mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 17.09.2024 : 00:01:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 124   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci 2  (Prebrano 225440 krat)
0 članov in 20 gostov pregleduje to temo.
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #540 : sobota, 03.09.2005 : 12:27:52 »

nina24 se strinjam, kar sta že povedali ewchy in liza, vedno se najdejo kakni težaki ali pa tisti, ki mu je pes enkraten, prečudovit,... Res smola, da sta ti nekaj volje prvič požrla taka težaka, vendar se ti ne oziraj nanju in še naprej verjemi v svojega dogija.  Cheesy
Glede teže, se po slikah sodeč tudi meni nikakor ne zdi predebel. Res je, da so ponavadi zlatkoti nekoliko bolj nagnjeni k debelosti, vendar na to pazi, ko bo malo starejši, sedaj tako rabi dovolj energije.
Drugače pa res super, da se že sedaj aktivno ukvarjaš z njim in ga učiš tudi poslušnosti. Art je bil prav tako, kot mladiček priden, ubogljiv, hitro učljiv,.... vendar je kasneje, ker smo se malo manj ukvarjali z njim (sola), hitro pozabil na poslušnost in padel v puberteto.  Grin No sedaj že prihaja nazaj k sebi, malo potrpežljivosti potrebuješ in je!!!  Wink

Liza, drzimo pesti in tacke! V vaju dva z Aaronom pa sploh ne dvomimo! Wink
Wink  Wink Potem hitro poročaj kako je bilo, jaz na žalost ne morem priti.

Lp, E
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #541 : sobota, 03.09.2005 : 12:37:52 »

MinE!
Ma ja, sej vem, da jih ne smem poslušat, upam, da bom s časom dobila bol trdo kožo Wink. Drugače se pa vsi tam lahko skrijejo pred Unijem Cool. Joj, meni se zdi, da Unija že zdaj trga puberteta: že cel teden uničuje vse kar mu pride pod gobček - je to mogoče zato, ker mu ravno zobje rastejo in o s časoma bolje? Ali bo bolje šele takrat, ko ne bo ničesar več v stanovanju, kar bi se dalo razgrizt Smiley? Mi je vse skupaj prav smešno - taki mali baby, pa pravi uničevalec Wink.
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #542 : sobota, 03.09.2005 : 12:40:58 »

Ewchy!
Midva sva iz Hrastnika, hodiva pa v KD v Trbovlje. Sva bila pa tudi že v Celju na sprehodu ob Savinji ( ful ima rad vodo - s tem mislim reke in jezera, ne banje Smiley). Če si za to, se lahko kdaj dobimo in se skupaj malo sprehodimo.
Ali je težko zlatkota naučiti da je reševalec?
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #543 : sobota, 03.09.2005 : 13:19:26 »

A iz Hrastnika sta! Smiley Ce se bosta potem odlocila za resevanje, imata v KD Zagorje resevalno enoto, lahko pa tudi k nam v Celje prideta! Smiley
Ja res bi se lahko zmenili za sprehod, jaz jih sicer ne sprehajam ob Savinji ker imam blizje vodo na Smartinskem jezeru, pa se spuscena sta lahko.  Smiley
Zlatkota ni tezko nauciti za resevalnega psa, ker imajo (vecina) zelo dobre preddispozicije. Kuza mora imeti dobro razvit plenski nagon, mora biti pogumen in samostojen, poleg tega pa tudi vodljiv in poslusen, kar pa ponavadi zlatkoti z malo ali pa tudi vec dela so. Ce te zanima se kaj vec o resevanju si preberi temo o resevanju, ki je pod solanjem. Potem lahko tudi tam nadaljujemo debato.
Moja dva imata tudi ful rada vodo, ampak ko vzamem pa uno ta dolgo cev, pa ni nikogar vec blizu. Obadva se poskrijeta. Smiley Cool
Da ne bo tako uniceval je mogoce fajn, da mu kupis kaksno kvalitetno igraco ki jo bo lahko grizel. Starejsi ni bil nikoli unicevalec, ta malega pa moram se sedaj pri tregletih pazit, kje ga pustim ker mu zelo hitro postane dolgcas in se zaposli z grizenjem.

Lp, Eva
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #544 : sobota, 03.09.2005 : 13:53:00 »

nina24 najbolje, da mu že sedaj prepoveš uničevanje in njegovo žlehtnobo preosmeriš v igranje. Drugače mu bo to v največje veselje in potem res najbolje, da nič več nimaš v stanovanju.  Smiley

Citat
ful ima rad vodo - s tem mislim reke in jezera
Ja zlatkoti so res nori na vodo, saj za to pa so.  Cheesy

Citat
Ali je težko zlatkota naučiti da je reševalec?
Z reševanjem sicer nimam izkušenj, vendar je največ reševalcev kakšnih labradorcev, NO, zlatkotov, kakšen flat se najde,... Tako, da mislim, da s svojim ne bi imela problema, seveda pa odvisno od psa kako mu sede tako delo.
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #545 : sobota, 03.09.2005 : 16:52:01 »

No fino, se bomo potem zmenili za sprehod!
Ma igrač ( kvalitetnih, najdražjih, home made - majca v vozlu... ) ima toliko, da se že drek dela iz njih Wink. Grize pa tisto eno uro na dan, ko je sam doma. Ampak mi je zelo čudno, ker je začel to početi šele ta teden - že ves teden razmišljam, kaj bi bilo, da ga je to pičio.
Pa še nekaj me zanima: kako ste jih naučili na ukaz " glas "? Midva sicer že lajava, ampak se prej tako namatra bogi revež preden spusti glas iz sebe da zgleda kot da se bo prej pokakal Grin
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #546 : sobota, 03.09.2005 : 17:35:38 »

nina najbolje je, da ima res eno igračo, ki jo ima zelo rad in to uporabljaš le med igranjem, nato pa mu jo skriješ. Drugače mu vse te igrače, ki jih ima na razpolago ne bodo več zanimive in se bo raje spravil na kakšen tepih. Zgleda mu je tisto uro res dolgčas, ko je sam doma. Zato ga pa malo ukregaj, če bo kaj uničil, nakaži mu, da to ni dovoljeno.  Wink
Glede glasa, sem jo pa jaz tako navadila, da ko je dala sama od sebe glas, sem jo spodbudila z besedo glas in ko je to storila, sem jo pohvalila.  Smiley
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #547 : sobota, 03.09.2005 : 19:12:42 »

Isto mi je sicer tudi svetoval vzreditelj, samo sem ga jaz že na začetku malce polomila. Iz navdušenja smo mu vsi v družini in vsi prijateji začeli kupovati igračke. In on se je na to navadil, tako da tudi sedaj, ko se igrava, mu je ena igračka zanimiva cca. 15 min, potem jo pa moram zamenjati ( 15 min intenzivnega igranja ). Recimo, da mu je še najbolj všeč plastična kura in to mu tudi tisto uro pustim na tleh ( drugče ima igračke pospravljene v škatli in ima tudi ko se igrava na razpolago eno igračko ).
MinE, pogledala sem si slike Šote - ful hude fotke, že psička je lepa, pa še res dobro so slikce izpadle; še najbolj mi je všeč tista, na kateri sonce sveti nanjo ( kot soncni zahod ).
Jah, moj sploh ni zalajal do 3. 5 mescev - takrat sem ga začela učiti, je pa precej godrnjal, kadar je bil jezen na kako igračko.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #548 : sobota, 03.09.2005 : 19:38:40 »

nina, ste že poskusili z kongom?
Pri meni se je zelo obnesel (oziroma pri Aaronu), ker je v dobi menjavanja zobkov zelo veliko grizel in pulil rožice. V kongo sem mu pa ponavadi nabasala sir in bila v šoli brez skrbi, da me bo doma pričakala vreščeča mami in poparjeni Aaron Grin

Lizi je šlo zelo na živce, če sem tako 'utripala' s prsti in je začela lajat in renčat na utripajočo roko. Tako da sem to izkoristila in vsakič, ko je zalajala je dobila nagrado. Aarona mi je pa pravzaprav Liza pomagala naučit-ko sem njej ukazala 'glas!' je nekaj časa okleval, potem pa še sam začel dajat od sebe najprej zelo smešne glasove, potem pa glasove, ki so vedno bolj spominjali na lajanje Smiley
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #549 : sobota, 03.09.2005 : 19:49:40 »

Liza, kaj je kongo? Res še ne poznava vseh igračk in mi je kar malo nerodno...
He, he, jaz sem pa lajala n mesec, pa razjezila sem ga s tem, da sem ploskala - nimam pojma, zakaj mu gre to tako na živce... Zdaj lajava ravno toliko, da se lahko reče, da znava...
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #550 : sobota, 03.09.2005 : 19:52:09 »

Nina, kongo je gumijasta igračka v obliki nekakšnega valja. V sredi ima luknjo, kamor lahko daš sir, salamo, hrenavke itd. in kuža ima potem ogromno opravka s tem, da dobi poslastico ven. Izgleda pa nekako takole:
http://www.kongcompany.com/worlds_best.asp
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #551 : sobota, 03.09.2005 : 21:17:47 »

OK, hvala, Liza, ga grem v ponedeljek kupiti, pa ti bom potem povedala, če je kaj pomagal Wink.
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #552 : nedelja, 04.09.2005 : 10:35:44 »

Glas sem mojega ta malega naucila tako, da sem ga malo drazila s porcijo hrane. Ker je seveda prevelik pozresnez se temu ni mogel upreti in zalajal. Pri starejsem sem imela vec problemov, na koncu sem ze jaz lajala da bi mu dopovedala kaj je to. sram Smiley Sedaj je pa lajanje zanj nekaj najboljsega na svetu. Smiley
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #553 : nedelja, 04.09.2005 : 12:01:44 »

O, kongo se je tudi pri nas obnesel. Včasih se mi je že zasmilila, ko je brskala za tistim piškotkom v njem, tako da sem ga imela potem le za igrat. Drugače pa pesote zelo zamoti in imaš lahko malo miru.  Grin
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #554 : nedelja, 04.09.2005 : 12:04:19 »

Česase pa vaši zlatki bojijo? Moj se sesalca in vrečk ( nimam pojma zakaj )? Kako drugi ljudje reagirajo na njih? Mi se na dopustu sploh nismo mogli otresti radovednežov, vsi so ga hoteli počohati... Uniju je to zelo ustrezalo, dobila sem občutek, da bi kar z vsakim šel...
Logiran
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 124   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines