mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 13.08.2024 : 11:40:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 124   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci 2  (Prebrano 221845 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #390 : četrtek, 02.06.2005 : 09:41:14 »

LIZA, kdaj odpotujete v Tulln?  Smiley

Ali je že znana dokončna številka prijavljenih zlatih prinašalcev?

Lp
Logiran
zlatka
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #391 : četrtek, 02.06.2005 : 11:16:07 »

No zdej mava pa spet en problemček....Pravkar sem opazla, da ima na trebuščku, tam kjer še nima dlake, mogoče tud pod dlako, sam ne morem videt, polno takih izpuščajev. Zgledajo kakor mozolji. Mi lahko kdo pove, kaj bi to lahko blo? Kaka alergija? Mozolji? Koprive?
Pa kar veliko se mi praska, ko sva zunaj, ampak vedno okoli ovratnice, tako da ne vem, mogoče je še ni tako navajena, pa jo še moti.
Lp, Zlatka
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #392 : četrtek, 02.06.2005 : 11:20:29 »

Citat
Kaka alergija? Mozolji? Koprive?

Vse to je možno.
Če bo hudo,bolje,da vprašaš veterinarja,preden se preveč razširi.

Tudi mojega poleti malo bolj zvija,pa se krempi kot zmešan.

LP Zoran
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #393 : četrtek, 02.06.2005 : 13:20:37 »

Možno je tudi, da je kje fasala bolhe. Tako, da jo malo preglej, če kje najdeš kakšno, ali pa jajčeca!
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #394 : četrtek, 02.06.2005 : 14:16:30 »

Glede teh 'mozoljčkov'. Imela jih je tudi moja psička ko je bila majhna. Pojavili si se (v predelu trebuščka) in prav tako izginili. Sem jih stalno opazovala, če bi se kaj povečalo ali zagnojilo, ampak mislim, da so bili res samo mozoljčki. Sedaj tega ne dobiva več Smiley
Glede ovratnice pa tako. Moja psička se vedno praska v predelu, kjer je ovratnica, ko ji dam gor kovinsko zatezno ovratnico, katere ni navajena, saj jo uporabljava samo v pasji šoli. Mogoče tvojo psičko moti ovratnica in se zato praska. Vsekakor pa preveri, da nima kakšnih zajedalcev in da ni to razlog praskanja.

Lp
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #395 : četrtek, 02.06.2005 : 16:40:20 »

MinE, midva greva v petek zvečer (ponoči) do vzreditelja (do Ptuja), potem pa okrog polnoči krenemo proti Tullnu. V nedeljo dopoldan pa nazaj:)
Končna številka je 222 psov:) (nekaj strani nazaj se mi zdi, da sem natipkala število prijavljenih goldnov v vseh razredih)
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #396 : četrtek, 02.06.2005 : 19:24:25 »

Aja potem je to končna številka, nič novega.

Ja, želim vam srečno vožnjo in dobro se odrežite v Tullnu!!! Saj veš, držimo pesti in šapice  Grin!!!

Lp
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #397 : četrtek, 02.06.2005 : 20:03:48 »

Nep, nič sprememb ni bilo od takrat.

Hvala! Trema že raste...Po evropski razstavi bom pa jaz imela več časa pa se moramo nujno kaj dobit!
Logiran
zlatka
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #398 : sobota, 04.06.2005 : 12:16:38 »

Mozoljčki so zginili, pregledala sem jo za bolhe, pa jih nima.
Hvala!

LP, Zlatka
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #399 : ponedeljek, 06.06.2005 : 14:29:02 »

LIZA, ste se že vsi spočili?

No hitro poročaj, kako je bilo!!!!  Smiley

Lp
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #400 : ponedeljek, 06.06.2005 : 15:45:53 »

No hitro poročaj, kako je bilo!!!! Smiley

Jaz vem samo to,da je v temi husky nekaj napisano.Čisto nekaj malega.Me pa zanima kako je bilo z Lizo.Liza kako je bilo?? Grin

Lp,Tjaša
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #401 : torek, 07.06.2005 : 07:46:30 »

Nekaj sem že natipkala v temo o eurodog razstavi, pa bom še sem;)
Z Aaronom sva se odpravila v petek zvečer in okrog polnoči smo bili na Ptuju. Urica spanja in že smo se odpravili proti Tullnu. Skoraj bi me kap, ko sem se spomnila, da sem doma pozabila razstavno obleko in sem se celo pot spraševala, kako naj na evropski razstavi razstavljam v trenirki? Vmes smo imeli dva postanka in ob približno pol šestih smo bili že na parkirišču pred razstaviščem. Vsi trije pesjani; Aaron, Amy in Lenči so že nestrpno čakali sprehoda in vohanja, zraven pa smo še malo potrenirali razstavno držo in hojo. Na vstop v razstavni prostor smo pred vhodom z vso prtljago čakali v nedogled, potem pa so se nas končno usmilili in celo kolono spustili na razstavišče. Hitro smo se razpakirali in postavili kletko ter mizico pod šotorom zraven treh ringov, kjer so ocenjevali zlate prinašalce. Težav z štartnimi številkami ni bilo, plačano smo imeli vse in niso nič komplicirali. Pred Aaronom so bili v ringu štirje psi, zato sem ga hitela urejat in na koncu sem bila tudi sama podobna zlatemu prinašalcu (Aaron menja dlako...). Vstop v ring, krog teka in razstavna drža, potem pa nas je sodnik razdelil na štiri skupine (v razredu je bilo 28 mladih samcev) in začelo se je čaaaaaakanje. V dvorani je bilo prijetno hladno, zato sva z Aaronom čakala kar tam in se zabavala ob nastopu 'norih letečih psov' (Crazy fly'n dogs), ki so izvajali neverjetne akrobacije s freesbijem. Končno sva že midva prišla na vrsto. Sodniku je bil Aaron zelo všeč, a premlad. Odnesla sva lep opis in odlično oceno-ravno to, po kar smo pravzaprav prišli. Mlade samce pa je dobil krasen kuža z madžarske (se zdajle ne spomnim imena, je pa iz psarne Dewmist). Kmalu je bila na vrsti Lenči v razredu šampionskih psic. Bilo je trinajst psičk, Lenči pa se ni preveč menila za druge pse, pač pa neprestano gledala v mojo roko, kjer se je skrivala slastna hrenavka, za katero bi naredila dobesedno vse:) Ko jo je sodnica ocenila in podelila odlično oceno, sva šli počakat ven in se pripravljali za ponovni vstop v ring, ko sem ugotovila, da se je finale za junior handling že začelo. Anja sta me hitro nagnali (Hvala obema;) )v ring, Anja pa je prevzela Lenči. Zadnja je bila na vrsti Amy z Anjo. Tudi ona je dobila odlično oceno in to je bilo za soboto vse. Odpravili smo se nazaj proti Ptuju in ravno za večerjo smo bili doma:)
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #402 : torek, 07.06.2005 : 10:22:58 »

Ja sem tudi v temi o eurodog razstavi prebrala, pa sem vseeno hotela, da še tukaj kaj poveš.  Wink Torej se je vse lepo izteklo!  Grin Zakaj je bil Aaron premlad, koliko pa bi moral biti? Vseeno je dobro, da si že zgodaj začela! 
Ali si mogoče naredila kaj slik (mogoče kakšen od vas)?

Citat
na koncu sem bila tudi sama podobna zlatemu prinašalcu (Aaron menja dlako...).
Grin  Grin Ja Tudi Šota sedaj menja, vendar je že proti koncu. Ponavadi sem potem jaz bolj črna kakor ona.  Cheesy

Lp.

P.S.: Bi te še prosila, če si mogoče kaj videla in spremljala flate, da še v tisti temi (Flat Coated Retriever) kaj napišeš o njihovih uspehih.  Wink (verjetno nisi imela toliko časa, kaj)  Smiley
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #403 : torek, 07.06.2005 : 12:11:24 »

Ni bil premlad za v razred ali kaj podobnega, ampak premlad v tem smislu, da še ni telesno narejen do konca. Je imel v konkurenci že skoraj 18 mesecev stare pse (razred mladih pa je od 9-18 mesecev), ki so bili precej bolj izoblikovani. Je tudi sodnik vprašal, če je že starejši od 14 mesecev in se je močno začudil, ko je izvedel, da jih ima šele 10:)
Fotkala žal nisem (nimam fotoaparata, tudi časa je bilo bolj malo, ko smo pa takoo dolgo čakali na ponoven prihod v ring). Mogoče bodo pa še kje na netu fotke objavljene...
Flatov je bilo pa kar ogromno (nevem sicer od kje mi ta številka, ampak se mi zdi, da jih je bilo 82? Lahko da sem zamenjala s kakšno drugo pasmo-grem preverit v katalog). Samo žal pa nimam nobenih rezultatov.
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #404 : torek, 07.06.2005 : 18:42:42 »

ZPji v Tullnu:

Jugendbester Rüde

DEWMIST SILK SCREEN (KOZAK SANDOR, H)

Jugendbeste Hündin

SHAMROCK DUCHESS OF SHANGRI-LA (BARDOSSY ESZTER DR., H)

CACIB Rüden

ARKO VOM RHEINGAUER FORST (HENRICH DETLEF/GREY M., D)

CACIB Hündinnen:

NON-STOP DIO (KERTI BORBALA, H)

Sieger der Veteranen Rüde:

MOR VON DER ARGRENMARK (LIOTTA SANTA, A)


lep pozdrav
Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 124   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines