mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 13.08.2024 : 11:41:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 63   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci  (Prebrano 202764 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
kristi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 154


« Odgovor #165 : sreda, 02.07.2003 : 08:14:08 »

Ojla!

Nihce se ni zaspal - niti zlatkoti, ki jim to vreme godi in so cisto naspidirani, niti mi, ki nam to vreme povsem odgovarja.  Grin Grin Grin

Je pa res, da smo se vsi malce polenili; vsaj kar se foruma tice. Midva z Erosom sva non stop zunaj, zato redko najdem cas... Kaj pa vsi ostali? Kaj pocnete? Ste ze na dopustu, pocitnicah,...?

Lep pozdrav vsem zlatkotom in njihovim lastnikom.

Lp, Kristina
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #166 : sreda, 02.07.2003 : 08:20:46 »

No,lepo da niste zaspali Cheesy
Midve z Lizo imava zdajle glavno sezono dela in bova danes prvic sle na rally obidience,pridno delava agility pa prinasanje in sledi.Pa seveda tudi pocivava,pa hodiva ven v dezju in sva potem obe mokri in naju mami ne spusti noter Grin Cheesy ;)Bova sli pa tudi na morje,kjer bo Liza (kot vedno) uzivala v vodi.Potem pa se nekaj vaj za pasje "zadeve" in pocitnic bo konec Cry Tongue
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #167 : sreda, 02.07.2003 : 15:17:25 »

Joj res je super ko so pocitnice!  Grin Tudi jaz sem veliko zunaj z nasimi pesjani in malo casa noter. Le ko je tista ta huda vrocina se vsi skrijemo na hladno. A res kristi tvojemu bolj vroce odgovarja? Moja dva sta pa ful lena ko je vroce. Npr. danes ko pa dezuje in je malo bolj hladno sta pa cisto divja.  Cheesy
Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #168 : četrtek, 03.07.2003 : 19:55:11 »

goldenski pozdrav se od mene Smiley

sama sem trenutno v dezeli od koder so po eni od teorij pra pra pra pra pra  Roll Eyes predniki nasih goldnov, Kanadi, kjer je psov na splosno, vsaj v urbanih delih, veliko manj kot pri nas, zanimivo pa je, da kdor ma psa, ma pa kar 2 (enaka)... no, goldijev je kar nekaj in zacuda ne morem rect, da so kaj posebej ameriski (visji, temni in nekoliko drugacne, neznejse konstucije), ampak zelo zelo podobni tipicnemu povprecnemu slovenskemu goldnu (kombinacije z Olafom, Pillowom, Endy Lukom, Dirty Harryem in ostalimi)... zlo domace torej Wink Wink, bi mislu, da vrli slovenski pasji trgovci pse izvazajo v Kanado;D Grin

No, moja pesa je medtem v ilegali v domaci kleti, kjer je zlo hladilnisko (tam okol 20 stopinj) in me menda prav nic ne pogresa, ker ma ze sebe zadost Wink Wink
...je pa baje pred dnevi nekje na sprehodu spoznal enga prasica in sta si bila zlo vsec, celo polujbila Kiss sta ste na smrcek/rilcek Kiss Kiss... sumim, da je bila kaka Miss Piggy Cool Kiss Wink

tolk zaenkrat

Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #169 : četrtek, 03.07.2003 : 20:08:28 »

Po eni teoriji bi naj goldiji res izhajali iz Kanade,po drugi iz Velike Britanije.Ampak glavno da ti uzivas kk :Dpa da se ma tvoja pesa dobro.
Midve sva pa danes na sprehodu srecali enega labradorca,pa je Lizo kar naskakoval.Ampak se mi ne zdi,da se goni,sej a ni nekam kmalu ne,ker se ponavadi goni sele oktobra?
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #170 : četrtek, 03.07.2003 : 23:43:36 »


GRji so britanska pasma, oziroma skotska ("dom" jm je Guisachan). Teorija da prihajajo iz Kanade je pogruntavscina anarhistov  Grin
Med prednike stejejo neke ruske rumene cirkuske pse, ki so jih nato mesali dalje z svega i svasta (razni setri, spanjeli, retrieverji...) da je nastal danasnji GR. Je pa zanimivo vidt kako se je GR razvijal v 20. stoletju...tisto kar vidis na fotkah do 1920 je nekaj skoraj rdecerjavega, s precej dolgimi usesi in elegantnega telesa. Potem so fotke iz 50. let spet posebne, saj so podobni dolgodlakim labradorcem  Smiley Tudi goldni iz 80. let se ze kar precej razlikujejo od danasnjih tipov (razstavnih to - lovski tip je vseskozi enak).

kk - ne pozabi da je Endi Luk potomec ameriskih prednikov  Roll Eyes kar se da razbrat ze iz njegove fizionomije...

Sicer pa so Kanadcani raje kot iz ZDA golden uvazali iz Evrope in na teh uvozih (najvec je za pasmo naredila psarna Chrys Haefen), osvezenih z nekaj ameriskimi importi, temelji danasnja populacija goldnov. Se vedno pridno skrbijo za osvezevanje krvi in uvazajo top primerke iz Evrope.
Sej veste - Kanadcani in Americani se nkol niso prevec marali  Grin

Liza - pri goldnih ne mores ravno rect "kdaj se ponavadi gonijo". Ker ima vsaka psica svoj ciklus ki pa ni opredeljen z mesecem po imenu ampak meseci po stevilu  Wink Torej pomisli koliko je bila stara ko se je prvic gonila, nato se spomni koliko je minilo do druge gonitve pa tretje (ceprav mislim da zdajle cakata 3. gonitev?)...in lahko izrracunas kaj bo timing zanjo.

Npr pri nas se je Phoebe gonila na vsakih 8 mesecev (zdaj se na 5, ker se gresta s Tax kera je "taglavna"). Ika pa ima cisto svoj ciklus nekje 9-10 mesecev  Roll Eyes


Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #171 : četrtek, 03.07.2003 : 23:51:49 »

Citat
Med prednike stejejo neke ruske rumene cirkuske pse, ki so jih nato mesali dalje z svega i svasta (razni setri, spanjeli, retrieverji...) da je nastal danasnji GR. Je pa zanimivo vidt kako se je GR razvijal v 20. stoletju...

Sirtaki, vidim, da si se naucila odstavek iz legendarne knjige Gina Pugettija Vse o psih Grin Wink Smiley Roll Eyes

jaz sem vse tiste pra napisala prav zaradi tega, ker se v goldnu nadvomno skriva tudi labi, ta pa tezko zanika kanadske korenine... Roll Eyes

...sicer pa.. skotska in kanada nista ravno hudo narazen...

point je itak bil, da goldni tu niso nic posebnega...
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #172 : petek, 04.07.2003 : 09:14:09 »

Tudi jaz bi malo pokomentirala goldne, čeprav je moj mrtev že leto in pol. Rojen je bil leta 1988, nekaj let sem ga redno razstavljala. V svojem razstavnem obdobju je dosegel kar nekaj zavidljivih rezultatov, pridno je nabiral CAC-e, CACIB-e in BOB-e, dosegel je tudi drugo mesto v best in show. Parila sem ga samo dvakrat, ker me to sploh ni zanimalo, midva sva se samo zabavala na razstavah. Od takrat pa do danes se je res pri tej pasmi marsikaj spremenilo, od barve, do oblike glave, gobčka, oči, stoje in predvsem dlake. To, kar se danes razstavlja, je kar daleč od originalnega angleškega standarda, čeprav ne rečem, da nekateri psi niso lepi. Vendar sem bila v Portorožu zelo žalostna, ko sem videla, kakšni psi so bili razstavljeni. Najprej me je presenetila majhna udeležba (mogoče je bil vzrok poletna vročina ali na splošno nezainteresiranost za to razstavo). Naj mi mogoče kateri od vas ne zameri, vendar tam res ni bilo kaj videti. Naj pripomnim, da so bili nekateri psi skoraj nevodljivi, kar je povzročalo težave razstavljalcu in predvsem sodniku. Za moj osebni okus je bila kvaliteta teh psov pod nivojem, predvsem me je zbodla v oči slaba stoja, slabi hodi, predvsem pa slaba kvaliteta dlake in pomanjkljiva odlakanost. Mogoče pa se standardi z leti tako zelo spremenijo, da postane pes res zelo drugačen, ali pa imamo v Sloveniji tako nizek nivo kvalitete. Vem za nekatere vzreditelje, ki množično parijo svoje psice in na veliko prodajajo to pasmo po še kar ugodnih cenah, ker je zadnjih nekaj let zelo moderna, na veliko hvalijo karakter teh psov, potem pa sem v pasji šoli doživela dva popolnoma nevodljiva, neposlušna, da ne rečem podivjana. Naj napiham na dušo vsem lastnikom goldnov, da je nevzgojen golden popoln teleban, ki povzroča same nevšečnosti. Z njim se je treba ukvarjati in mu posvečati precej pozornosti ter striktno prepovedati nedovoljene stvari, saj že tako rad poskuša kaj nakuhati po svoje. Upam, da mi ni kdo zameril, to je moje osebno mnenje.
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #173 : petek, 04.07.2003 : 16:48:20 »


Karmen tvoj opazanja so cisto pravilna. Vendar da te sokiram, to kar si videla v Portorozu so prakticno mercedesi med slovenskimi goldni!!!! Ne vsi seveda, vendar so bili prijavljeni tudi 4 najuspesnjesi goldni vseh casov v Sloveniji (hkrati pa mesajo strene tudi na tujem, vkljucno s svetovnimi+evrospkimi razstavami)...

Na splsono je 39 prijavljenih goldnov (al kolk ze) nadopovprecna cifra za slovenske razstave. Npr na CAC Hrusica jih je bilo 7, na CAC Maribor 11 itd...
Je ze tko da se njihovi lastniki zavedajo da se ne splaca metat stran 9.000 sit za prav dobro ali celo slabso oceno. Pac vedo kaj imajo doma...pa jih to se vseeno ne odvrne od parjenj. Jst sm se ze zdavnaj vdala glede slovenske mentalitete med lastniki goldnov...
They're just not worth !!!


Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #174 : petek, 04.07.2003 : 20:03:14 »

Najvec so dosegli, odkar obstaja pasma v Sloveniji, naslednji uvozeni goldni:
- MultiCh+IntCh Norwood's Boy of Glen Sheallag
- MultiCh+IntCh Karvin Avalanche
- Ch Galans Hot Love
in se sicer v Sloveniji vzrejena a potomka uvozenih starsev )hcerka Norwood's Boya)
- MultiCh+IntCh Broadway Salome

Tkole, kdorkoli trdi da je imel uspesnejsega goldna od omenjenih milo recen laze najprej samemu sebi, potem pa se vsem ostalim...

Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #175 : sobota, 05.07.2003 : 12:41:23 »

Aja,se nekaj sem pozabila:imam en predlog za vse,ki se ne veste kam bi sli s svojimi pesi na morje.Pri Porecu je en kam Solaris in imajo tam en del,kamor psi ne smejo in en del,kjer imajo urejeno pasje kopalisce (pasje pipe,pasje tuse,sencko...)in je tam pouhno prijaznih kuzatov.Te plaze kolikor vem ni treba nic posebej placat i nje super,jaz sem bila tam pred nekaj leti (sicer brez psa) in je bilo super,je pa od takrat ziher kaj novega se "zrastlo"
Logiran
Caterpillar
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 107


« Odgovor #176 : ponedeljek, 07.07.2003 : 04:20:48 »

kk,
a nameravas obiskati kaksno pasjo razstavo ali pa tekmo?
Ce si v BC ali pa kje v blizini, bi se ti izplacalo iti na specialke retrieverjev, ki jih prirejajo klubi:
*Flat Coated Retriever Society, 18.07
*Golden Retriever Club of BC, 18.07
*BC All Retriever Club, 19.07
*Sporting Dog Club of BC, 20.07
Specialke bodo v okviru razstave psov vseh pasem, prav tako pa bodo potekala tudi tekmovanja v poslusnosti, razen 19.07.

LP
Logiran
kristi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 154


« Odgovor #177 : ponedeljek, 07.07.2003 : 07:43:08 »

Karmen!

Citat
Vendar sem bila v Portorožu zelo žalostna, ko sem videla, kakšni psi so bili razstavljeni.


Jaz sem pa zalostna, ko sem na razstavi videla veliko "strokovnjakov" - ki btw poznajo goldne v nulo - pa so hvalili dolocene pse. Ko pa doticnih lastnikov ni bilo zraven pa samo kritizirali... Ves, meni se zdi zelo zalostno, da je toliko hinavscine na nasih razstavah...

Je pa definitivno najlazje kritizirati, to se popolnoma strinjam.

A si podala oceno za VSE goldne ali za samo slovenske? Med tujimi sem namrec ugledala kar nekaj lepih...

Lp, Kristina
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #178 : ponedeljek, 07.07.2003 : 10:54:30 »

kk:
Artu pa se malo manjka do uspehov omenjenih stirih (npr nekaj prvastev). Ceprav  pa se res lahko pohvali s kar nekaj odlicnimi uspehi.

Pa spet za nepoznavalce, tudi SLO CH Arctic Sunflower je vzrejen pri isti slovenski vzrediteljici kot zgoraj omenjena Broadway Salome, v bistvu imata celo isto mamo. Torej sta oba potomca uvozenih starsev.


kristi:
sam je res da se prakticno ne najde goldija, ki ne bi bil potomec vsaj enega uvozenega starsa iz kake dobrih psarn, pa da je lep in uglavnem ustreza celo standardu Sad

Razen uh ja ne ni res, v Kranju zivi samec, ki je total slovenski (prvi uvozeni oz tuji psi sele v 3 generaciji) pa izjemno lep primerek pasme (tudi kak uvozen pes, zgoraj omenjen, se lahko skrije pred njim Smiley

Liza:
za Zeppelina bomo pa vedeli o njegovih potencialih k bo imel vec kot eno leto ane?




Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #179 : torek, 08.07.2003 : 18:08:52 »

Caterpillar hvala za informacije o retriever eventih Smiley tam gor, a to je zal na povsem drugem koncu drzave Lips Sealed (priblizno tako, kot da bi se iz Lj odpravila na razstavo v Dublin ali celo na Islandijo)... mislim, da okoli 4 ali 5 ur leta...

Sicer pa se ena "zanimivost".. tu je psov, glede na Slovenijo, res malo... je pa v trgovinah (supermarketih, a la Interspar) ponudba pasjih potrebscin in hrane enormna... Pro Plan in Eukanubo najdes kar v teh trgovinah... pasjih in macjih polic je v supermarketih vec kot npr. kozmetike...
Je pa zalostno Cry da obstaja kar precej specializiranih trgovin, kjer prodajajo v nekaksnih akvarijh (plasticnih Huh) za sipami mlade mopse, keeshunde, snavcerje, cokoladne labije... psicki so v precej zalostnem stanju, malce zaradi pomanjkanja zraka in prostora, predvsem pa, ker se z njimi nihce ne ukvarja Sad Sad.. mene seveda kar zamika, da bi jih vzela s sabo... samo Lips Sealed... slabse kot Matosa Shocked...

Pa gremo k bolj veselim temam.. Liza, odlicna izbira zenina za Lizo (hm, tole je pa cudno slisat Grin)... Ali je res super pes, ne samo lep, ampak tudi krasen karakter... iz izkusenj lahko povem, da ga prenasa na potomce Cool

No, lepo se imejte!

Ksenija
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 63   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines