mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 17.09.2024 : 00:27:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Strani: 1 ... 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 ... 124   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci 2  (Prebrano 225495 krat)
0 članov in 37 gostov pregleduje to temo.
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #915 : ponedeljek, 21.11.2005 : 09:55:22 »

citat:Mogoče kdo ve, kako je z zavajajočimi oglasi (primer: rodovniški psi, ki to v resnici niso)? (saj se bom kasneje sama lotila iskat, ampak če kdo ve na pamet…)

Meni so odpisali da bi se dal urediti če potrebujemo rodovnik, takrat bo cena malce višja, če pa ne pa je trenutno 35000 Sit.  Cool

Napisal so da so isti starši, kot so objavljene slike mladičkov iz lanskega leta. Ja verjetno se bodo potem skotil kar identični kužki kakor lansko leto  Grin
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #916 : ponedeljek, 21.11.2005 : 09:57:59 »

Mojčica, kako boš pa ti oglaševala svoje mladičke? "prodam mladičke, starši rodovniški" ? Tongue
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #917 : ponedeljek, 21.11.2005 : 10:13:52 »

Razstava v Vrtojbi je bila kul, samo precej sem bila razočarana, ker je bilo izredno malo kužkov, ki bi se jim videlo, da uživajo v razstavi in ogromno lastnikov, ki so grdo delali s svojimi ljubljenčki.
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #918 : ponedeljek, 21.11.2005 : 11:28:57 »

Nina24, kako sta se pa vidva odrezala? Če se ne motim, si tudi ti razstavljala?

LP, Urša
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #919 : ponedeljek, 21.11.2005 : 11:30:19 »

 Shocked Cheesy

LIZA cestitke za fenomenalni uspeh!  Kiss Kiss Kiss
Logiran
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #920 : ponedeljek, 21.11.2005 : 11:42:01 »

Nina a ti si tudi bila na razstavi pri goldijih?

Ker jaz sem tudi bila. Saj tako ne vem katera si, ampak skoda, ce smo bili na istem mestu, pa se nismo poznali. Wink
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #921 : ponedeljek, 21.11.2005 : 12:02:44 »

citat:Mojčica, kako boš pa ti oglaševala svoje mladičke? "prodam mladičke, starši rodovniški" ?

Po vsej verjetnosti se ne bomo odločili za parjenje. Če pa se že bomo se bom pa čim bolj poskušala pozanimati še o samčevih prednikih.

Starši pa ne bodo rodovniški zato bi bil tak oglas nesmiselen. Itak bi jih pa prodala po zelo nizki ceni in se prej prepričala kakšni so lastniki...ohranjali z njimi stik in jim pomagala z nasveti.

Parila bi pa samo enkrat in konec. Sem slišala da je baje dobro da ima psička vsaj enkrat mladičke ; to naj bi vplivalo oz. zmanjševalo možnost, pojava raka na maternici. Prosim napišite potrjene protiargumente
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #922 : ponedeljek, 21.11.2005 : 12:04:48 »

Ne, nisem razstavljala, sem se malo ustrašila Roll Eyes, ker je bila Vrtojba prva pasja razstava na kateri sem bila in sem se potem odločila, da bom najprej pogledala, kako to zgleda. No, zdaj vem kako to zgleda in mislim, da Unija ne bom razstavljala, pa ne zato, ker bi mislila, da ni zadosti lep, spedenan, naučen... ampak zato, ker sem skoraj 100%, da ne jaz ne Uni ne bi v tem uživala. Trenutno pospešeno delava na znanju, ki je poteben za izpit B-BH, januarja se mi začnejo predavanja za reševalce in spomladi ( ko bo termin ) se bova vpisala v lovski tečaj.

Rosa, jaz se te spomnim ( in psičke ) Wink.
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #923 : ponedeljek, 21.11.2005 : 12:06:46 »

Mojčica, o tem, zakaj ne producirati nerodovniške zlatke ( oz. katerokoli pasmo ) je bilo že toliko napisano...
Hm, možno je, da je priporočljivo, da ima psička vsaj enkrat mladičke, samo če se ne motim, sem prav na forumu prebrala, da to nima nobene veze.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.395


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #924 : ponedeljek, 21.11.2005 : 12:58:31 »

No, hecno, da se zahteva mora argumenti za nekaj, kar je samo po sebi argumentirano. Tisti, ki zahteva argumente, pa neodgovorno siri neargumentiran in napacen stereotip brez vsake podlage.

Ni sicer v moji navadi, da primerjam psice z zenskami Cheesy, vendar je tukaj morda treba pojasniti zadevo nekoliko drugace, saj bo sicer floskula o potrebnosti vsaj enega kotenja sibala dalje. Skoda je ze z enim sporocilom narejena, ne zelimo si se vecje.

mojcica, zenska, ki ji odstranijo maternico, ima manj moznosti (beri: jih nima) za rak na maternici. Ker je nima. Psica, ki ji odstranijo maternico, prav tako nima moznosti zboleti za rakom na maternici, ker je nima. Ko se psici odstrani rodila, njeno telo ne proizvaja vec toliko hormonov, zaradi cesar se ne pojavljajo namisljene brejosti in zaradi cesar ne prihaja do sprememb na seskih... Vprasaj veterinarja za podrobnejso razlago dogajanja v pasjem telesu med gonitvijo, med navidezno brejostjo, po kotitvi in po sterilizaciji/kastraciji.

Psica, ki koti in ima rodila se vedno na svojem mestu, ima se vedno vse moznosti za navidezne brejosti in za zaplete na rodilih. S samo brejostjo in kotitvijo se ne izogne nobeni od bolezni. Tako kot ima veliko zensk, ki so rodile, rak na dojki, maternici..., tako tudi psice, ki so kotile, lahko zbolijo.

Upam, da je zahtevi po najosnovnejsem, najenostavnejsem in trotelziherskem argumentu zadovoljeno. Za vec pa je na internetu na voljo kup strokovne literature. V eni drugi temi, kjer si enako vprasala, sem ti postregla z enim linkom. Druge poisci sama, eden od virov je tudi tvoj veterinar.

Dejstvo je, da se z leglom mladicev ne izognes nicemur, kar ti povzroca dileme. Vse, kar bos dosegla, bo to, da bos imela kup mladickov, za katere bo treba skrbeti (v dobrem in slabem) najprej 2 meseca, potem pa bos odgovorna tudi za vse nadaljne mladice, ki jih bodo sproducirali ti psi v prihodnosti. Zmotno je namrec misljenje, da se nasa skrb konca z odhodom iz legla.

Nekaj vprasanj in ugotovitev:

1.) Kako bos preprecila paritve teh mladicev v prihodnosti? Jih bos prodala/oddala s pogodbami, v katerih bos nalozila novim lastnikom obvezno kastracijo/sterilizacijo? Mislis, da bodo tako postopali tudi lastniki teh mladicev, ko jih bodo parili?

2.) Bos dala novim lastnikom za popotnico "doma narejene rojstne liste" in s tem poskusila vsaj za prvo silo prepreciti prihodnje parjenje v sorodstvu? Morda mislis, da je z ljudmi lahko sklepati dogovore in da se jih drzijo. Hja, resnicnost je veliko bolj crna, vsak dan se nam dogajajo velike in majhne spremembe in niti zase ne vemo, kako bomo ziveli jutri, kako naj vemo za druge. Trditev, da bomo oddali pse samo v dobre roke, je neumnost. Morda to velja za mladicka v dneh, ko odhaja od doma. Po enem, dveh treh letih, po eni, dveh, treh generacijah nimamo nobenega vpliva vec.

3.) Se zavedas, da bo tvojih 5 mladicev (zaradi lazjega racunanja recimo, da jih bo 5) lahko imelo ze po enem letu vsak po 5 mladicev? To je cez 1 leto 25 psov. Tudi ce je kaksen manj, oz. ce jih bo 25 cez 2 leti, ali se zavedas, da ima vsak od teh 25 psov + tvojih 5, torej 30, cez eno ali dve leti spet vsak 5 mladicev. Racunaj, pa bos videla, kako velika odgovornost pride z enim pasjim seksom. Imas kaksno idejo, kako nadzirati vse te lastnike? Vsi trdite, da boste mladice oddali v dobre roke, v resnici pa se ne zavedate, da boste imeli pregled izkljucno in v najboljsem primeru samo za tistih 5 mladicev, ki jih boste oddali vi. Kaj pa ostali potomci? Vas ne brigajo vec? Se vedno so plod vase odlocitve. Ce vasa psica ne bi kotila, tudi teh psov ne bi bilo, ne bi bilo moznosti, da se s katerim grdo ravna, da je na ketni, v zavetiscu ali se potika sam po okoliskih gmajnah.

4.) Kaj bos naredila, ce se v zavetiscu pojavi zavrzen potomec tvojega psa? Ga bos vzela k sebi in poskrbela zanj ali bos rekla, da ta ni tvoj?

No, se marsikaj je, kar govori proti vsakrsnemu parjenju psov, ki za reprodukcijo niso. Verjamem in vem, da tudi vsi vzreditelji rodovniskih psov ne razmisljajo o tem. Pa bi morali. Ampak, nekje je treba zaceti "z izobrazevanjem". Mesancev je vsepovsod odlocno prevec in niti enega najmanjsega razloga ne morem v vseh teh letih najti, zakaj bi jih potrebovali se 5, 25, 150... od ene same paritve. Zagovorniki takih parjen ponavadi le redkokdaj pogledate v Kajin koticek ali greste sprehodit pse v zavetisce. Pojdi mojcica kdaj v Gmajnice in si poglej, kje lahko pristane kateri od potomcev tvoje psice. Morda bos kaj drugace gledala na tako zeljeno leglo. Ze v nekaj postih sem napisala, da naj tisti, ki si zelijo videti cudez zivljenja, obiscejo vzreditelja, ki ima trenutno leglo. Tisti, ki zelijo prepreciti bolezni svojih psic, pa naj obiscejo veterinarja.
Logiran

jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #925 : ponedeljek, 21.11.2005 : 15:56:31 »

Liza, končno sem vaju z Lizo videla v dog dancu! Bile sta super! Smiley

In res iskrene čestitke za BIS! Shocked Nisem bila do konca(samo do konca tvojega plesa z Lizo sem bila), tako da nisem vedela, da sta bila tako zelo uspešna!
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #926 : ponedeljek, 21.11.2005 : 16:34:25 »

citat:mojcica, zenska, ki ji odstranijo maternico, ima manj moznosti (beri: jih nima) za rak na maternici. Ker je nima. Psica, ki ji odstranijo maternico, prav tako nima moznosti zboleti za rakom na maternici, ker je nima.

No se mi je zdelo da boste iz sporočila razbrali da pri tem ne mislim sterilizacije. Na žalost niste Roll Eyes. Govorila sem za psičke ki nikoli v življenju ne sterilizirajo.


citat:S samo brejostjo in kotitvijo se ne izogne nobeni od bolezni. Tako kot ima veliko zensk, ki so rodile, rak na dojki, maternici..., tako tudi psice, ki so kotile, lahko zbolijo.

Ženska ki po tridesetem letu rodi ima veliko večjo možnost da bo dobila raka na dojki. Če bi rodila prej bi se ta možnost zmanjšala! Prav zato sem pa spraševala če je pri psičkah podobno. Pričakovala sem pač strokoven odgovor.

citat:Pojdi mojcica kdaj v Gmajnice in si poglej, kje lahko pristane kateri od potomcev tvoje psice.

Na Gmajnicah sem bila že mnogokrat. Za pse je tudi lepo poskrbljeno res pa je da se lahko zgodi, da psa zaradi daljšega bivanja uspavajo. To se seveda čistokrvnim psom brez rodovnika oz. najbolj zaželjenim mešancom ne zgodi, ker jih prej oddajo  Wink



Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #927 : ponedeljek, 21.11.2005 : 16:53:24 »

Psica moje prijateljica je po kotitvi se vedno imela navidezne brejosti in pri 8 letih tudi gnojno vnetje maternice. Moja psica ni nikoli imela mladicev, enkrat rahlo navidezno brejost (pojavilo se je mleko, obnasala pa se je povsem normalno) in fasala pri 12 letih gnojno vnetje maternice.

Bomo pa spet v kratkem oddajali enega zlatkota, produkt nerodovniske reje nekoga, ki je verjetno tako kot ostali mislil, da je za mladicke nasel odlicne lastnike.  Roll Eyes Seveda od nas ne bo  sel drugacen kot kastriran. Tako kot vsi do zdaj. Kaksen interesent? Aja, psa (oz. psico, ker se ne vemo kaksnega spola je) moramo se najti, ker ga je nekdo odvrgel kot zadnjo smet (verjetno je zanj placal nekaj malega in mu tudi denarja ni moglo biti zal) in zdaj tava nekje po mrazu. In ce zdajle pogledam skozi okno, tava tudi po snegu. Angry Jeeeeeeeeeee, kako kjut so zlatkoti, pa za vsakim vogalom ga ze dobis za navaden drobiz. Tongue
Logiran

LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #928 : ponedeljek, 21.11.2005 : 17:48:37 »

Še tukaj hvala vsem za čestitke Smiley

Sana, tebi se res še enkrat opravičujem :/

Rosa, lepo vaju je bilo spoznat in poklepetat, upam, da se kmalu spet kje vidimo Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.395


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #929 : ponedeljek, 21.11.2005 : 18:10:59 »

citat:mojcica, zenska, ki ji odstranijo maternico, ima manj moznosti (beri: jih nima) za rak na maternici. Ker je nima. Psica, ki ji odstranijo maternico, prav tako nima moznosti zboleti za rakom na maternici, ker je nima.

No se mi je zdelo da boste iz sporočila razbrali da pri tem ne mislim sterilizacije. Na žalost niste Roll Eyes. Govorila sem za psičke ki nikoli v življenju ne sterilizirajo.

citat:S samo brejostjo in kotitvijo se ne izogne nobeni od bolezni. Tako kot ima veliko zensk, ki so rodile, rak na dojki, maternici..., tako tudi psice, ki so kotile, lahko zbolijo.

Ženska ki po tridesetem letu rodi ima veliko večjo možnost da bo dobila raka na dojki. Če bi rodila prej bi se ta možnost zmanjšala! Prav zato sem pa spraševala če je pri psičkah podobno. Pričakovala sem pač strokoven odgovor.

citat:Pojdi mojcica kdaj v Gmajnice in si poglej, kje lahko pristane kateri od potomcev tvoje psice.

Na Gmajnicah sem bila že mnogokrat. Za pse je tudi lepo poskrbljeno res pa je da se lahko zgodi, da psa zaradi daljšega bivanja uspavajo. To se seveda čistokrvnim psom brez rodovnika oz. najbolj zaželjenim mešancom ne zgodi, ker jih prej oddajo Wink

Ja, mojcica, res je, da je za pse v Gmajnicah poskrbljeno. Malo manj je bilo za njih poskrbljeno pred prihodom na Gmajnice, kar pa je mogoce ze prevec razmisleka, a ne? In, kaj mislis, kaksen procent zavrzenih psov sploh pride do Gmajnic? Ali pa bi mogoce za "spregled" koristilo, ce se pridruzis Kaji na pohodu po Trbovskih gmajnah v iskanju navedenega "cistokrvnega zlatkota iz zazeljenega legla"? Morda se najdeta zivega, da bo cez kasna dva tedna kdo lahko rekel, kako lepo mu gre v Gmajnicah.

Ostalega ne bom komentirala, saj tudi ti iz napisanega nisi potegnila tistega, kar sem hotela povedati in kar pise. Vem, da zate sterilizacija ni resitev. Zame je, zato sem jo tako tudi navedla.

Pri nas smo zeleli eno od psic sterilizirati pred prvo gonitvijo, vendar smo (v dogovoru in po nasvetu dobrega veterinarja) zaradi hudih prebavnih tezav odlasali. Dan preden je bila narocena za sterilizacijo se je zacela gonit in na poseg smo morali pocakati 3 tedne. Krvavitev je bila nenormalno obilna in grozilo je, da bo treba vseeno urgentno pod noz. Vzroka take krvavitve nismo poznali vse do tedaj, ko so jo na veterini le odprli in ugotovili ciste na jajcnikih. Psica je bila stara 8 mesecev. Mislis, da bi ciste izginile, ce bi bila parjena in imela mladice?
Logiran

Strani: 1 ... 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 ... 124   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines