mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 14.08.2024 : 07:18:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Strani: 1 ... 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 ... 124   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci 2  (Prebrano 222318 krat)
0 članov in 22 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1020 : sreda, 11.01.2006 : 16:48:37 »

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,126.915.html
Logiran

Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #1021 : četrtek, 12.01.2006 : 13:08:12 »

Jaz se opravicujem, ker sem malo nerodno napisala in sedaj zgleda kot da Rose sploh ni vec.

Le-ta je se vedno med nami, vendar ima zelo hudo obliko displazije (gensko okvaro kolkov) in ko dolgo lezi, tezje vstane in tudi pri hoji se ji pozna, da nekaj ni uredu. Pogosto se mi je kar usedala, ko sma bile na sprehodu. Desen kolkec ima ze skoraj cisto zunaj (tako da se riba kost ob kost), levi pa je sicer se notri, vendar tudi ta ni niti priblizno uredu. Rentgenska slika je bila prav grozna za pogledat.
Po mnenju veterinarja pa ni neke dobre prognoze, saj jo bo baje slej ko prej zacelo boleti. In glede na to da bo se malo zrastla, bo to stvar se poslabsalo. Tako da ko bom opazila, da se muci jo bom tudi mogla dat uspavat.

Za vzreditelja sem pa sprasevala zato, ker me prvo kot prvo zelo veliko ljudi sprasuje kam in kako, drugo pa tudi mene zanima kateri so res dobri... za prihodnost, saj vas ima dosti tu gori kar veliko izkusenj. Tako da pa ne bomo pisali po forumu, saj bi rada upostevala pravila, vas prosim, da mi glede tega pisete na mail:
****

Hvala in se enkrat opavicilo moderatorju!

Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #1022 : četrtek, 12.01.2006 : 18:17:54 »

Ali je Rosa z rodovnikom? Kakšna goljufija je pa bila iz strani vzrediteljev?
Logiran
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #1023 : četrtek, 12.01.2006 : 21:07:14 »

Ja, Rosa je rodovniska psicka. In bilo mi je tudi zatrjevano kako imajo starsi A1 kolke in ni displazije. Veterinar pa sploh ni mogel verjet (dokler nisem povedala od katerega vzreditelja sem jo kupila), da je psicka rodovniska.

Malo sem bila naivna oz. zelo naivna. Takrat se sploh nisem vedela, da obstajajo forumi, kjer se lahko marsikaj poucis, pa smo psa pac kupili v dobri veri, kot marsikateri drugi. Skoda da prej nisem vedela za forum, bi vsaj lahko marsikaj prebrala o tem cloveku (o katerem ni malo napisano tukaj gori), ne pa da sem ga vseskozenj zalo "spostovala".

Pa saj brez veze... po toci zvoniti je prepozno! Hudo pa je ker nekoga tako recimo temu spostujes, potem pa ugotovis, da je vse le maska, da nima ne srca, nicesar... sploh nimam...

Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #1024 : četrtek, 12.01.2006 : 21:16:17 »

Lej Rosa tkole je...(pa prosim ne razumi da jst tega REJCA favoriziram ali kakorkoli drugače zagovarjam ampak sm že od nekdaj njegov najhujši kritik Smiley

Teoretično je možno, da imata oba starša A kolke. A to NI zagotovilo, da jih bodo imeli tudi potomci, namreč genetika je (sorry izrazu) ena jebena reč in ponavadi useka kje od zadaj iz kake 2. ali 3. ali še kake bolj oddaljene generacije. Lahko je tudi dotična vzrejna kombinacija staršev, ki je naredila to (tj lahko da vsak posamezen starš bosta z drugim psom/psico dala popolnoma zdrave mladiče). Ampak tvoj rejc se na genetiko ne spozna toliko, garantiram Wink

Kar mene pri vsemu skupaj moti je absolutno nobenega etičnega merila z njegove strani ali prevzemanja vsaj delne odgovornosti za mladiče, ki se skotijo pri njemu (mhm že več kot 10 let prihajajo od njega mladiči s paraziti in slabo socializirani itd).

Tudi jaz sem imela primer, ko sem vzredila psičko GR, ki je imela take hude probleme s kolki  kot tvoja in to že pri starosti 6 mesecev.
Kaj sem naredila? Vrnila v celoti kupnino. Psičke sicer nikoli niso operirali, zdaj pri 5 letih živi skoraj normalno življenje, čeprav je bilo vmes nekje od starosti 6-8 mesecev prav grozno. Ampak so mišice prevzele svojo nalogo in so bolečine minile in zdaj lahko počne skoraj vse razen seveda kakih pohodov v strmine...

Logiran
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #1025 : četrtek, 12.01.2006 : 23:31:53 »

Ja, recimo temu se zgodi, ampak se vidi da si imela slabo vest...

Meni pa gospod ponudi prodajo novega psa po polovicni ceni...  Shocked
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #1026 : četrtek, 12.01.2006 : 23:35:24 »

To NI bila slaba vest. Samo fairplay, ker nisem načrtovala več nobenega legla v naslednjih letih!
Če bi ga, bi ponudila mladiča iz naslednjega legla, kar je ponavadi tudi praksa v tujini (ampak res samo, če vzrejajo zaradi ljubezni do pasme ne zaradi denarja).


Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #1027 : petek, 13.01.2006 : 00:36:40 »

Hello!

To vprašanje je namenjeno predvsem lastnikom zlatkov, ki so se že kdaj udeležili lavinskega tečaja: koliko je bil kuža takrat star? Kako je prenesel mraz in napore?
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #1028 : petek, 13.01.2006 : 00:50:23 »

O.k.,moj je sicer labrador,ampak vseeno-Sky je bil na svojem prvem lavinskem tečaju star malo manj kot 3 mesece.

Ni bilo nobenih težav-kar se tiče mraza,sem ga vsake toliko časa zbrisal z brisačo in pa izprosil sem,da je lahko ponoči spal pri meni v sobi,kar pa se tiče naporov,pač prilagajaš vadbo starosti.

Moj se je imel prov fajn! Wink


Lp Zoran
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #1029 : petek, 13.01.2006 : 01:04:01 »

SKYWALKER, hvala! Očitno je res brezveze, da kompliciram. Me je namreč strah, kako bo moj razvajanček prenesel vse skupaj, ker bo marca star šele 8 mescev in nikoli še ni spal zunaj ( ok, poleti v šotoru ne štejem ).
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #1030 : petek, 13.01.2006 : 01:22:05 »

Uh,8 mesecev je pa že več kot dovolj! Wink
Npr. tud moj border je bil letos na letnem taboru reševalnih psov star komaj 3 mesece.

Pa so moji psi tud razvajenčki,ki živijo v stanovanju in spijo na moji postelji. Cool

Lp Zoran
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1031 : nedelja, 22.01.2006 : 11:16:29 »

V zavetiscu perun se nahaja 4 letna rodovniska zlata prinasalka.
http://www.perun.si/zavetisce/?ukaz=pogresani
Logiran

LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #1032 : nedelja, 22.01.2006 : 17:50:07 »

Se opravičujem za tale post, ampak mi nikakor drugače ne uspe dobit Rosinega e-maila. Rosa, bi mi ga morda lahko poslala na moj e-mail (**) ?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1033 : torek, 31.01.2006 : 10:37:19 »

Liza, kako je šlo na Slovaškem?

P.s. A si že dobila potrditev prijave za Zg?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1034 : torek, 31.01.2006 : 17:39:04 »

Citat
V zavetiscu perun se nahaja 4 letna rodovniska zlata prinasalka.
http://www.perun.si/zavetisce/?ukaz=pogresani

A je kdo preveril to pesjanko? lp
Logiran

Strani: 1 ... 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 ... 124   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines