakšna je normalna velikost in teža zlatega prinašalca (psičke) pri starosti nekaj manj kot 6 mesecev. Naša navihanka je zdaj težka 21kg, zmetit je pa nisem mogel, ker ji niti na misel ne pride, da bi 5 sekund stala pri miru.

Lp
Logiran
Charly
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 13


« Odgovor #183 : petek, 18.07.2003 : 12:22:24 »

Za vse, ki kopujejo zlate prinašalce( Grin Grin Grin) http://www.klub-retrieverjev.si/
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #184 : petek, 18.07.2003 : 12:25:51 »


Dodo, pri goldnckih je to cist easy. Nekje do 6. meseca naj bi se teza dvigovala po kilogram na teden. Tko da se tvoja psicka giblje nekje pri lazjih verjetno, odvisno od telesne zgradbe.

Visina pa, po standardu psice ne smejo preseci 58cm v vihru. Je pa tako da rastejo nekje do 12.-13. meseca skoraj sigurno.

Logiran
DODO
gost
« Odgovor #185 : nedelja, 20.07.2003 : 08:20:54 »

Zanima me še, do kdaj se zlatkotom razvija dlaka, ker se mi zdi, da je Doda precej malo odlakana. Na repu sicer že ima daljšo dlako, vendar to še ni tisto, kar bi moral bit.(stara je 6 mescov)
Logiran
DODO
gost
« Odgovor #186 : nedelja, 20.07.2003 : 08:25:13 »

Še to:hranim jo z eukanubo(včasih z royal caninom) in ne zdi se mi predebela.

Lp
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #187 : nedelja, 20.07.2003 : 11:31:01 »


Najprej Charly, sori k bom to napisala, ampak bodi raje tiho, ocitno o pasmi nimas najmanjsega pojma  Roll Eyes

Dodo,
zlati prinasalci spadajo med "tezje" pasme, tj kar se tice mase kosti in koncne teze glede na velikost.
Pri mladih psih je ena najvecjih tezav prehitra rast, saj v kratkem casu zelo pridobijo na veisini, posledica pa je ponavi vnetje pokostnice ali celo kaki odkruski v skocnih sklepih predvsem v komolcih.

Ze uveljavljena praksa po svetu (in vse bolj koncno tudi pri nas) zato je, da zlatega prinasalca zacnes najkasneje pri 6 mesecih hraniti s hrano za odrasle pse. O temu je bilo tukaj na forumu ze veliko napisanega zakaj tako. Tvoja odlocitev pa je ali raje verjames prodajalcem v stacunah in veterinarjem ki dobijo od prodane hrane jasno provizijo (junior hrana je med drazjimi), ali pa verjames dolgoletnim izkusnjam iz prve roke...

Tvojo psicko bi sicer morala videti, vendar je 21kg pri 6 mesecih priblizno 4-5kg premalo. Vendar kot sem rekla pri pasmi ne gledas toliko kilaze kot skupno razmerje velikost-masivnost kosti. Prav tako zlati prinasalec NI vitek pes ampak bi moral bit bolj cokate postave. Velikokrat namrec vidim pse, za katere so lastniki navduseni kako so vitki, meni pa se srce trga da so tako suhi... Ne pozabi da je nekje koncna teza med 28-35kg.

Ce mladi pes ne dobiva dovolj hrane in je celo bolj vitek kot buckast, to omejuje optimalni razvoj psa.
Se enkrat, goldiji se telesno razvijajo nekje do 3-4 leta starosti, v visino pa rastejo do cca 13. mesecev, psice naceloma celo do svoje prve gonitve ce se prvic gonijo okoli 15. meseca!!!

Dlaka je zadnja stvar, ki se pri goldnu razvije v celoti v koncno stanje, pa se to v bistvu ni cisto tako, saj 1. z vsako menjavo dlake potemnijo za en odtenek, ta proces traja celo zivljenje in 2. starejsi ko so, vec kvalitetnjese in daljse dlake imajo...

Zato naj te ne skrbi okoli dlake, tvoj psica ima zelo verjetno se t.i. puppy coat, ki ga mora najprej v celoti zamenjati z odraslo dlako, nato pa bo ob vsaki menjavi dobivala gostejso in daljso dlako.

Primer, moja 9-letna psicka (od istega vzreditelja kot tvoja), z vsakim letom postaja lepsa kar se tice videza (se ji spreminja tudi telesna konsitutcija) in dlake, saj ima sele zdaj zares kvalitetno iz vseh vidikov gledano dlako...

In aja ce primerjas njene slike pri 2 letih in zdaj pri 9 letih, niti pod razno ne reces da je to isti pes...ne po videzu ne po barvi...






Logiran
DODO
gost
« Odgovor #188 : nedelja, 20.07.2003 : 11:42:09 »

KO sem dddodo dans tehtu, sem ugotovil, da nima več 21 kil, ampak23 Grin Drugače pa se mi ne zdi suha(njena sestrca je še velik bolj), je pa res, da je tudi njena mama(Favilla von Axenfels) bolj suhe postave.

Lp
Logiran
DODO
gost
« Odgovor #189 : nedelja, 20.07.2003 : 11:46:10 »

Visoka je pribljižno 50-53cm. Je to dost Huh? Sicer je pa za mene itak najlepša in najboljša. Wink Wink
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #190 : nedelja, 20.07.2003 : 13:29:38 »

No 23kg je ze bolje  Smiley Se vedno ne dost glede na visino ampak ok bo ze se psicka sama telesno razvila scasoma. Za zacetek jo zacni hraniti s hrano za odrasle pse, da se bo telo razvijalo samo, tj po naravni poti (junior hrane so precej agresivne).
Aja glej tvoja psicka bo zrasla se cca 5cm verjetno, torej je zdaj ravno prav visoka.

Favilla suha? Uh mogoce si jo videl po leglu ko je bila "upadla" in v slabi dlaki itd. Drugace pa je to kar kompaktna psicka.

Je pa res da je ocka tvoje psicke bil pri 6 mesecih "nikakav" (jao zdaj me bo Tonko za usesa  Shocked
To je majhen in sploh ne podoben sestmesecnemu goldnu... Vendar se je uspel narediti v prav konkretnega samca kot si lahko sam opazil.
Mogoce je pa to vseeno v familiji ?   Grin
Saj je znano da dolocene linije goldnov spadajo med t.i. "late developerje".

Torej brez skrbi in daj psicki moznost naravnega razvoja (prvi pogoj konec junior hrane TAKOJ!!!), ki bo glede na pasmo zakljucen okoli 3. leta ali se kasneje.


Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #191 : četrtek, 30.10.2003 : 15:03:31 »

ojla retriveroljubci Grin
Res škoda,da je specialka odpadla sramA to pomen,da bo šele nasleden let jesen?
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #192 : sobota, 01.11.2003 : 20:43:56 »

LIZA zakaj si si prilastila mojo sliko ( na tej slikci je moj Kin ) Undecided
Logiran
jure_pribi
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 20


« Odgovor #193 : nedelja, 02.11.2003 : 11:55:35 »

Mene pa zanima, če je kdo izmed vas s svojim zlatim rinašalcem opravil izpit obrambe Shocked Huh
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #194 : nedelja, 02.11.2003 : 12:25:08 »

Meni so pravili inštruktorji v KD naj grem, vendar sem s psom pri reševalcih in me obramba ne zanima. Zaenkrat še ne poznam nobenega goldna ki bi imel narejen izpit C ali več... Kolikor sem gledala tečaje, so goldnim bolj kot marker zanimive druge stvari (to je bilo npr. v začetnih tečajih). Tudi moj je bil takrat tak. Sedaj ko je pa starejši, se pa veliko bolj skoncentrira na delo in je dobesedno nor na plen, zato verjetno tudi obramba zanj ne bi bila problem. Se mi pa zdi, da dokaj pozno odrastejo in so takrat, ko so npr, ovčarji že resni in bolj delavni, goldni še vedno otročji in jim gredo po glavi še same lumparije...

Ne vem to je moje mnenje, me pa prav zanima če kdo pozna kakšnega, ki ima narejeno obrambo ali ima morda celo sam takšnega... Shocked
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 63   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines