mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 14.08.2024 : 11:20:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Strani: 1 ... 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 ... 124   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci 2  (Prebrano 222432 krat)
0 članov in 21 gostov pregleduje to temo.
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #1095 : petek, 05.05.2006 : 20:12:48 »

Ima sosed ZP-ja? Koliko se je pa ukvarjal z njegovo vzgojo? Samičke res zanjo biti uboglivejše. Do dveh let so res muhasti ampak z vzgojo se jih,da izvrstno izšolati. Seveda je vpliv dednosti tudi velik.
Logiran
mrcina
otrok do 14 let
*
Sporočil: 20


« Odgovor #1096 : nedelja, 07.05.2006 : 15:12:28 »

Ima ZP-ja.Je samec in sosed se zelo ukvarja z njim. Smiley
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #1097 : nedelja, 07.05.2006 : 16:32:52 »

Samčki so običajno bolj navihani. Koliko je pa star? Ne vem kako je drugod, jaz pač vem za našo psičko da je bila do starosti cca 2,5 leta res navihana sedaj je pa pravi angelček. Uboga res čisto vse in se je splačalo potrudit pri vzgoji.

Res je tudi dobro preveriti kakšni so starši.
Logiran
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #1098 : sobota, 13.05.2006 : 17:03:34 »

Kolikor psu dopustis da se potepa, toliko pac se.

Ne govorijo zastonj, da ce imas psa rabis ograjo. In ce je psu pred hiso dolgcas in je sam, pri sosedu pa se kar nekaj dogaja, pa bo sel raje k sosedu, kdo ne bi.
Dobro manjse karakterne razlike so, ampak nobeden se ni skotil solan.

Zlati prinasalci so trmasti in znajo biti kdaj pa kdaj zelo tezki, ampak nikoli ni kriv pes za to kakrsen je, ampak zgolj le njegov vodnik.
In za napake v vzgoji mojega psa sem kriva sama in ne moj pes, ker me ne uboga in ni z mano, se potepa, ne hodi na odpoklic.... Sosedov pa pride... ja normalno da pride, ce so se pa ocitno veliko ukvarjali z njim. Samo mu verjetno ni padlo na glavo.
Logiran
choppy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 60


« Odgovor #1099 : nedelja, 14.05.2006 : 12:33:55 »

Moj je po naravi zelo trmast. Je pa res, da smo naredili napako, ker nismo z vzgojo pričeli takoj. Prve pol leta smo se z njim samo igrali, v šolo smo ga peljali pri starosti dobro leto dni.
Najprej smo mislili, da je še otročji in da se bo sčasoma umiril. Poleg tega smo se potem, ko je dopolnil leto dni začeli precej ukvarjati z vzgojo. Prebrala sem razne nasvete glede vzgoje in nasplošno sem se precej ukvarjala z njim (bolj kot z katerimkolim psom doslej). Vendar pa nikoli nisem dosegla 100 % poslušnosti- morda je razlog v tem ,da je bilo prepozno.
Sedaj vem, da če bom še kdaj imela ZP-ja, bom najprej preverila starše, vzela bom rajši samičko, ter z vzgojo bom pričela takoj. Kasneje je to težko popraviti, posebej še pri samcu, kakršen je moj.
Logiran
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #1100 : nedelja, 14.05.2006 : 20:36:04 »

Niti ni tako hude razlike med samcki in samickami. Sama sem imela prej samcka, nevzgojenega po moji krivdi. Ker je bilo vse tako luskano kar je naredil, pa cetudi je skakal in uhajal, se igral z sosedovimi psi. In smo dobili ven kar smo. Ljubek, prijazen, nezen... a ubogal ni nic. Delal je kar je pac znal; normalno.

Zdaj imam samicko, katere karakter je trma na kubik. Ampak pac ne popuscam. Vcasih stojima na travniku pol ure, ker se gospodicna valja po tleh in zganja vse sorte stvari, ker pac ni fino, ce mores hodit poleg, namesto da bi po svoje divjal kjer bi hotel.
Ravno zadnjic mi je vzrediteljica, rekla, da ima ocitno karakter cisto po ocetu, ker je mami blazno mila.
Se vedno sem mnenja, da se da psa marsikaj naucit. V kolikor imas opravka s trmo je potreben potrpezljiv odnos, ampak vsekakor se zagotovo splaca vstrajat.
Logiran
choppy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 60


« Odgovor #1101 : ponedeljek, 15.05.2006 : 19:12:14 »

Tudi jaz sem slišala, da lahko psička podeduje karakter po očetu in je težavna. Sama nimam izkušenj z psičkami, vendar pa mi je vzreditelj, pri katerem sem vzela Choppya večkrat omenil, da bi bilo bolje, če vzamem psičko.
Vendar sem bila pametna, da to pri nas ni problem. Da sem imela prej tudi samca NO-ja in me je ubogal v nulo Skoraj istočasno sem imela še nem. prepeličarja in tudi ni bilo posebnih težav.
Ko je moj NO poginil, sem se odločila zamenjati pasmo, ker nobeden ne bi bil takšen kot Kesko.
Skoraj 2 leti sem se odločala katero pasmo bi vzela. Razmišljala sem o kraševcu, vendar sem se bala, da je preveč oster in ga ne bi obvladala. Potem sem se odločila za ZP-ja, ker so mi najlepši in ker jim pripisujejo same lepe lastnosti. Mislila sem ,da so to enostavni psi, ki jih ni težko vzgojiti. Opisovali so jih kot pametne,prijazne in ubogljive pse.
Če sodim po mojem psu- res je pameten, vendar le zase. Do ljudi je izredno prijazen, do drugih samcev pa ne. Glede ubogljivosti sem pa sploh naletela na problem- doma ni bilo problemov,samo na sprehodih.
Mislim, da imajo nekateri psi bolj izrazit lovski nagon, so bolj dominantni in energični. Vse to so po mojem prirojene lastnosti in z takšnimi psmi je potem težje delati. Posebej še ,če se na začetku tega ne zavedaš in to spoznaš, šele ko je prepozno.
V glavem ,želela bi opozoriti na to, da veliko ljudi misli, da je to zelo preprosta pasma . Verjetno je k temu pripomogla filmska propaganda. V bistvu pa so to lahko zelo trmasti in energični psi in njihova vzgoja zahteva veliko truda,potrplenja in vztrajnosti.
Čeprav je zopet odvisno od vsakega posameznega psa. Imam znance,ki so malo za mano kupili ZP-ja. Ta pes ni šel nikoli v šolo,veliko je bil sam- v glavnem nič kaj dosti se niso ukvarjali z njim, to je njihov prvi pes. Vendar pa je kuža ubogljiv in zelo miren.
Poleg tega večkrat srečam neko gospo z psičko ZP,ki je zelo pridna. Vprašala sem jo v čem je njena skrivnost- pa mi ni vedela povedati nič posebnega (tudi ni bila v šoli).
Strinjam se z tabo, Rosa, da se da veliko narediti z vzgojo (posebej še pravočasno). Verjemi pa mi, da je marsikaj tudi prirojeno in je to zelo težko spremeniti. Jaz npr. nikoli kadar sva šla na sprehod, nisem imela ene roke v žepu, druge pa na mobiju. Vedno sem se zelo ukvarjala z Choppyem- metala sem mu palice, nosila igračke s seboj, priboljške. Vse to mi je nekaj časa pomagalo, dokler ni zagledal kakšno žival ali drugega psa-takrat je prevladal nagon in takrat ni slišal nikogar več.
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #1102 : petek, 19.05.2006 : 12:30:41 »

Moj ZP je dopolnil 4 leta in se odločava za kastracijo. Ima kdo ZP, pa je kastriran?
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #1103 : sobota, 20.05.2006 : 08:05:14 »

KIN: jaz imam psičko,ki je sterilizirana, poznam pa tudi šest letnega samčka, ki je kastriran. Kuža je povsem enak kot prej kar se tiče karakterja (nič bolj miren ali kaj podobnega), edino kar je lastnici zelo všeč je to, da ne naskakuje več vsakega psa podolgem in počez, tako kot je to počel pred kastracijo,  tudi  pri gonečih psičkah ne nori več tako zelo.
Jaz sem pa tudi zadovoljna, da sem Lizo dala sterilizirat. Nimamo več problemov med gonitvijo, po vsej verjetnosti so možnosti za nekatere bolezni rodil zelo majhne ali pa jih skoraj da več ni. Karakter je pa ostal popolnoma isti. Tudi zredila se ni popolnoma nič, čeprav sem pa opazila,da se ji je 'potreba po kalorijah' malo zmanjšala, zato smo ji obrok hrane malo zmanjšali.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #1104 : sobota, 20.05.2006 : 18:16:44 »

Da se preselimo sem.
Polzek, najprej dobrodošla med (bodočimi)lastniki in ljubitelji zlatkotov!

Zdaj me pa še bolj 'firbec' matra! Smiley
Psička bo iz psarne, kajne?
Prej ste že imeli kakšnega zlatkota ali bo to prva?
Logiran
Polzek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #1105 : sobota, 20.05.2006 : 18:24:41 »

Ja, meli smo zlatko, pa je poginila pred par meseci za rakom Cry
Ful pridna punca je bla, nobenih problemov sploh.
Ja, kupujemo od enih vzrediteljev, ni pa 'top of the line' varianta, je pac preverjen vzreditelj, ki ima tudi sampione, s tem, da mama moje psicke ni med njimi.
Tudi ne gre za 'afnanje' z uvozenim psom, samo zdi se mi, da je pri nas genetski potencial ze zelo zaprt...pa sem hotla malo sveze krvi...
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #1106 : sobota, 20.05.2006 : 18:31:32 »

Po mojem mnenju bo tole zelo dobrodošlo Smiley Bo psička imela verjetno kdaj kakšno leglo?
Ker se mi res zdi,da je kar ogromno zlatih že v sorodu. Pa tudi splošna kvaliteta je za moje pojme slaba, obstaja seveda nekaj uvoženih in nekaj zlatkotov slovenske vzreje, ki so zdravi in pasemsko tipični, ki štrlijo ven iz povrpečja.
Bosta hodili tudi kaj po razstavah?
Logiran
Polzek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #1107 : sobota, 20.05.2006 : 18:36:19 »

Pravzaprav ne vem, ce ti posteno povem.
Mika me, ze zato, ker imam zdaj cas in energijo (ker so mulci zrasli Wink), nimam pa nobenih izkusenj. Pa tudi nisem ziher, da bo kuzika razstavni 'potencial', kljub sampionom v rodovniku.
Sem pa pristas aktivnega ukvarjanja s psi, pa je mogoce tudi to varianta. Aja, pa se psu mora biti zadeva vsec, drugace nima smisla po mojem.
Ti, kakor vidim imas psarno? Sem se novinka na forumu in se nisem predela celega, zato oprosti nevednosti...
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #1108 : sobota, 20.05.2006 : 18:46:32 »

Ne, jaz psarne (zaenkrat še) nimam. Verjetno enkrat v prihodnosti bo,zaenkrat še ne razmišljam o tem. Imam pa dva zlata-psičko Lizo, ki je sterilizirana in samčka Aarona, ki pa že ima eno leglo v Avstriji, morda se pa obeta še eno-če bo vse po sreči Smiley
Z Lizo sva bili na parih razstavah, ampak ji to sploh ni bilo všeč. Tako da sva potem poskusili malo agilitya, rally obedienca, najbolj pa uživa v dogdancu. Zdaj delava tudi malo z divjadjo, če bo vse po planih gre letos na PNZ, bom pa videla, kako bo kaj napredovala.
Aaron je pa čisto nasprotje. Blazno rad se kaže, dosegel je že kar precej na razstavah in v tem res uživa. Je sicer tipičen zlati in zato včasih malo muhast-vsak dan se mu ravno ne da kazat in če mu nihče ne ploska tudi ne teče tako lepo. Smešen dečko, ne?
Ima pa toliko energije, da bi umrl od dolgčasa, če nebi nič počel. Zato malo trenirava cacit tekmo, vmes pa še malo poslušnosti in dogdanca.
Mene so razstave od prve naprej čisto zasvojile Smiley Včasih gremo sicer z dolgim nosom domov, ampak to je pač del tega. Večinoma je pa prav fino-spoznala sem toliko ljudi, da moram včasih že močno pomislit, kdo me je ravnokar pozdravil, malo pesjane prečohaš, greš na kašen izlet spotoma, prineseš domov pokalček ali dva-jaz uživam! Samo je točno tako kot si rekla-če je kužatu všeč ga je užitek razstavljat in kar leti po ringu. Če pa ne, pa ni tako fino. Samo se mi zdi,da se da tudi kužata dokaj hitro prepričat v to,da so razstave zabavne Smiley
Logiran
Polzek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #1109 : sobota, 20.05.2006 : 18:54:50 »

Ja. Saj pravim, pojma nimam kako bo.
Kakorkoli imas zadeve nastrudirane in splanirane, je moja zlatka trenutno se 'macek v zaklju' Grin,
tako, da je brez veze govorit za naprej.
Sem pa ta hip ze cisto 'naspidirana' in komej cakam na zlato kepico... Roll Eyes, teh 14 dni se bo vleklo sto let...
Na razstave sem redno hodila (kot gledalec seveda), pa ne vem, vse sorte se slisi, pa kuhinje pa fousija, pa rivalstvo...se mi zdi,da nekateri jemljejo zadeve cisto prevec zares...je pa verjetno tako, ce imas psarno in bi se rad uveljavil... Huh. Ne vem. Ce bova sli, bova res zato, da spoznava ljudi in pse.
Logiran
Strani: 1 ... 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 ... 124   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines