mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 14.08.2024 : 00:24:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Strani: 1 ... 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 ... 63   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci  (Prebrano 203150 krat)
0 članov in 33 gostov pregleduje to temo.
ninci
gost
« Odgovor #735 : ponedeljek, 09.08.2004 : 14:07:56 »

Ja to pa bolj težko. Undecided Ker slike nisem objavila na internetu ampak sem jih naložila iz mojega računalnika. Ti te opcije nimaš ker nisi član mojpes.net - a .  Roll Eyes

Če jih želiš sama objavljati moraš nekje dobiti stran, kjer jih boš objavila, da jih boš najprej naložila na internet in potem od tam na mojpes.net .

Uf malo nerodno sem to povedala, če te zanima natančno kako in kaj malo pobrskaj tam po Tehničnem kotičku ali pa piši privat, da ne bova smetili te teme.

LP nina

Logiran
sukl
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #736 : ponedeljek, 09.08.2004 : 14:25:26 »

 Grin NINCI....JAP, RES JE MAJHNA IN RAVNO TO NAJU SKRBI. NE AJA JE BREZ RODOVNIKA.  DOBILA SVA JO KAR ZASTONJ, KER JE BILA HMM, NESREČA MED OČETOM IN HČERKO, PA SO SE JIH LASTNIKI POSKUŠALI  ČIM PREJ ZNEBIT. DA BI BILA MEŠANČEK NE VERJAMEM, KER NJEN BRATEC SE PA ČISTO NORMALNO RAZVIJA IN JE SKORAJ ŠE ENKRAT VEČJI OD NJE...TAKO DA RES NE VEM...MORDA, PA RABI ŠE NEKAJ ČASA, DA SE RAZVIJE. JO BOVA ZDAJ EN DAN SLIKALA, PA BOM POKAZALA SLIKCO...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.369


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #737 : ponedeljek, 09.08.2004 : 14:29:31 »

sukl, NE DERI SE NA DRUGE UPORABNIKE MOJPES.NETA!!!
Velika pisava v sporocilih pomeni, da se deres na sogovornike. Na mojpes.netu ni nihce gluh.

evangelina, ce se nisi opazila, imas sliko ze nekaj casa ob tvojih sporocilih. Beri zasebna sporocila, pa bo marsikaj jasno in vprasanja tam, kamor ne spadajo, ne bodo potrebna.
Logiran

linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #738 : ponedeljek, 09.08.2004 : 14:29:51 »

Sukl!

Naj ti najprej povem, da pisanje z velikimi tiskanimi crkami pomeni kricanje - kar pa prav gotovo ni bil tvoj namen!

Smem vprasati kje je bilo leglo!

To, da je majhna je sigurno posledica sorodstva mame (hcerke) in oceta! Upam/upajte, da je njena edina hiba majhnost!

Lp, Ursa
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #739 : ponedeljek, 09.08.2004 : 14:33:38 »

Sukl!
To, da je majhna je sigurno posledica sorodstva mame (hcerke) in oceta! Upam/upajte, da je njena edina hiba majhnost!

Lp, Ursa

Ja res je. To je skoraj sigurno posledica tega krzanja oz. Upss-a . Ste ostali z ostalimi lastniki mladickov v kontaktu? Ima se kateri izmed njih kakrsne koli zdravstvene težave?

LP nina

p.s. oooo evangelina a ti si mislila, kako naredis avatar??  Huh sram Oprosti sva se narobe razumeli.

Logiran
sukl
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #740 : ponedeljek, 09.08.2004 : 14:46:08 »

 Grin Grin Grin Ups, nisem vedela, da velike črke to pomenijo...hi-hi... sram  Grin...ne z lastniki nimava nobenih stikov, so pa iz okolice Domžal, se mi zdi....se bom pa pozanimala... Grin
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #741 : ponedeljek, 09.08.2004 : 14:49:26 »

Ce so iz Doba (pri Domzalah), je mozno, da ima moja prijateljica sorodnika tvoje ZP! Zato, ker je tudi ta nenormalno majhen - starost je enaka!

Lp, Ursa

PS: Tudi oni so ga dobili zastonj - vendar so jim ga prinesli zato, ker ga eni, ki so ga dobili za roj. dan niso hoteli vzeti/imeti!
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #742 : ponedeljek, 09.08.2004 : 14:59:42 »

ok sukl jaz netrpno čakam na kakšne nove slike. Predvsem v stoječi pozi, ker me res zanima kako velika je psička v resnici. Bi ji lahko izmerila plečno višino?

Je velika tako nekako kot moj Smart na tistih slikah pri 4 mesecih ali večja? manjša?

Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #743 : ponedeljek, 09.08.2004 : 16:04:44 »

To, da je majhna je sigurno posledica sorodstva mame (hcerke) in oceta! Upam/upajte, da je njena edina hiba majhnost!


Larifari.
Niti pod razno ni to posledica tega.
Če sta bila oba, oče in mama prava zlata prinašalca tudi po velikosti, potem definitivno ni to vzrok.
Če je bil prisoten še kak drug kužek pri "delanju otrok" pa je seveda možno še pa još  Grin Grin

Je pa res da poznam določene linije v SLO, ki so recimo pri 9 mesecih visoki komaj bornih 50cm. Potem pa naenkrat nadoknadijo vse.
Ampak konec koncev je tudi standard dovolj zgovoren, tako da tudi odrasle psičke pri 50cm niso redkost  Roll Eyes



Logiran
ninci
gost
« Odgovor #744 : ponedeljek, 09.08.2004 : 16:14:37 »

Ja samička 50cm že, kaj pa samci? Pri 7 mesecih??  Shocked

Ok moj je bil pri 7 mesecih že krepko čez 50cm in se je bližal svoji zdajšnji višini.
Sicer pa daj prosim še ti si oglej slike in jih pokomentiraj, ker je res zelo "mladičkasta" psičk za svojo starost. No pa saj bomo dobili nove slike, da bomo lahko dobro ocenili Wink

LP nina

Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #745 : ponedeljek, 09.08.2004 : 17:20:58 »


Sej govorim o samcu...pripeljan v SLO iz Češke. Ko sem ga videla pri skoraj 9 mesecih me je kap...dvomim, da je imel 50cm. Vendar sedaj je njegova odrasla višina kar lepo nekje okoli 56-57cm.

Sem si ogledala slikce, jaz bi ji dala nekje 5 mesecev. No sej teoretično je tudi to možno, da so jih enmalčk okol prinesli s starostjo mladiča. Recimo je imela 4-5 tednov, pa se 4 tedni ornk poznajo pri goldijih med 5. in 12. mesecem.

Nikakor pa ne da je to posledica parjenja oče-hči.

LP




Logiran
ninci
gost
« Odgovor #746 : ponedeljek, 09.08.2004 : 17:24:51 »


Sem si ogledala slikce, jaz bi ji dala nekje 5 mesecev. No sej teoretično je tudi to možno, da so jih enmalčk okol prinesli s starostjo mladiča. Recimo je imela 4-5 tednov, pa se 4 tedni ornk poznajo pri goldijih med 5. in 12. mesecem.


Se strinjam!  Smiley

Paritev oče hči je ponekod bila pomembna za ohranitev vrste ali pa za izboljšanje kvalitete. Vem da so določene pasme tako obdržali ali pa jih "izboljšali". Me pa zanima če recimo ne more priti do nobene bolezni pri takem križanju. Če pogladamo gene pri ljudeh... in pri takem križanju.... Saj veš kaj mislim ne?

LP nina
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #747 : ponedeljek, 09.08.2004 : 17:47:00 »


Temu se reče "inbreeding" in je priporočljivo, da ga uporabljajo le tisti, ki vedo o genetiki in vsemu temu toliko kot največji strokovnjaki na svetu.
Ker kakor lahko z inbreedingom dosežeš željene in pozitivne rezultate, lahko hkrati ornk potenciraš tudi vse negativne plati obeh staršev in prednikov.


Logiran
sukl
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #748 : torek, 10.08.2004 : 08:44:15 »

 Grin Lep pozdravček, danes žal še nimam slik, jih bom pa jutri spedenala.Ninci, nikakor ni tako velika kot tvoj Smart, boste juri lahko vidli, kako in kaj... Huh Grin  Grin
Če bom imela pa čas, bom dala pa slike že danes zvečer gor...  Grin

Logiran
ninci
gost
« Odgovor #749 : torek, 10.08.2004 : 09:20:45 »


Temu se reče "inbreeding" in je priporočljivo, da ga uporabljajo le tisti, ki vedo o genetiki in vsemu temu toliko kot največji strokovnjaki na svetu.
Ker kakor lahko z inbreedingom dosežeš željene in pozitivne rezultate, lahko hkrati ornk potenciraš tudi vse negativne plati obeh staršev in prednikov.

Vem kaj je inbreeding sem nekaj celo prebrala o tem, vem tudi kdo ga lahko uporablja. Me pa zanima če pač z inbreedingom dosežeš pozitivne željene lastnosti se pravi psa z njim izboljšaš, lahko v drugem primero če o tem nimaš pojma in pride do upsa vse skupa lahko tudi poslabšaš? Mislim, da ne moreš trditi da ups med očetom in hčerko, mamo in sinom, bratom in sestro ne more povzročiti katere izmed anomalij, ali pač? Samo to me zanima.

sukl  Wink ok čakamo slikce

LP nina
Logiran
Strani: 1 ... 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 ... 63   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines