mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 17.09.2024 : 00:26:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 ... 124   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci 2  (Prebrano 225486 krat)
0 članov in 28 gostov pregleduje to temo.
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #870 : torek, 15.11.2005 : 20:18:41 »

Nekaj me zanima, glede na to da sprasujete ce kdo podari psa....
A to je zato ker si ne morete privosciti, da bi ga kupili?

Mislim brez zamere, vem da so psi dragi, ampak prosim vas dajte se zavedat, da kupna cena psa ni nic v primerjavi s kasnejsimi stroski.
Cena kvalitetne hrane, ki bo psu nudila to kar rabi in predvsem mu bo ohranila zdravje je nekje 12000 sit. Psa je potrebno vsako leto cepit, potrebno ga je peljat k veterinarju, ko se pojavijo zdravstvene tezave, kjer se gibljejo cene za nic kaj konkretne posege 10000-15000 sit.

Nocem vam solit pameti, ampak raje vidim, da kdo nima psa, kot pa da spara na njem oz. mu ne more nudit to kar potrebuje. To je kot otrok.

Ce ne gre za to se opravicujem... ampak resno zelim, da razmislite marsikaj predno se odlocite zanj!!!

Lep pozdrav,

Alenka
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #871 : torek, 15.11.2005 : 21:48:41 »

Jaz pa mislim tudi to, da starši majhnim otrokom ( od 5 - 10let ) ne bi smeli kupovati psa kot darilo. Pa to ne zato, ker jih otroci ne bi imeli radi ali pa zato, ker se ne bi igrali z njim ampak zato, ker je kot je Rosa napisala potrebno imeti kar nekaj denarja za psa ( igrače, hrana... ) in še nekaj na strani če se kužatu kaj zgodi in ga je treba peljati k veterinarju. Nekaj drugega je, če je kuža od vseh članov družine, ne pa samo od otroka. Govorim iz lastnih izkušenj - mamina sodelavka je svoji hčerki kupila kužka, ta kuža je bil hčerki najprej zanimiva " igrača ", kmalu pa se ga je naveličala, njena mama pa tudi kao ni imela časa zanj in se ni z njim ukvarjala, ker naj bi bil to hčerkin kuža. Kmalu je pa pristal v zavetišču. Sem ga hotela jaz povojiti, pa mi mama ni dovolila, ker smo že imeli dva psa pri hiši sram.

Logiran
Liju
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 20


« Odgovor #872 : sreda, 16.11.2005 : 06:26:06 »

Pes je večja odgovornost kot otrok!!
Otrok preprosto odraste,postane samostojen...pes pa kljub,da odraste je odvisen od nas!!
Še posebno sedaj je čas božička in dedka mraza in marsikateri oktrok si bo zaželel psička in starši enostauno bodo otroku ugodili željo...žal pa učasih odrasli,čeprau odrasli..preprosto neodgovorno in nezrelo to ugodijo! In zakaj? ker so prezaposleni in še sami nimajo časa se s svojim lastnim otrokom ukvarjat kaj šele s psičkom..ne zavedajo se,da otroku kupit mladička,pomeni istočasno nadzorovat to..ker otrok logično ni sposoben sam...in kaj se zgodi...po vrh tega še ugotovijo kasnej da ta kuža lula in kaka po stanovanju,jasno sej noben ni imel časa psička navajat na čistočo....in tak kuža konča...res u zavetišču!!
Zato mislim,da pred nakupom psa...trezno razmislit!!
Upam,da nisem koga užalila...samo take stvari se dogajajo...človek še zmeraj premalo ceni žival!!
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #873 : sreda, 16.11.2005 : 09:44:14 »

Liju, kdaj dobš mladička? Ga boš še vedno pri Hočevarju kupila?
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #874 : sreda, 16.11.2005 : 10:53:19 »

citat:zanima me če kdo morda pozna koga, ki bi mi bil pripravljen podariti zlatega prinašalca.
naj mi prosim piše na email mancag@email.si ali pa mi  sem gor...

Zakaj želiš ravno pasemskega psa???  :(Pojdi v zavetišče po psa. Wink S tem boš dobila novega pasjega prijatelja in mu poleg tega še rešila življenje. Kuža ti bo hvaležen za vse življenje in ti vračal tvojo ljubeznivost.  Kiss
Logiran
mancag
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #875 : sreda, 16.11.2005 : 19:13:08 »

ni problem v tem, da si psa ne bi mogla privoščiti, ali kasneje skrbeti zanj (veterinar, hrana...)  vem pa da da mnogo ljudi mladičke, tudi čistokrvne naprimer zlate prinašalce uspavati... zakaj ne bi vprašala če mi ga kdo podari, kot da ga takoj kupim?!!
ps tudi v zavetišče se že dlje časa odpravljam mugoče mi kakšen ps priraste k srcu!
Logiran
galy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 150


« Odgovor #876 : sreda, 16.11.2005 : 19:29:54 »

vem pa da da mnogo ljudi mladičke, tudi čistokrvne naprimer zlate prinašalce uspavati...
Huh kdo da mladičke uspavati??
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #877 : sreda, 16.11.2005 : 19:44:27 »

Kolikor vem, se zdravih mladičkov oziroma katerekoli zdrave živali ne sme uspavat!
Če ni tako, naj me prosim kdo popravi...
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #878 : sreda, 16.11.2005 : 20:20:35 »

Okoli avgusta sem od kolegice dobila mail, da nek človek iz okolice Škofje Loke oddaja zlatke ( brez rodovnika ) in baje j rekel, da če vseh ne bo oddal v roku dveh tednov, da jih bo utopil... Pa slikice malih cukerčkov so bile pripete. Ne vem, kaj se je s temi mladički potem zgodilo, ampak taki ljudje očitno tudi obstajajo... Groza!!! Cry
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #879 : četrtek, 17.11.2005 : 09:43:01 »

Mislim da je prav, da si vsak bodoči lastnik prebere to zgodbo...


In vsak štepar nerodovniških mladičev tudi   Angry

Draga moja mojčica, točno to, kar piše v tej zgodbi, se bo zgodilo ZELO VERJETNO vašim mladičem... Roll Eyes
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #880 : četrtek, 17.11.2005 : 15:55:59 »

Kuža potrebuje našo ljubezen, občutek pripadnosti, skrb. Naša odgovornost je, da najdemo svojemu psičku nov topel dom, ker je njihovo življenje dragoceno. Wink

Naši mladički bodo popolnom zaželjeni. To vas naj pa nikar ne skrbi da nebi dobili toplega doma.  Wink Vaša skrb je popolnoma odveč.   Smiley
Logiran
galy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 150


« Odgovor #881 : četrtek, 17.11.2005 : 16:03:25 »

Okoli avgusta sem od kolegice dobila mail, da nek človek iz okolice Škofje Loke oddaja zlatke ( brez rodovnika ) in baje j rekel, da če vseh ne bo oddal v roku dveh tednov, da jih bo utopil... Pa slikice malih cukerčkov so bile pripete. Ne vem, kaj se je s temi mladički potem zgodilo, ampak taki ljudje očitno tudi obstajajo... Groza!!! Cry
Čistokrvni ali mešanci?

…kakšna je verjetnost, da pride do nezaželene paritve med psoma istih pasem? zelo majhna (razen če ne gre za človeka, ki zbira nerodovniške zp). Meni par stvari tukaj ni logičnih…
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #882 : četrtek, 17.11.2005 : 16:05:53 »

Čistokrvni ali mešanci?

…kakšna je verjetnost, da pride do nezaželene paritve med psoma istih pasem? zelo majhna (razen če ne gre za človeka, ki zbira nerodovniške zp). Meni par stvari tukaj ni logičnih…

Hja vpraši tole mojčico, ki tko veselo čveka po tej temi, kot kaže je ona "zbiralka nerodovniških zp" Smiley

Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #883 : četrtek, 17.11.2005 : 16:41:00 »

Galy saj sem napisala brez rodovnika ampak kao čistokrvni. Pa saj to tukaj nima nobene veze, vsaj meni se tako zdi: tudi če so brez rodovnika, ko so enkrat na svtu jih ne moreš ubiti ( ok, nekateri obitno lahko, govorim o ostalih 99% ). Jih daš kastrirati oz. sterilizirati in jim nudiš dom. Glede verjetnosti: bi rekla, da je kar velika ( istih pasem ). Npr. : sama imam čistokrvnega zlatka z rodovnikom, prejšnjo soboto smo se dobili v KD, tam je bila tudi neka super punca ( Karmen, tebe mislim Wink ), ki ima dve blazno lepi prinašalki ( isto čistokrvni z rodovnikom ). No, moj malček se je kar precej zagrel za eno izmed teh dveh prinašalk in sem morala precej paziti, da bi prišlo do parjenja ( nezaželjenega seveda ).
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #884 : četrtek, 17.11.2005 : 17:03:56 »

citat:Okoli avgusta sem od kolegice dobila mail, da nek človek iz okolice Škofje Loke oddaja zlatke ( brez rodovnika ) in baje j rekel, da če vseh ne bo oddal v roku dveh tednov, da jih bo utopil... Pa slikice malih cukerčkov so bile pripete. Ne vem, kaj se je s temi mladički potem zgodilo, ampak taki ljudje očitno tudi obstajajo... Groza!!!


To je že skoraj težko verjet Shocked
Še za mešančke se lahko najde topel domek. Za take psičke, ki pa imajo sorodnika zlatega prinašalca pa slploh. 

Tudi meni se zdi zelo čudno kako imajo kužki starša iste pasme, potem je po vsej verjetnosti parjenje bilo načrtno.

Verjetno se mu pač ni dalo več plačevat za hrano mladičkov? Huh
Logiran
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 ... 124   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines