mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 14.08.2024 : 05:21:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Strani: 1 ... 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 ... 124   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci 2  (Prebrano 222262 krat)
0 članov in 16 gostov pregleduje to temo.
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #1005 : sreda, 11.01.2006 : 09:19:31 »

vendar vsaj podobnost in fcr nimajo dosti drugačnega karakterja kot zp.

sej v tem je fora, da IMAJO drugačen karakter FCRji...
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #1006 : sreda, 11.01.2006 : 11:44:22 »

A imamo Ninci (na nekaterih forumih je Rumba se mi zdi) še vedno na temu forumu?
Sej veste, deklico, ki je kako leto nazaj naštepala nerodovniško leglo, povzročila celo vojno v tej temi celo (una zaprta se mi zdi) s svojimi neargumentiranimi prepričevanji zakaj je nerodovniška vzreja dobra itd.
Pa potem kako bodo njeni mladički šli v domove, ki so več kot odlični in bo ves čas imela nadzor nad njimi da ja ne bo vzreje...
Pa blablabla dalje v tej smeri.

No hm dobila sem namig, da se en od njenih "otrok" šeta sam naokoli brez lastnikov in veselo teži morebitnim "gonečkam" v okolici...

Oh what a joy...a je še kdo za javni linč? Smiley

Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #1007 : sreda, 11.01.2006 : 11:54:30 »

 Grin Grin

Nekaj takega sem slišala tudi sama o njegovih skrbnih lastnikih  Cheesy... pa teži kar vsem povrsti (je kuža namreč tako zelo zaposlen, da mu je vseeno ali je gonečka ali pa ne  Undecided).

LP Noli
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #1008 : sreda, 11.01.2006 : 12:03:36 »

Ninci že dolgo ni na tem forumu, sem pa na pesjanarju prebrala, da se kesa.
Javni linč pa verjetno ni več potreben, naredila je napako in pomembno je, da se tega zaveda.

Logiran
KARMENKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 51


« Odgovor #1009 : sreda, 11.01.2006 : 12:07:00 »

No da še sama nekaj dodam.

Ker imam dve goldnci so mi ponudili še enega goldna za povrhu.
Seveda je bila ponudba izrečena bolj v šali.

Sosedom gre že pošteno na živce njegovo teženje okrog po naselju. Tetovirne številke nima, (upsss, zakaj že ne?) da bi "vzreditelja" obvestili o njegovem psu. Lastnikov jasno njegovi sprehodi okrog ne motijo, najboljše bi bilo da ga odpeljejo na gmajnice, pa naj lastniki potem plačajo, če ne drugače jih bo vsaj malo po žepu udarilo, če ga ne pridejo iskat pa naj dobi revež boljše lastnike.

Mogoče bo pa vzreditelj poskrbel zanj saj kolikor se spomnim imajo pogodbo z novimi lastniki.

No bomo videli kako se bo izteklo vse skupaj, upam da v dobro psa.

LP K
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #1010 : sreda, 11.01.2006 : 12:16:39 »

Ninci si mi sporočila da še vedno prebiraš tale forum - ekola dodatna pojasnila o tem tvojem "otroku" že padajo...kateri je pa je samo na tebi, da ugotoviš in se pomeniš z njegovimi skrbnimi latsniki,s katerimi imaš menda tudi pogodbo...

In ahja točno - vidi vidi nikakor ne morejo ugotoviti kdo je vzreditelj - ker nima tetovirne...torej če ga kdo odpelje tralalitralala Gmajnice ali kako drugo zavetišče usoda je njegova...
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #1011 : sreda, 11.01.2006 : 12:37:40 »

a ni ninci "samo" samca posodila? Torej ni vzreditelj ona.
In ahja toèno - vidi vidi nikakor ne morejo ugotoviti kdo je vzreditelj - ker nima tetovirne...torej èe ga kdo odpelje tralalitralala Gmajnice ali kako drugo zavetišèe usoda je njegova...
kako se torej ve da je to "njen" "otrok"? Sej nima tetovirne. Roll Eyes
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #1012 : sreda, 11.01.2006 : 12:44:07 »

Alti ne meši drekca, vsaj dokler ne prebereš kaj vse je ninci trdila, za to leglo Wink Na tem in ostalih forumih...
Pol pa mirne duše ok? Bodi še malo priden. Kak dan/dva...
Logiran
KARMENKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 51


« Odgovor #1013 : sreda, 11.01.2006 : 12:44:36 »

Pa sej verjetno ve za katerega psa gre, sej so v kontaktih (mail, SMS, sprehodi...), vsaj tako je sama napisla.

Ja pes je od Smarta, razen če lastniki že od starosti psa 8 tednov naprej lažejo od kje je pes.

LP K
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #1014 : sreda, 11.01.2006 : 12:51:57 »

Alti ne meši drekca, vsaj dokler ne prebereš kaj vse je ninci trdila, za to leglo Wink Na tem in ostalih forumih...
Pol pa mirne duše ok? Bodi še malo priden. Kak dan/dva...

ne razumem kak drekec.
"vzreditelj je oseba ki je imela leglo s psico". Torej nekdo ki da samca ni vzreditelj četudi je cel čas sledil kaj je njegov samec zaplodil. Tud mladičev ne prodaja on, ampak tisti ki jih je njegova psica skotila. torej ima kvečjemu ta rejec kako pogodbo s kupci.

"Definicija" ki sem jo prosto povzel po kzs-ju pa je hkrati tudi neumna in za vzreditelje celo žaljiva, če se samo nanjo navežem. Vzreditelj je nekdo ki selekcijonira-to je smisel Vzreje. Torej nekdo ki je samo sparil pse ni vzreditelj ampak Paritelj kvečjemu. In potem, ker redi mladiče, Rejec.
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #1015 : sreda, 11.01.2006 : 12:53:36 »

Ninci je svojo odločitev zagovarjala z vsemi možnimi in nemožnimi argumenti  Wink, ter se hvalila kako so ji lastniki psičke dovolili aktivno sodelovanje pri tem Smartovem leglu. O tem leglu pa govorila kot o svojem.
 
Kako vem, da gre za enega od mladičev njenega psa? Hm, ker je to lastnica povedala, ko je bil kuža star osem tednov in ker je lastnica soseda mojih prijateljev, ki imajo sedaj prepogosto tega psa na svojih dvoriščih in vrtovih. Lastniki, kljub večkratnim opozorilom ne naredijo nič, o "vzrediteljih" pa  Lips Sealed...

LP Noli
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #1016 : sreda, 11.01.2006 : 12:55:36 »

Alti ne pozab, da se tukaj v bistvu ne gre za VZREDITELJA ampak dve osebici, ki sta se odločili naštepat nerodovniško leglo, katerega oče ima sploh HD C in podobne zadevce, mama pa nima vzrejnega...

In čeprav lastnica psa tehnični ni REJKA tega legla, pa je vseskozi poudarjala, da prevzema odgovornost za mlaidče, da je sve posledica tehnte odločitve in da bo SAMA poskrbela, da bodo pogodbe podpisane in mlaidči v dobrih rokah, ki bodo skrbele zanje kot se šika Smiley
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #1017 : sreda, 11.01.2006 : 12:55:50 »

aja: sem seveda prebral o tem leglu, sej se teme skorda ni dalo spregledat ko je bila aktualna. Kolkor vem se je ninci tudi sama izločila al je bila izločena (ne spomnim se zdaj točno za nazaj...) na vrhuncu te "zgodbe"
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #1018 : sreda, 11.01.2006 : 12:58:13 »

Alti ne pozab, da se tukaj v bistvu ne gre za VZREDITELJA ampak dve osebici, ki sta se odloèili naštepat nerodovniško leglo, katerega oèe ima sploh HD C in podobne zadevce, mama pa nima vzrejnega...
pol sem pa narobe razumel, ker sem v vaših postih zasledil omenjanje VZREDITELJEV...
Logiran
KARMENKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 51


« Odgovor #1019 : sreda, 11.01.2006 : 13:06:24 »

Pa mama nima vzrejnega zato ker je streloplaha. Pa to itak ni pomembno, glavno da je okusila materinstvo!

LP K
Logiran
Strani: 1 ... 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 ... 124   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines