mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 13.08.2024 : 01:36:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Strani: 1 ... 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 ... 124   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci 2  (Prebrano 221635 krat)
0 članov in 16 gostov pregleduje to temo.
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #1455 : sobota, 29.03.2008 : 11:22:46 »

Vixen res je in ravno zaradi tega karakterja ZP, ki me vedno spravlja v dobro voljo smo izbrali našega Oskarja in najbolj zanimivo je kadar sem žalostna ipd. zmeraj priteče k meni, nato se stisne k meni in me poliže po obrazu.  Smiley In potem slaba volja mine seveda Tongue
Glede odpoklica mi si našega Oskarja še ne upamo spustiti iz povodca, ker še odpoklic ni stoprocenten. Ponavadi je odvisen od tega ali imam v roki kakšen piškot ali šunko. Enkrat nam je ušel iz garaže saj sva se midva z Oskarjem ravno spravljala na sprehod, jaz sem se še obuvala Oskar pa je čakal v garaži. Nakar se pripeljeta mama in oče in garažo odpreta (imamo daljinec, da se vrata odprejo) in kakor je so bila vrata čisto malo odprta Oskar seveda takoj ven in čez travo do blokov in dalje. Mi seveda čisto panični mama je hitro šla po šunko oče je že tekel za njim.  In ko sta prišla blizu njega se Oskar seveda ni mogel upreti vonju šunke Grin Zato komaj čakam, da poklic izpopolnimo.
Me pa moti, da se v naši okolici zmeraj brez povodca sprehajata ZP in pa NO. Lastnikov seveda nikjer. Imeli smo tudi slabo izkušnjo z NO saj je hotel Oskarja napasti in je renčal nanj, toda ga je potem oče pregnal.

nmatelic: Potrtost je verjetno vzrok rahle bolečine. Je pa čisto tako kot je napisala LIZA, se pravi odvisno od psa. Mi pri našemu na začetku sploh nismo vedeli da mu izpadajo zobje saj je bil še vedno energičen in igriv itd. Šele ko sem na igrači opazila rahlo kri smo vedeli. Glede briketov pa tako ni bilo težav saj smo mu jih rahlo močili že prej.
Mimogrede ali ste ostali našli mlečne zobke?

LIZA in Vixen: Hvala za odgovore glede hrane. Na hrani piše da je hrana puppy do 12ih mesecev zato me je zanimalo  Smiley Nasleden teden bomo odšli po novo hrano-adult. Ko pa smo že ravno pri hrani naj omenim, da smo imeli prvih par mesecev, ko je Oskar prišel k nam resnično probleme z drisko oz. mehkim blatom. Preteklo je kar veliko časa, da smo s pomočjo veterinarja in pa našega prijatelja, ki je pasji trener in pa vzreditelj prišli do prave hrane, ki mu ustreza. Tukaj je še en dokaz, da je čisto odvisno od psa kaj mu paše. Morali smo zamenjati 5 znamk hrane, da smo končno našli kaj Oskarju ustreza.  Huh      In pa hvala za vajine odgovore Wink
LIZA: Tudi mi se ne držimo čisto točno koliko količine hrane moramo dajati. Saj je bilo obdobje, ko se je Oskar preveč zredil in smo zmanjšali količino hrane. Zdaj ko je shujšal pa še vedno dajemo malenkost manj, kot pa piše. In mu to tudi odgovarja, saj čez dan tako ali tako dobi malo priboljškov, ko oče z njim vadi šolanje.
En velik pozdrav in pa koš  Kiss za vaše kosmatince. Teja in Oskar.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #1456 : sobota, 29.03.2008 : 11:50:07 »

Timi je mel v prvem letu tudi grozne probleme z drisko. Smo bili prepričani, da je alergija, nekaj časa je jedel samo riž in purana,... No, izkazalo se je, da ne prenese mleka (že majhen košček sira, ki je komu padel iz sendviča je bil dovolj, da je dobil hudo drisko). Zadevo je, čim je odrasel prerastel. Zdaj ni več problema, lahko dobi kakšen košček sira, pa mački (dokler smo jo imeli) je včasih ukradel mleko, pa ni bilo težav. Roll Eyes

Lp, 5ra
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #1457 : sobota, 29.03.2008 : 11:58:47 »

Pozdrav!
To obdobje je bilo zares neprijetno. No tukaj pa je malo bolj podrobno opisano katere hrane  smo dali skozi. http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,1077.0.html
Aja, pa tam ko je napisano vzreditelj ni mišljeno naš vzreditelj ampak naš prijatelj, ki vzreja pse.  Smiley
lp Teja in Oskar.
Logiran
nmatelic
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #1458 : sobota, 29.03.2008 : 18:55:11 »

No da se še jaz malo oglasim!
Upošteval sem vaše predloge glede močenja briket itd. Uglavnem nič ni pomagalo suhi briketi, namočeni briketi v vodo, namočeni briketi v "juho" nekaj malega je edino pojedel konzerve. Ker ze 3-4 dni ni nič jedev in je samo spal in ga ni nobena hrana privlačila smo ga danes ponovno peljali k veterinarju(čeprav danes uradno ni delal smo nekako po poznanstvih prišli do njega). Pregledal je blato in ugotovil da gre za neke parazite, ki se jih ne odstrani z temi navadnimi tabletami proti parazitom (kri še pregleduje, rezultate bomo dobili danes zvečer ali jutri). Dobil je dvoje tablete: Primotren in Efloran, ki naj bi jih jedel 10 dni. Upajmo da je to to in da nebodo rezultati krvi še kaj pokazali. Čez približno 2 dni naj bi bil že čisto drugačen. Naj še omenim, da ko mu je hotel veterinar odvzeti kri se mu je čisto odtrgalo, tako da smo ga morali trije držati, saj mogoče to nebi bilo tako čudno, če nebi on začel noreti takoj ko je zagledal iglo, kot da bi vedel za kaj se gre Smiley . Evo še slikici našega bolnika:

http://shrani.si/f/2n/1T/V2NyOGr/img8668.jpg
http://shrani.si/f/2k/VZ/3FPReGTd/img8673.jpg
Logiran
nmatelic
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #1459 : sobota, 29.03.2008 : 18:57:49 »

Opala!
pardon za tele slikce nisem vedel da bo tako veliko prišlo.
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #1460 : sobota, 29.03.2008 : 19:05:44 »

Ojoj! Ubogi Inč. Sad In njegova tačka  Shocked Ubožec mali. Mi mislimo na vas in upamo, da pregled krvi ne pokaže še kaj. Želim mu čimprejšnje okrevanje, javite kako bo.
lp, Inču pa en velik kup   Kiss  in čohcev.  Wink
Logiran
nmatelic
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #1461 : sobota, 29.03.2008 : 19:07:23 »

Se opravičujem za prejšnji post nekaj sem zamešal.
tole bo sedaj delalo:

Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #1462 : sobota, 29.03.2008 : 19:09:04 »

Ni problema, saj sta se fotki videli tudi prej  Smiley
Logiran
nmatelic
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #1463 : nedelja, 30.03.2008 : 12:40:15 »

No pa je končno začel jesti!
Ponoči se je po pribljižno 5ih urah spanja prebudil in za čel razgrajati kot da nebi bilo nič narobe(očitno je prijela inekcija). Komaj smo ga umirili da je se malo zaspal, bil je spet pravi stari Inč. Noben ni mislil da se lahko v enem dnevu njegovo stanje tako izboljša. Zajtrk in kosilo je uspešno pojedel, drugače pa skoz skače okol in išče kje bo kaj dobil. Rezultati krvi so pokazali na iste parazite tako,  da moramo samo nadeljevati s tabletami. Res ga je lepo videti spet pri močeh. Briketi z juho so se do sedaj super izkazali Smiley .
Logiran
Ovcka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


WWW
« Odgovor #1464 : nedelja, 30.03.2008 : 12:53:56 »

nmatelic me veseli da je z malim boljse, in da ste ugotovili kaj dejansko je narobe!  Smiley Bi ti pa samo se rada napisala, da pazi kaksno juhico mu zlivas cez brikete, kajti po mojem mnenju je navadna jusna kocka veliko preslana, razen pac ce je juha doma pripravljena in nesoljena (katere pa verjetno ne kuhate vsak dan  Wink) Tako da, ce z veseljem je, mu jih raje polivaj z vodo, da mu pac olajsas grizenje sedaj, ko mu rastejo zobki  Smiley

Lp..
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #1465 : nedelja, 30.03.2008 : 13:10:55 »

nmatelic: Super! Sem zelo vesela, da je Inč takšen kot prej. Vem kako hudo je, ko gledaš psa, ki je čisto brez energije.
Za kakšne parazite pa naj bi šlo?
Super, da ti je glede briketkov nasvet pomagal. Glede soli, pa tako ali tako predvidevam, da paziš da ni (pre)slano.  Smiley
Lp Teja in Oskar.
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #1466 : nedelja, 30.03.2008 : 17:57:19 »

Pozdravljeni!
Mi smo ravnokar iz doolgegaa sprehoda. Sonček lepo sije zunaj in čisto nič ne piha. Smo šli par krogov okrog jezera pa še potem skoraj do Šoštanja in Oskar je zelo užival.  Smiley Ob jezeru je bil zelo smešen saj se je bal valovanja vode...in potem je končno pomočil tačke v jezeru in od navdušenja sploh ni hotel ven iz jezera. Seveda ni šel ves v jezero, da se ne bi prehladil. Ga je pa bilo zanimivo gledati  Tongue Ko pa smo že ravno pri vodi...kateri mesec je dovolj topla voda, da bi se lahko Oskar kopal v njej?
No kakorkoli, domov smo prišli vsi zmučeni in Oskar že počiva.
lp Teja in utrujeni Oskar.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #1467 : nedelja, 30.03.2008 : 20:41:31 »

Timi se hočeš-nočeš kopa v vsaki vodi, ki njemu paše, pa naj bo julij ali januar. Če je spuščen, bo prej ali slej našel kakšno vodo, v katero se bo vrgel, pa nikoli ni bilo problemov s prehladi ali čim podobnim.

Lp, 5ra
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #1468 : nedelja, 30.03.2008 : 21:33:53 »

Vixen: Saj se po fotkah vidi, da je Timi pravi ljubitelj vode.  Smiley Mislim, da bo tudi Oskar tak, saj bi danes, če ne bi bil na povodcu verjetno tudi on takoj zaplaval v jezero...seveda šele po tem, ko je ugotovil, da valovanje vode ni nevarno in, da se lahko v jezeru prau lepo osveži.  Tongue
lp Teja.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #1469 : četrtek, 03.04.2008 : 09:07:09 »

nmatelic: super, da je z malim boljše! Saj se bo počasi navadil veterinarja...če uspete veterinarja prepričat, da mu da kakšen priboljšek, ko ba cepi ali kaj podobnega, bo verjetno zelo vesel Smiley Jaz sem to prakticirala z Aaronom, ki zelo rad hodi k veterinarju. Pri Lizi se je obneslo toliko časa, dokler ni bila sterilizirana. Potem je bilo pa konec ljubezni do veterinarja, kljub priboljškom Tongue

Miss Teja: jaz moram tudi brzdat Aarona, da se ne gre kopat tudi pozimi. Liza je bolj zmrznjena in se kopa samo poleti, oziroma ko je več kot 20 stopinj. Za Aarona pa malo gledam, da ima zrak vsaj kakšnih 15 stopinj. Se je sicer kopal tudi že, ko je bilo hladnejše (sploh ko sva delala prinašanje divjadi iz vode), ampak imam boljši občutek, če je zrak malo toplejši.
Logiran
Strani: 1 ... 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 ... 124   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines