mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 13.08.2024 : 09:11:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 63   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci  (Prebrano 202748 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #225 : torek, 25.11.2003 : 10:07:51 »

Hvala!

V druzini smo ponosni Grin, sploh vzrediteljica, ki se je po osvojenem BOB zadovoljna javila, a ni mela kataloga in nismo uspeli zvedeti, kdo je se bil.

Sem nasla Lorijevo sliko na mojpes.netu in se mi zdi enak kot brat, predvsem ring dresura je identicna Cheesy Roll Eyes
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #226 : torek, 25.11.2003 : 21:41:33 »

Super,čestitke :DJe bil pa na razstavi v prvi dvorani pravi zlati kot Grin
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #227 : četrtek, 27.11.2003 : 00:33:14 »


Danes sem končno videla Ajo, sestrico od Pupe, Kimija in Lorija, ki živi na Primorskem.
Definitivno se jim vidi, da so družina  Cheesy
Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #228 : četrtek, 27.11.2003 : 01:04:40 »

vau!!

ampak verjetno je malce bolj obarvana, a ne?... in ima čudovito glavo?... ker meni je bla v leglu po glavi takoj za supemanom Wink... taka bolj lenči?
če bi lahko psičko, bi takrat definitivno njo, ker je kazala, da bo nekega dne zlata Huh...

sicer pa zdaj poznaš več naših odraslih kot jaz... superman je debel kot pujs Cool... pupa menda tut Tongue
Logiran
kristi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 154


« Odgovor #229 : četrtek, 27.11.2003 : 12:19:53 »

Ojla vsem!

Ker je bilo receno, da se nic ne oglasam v rubriki zlatih prinasalcev, sem se odlocila napisati kaksno vrstico.

Najprej iskrene cestitke Marjaninemu narascaju za vse uspehe. V prihodnje pa je ocitno pricakovati na razstavah se enega hudo lepeha supermena, ne? Grin Wink

Mi je res zal, da nisem prisla na razstavo, se posebej zato, ker ste se imeli baje tako lepo. Pridem pa naslednjic. Wink

Uzivajte s svojimi kozuharji!

Lp, Kristina
Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #230 : petek, 28.11.2003 : 13:25:16 »

ja, kristi, kdo pa ti je to rekel Wink Roll Eyes?
lepo pa, da si se javila.. se kako ercijevo fotko prilepi!
superman mora, preden gre kamor koli v ring, predvsem shujsat (lastnica tudi Grin)

sicer pa drzim pesti za vse slovenske goldne na cacib zg... po mojem bodo odnesli en cacib pri psicah, pa kak prm, ce bo sreca Cool...

Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #231 : petek, 28.11.2003 : 18:32:11 »



ampak verjetno je malce bolj obarvana, a ne?... in ima čudovito glavo?taka bolj lenči?


Videla sem jo v soju luči v totalnem nalivu ampak mi je delovala res malo bolj pšenično rumene barve kot pa ostali. Kar se tiče na splošno pa je precej podobna Pupi, edino mogoče nekoliko manj "masivna".
Je pa ful energična, s Tax sta imeli celo žurko medtem ko se je lastnici že mudilo domov  Roll Eyes Nekaj razmišlja da bo pri nas mogoče začela trenirati reševanje, kar bi bilo super.

Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #232 : nedelja, 30.11.2003 : 19:30:39 »


Ekola čisto frišne info iz CACIB ZG:

Sobota: 40 goldnov, NOBENEGA iz SLO, BOB dobil DF Enrico Coveri, popoldne je bila specialka za katero vem samo, da je BOB šel Sparkiju ali pa Bijou (oba CtC) - vem  da je sta bila edina kandidata za BOB na koncu.

Nedelja: 47 goldnov, 2 iz SLO (Lasse - resCAC in Lenci - CAC), BOB je dobila ena psica iz razreda zrelih (ali Degenia Velebitica ali DF). Ker sva s Smrčkom več ali manj skupaj spremljala sojenje goldnov, mam celo nekaj rezultatov v glavi še:
PSI
Vmesni:
1. Deeside's Man With A Mission (CAC, CACIB)
Zreli:
1. A Friend of Wind Anook (CAC; res. CACIB)
2. Arabis (res.CAC)
Delovni:
1. CtC Space Jam
Prvaki:
1. Lun de DV (CAC)
2. Karvin Avalanche (res.CAC)
PSICE
Mladi
1. PRM CtC Tequila Sunrise
Vmesni:
1. Arenaria (CAC)
Zreli:
nisem sure kera je bila, je pa dobila tudi CACIB
Delovni:
1. Galans Hot Love (CAC, res.CACIB)
2. CtC Rainbow (res.CAC)
3.CtC Red Hot Mamma

Je pa  BIS programu potem 1. mesto med vzrejnimi grupami dobila CtC skupina 4 "uvoženih Hrvatov"


Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #233 : ponedeljek, 01.12.2003 : 19:33:05 »

VAUUU!!!!! Shocked Shocked Shocked

to je blo pa res mega, na rezultate mislim - HVALA!!!... sem jih videla šele danes, ker včeraj nisem bila "na liniji"....
Mam občutek, da Sparky Muellerju ne sede... vsaj ne tako kot večini ostalim... hočem rečt, da edino pri njem ne zmaguje... najbrž, ker ma raje masivne pse... škoda, da Ali ni šel...

Kakšna je bla konkurenca med mladimi... sprašujem iz radovednosti, ker sem malce razmišljala, da bi prijvila oba dni (sej veš) in če bi ratalo... če... bi mela hrvaški mladinski šampionat...
...ampak če in ker nisem gambler po naravi, pač nisem... itak pri Vojni ne bi dobila...

kak pa je DF Enrico Coveri?

Zaicce ni bilo?

Psov pa verjetno vsak dan vsaj 60?

Ej, kakšna specialka?Huh A retrieverska?... nisem dobila prijavnice Angry Angry...

lpk
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #234 : sreda, 03.12.2003 : 15:32:00 »


Specialke so bile razpisane za soboto popoldne tudi se za nekatere druge pasme, ne samo retrieverje, in sicer kar na prijavnici za CACIB Zagreb 29.november.
Retrieverje je sodil tako na specialki Damir Skok.

Kolk je bilo prijavljenih na specialko ne vem, samo za soboto in nedeljo, kar sem ze napisala.

Enrico je velik in masiven, Zaicce ni bilo (je pa Javor sr. razstavljal bobtaila), Mueller je sel pa izkljucno na gibanje, saj je tudi tista psica zmagala le zaradi "teka kot vlak" in nic drugega (o zacudenju najprej okol breed ringa nato pa se BIS ringa raje ne govorim  Lips Sealed
Konkurenca je bila vsaj na obeh CACIBih najmočnejša v razredu vmesnih in zrelih, v mladih pa je lih komaj dosegla 3 oz 4 pse.

Naslednji CACIB Zagreb je 28. in 29. februarja 2004spet je DVOJNI CACIB, v soboto goldne sodi Finka (Elina Tan Hietalahti), v nedeljo pa Hrvat (Marko Bubalo). Verjetno bodo pa v soboto popoldne spet kake specialke.


LP





Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #235 : torek, 09.12.2003 : 20:56:45 »

 Shocked nisem opazila, da so tut specialke... no, pa sej smo se mladi Grin

sicer pa morda Muellerja obiscemo v Ljubljani, skoraj zagotovo pa spomladi Zg... ceprav priznam, da mam pred razstavami na Hrvaskem ful respekt sram... majo pac hudo dobre goldne, odlicno ring dresuro in dobre frizerje... no, upam, da prvo in tretje mam, ker pa bo zima dolga, morda se drugo nastudiramo, pol pa v avto in hop na Zg Cheesy Grin Cheesy

...aja, Graz pa sodi vzreditelj in lastnik letosnjega evropskega prvaka Knippenborg (al nekaj takega)... to pa grem pogledat...

ne razumem pa cist tega
Citat
o zacudenju najprej okol breed ringa nato pa se BIS ringa raje ne govorim  
a je dobila tudi grupo Huh

lp
Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #236 : torek, 09.12.2003 : 21:08:29 »

aja, prej sem pozabila napisat... sej ne vem, ce koga zanima, ampak ker ma v Sloveniji kar nekaj potomcev/vnukov...

...Almerak Pipers Dream je dozivel za goldna kar lepih 12 let in pol Cry...
Logiran
DODO
gost
« Odgovor #237 : četrtek, 11.12.2003 : 18:22:57 »

Živio!

Moja  Doda bo 25 decembra stara 11 mesecev, pa se še ni gonila. Ali je kaj narobe z njo? Vsi mi namreč govorijo, da se psica prviš goni pri pribljižno osmih mesecih, moja se pa še ni.

Lp
Logiran
DODO
gost
« Odgovor #238 : četrtek, 11.12.2003 : 18:27:24 »

Pa še to!

Bili smo na rezstavi v Zagrebu (brez Dode) in smo opazili, da so vsi goldiji sfrizirani (rep, tanjšanje dlake...) in me zanima a je za te "posege" treba psa peljat k frizerju (za pse) ali lahko to sam narediš.

Lp še enkrat
Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #239 : četrtek, 11.12.2003 : 19:32:55 »

haha, dodo, vidim, da tebe tut mal pozabljivost daje, tako kot mene, pa se spomnim vsega, kar sem zelela rect sele kasneje Grin Grin Grin

jaz ti lahko pomagam z odgoorom o strizenju... pravilno postrizen zlati prinasalec sodi h kulturi razstavljanja, tako kot razstavni povodec in kolikor toliko primerna obleka in nasmesek razstavljalca...
...ce mislis razstavljat, mora biti golden nujno postrizen, tudi mlad, ce ne bo, ti zna biti na razstavi precej nerodno, ceprav je tebi tvoj lepo zarascen golden morda lepsi (meni so bolj vsec nepostrizeni)... se zna zgodit, da mas tudi vec moznosti za uspeh...
pa ne pelji na razstavo sveze skopanega psa, ki mu vse strli... tak je za na kavc, za doma, ne pa za razstavo...

...kar se tice frizerjev, znata, kolikor jaz vem, goldne strist samo 2 frizerki v Slo (ceprav tudi ce strizes pri kateri od njiju lahko naletis na kako kritiko)... in obe sta v Lj... sicer smo spomladi v Mb na CACu videli drugje postrizene pse, ampak KATASTROFA Tongue Tongue Tongue...
ce zelis naslov ali telefonsko frizerke, kjer strizem jaz (psa iz Mb vozim v Lj na strizenje), mi poslji sporocilo...

sicer pa naj povem se zanimivost... strizenje je absolutno pomembnejse od kopanja... po mojih izkusnjah... za hrvasko specialko nisem mela svojga pesjana casa skopat (vzrediteljica se je krizala Wink, da sama v zivljenju ni peljala neskopanega psa na razstavo), bil pa je postrizen, pa je dobil prvaka mladih pri angleski sodnici in potem se najlepsega mladega psa razstave...

je pa strizenje, v nasprotju z dobrim samponom za goldna (relativno) poceni...
...jaz mam pasmo ze 13 let, pa si ne bi drznila sama vzet skarij v roke...

sem bila hudo izcrpna, kaj? Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 63   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines