mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 16.09.2024 : 21:39:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 124   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci 2  (Prebrano 225252 krat)
0 članov in 27 gostov pregleduje to temo.
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #165 : torek, 07.12.2004 : 21:05:36 »

he he,lahko potrdim da je aaron en pravi mali maneken! Grin
je bil moj mond ful ljubosumen ko sem ga čohala in mal okoli peljala(sem si zamišljala da je mond na vrvici,ko ni nič vlekel Grin)
drugače je bilo pa v nedeljo(liza spet si zamešala Wink)res super!bi mogli ponovit,jaz se vam pridružim ko bova dala šolo skozi Wink-me še danes roke pečejo Wink

LP,petra&mond
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #166 : torek, 07.12.2004 : 22:03:09 »

No, pa bom še jaz povedala, da je Aaron pravi srček. Je blazno priden.
Drugače pa smo se imeli res super in če bomo še kdaj ponovili, sva z Zaro zraven Wink Grin

Lp
Logiran
LISKA
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #167 : torek, 14.12.2004 : 15:29:59 »

zanima me, če imajo  vaši kužki kaj vonja?
namreč na pasji razstavi v ljubljani smo si ogledovali zlatkote in bili presenečeni, kako so bili vsi brez vonja.
ali je to res odvisno od psa (beri genov), ali hrane, ali suhih šamponov itd ?
ali je pomembno kje kupiš psa tudi zaradi vonja samega ?
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #168 : torek, 14.12.2004 : 16:47:59 »

Liska!

Bratov ZP nima nikakrsnega vonja po psu ... ima prijeten vonj - meni disi ...
Ce mene vprasas je to odvisno od tega kje zivi ... zunaj notri! Boy (tako mu je ime) zivi v stanovnaju, kopajo ga pa le nekje 3x letno oziroma po potrebi (ce se slucajno povalja po kaki crkovini)! Wink

Ce je pes zanemarjen, bo imel tudi neprijeten vonj!
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #169 : torek, 14.12.2004 : 19:29:06 »

Liska!
Tudi mojadva sta brez vonja.Živita pa zunaj in v hiši,kopam ju tudi ne ravno nevem kako pogosto-odvisno predvsem od pasjih razstav...
Tudi moja bivša sošolka je bila presenečena nad tem,kako sta brez vonja,pa ima zelo občutljiv nos.
Drugače bi se pa strinjala z linchaich-če so psi zanemarjeni smrdijo.Možno pa je,da je nekaj odvisno tudi od pasje hrane...nevem.  
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #170 : sreda, 15.12.2004 : 10:00:16 »


No samo pocakajte, da bodo vasi goldiji mel 9+ let...tam nekje jim zacneta smrdet dlaka+koza. In ne pomaga absolutno nic, ne kopanje, ne menjanje prehrane...  Roll Eyes
Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #171 : sreda, 15.12.2004 : 17:54:39 »

če se gremo prinašalski rasizem... kaj prvite na tezo, da imajo temnejši bolj vonj kot svetli? Cool Roll Eyes

ne, zares... po mojih izkušnjah so vir neprijetnega vonja predvsem gobec in zobje (posebej, če so v slabem stanju), raje pa ne vohajte podpaltov svojih goldnov, ker...

Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #172 : sreda, 15.12.2004 : 19:20:27 »

Iz gobca smrdi prav vsakemu psu, ki ima zanemarjene zobe (tako smrdi tudi človeku). Moj zlati, ki je umrl pri 13,5 letih ni nikoli smrdel prav nikjer. Iz gobca mu sploh nikoli ni smrdelo, tudi dlaka je imela prav prijeten vonj. Bil pa je malo temnejše barve (ni bil smetanove).
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #173 : nedelja, 19.12.2004 : 12:57:42 »

LIZA: Ali prideta Liza in Aaron v Ljubljano? Kateri dan? Da vidim tole bitjece malo.  Cheesy
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #174 : nedelja, 19.12.2004 : 13:58:00 »

Jess:ja seveda pridemo!Aaron bo razstavljen oba dni,Lizika pa po vsej verjetnosti tudi pride Smiley

Ste kaj prijavili vaše goldne na specialko?
Logiran
LISKA
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #175 : sreda, 12.01.2005 : 13:41:03 »

svetujte mi kdaj je bolje priti na razstavo ta teden ,  zjutraj, popoldne, v soboto ali nedeljo ?
zanimajo me  samo zlatkoti oz. lastniki, vzreditelji ker smo v fazi nakupa psičke.
ali poznate  kaj vzreditelje iz zagreba - knafeljc nataša, namreč januarja so imeli leglo, kaj menite o njih kot o vzrediteljih, ali imajo njihovi psi  pregledane kolke, oči, komolce itd ali bo mogoče kdo od vas aktivnih piscev članov paril spomladi ?
za vsak nasvet se zahvaljujem, ker namreč kot laik ne vem kako in kaj
lep pozdrav vsem
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #176 : sreda, 12.01.2005 : 13:51:30 »

Glede 'smrada'...
V temi 'Šamponi' sem zastavila sledeče vprašanje:
Imam vprašanje glede šamponov.
Ravnokar smo našega yorkija okopali, sedaj pa veselo skače po stanovanju. Čeprav nerada  moram veeno povedati, da naš Toro precej smrdi. Prej smo imeli rottweilerja in seterko in noben ne pomni, da bi kateri od njiju zelo pasje smrdel. Toro smrdi malo manj pasje od prejšnjih dveh psov. Vprašali smo že veterinarja, če obstaja kašen sprej ali kaj podobnega, ki bi to vsaj malo potešil. Sedaj pa me zanima, če obstaja kakšen šampon proti (hudemu) pasjemu vonju. Toro naslednji dan po kopanju še kar diši, ampak kmalu se vse še razdiši. Obstaja kakšen šampon, ki bi Torija za dlje časa "odišavil"?


P.S.: Sicer nikogar ne moti, da ima Toro preveč pasji vonj, ampak vseeno je neprijetno, ko ima zjutraj cela soba vonj po njegovem pasjem vonju. Se razsmirdi, ampak vseeno.


Chris pa mi je svetoval:
Prvo kot prvo, k frizerju! Skrajšati in urediti dlako. Drugo, prebral sem da mu redno menjate ovratnico proti bolham..... Ponavadi te ovratnice precej smrdijo, pa še strupene so. Raje uporabljajte ampule Frontline recimo spomladi in jeseni. Tretje, če tako redno, kljub kopanju zaudarja, zamenjajte hrano za kakšno drugo, morda kvalitetnejšo. Četrto, ne kopajte ga prepogosto, 1 na mesec bo kar dovolj. Po kopanju ga prelijte z toplo vodo (1-2l), v katero ste namešali veliko žlico kisa, brez izpiranja. Peto, posvetujte se z veterinarjem z izkušnjami na področju problematike kože.

pia_in_co. pa:
Yorkshire terrier: Yorkiji so pasma, ki se precej hitro umazejo(predvsem zaradi velikosti ter dolge dlake). Cudno, se mi zdi, da amrdi, saj vecina psov,ki zivijo v stanovanju nima ravno mocnega specificnega vonja(razen, ce v stanovanju zivi po vec psov hkrati). Priporocam ti, da psa skopas 1x tedensko, po vsakem sprehodu pa mu umijes tacke.

Jaz imam, kar nekaj izkusenj s pogostim kopanjem. Kaja kopam enkrat tedensko(uporabljam blag sampon, nato pa temeljito sperem) in ni bilo se nobenih tezav. Pa naj povem se to, da je treba paziti tudi na susenje-fen ne sme biti vroc, saj unicuje dlako.

Glede na to, da razmeroma veliko hodim po razstavah in veckrat urejam in razstavljam tudi tako imenovane show doge imam nekaj izkusenj tudi z vectedenskim kopanjem(recimo na 3-4 dni, torej 2x tedensko). Psi se ponavadi kopajo noc pred razstavo, nato se jih da v balzam(balzam pustis na dlaki in ne speres), nato pa se preden gre pes v ring temeljito sfena in med fenanjem cese. Tako ima dlaka vecji volumen in izgleda lepsa, se sveti.


Naš tudi smrdi, pa živi v hiši, zunaj je le, ko gremo na sprehod. Sicer je kar dosti zunaj, vendar je hišni kuža. Posvetovali smo se z veterinarjem in nam je rekel, da če je tak že od nekdaj, da pač takšen je.

lp
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #177 : sreda, 12.01.2005 : 17:18:32 »

LISKA!
Glede obiska na razstavi: popoldne ko so specialke goldni nimajo specialk,tako da verjetno se ti najbolj splača priti v soboto dopoldne,ker bo specialka goldnov in predvidevam,da jih bo nekoliko več kot v nedeljo.Ni pa nujno...

Logiran
LISKA
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #178 : četrtek, 13.01.2005 : 08:29:50 »

hvala liza, se vidimo dopoldne, te bom pocukala za rokav
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #179 : četrtek, 13.01.2005 : 17:29:47 »

Velja,se vidimo ;)Večinoma bom tako ali tako pri goldnih z dvema zlatkotoma,edino vmes bom malo skočila okrog po razstavi Smiley
Bo še kdo od forumovcev s svojim goldnom?
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 124   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines