mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 13.08.2024 : 01:39:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Strani: 1 ... 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 ... 124   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci 2  (Prebrano 221645 krat)
0 članov in 23 gostov pregleduje to temo.
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #1485 : ponedeljek, 14.04.2008 : 19:46:31 »

Pozdrav!
Ima Oli rodovnik?  Wink
lp Teja.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #1486 : torek, 15.04.2008 : 15:11:00 »

Zakaj je fino imeti starejšega psa Roll Eyes
Timi že od malih nog obvlada "poleg". Na vrvici 100%, brez nje je pa prva leta zdržal 2, 3 minute, potem 5, potem 7... Nikoli pa mu nisem mogla toliko zaupat, da bi ga imela recimo eno uro brez vrvice na sprehodu na poleg ali da bi se znal upreti recimo psu, ki ga vabi k igri. Začel je dobro, potem pa izgubil koncentracijo (recimo "nujno" je moral it lulat ali kaj podobnega). Zdaj ima dobrih 10 let.
No, včeraj sem ga po kakšni uri sprehoda po PST, kjer je bil večinoma spuščen, poklicala v "poleg" (ker je na vsaki dve minuti skočil v kakšno blato, potok, Koseški bajer itd. in je bil moker in blaten, ljudje okrog pa čisti - pa sem hotela, da tako tudi ostane). No, ko sem ga poklicala, se je ravno igral z eno mlado, odraslo dalmatinko. Je prišel (ker odpoklic zdaj na stara leta tudi deluje  Tongue). Sem dala ukaz "poleg" in smo šli. Psička je tekala okrog njega, malo spredaj, malo zadaj (lastnica je hodila tik za nami), Timi jo je pa popolnoma ignoriral. Če nas je kdo takrat videl, si je po mojem mislil, da je to najbolj vzgojen pes na svetu. Boljše distrakcije kot je prijazna mlada psička si ne morem zmislit, pa je vseeno ostal pri meni.

Saj vem, da je star gospod, pa še zmatran je bil, ampak zgledalo je pa vseeno super.  Cool Cheesy Grin Grin Grin

Lp, 5ra

P.S. Aja, živjo, Maša in Oli!  Wink
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #1487 : torek, 15.04.2008 : 17:34:58 »

Evo, pa še en filmček s trikci mojega ljubčka  Kiss:
http://www.youtube.com/watch?v=89iDc045CWU

Lp, 5ra
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #1488 : torek, 15.04.2008 : 19:58:20 »

Pozdrav!
Vixen mi bomo na takšen sprehod morali čakati še kar dolgo, saj Oskar večinoma pride na odpoklic tedaj ko se njemu zdi vredu in pa sploh ni šans, da si brez priboljška.  Smiley
Video je fenomenalen. Sem si ga pogledala kar trikrat  Cheesy Timi očitno obvlada čisto vse, saj se je super izkazal na videu. Najbolj več mi je del kjer "gre pančkat".  Grin Je pa res en velik cuker  Kiss
Kako pa si ga naučila pančkat? Katere tečaje pa sta s Timijem obiskovala?  Smiley Super je, res  Smiley
lp Teja.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #1489 : sreda, 16.04.2008 : 01:24:46 »

Ja, saj jaz sem tudi, dolgo čakala, zato se mi pa zdaj toliko boljše zdi.  Roll Eyes Grin
Hodila sva pa samo parkrat v malo šolo, pa potem dvakrat po kakšen mesec na agility (pri dobrem letu prvič, pri šestih drugič). Časovno ni šlo.
Imam pa to srečo, da sem rasla s kužki in sem ga kupila že na konkretno podlago izkušenj.  Wink Zna še "preval", ampak mora biti dovolj mehko, zdaj ko je že v letih. Bom posnela enkrat zunaj na travi.

Pančkat zna pa že zelo dolgo. V ta položaj sem ga peljala deloma s priboljškom in malo z roko, ampak ne na silo, tako, bolj v igri. Ko se je ulegel, sem ga seveda pohvalila in nagradila. Trajalo je samo par dni, da je pogruntal, kaj hočem.  Cheesy

Lp, 5ra
Logiran
Ovcka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


WWW
« Odgovor #1490 : sreda, 16.04.2008 : 08:37:29 »

hej

Ce ste ze ravno pri trikcih, evo se najin video trikcov - sicer je ze malo star, od takrat jih zna se dosti vec, tako da bo treba enkrat v kratkem novega posnet  Wink Do takrat pa K L I K  Cheesy

Lp..
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #1491 : sreda, 16.04.2008 : 08:43:01 »

Mi se tudi odločamo, da bi poleg standardnega tečaja Oskarja vpisali še na kakšen drug tečaj npr. agility. Za kaj pa misliš, da bi bil Oskar primeren, saj hočem, da bi to delal z veseljem in ne zato, ker bi se meni zdelo super, saj na kakšna tekmovanja tako ne mislimo hoditi  Smiley Ima pa polno energije...no odvisno za kaj. Ves čas bi tekel in ves srečen je ko gremo v hribe, če pa hočem iti z njim na sprehod okoli 11ih zvečer, pa se mu niti slučajno ne ljubi dvignit tazadne s kavča. Ko pa/če pa le prideva ven se pa "pokne" dol na travi in začne glodati kakšno vejo. Toliko o sprehodu  Tongue
Glede izkušenj je meni žal, da nismo bili še bolj izkušeni glede rodovnika.
Psa sem si pa želela že zelo dolgo, ampak oče ni bil zato, zdaj ko pa je Oskar pri nas, je pa Oskar očetov "lupček" in tudi Oskar ga ima zelo rad  Smiley Kakorkoli, svojega cukra imam najrajši na svetu, vendar nasleden pes, bo definitivno rodovniški  Smiley
Glede trikcev super, kar črpam ideje od tebe Cheesy Tole z drugo tačko sem omenila očetu in zdaj z Oskarjem ves čas vadita desno in levo tačko. Tole pančkanje ga bom pa jaz poskušala naučit, saj je res izpadlo super.  Smiley
lp Teja.
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #1492 : sreda, 16.04.2008 : 08:50:44 »

Pozdravljena Ovcka super video  Smiley Sem si ogledala še ostale in so fenomenalni. Uf z Oskarjem naju čaka še dolga pot do teh trikcev, ko pa jih bo nekaj že obvladal pa bom "pripopala" video  Wink
lp Teja.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #1493 : sreda, 16.04.2008 : 10:51:55 »

Maša in Oli: dobrodošla Wink

Jaz sem pa kar malo 'zaspala'...pa ste napisali kar dve strani! Hja, v šoli je preveč dela...pa od včeraj naprej smem zdaj tudi uradno vozit po cestah Cheesy

Miss Teja: čeprav pozne, ampak vseeno...čestitke Oskarju za prvo svečko!!!!

Mi pa drugače uživamo pri babici, Aaron vsako jutro 'žvrgoli' ko mu pokažeš vrvico-spušča take smešne glasove, nekaj med cviljenjem in renčanjem...Se mu vedno narežim Smiley
Lizika pa je tudi super!
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #1494 : sreda, 16.04.2008 : 11:49:30 »

Pozdrav!
LIZA: Se pa že res veliko časa nisi oglasila  Smiley Čestitam za izpit in hvala za čestitke Oskarju.
U super, ste še kar pri babici, pomojem bosta Liza in Aron imela kar ločitveno stisko, ker se imata zdaj tako lepo.  Tongue

Vixen:
Mislim, da me je Oskar slišal kako sem se pogovarjala o trikih in je preval preresno vzel, saj danes že ves dopoldan počme takšne afnarije in "vadi preval"  Tongue


Pa še ena umirjena fotka današnjega dne: Oskar na najljubšem kavču grize kost.


lp Teja in Oskar.
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #1495 : sreda, 16.04.2008 : 21:58:09 »

Danes smo bili spet v šoli in se moram pohvaliti, da sem na Oskarja zelo ponosna, saj vedno bolj obvlada stvari in tudi "tršica" ga je ves čas hvalila. Danes se je pa res izkazal in še mene je ubogal 100%, ne le očeta.  Smiley V šoli smo se pa imeli zelo lepo saj je vreme bilo super in je čas kar prehitro minil  Smiley
Pa še dve fotki.
Ostale pa si lahko pogledate na: http://miss-teja.moj-album.com/album/11746013/

Oskar in oče-poleg


Oskar in jaz.


lp Teja.
Logiran
ZH
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #1496 : nedelja, 20.04.2008 : 22:13:55 »

evo mojo novo prijateljico, z imenom ERA. Danes je prišla k nam, malo je bruhala v avtu, pojedla svoj prvi obrokec, sedaj pa malo jokca. ker mormo spat. 
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #1497 : nedelja, 20.04.2008 : 22:17:40 »

Čudovita je! Iz kod  pa prihaja?
lp Teja  Smiley
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1498 : nedelja, 20.04.2008 : 22:20:31 »

Kaj je dober Oskar na sliki, ko dela preval  Grin Smiley


ZH čestitke za novo prijateljico!
Lepa pupika mala Kiss
Logiran
ZH
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #1499 : nedelja, 20.04.2008 : 22:21:17 »

Iz gorenjske, natančneja iz zaloga. Nevem pa če lahko povem kera psarna
Logiran
Strani: 1 ... 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 ... 124   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines