mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 16.09.2024 : 22:56:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 124   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci 2  (Prebrano 225362 krat)
0 članov in 23 gostov pregleduje to temo.
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #375 : torek, 31.05.2005 : 17:31:30 »

V več kot 80% displazija ni dedna! Sem prebrala...tako da me ne za jezik vlečt.

No jaz sem pa nekje prebrala, da je razmerje med zunanjimi dejavniki in dednostjo 3:1. Se pravi, da na razvoj okvare zunanji dejavniki vplivajo v 75% odstotkih. Torej, kaj pa ostalih 25%!?
Absolutno se ne strinjam s tvojo trditvijo, da rodovnik nima zveze z displazijo. Displazija je navsezadnje dedna in prav zato je prav, da se mladička kupi pri preverjenem vzreditelju in se povpraša tudi o stopnji displazije staršev in po možnosti tudi prejšnjih generaciji. Misliš, da vzreditelji zastonj slikajo svoje pse in bodočim kupcem podajajo informacije o stopnji displazije le-teh. Bi rekla, da ne.

Lp
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #376 : torek, 31.05.2005 : 19:07:34 »

Tale post bo verjetno prestavljen pod zlate prinašalce.Nima smisla odpirati novih tem,če že obstajajo.Se pač priključiš pod temo,pod katero tvoj post spada. Wink

zlatka, tema o zlatih prinašalcih je že odprta tule.

Saj nočem biti tečna Grin...
Še zadnjič Tongue -TEMA O ZLATIH PRINAŠALCIH JE ŽE ODPRTA. Wink


Citat: Jana, Torek, 13.04.2004 ob 23:15:40
Citat
2.) Nove teme odpirajmo po premisleku
Na mojpesForumu ne brisemo starih tem, saj se v njih zbirajo informacije, ki so pomembne tudi za nove clane, ki niso sodelovali pri debatah. Zato odpremo samo tiste nove teme, o katerih na forumu se ni bilo govora.
Nove teme, ki odpirajo stare debate, administrator prikljuci k stari temi z isto ali podobno vsebino in tam se debata nadaljuje.
Pred odpiranjem nove teme obvezno preverimo po naslovih v rubrikah in z iskalnikom, ce ni kaksna podobna debata ze odprta.

Citat: Jana,četrtek, 02.09.2004 ob 20:00:16
Citat
- Nove teme  odpiramo samo v primeru, da svoje vprasanje ne moremo uvrstiti v nobeno od ze odprtih tem. Podvojene teme bodo izbrisane.


Lep pozdrav, Jessy Smiley
Logiran
zlatka
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #377 : torek, 31.05.2005 : 21:27:26 »

Se pardoniram, jessy, ampak sama teme ne morm prestavit! Sm pa takrat bla prvič na forumu tk da....
Ah, nima smisla.....ta forum je ja menda namenjen pomoči ne pa da te na vseh frontah napadajo!
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #378 : sreda, 01.06.2005 : 07:24:18 »

Pa res se dajmo malo umirit no! Wink

Ljudje,ki pridejo na novo na ta forum,pač še ne vedo,kako tule gor laufa vse skupaj in lahko takšne odgovore vzamejo kot napad nase,potem nam pa pobegnejo. Sad

Tisti,ki smo tukaj že dlje,vemo da se pač vsakega tako sprejme in predvsem opozori na napake,ker hočemo vse najboljše predvsem za kužke,vendar pa je mogoče vseeno kakšen bolj prijazen način,a ne? Wink

Kar se teme tiče,jo bo že Jana prestavla,ko se ji bo zdelo,oz. ko bo imela čas.

O kolkih in rodovnikih in......obstajajo druge teme,ne bomo tu. Cool
Kar se tiče Kalinih staršev,za očeta res ne vem,mama pa iam zdrave kolke-potrjeno. Smiley


Zlatka,ti pa nikar obupat nad forumom.Res velikokrat pride do kakšnega prepira,kakšne grenke,ostre besede,vendar je velikom več dobrih stvari! Wink

Gremo nazaj na naše kužke,a prov? Cheesy


LP Zoran
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #379 : sreda, 01.06.2005 : 10:27:54 »

V planinah?!?! Upam da so ti razlozili da mlad kuza ne sme hodit po stopnicah, klancih, se ga ne sme preustrujat ipd.?!?! In mlad kuza ne pomeni samo mladicka, temvec dokler ni zakljucena rast in razvoj kosti in sklepov. Glede na to da je psicka brez rodovnika, je stanje kolkov starsev ze tako najbrz uganka...

No pa saj moj komentar je bil cisto dobronameren, ker sem se kar zgrozila ob misli da bi sel nekdo s tako malo pikico hribolazit! Sad Sem pac najprej pomislila da punca morda ne ve da se to ne sme...

Sicer pa veliko aktivnega veselja s tamalo!
Logiran
zlatka
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #380 : sreda, 01.06.2005 : 10:37:20 »

Moj zadnji post na to temo...mogoče nekaterim v premislek, preden se zgodi, da vam kdo res pobegne s foruma.
Zoran ve, da se za vsako stvar trudim maksimalno zvedet. Glede hrane, gibanja, vsega. Da se trudim, da bi bila Kali zdrava in srečna. Tako, da je neumestno brezglavo trditi nasprotno. Vsi ljudje ne vedo vsega!
Poleg tega date s takimi posti novincem občutek, da je mojpes.net skupek vase zaverovanih posameznikov, ki mislijo, da vedo vse o psih. Drugi pa pojma nimamo. Ampak naj povem, da se vsi učimo celo življenje. Tako jaz, Kali, in vsak na tem ljubem svetu.
Glede teme na napačnem mestu pa še tole....Temo sem odprla v rubriki o prinašalcih. Nisem želela pisat v temo, že odprto o prinašalcih, ker bi se odgovori na moja vprašanja pomešali med tiste poste, kjer člani razglabljajo o stvareh, ki jih že dobro poznajo. Naprimer, kako je posamezen kuža lep in zdrav in kje sta bila itd. To niso odgovori na moja vprašanja. Odprla sem novo temo, da točno vem, da se v njej odgovarja na MOJA vprašanja. Mogoče sebično, a stoprocentno učinkovito. Nenazadnje je to namen foruma, ali se motim!? Če se komu ne ljubi brat še ene teme o zlatih prinašalcih imam zanj odlično rešitev. Naj je ne bere. Nič lažjega.
Sicer pa se za mojo napako opravičujem zgolj in samo Jani, ki bo zaradi mene imela malo več dela.

Ostale pasjeljubce lepo pozdravljam in upam, da med nami ne bo več napetosti. Naj se pokaže, zakaj smo tu. Da iščemo in nudimo pomoč.

Poljubčke...HOV
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #381 : sreda, 01.06.2005 : 11:03:28 »

Citat
No pa saj moj komentar je bil cisto dobronameren, ker sem se kar zgrozila ob misli da bi sel nekdo s tako malo pikico hribolazit

Ma sej mi vsi vemo,da je bil tvoj komentar izključno dobronameren,ampak nekdo,ki je nov na forumu in se še ne znajde,ter ne pozna drugih akterjev si ga lahko razlaga po svoje.

Pa sej ni panike.Pustimo zdaj to in se posvetimo tistim,ki so res pomembni,našim štirinožcem,še posebaj takšnim i drugačnim retrieverčkom. Wink


LP Zoran
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #382 : sreda, 01.06.2005 : 11:40:10 »

Zoran ve, da se za vsako stvar trudim maksimalno zvedet. Glede hrane, gibanja, vsega. Da se trudim, da bi bila Kali zdrava in srečna. Tako, da je neumestno brezglavo trditi nasprotno. Vsi ljudje ne vedo vsega!

Brezglavo trditi nasprotno? Se ti zdi da sem to naredila? napisala sem samo en post z opozorilom da mlad kuza ne sme v hribe? kot pravis " Vsi ljudje ne vedo vsega" in sem iz tvojega posta sklepala da tega morda ne ves (in ne bi bila edina) - napisala pa sem ga v dobro tvoje psicke - kateri tudi sama zelis najboljse...kako naj bi vedela da ste sli z avtom? Mislim da si zdaj ti tu nastopila napadalno...

Ker vem kam vse to skupaj pelje, se jaz v to temo ne bom vec oglasila...
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #383 : sreda, 01.06.2005 : 11:49:57 »

Uh madonca!
Se počutim kot Clooney v Peacemakerju(no ja,to je še najdlje do kamer seže podobnost Cheesy).

Mislim,da sedaj,ko smo razčistili,sploh ni nobenih težav in bi bilo škoda,če se bo kdorkoli poslovil od teme,sploh pa ljudje,ki veliko vedo in lahko pomagajo(retrieverka).

Je pač šlo za klasičen primer nesporazuma. Wink

Pejmo zdaj prek tega in pokažimo,da smo odrasli ljudje in predvsem ljubitelji psov in bodimo vsaj ljubitelji retrieverjev vzgled drugim na tem forumu,ki se morajo prepirati o vsem mogoče. Wink

O čem že gre tema!
Aja...!

O ZLATI PRINAŠALKI! Grin


LP Zoran

Logiran
zlatka
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #384 : sreda, 01.06.2005 : 12:32:18 »

Tako, ja, Zoran, zaradi kužkov smo tu. Retrieverka, zaradi tvojega posta nisem bila popolnoma nič užaljena. En drug mi je dvignil pritisk, pa pustimo to. Saj vem, da si hotela dobronamerno svetovat. Jaz sem pa tudi nespametno napisala šaljiv komentar k sliki. Pustimo zdaj to. Pa le pridi mi še svetovat. rabim vsak dober nasvet, ki ga ima kdo.
Danes sva kupili popolno igračo za na sprehod. Tisti aport iz debele vrvi. Saj, ko sva hodili na sprehod, je skakala vame in grizla ter vlekla povodec, ker nisem imela kaj drugega primernejšega. Vrvice moje trenerke so ji bile še posebno simpatične! Tudi v zadnjo plat me je tako prijetno zagrabla. AAAAUUUUUUUUČČČČČČ! Zdaj pa imava ta aport in vidim, da pomaga. Ji je všeč in ko se želi na sprehodu igrati, se igrava z njim.

Hov, pasjeljubci!
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #385 : sreda, 01.06.2005 : 12:42:46 »

zlatka, res nisem mislila nič slabega. In te nisem napadla(kot ti praviš). Če pa si tako ti razumela in sem ti dvignila pritisk, potem pa oprosti... Wink
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #386 : sreda, 01.06.2005 : 12:48:38 »

Citat
Danes sva kupili popolno igračo za na sprehod. Tisti aport iz debele vrvi.

To vidiš!
Kar čimbolj jo navadi na to igračo,da bo čist nora nanjo,boš videla,kakšne čudeže se da delati pri šolanju samo s to ljubeznijo do igrače! Cheesy

Ampak pazi!
Ko prideta iz sprehoda ali ko se nehata igrat ji jo vedno vzemi(naredita menjavo-ti ji daš priboljšek,ona tebi igračo),da se je ne bo naveličala.Ta igrača naj bo samo za igro in šolanje.Vedno,ko je najbolj zagreta naredi to menjavo in ji igračko vzemi.

Za doma lahko ima pa kaj drugega-nekaj za grizenje ali podobno.


Lp Zoran
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #387 : sreda, 01.06.2005 : 12:56:00 »

Ji je všeč in ko se želi na sprehodu igrati, se igrava z njim.

Kot pravi Zoran...poleg tega pa naj ne diktira igre ona. Ne igraj se le ko ona hoce in ne zakljuci igre ko se navelica. Ti odrejas igro. Ce vidis da bi se rada igrala in zacenja - tisti moment ne. Potem pa cez nekaj sekund ko neha izsiljevat ti zacni igro, pa kot pravi Zoran koncaj na vrhuncu. Zamenjaj, zakljuci. Pa ce vidis da bi ona se ful - lahko zoper TI zacnes cez minuto. Ti moras biti tista ki odreja vse dobre stvari (avtoriteta). Oz. vsako stvar naj si zasluzi: ce si nekaj zelo zeli ji najprej poveljuj neko povelje ki ze zna, potem pa ji daj kar je hotela. Tudi da jo spustis v igro z drugim kuzkom si naj zasluzi in prej nekaj naredi, kar ti zelis.
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #388 : sreda, 01.06.2005 : 13:36:11 »

Jaz bi samo še dodala in opozorila, naj igrače ne vleče preveč in premočno, saj ni dobro za zobe in čeljust. Še posebaj sedaj, ko ji zobki še rastejo in se ji še oblikuje čeljust.

(pa saj je verjetno to že očitno, vendar opozorilo velja  Wink )


Lp
Logiran
zlatka
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #389 : sreda, 01.06.2005 : 15:45:22 »

Hvala za te nasvete. Jaz ji igrače nisem vzela, ker sem bila tako vesela, da ima nekaj za cufat namesto mojih hlač, zadnjice in rok!!! Ampak se bom že znašla. Ma, človk bi moral najprej v šolo preden kupi psa hahaha! No ja, saj s trudom, pravijo, se da vse dosežt. Vas bom obveščala o napredku.
Jessy, no problem. Pozdravček!
Logiran
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 124   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines