mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 14.08.2024 : 07:16:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Strani: 1 ... 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 ... 124   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci 2  (Prebrano 222308 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
papi
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #1080 : petek, 17.03.2006 : 01:49:04 »

Hvala, Rosa. Sem se malo vrgel v material, nekaj pametnega se bo že našlo...
Logiran
majča
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 58


« Odgovor #1081 : ponedeljek, 03.04.2006 : 15:18:16 »

Joooj, a ste že videli posnetek (iz Maribora nekje), ko je en agresiven pes napadu enega očitno zelo mirnega in prijaznega prinašalčka. Res, kar stisnilo me je Cry... Kuža najbrž ni preživel..
In me prav zanima, kaj se je zgodilo z lastnikom drugega psa, ki v bistvu ni naredil nič kaj bolj konkretnega, da bi svojega lastnega psa ustavil.

Najbolj me pa jezi to, da si ljudje, ki nimajo izkušenj s psi oz. se niti ne ukvarjajo kaj preveč z njihovo vzgojo, sploh nabavijo kakršnegakoli psa. Ker je prav veliko primerov, ko ravno razni taki "naduvani" mišičnjaki kupijo enega staforda ali kaj podobnega, pač da pes "paše k njim", potem se pa nič z njim ne ukvarjajo...pes ni vzgojen in tako pride do takih situacij Shocked.. In tu potem seveda ni kriva pasma tega psa!!

Res ne vem kako, ampak to pač opažam (v svojem okolišu), da ima dosti moških, ki so znani po ustrahovanju drugih ljudi, enega pitbula ali pa staforda ob sebi. Zakaj že Roll Eyes??

Uglavnem, najbrž tisti lastnik ni dobil neke bajne kazni Angry, psa so mu pa verjetno tudi pustili... Saj tako je pač v Sloveniji. Kaj bi dala, da bi tudi pri nas imeli "Animal police".
Logiran
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #1082 : torek, 04.04.2006 : 20:08:06 »

Sem videla, pa je bil tako grozen, da sem mogla kar vecino proc gledat  Cry Cry. In sem rekla, da se mojemu psu to zgodi, lastnike zadavim.... Angry Angry Angry
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #1083 : sobota, 08.04.2006 : 17:39:58 »

Hitro poročilo iz Wieselburga: Aaronček je dobil CAC in R. CACIB!
Je pa prav prazno, ker ga ni doma (ga vidim šele jutri na razstavi v Vrtojbi).
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #1084 : sobota, 08.04.2006 : 19:06:01 »

papi fajn je da si z strani kluba retrieverjev sprinas vzrejni pravilnik. Tam ti vse fajn pise kaj vse pes ali (in) psica morata met. Ko se bos pogovarjal zahtevaj vse te stvari, da ti jih pokazejo.

Lep pozdrav, Marko
Logiran
cac
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #1085 : petek, 21.04.2006 : 10:40:27 »

Ali kdo ve za kako leglo, ki bo kmalu ali pa je že??

lp Wink
Logiran
majča
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 58


« Odgovor #1086 : petek, 21.04.2006 : 12:06:27 »

Tudi mene to zelo zelo zanima!!!  Smiley
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1087 : petek, 21.04.2006 : 12:15:49 »

kot vesta, na forumu ne smemo dajat podatkov o vzreji tistih, ki niso clani in nimajo vsaj paketa Maksi. Tako da predlagam, da pogledata v Kinologa ali pa se posvetujeta z ustreznim klubom za retrieverje.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #1088 : nedelja, 23.04.2006 : 10:19:21 »

Tako kot je Uma rekla...Čeprav kot opažam, pri nas letos spomladi ne bo veliko legel. Vem pa za dve legli, ki bosta na Hrvaškem, eno psičko so parili pred parimi dnevi. Ampak ker podatkov ne smem dajat...je žal to vse kar lahko povem.
Lahko pa mi mirno pišete na mail Wink
Logiran
majča
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 58


« Odgovor #1089 : nedelja, 23.04.2006 : 10:22:14 »

Juhuhu, dobili bomo punčko!!!!   Kiss
Tole bo naša mala:

     



                 
Logiran
mrcina
otrok do 14 let
*
Sporočil: 20


« Odgovor #1090 : ponedeljek, 01.05.2006 : 14:58:58 »

Ali se zlati prinašalci veliko potepajo? sram Smiley Roll Eyes Undecided
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #1091 : ponedeljek, 01.05.2006 : 18:41:37 »

Kako to misliš? Da se gredo med sprehodom potepat. To nikakor ne.

Spuščenega pred hišo pa tako ali tako ne smeš imet, ker je to neodgovrno. Lahko vidi mačko steče čez cesto in ga povozi avto... Ali pa prevoha vsakega, ki pride mimo....niso vsi ljubitelji psov.

Mi imamo za našo psičko tudi ograjen vrt.

Seveda pa ne smeš pozabit, da je za vsakega kužka potrebno šolanje.Brez kakršnekoli šole lahko pride do problemov z obnašanjem. Zlati prinašalci so tako pametni, da te lahko vrtijo okrog tačke...  Smiley..tako, da je šola res izrednega pomena. Poleg tega zlati prinašalci dozorijo pri starosti dveh let. Na začetku se res "matraš" z vzgojo ampak po cca dveh letih je ves trud poplačan. Naša psička je stara pet let in izvrstno uboga vse žive ukaze, tako da moram rečt, da si ne bi mogla želet boljšega spremljevalca.
Logiran
mrcina
otrok do 14 let
*
Sporočil: 20


« Odgovor #1092 : torek, 02.05.2006 : 09:26:50 »

Mojčica hvala.SmileySmileySmileySmileySmileySmileySmiley
Logiran
mrcina
otrok do 14 let
*
Sporočil: 20


« Odgovor #1093 : petek, 05.05.2006 : 18:34:24 »

Sosed mi je rekel da se ZELO potepajo. Undecided
Logiran
choppy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 60


« Odgovor #1094 : petek, 05.05.2006 : 19:32:05 »

Živjo, mrcina
Jaz imam sedaj 4 leta starega prinašalca,ki jo zelo rad pobriše po svoje. V preteklosti se nam je tudi izgubil, večkrat sem ga morala loviti in iskati.
Sedaj sem ga z pomočjo raznih vzgojnih metod in pripomočkov za silo ukrotila. Še vedno pa je zelo muhast.
Tudi kadar poslušam obvestila, se največkrat izgubijo ravno zlati prinašalci-vsaj jaz sem dobila tak vtis.
Po drugi strani pa na sprehodih večkrat srečam ljudi z ZP-ji, ki so neverjetno ubogljivi.
Verjetno obstajata dve vrsti ZP-jev- tisti filmski in takšni kot je moj. Predvidevam tudi,da se samičke bolj držijo lastnika kot samci.
Zdi se mi da so pri tej pasmi velike razlike glede poslušnosti- medtem ko so nekater ZP-ji lahko vodniki slepih, so zopet drugi pravi "hudički". Jaz si mojega ne predstavljam v vlogi vodnika slepih-je preveč temperamenten.Tako da je verjetno vse odvisno od tega koliko imaš srečo pri nakupu-dobro je preveriti kakšni so starši.
Lp
Logiran
Strani: 1 ... 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 ... 124   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines