mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 13.08.2024 : 07:24:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 124   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci 2  (Prebrano 221814 krat)
0 članov in 17 gostov pregleduje to temo.
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #240 : sreda, 09.02.2005 : 17:46:00 »

Jessy, ravno to sem mislila vprasati Lizo. No pa si me prehitela pa tudi odgovor sem ze dobila Wink Cheesy

dg, povej malo vec o tvoji psicki. Po slikah sodec izgleda zelo lusna. Smiley
Glede delitve na delovne in razstavne linije. Spomnim se, da sem nekaj podobnega ze enkrat sprasevala sirtaki po zasebnih. Delovne linije vecinoma vzrejajo v Angliji, lahko posredujem tudi eno krasno stran Danske psarne ki vzrejajo tudi delovne linije. To so predvsem lovski psi, vzreditelji po moje dajejo prednost nagonu za plen in lazji konstituciji. Ti psi so manjsi in lazji kot razstavni in temnejsi. Se mi zdi da so v Sloveniji vecinoma t.i. razstavne linije.
Res bi bilo fajn se slisati kaksno mnenje, se mi zdi da sirtaki ve dosti o tem.

LP, Eva
Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #241 : sreda, 09.02.2005 : 22:55:24 »

pa sej zanimivo je, da je v svetu vrhunskih razstavnih goldnov tako, da je večina top psov tudi delovnih, z opravljenimi delovnimi izpiti... če malce pogledate tuje pse, se večina še tako razstavno uspešnih goldnov ponaša tudi z nazivom "trialer"...
tisti pravi vzreditelji namreč negujejo oboje... pa sej to je na nek način razlika med vrhunskimi vzreditelji in temi domačimi legli, ki prevladujejo pri nas... ljudje, ki majo eno psičko, mladiče pa bolj iz želje, da bi skusili, kako je imeti leglo, teh stvari sploh ne vedo, pa niti zanimajo jih ne, kar je logično... ker se nagon ne neguje, ga je mordap otem težje priklicati nazaj kot pri psih, kjer se to iz generacije v generacijo nosi...
itak pa je ogromno odvisno od vzgoje in motivacije pri mladicku...

sicer pa se s tem, da so pri nas vecinoma razstavne linije, ne morem strinjat... kot receno nekje prej, zame imata razstavne linije samo dva, ostali pa... ce pade vmes kak tak kul samec sicer parijo, ampak ker to ni nacrtno delo, vse skupaj ni nic... slovenski goldni niso dejansko ne eno ne drugo, ampak pac doma vzrejni psi, kjer se gleda samo na to, da sta psa bila psa kupljena pod znamko neke pasme, pa da potem ne zivita predalec narazen, ker so to sam stroski, da je skocnina cim cenejsa in da so mladicki pac pri hisi... ker pa se v vsakem rodovniku najde kak prednik s ch., pa se da potem naivnim kupcem vsakega psa prodat kot potomca sampionskih starsev... pa sej je povsod po svetu bolj al manj tako.... vecina je takih, tako da nismo nic posebnega Wink

mi je pa ful vsec lizino razmisljanje o leglu, ker to pomlad res pricakujemo goldenski baby boom  Wink Wink
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #242 : četrtek, 10.02.2005 : 15:27:20 »

kk, mislila sem da prevladujejo razstavne linije po videzu - ne po kvaliteti. Delovne linije so manjsi, temnejsi in psi lazje konstitucije. Takih v Sloveniji nisem videla veliko, vecinoma srecujem vecje, svetlejse pse in mislila sem v tem smislu "razstavne linije".
Se pa vsekakor strinjam da je lahko vrhunski razstavni pes tudi vrhunski delovni pes, ce se le da uskladiti cas da si na vseh koncih.

Lp, Eva
Logiran
dellorto
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 1


« Odgovor #243 : četrtek, 10.02.2005 : 21:00:05 »

Lep pozdrav!
Na forum sem se prijavil, ker smo pred kratkim kupili mladička zlatega prinašalca starega 2 meseca in me zanima:
-iz hiše ven imamo 4 stopnice, ki jih prehodi približno 10× na dan, ali mu lahko to kaj škoduje(displazija kolkov, ramen in komolcev)?
-kaj v bistvu je sploh displazija kolkov, ramen in komolcev(najbrž se je o tem že govorilo pa vseeno, sliši se precej hudo)
-kako dolgi sprehodi so zdaj primerni zanj
-ponoči ne zdrži in se "pokaka"  Grin v veži, kaj bi se dalo narediti s tem

hvala za odgovore
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.367


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #244 : četrtek, 10.02.2005 : 21:14:29 »

- Displazija
- stopnice
- Lulanje?!?
- Kolikokrat ponoči ven???
- Kaj z malo vražičko?
- večina člankov v rubriki Nakup psa in Vzgoja
Logiran

LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #245 : petek, 11.02.2005 : 18:53:41 »

Ravnokar so po radiu Hit objavili,da se je danes v Črnučah okrog poldneva izgubil zlati prinašalec. Kuža je svetlejše barve in nosi rdečo ovratnico.Telefon:01/561 21 11
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #246 : torek, 15.02.2005 : 19:30:16 »

Kam ste vsi spet poniknili?  Roll Eyes Imate preveč dela z vašimi pesjani? Pri nas je kar pestro, ker Aaron že nekaj naskakuje Lizo Grin Sicer se mu pa ne pusti in ga naskakuje nazaj, tako da je zelo zabavno Grin
Logiran
choppy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 60


« Odgovor #247 : torek, 15.02.2005 : 20:37:30 »

Živjo Liza. Midva s Choppyem sva pa danes račke lovila- ga je bilo prav zabavno gledati, ko jih je jagal po Kokri gor in dol. Saj ujeti jih itak ne more, je pa to dobra rekreacija zanj. Se vidi, da je malce jagra v njemu.
Lp
Logiran
dg
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 178


« Odgovor #248 : sreda, 16.02.2005 : 09:00:04 »

Naša 1 letna prinašalka Ava pa hoče zavladati nad 79kg težko in 10 let staro, bernardinko Loro.
  >:(Pa mi ni všeč, še manj pa lori Cry. Ava igra na hitrost Tongue, sam bog ne daj da lora na njo stopi Undecided oziroma se nasloni! Drugače se razumejo ko pa pridejo določeni trenutki pa začnejo hrulit ena na drugo, Ava pa z gobčkom sili v Loro.

Res pa je da se Nekaj "lovijo"-gonijo! Tak, da bo mogoče bolje ko ju mine.

LP!


Damijan, Rogaška Slatina
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #249 : sreda, 16.02.2005 : 15:46:14 »

choppy:mi smo tudi zadnjič račke opazovali, ko so letele in je Aaron dobil idejo, da jih bo ulovil Cool

Drugače se pa že pozna, da je Liza zdaj 'odrasla' in ima malo več avtoritete (včasih celo preveč). Tudi z glasom ne skopari preveč, zadnjič je veselo nahrulila eno psičko, ki je prišla naokrog. Saj je bila pri vseh gonitvah do psic veliko bolj zadržana kot sicer, ampak zdaj se pa dama kar naprej nekaj oglaša Grin
Logiran
fogl
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9


« Odgovor #250 : torek, 01.03.2005 : 10:11:20 »

 Cheesy Nekaj časa se nisem oglašal. Z mladičkom je pač veliko dela. Tori raste tako hitro, da se skoraj vidi, ko ga gledaš. Pozitivno sem presenečen, ker je zelo priden. Ko ga pokličem zmeraj pride, celo kadar razmišlja, da bi tekel za kakšnim drugim psom. Sede in pridno počaka in je že skoraj čist. No, polula še se kdaj notri.

Imam vprašanje glede hoje po stopnicah. Ker smo v 3. nadstropju brez dvigala, ga nosimo po stopnicah. Do kdaj naj bi ga nosili? Na kliniki so nam rekli do enega leta. A ni ta malce huda? Huh
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #251 : torek, 01.03.2005 : 10:41:44 »

fogl: do enega leta je malce prehuda, ker je golden takrat že kar konkretno težek (nekaj je odvisno pa od konstitucije).  Jaz sem nosila po stopnicah, dokler je šlo. Pri Lizi je šlo do osmih mesecev, pri Aaronu pa sem že zdaj skoraj obupala in ga nosim samo še sem in tja, ker sem si neke vezi nategnila zaradi nošenja 30-kilogramskega goldna Roll Eyes Drugače pa, ko ga ne bo šlo več nosit, je treba bit previden predvsem pri hoji navzdol, ker zelo radi nahitro zdivjajo po stopnicah. Jaz mojega drzim za vratno gubo, da nebi kam prehitro prisel.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #252 : ponedeljek, 07.03.2005 : 21:08:27 »

Da spet malo poročam... Danes smo se pa učili nosit račjo perutničko. Aaron jo je imel prvič v gobčku, ampak me je blazno presenetil! Krasno nosi, prinese in spusti, ko je treba. Ne cufa, ne odlaga na tla, tudi poišče brez problema! Pri poslušnosti me je pa sploh skoraj kap. Mali obvlada poleg brez vrvice Shocked Shocked  Cool Sedi itak že obvlada, trenutno mu dela malo težav še vaja odlaganja (prostor+počakaj), sedi+počakaj pa tudi obvlada. Mislim imam občutek, kot da ta pes že vse zna in mi ga sploh ni treba učit Grin Tongue Tongue
Tudi Liza me je blazno presenetila. Sva nekaj časa nazaj hodili na kd krim se učit prinašanja, ampak tam ni hotela nosit račke. Niti povohala je ni. Danes pa brez problema nosila perutničko sem in tja. Tako da če bi šlo tako naprej, bom šla tudi z Liziko PNZ in lovsko tekmo delat, glede na to, da že ima tri cac-e in ji manjka samo še eden v razredu delavnih Cheesy
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #253 : nedelja, 13.03.2005 : 15:03:54 »

Včeraj smo bili na razstavi na Slovaškem, v Nitri. Prijavila sem Aarončka, ki se je (kot vedno do zdaj) odlično odrezal in prinesel en lep opis in oceno zelo perspektivno 1. Razstava je potekala v treh halah, če se ne motim-nisem imela časa, da bi si vse ogledala. Imeli so ogrooomno stojnic z čisto vsem mogočim. Cene so pa dokaj nizke v primerjavi z našimi. Tako da smo se založili s šamponi, škarjami, priboljški, vrvicami...Za zapravljat je priložnosti res ogromno!
Za konec sva se z Aaronom prijavila še na junior handling. Najprej me je presenetila neverjetna odprtost in prijaznost mojih sotekmovalk, saj so mi z veseljem razložile nekaj pravil, kar naprej hvalile Aarona in spraševale, kako je z jh v naši državi. Drugo, kar me je presenetilo so bili popolnoma urejeni tekmovalci z skrtačenimi psi in vsi tekmovalci, posebej v starejši starostni skupini-odlični! Tudi število tekmovalcev je bilo dokaj visoko za cac razstavo, skupno je tekmovalo več kot 20 tekmovalcev.
Zato sem bila zelo presenečena, ko sva z Aaronom prišla v finale in na koncu zasedla tretje mesto Cheesy
Tudi Anja s Piko ni sedela na lovorikah-osvojili sta prvo mesto v mlajši starostni skupini.
V vsakem pogledu me je razstava prijetno presenetila in z veseljem se bom še kdaj vrnila na Slovaško Smiley
Zdaj se pa že pripravljamo za razstavo v Zagrebu in Luxembourgu.
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #254 : nedelja, 13.03.2005 : 15:11:45 »

Liza cestitam za lepe rezultate!
A Lize pa nisi razstavljala?
Tudi mene je Slovaska vedno pozitivno presenetila. Sicer ne glede razstav, ampak organiziranosti tekem resevalnih psov. Vedno zelo lepo organizirano, narejeno tako da je bilo privlacno tudi za gledalce in velika odprtost in prijaznost ljudi.
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 124   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines