mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 14.08.2024 : 01:22:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Strani: 1 ... 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 ... 124   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci 2  (Prebrano 222172 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.369


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #900 : nedelja, 20.11.2005 : 13:22:15 »

mojčica, izbrisala sem zgodbo, ki si jo prilepila tukaj, saj je ni dovoljeno objavljati v taki obliki, kot si jo objavila ti.
Zgodba je na http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=139.
Ce si jo prilepila se kam drugam, jo izbrisi, sicer bo zahteva za izbris posredovana administratorjem strani, kjer se zgodba se pojavlja.
Kadar zelis kaksno stvar objaviti, ki ni tvoja, je dovolj link na original spletno stran, pa tak material vsi brez tezav najdejo.
Velja za vse materiale, ki jih najdete na netu in ki jih dobite po elektronski posti. Lahko mi verjames, da Jim Willis ne pise v slovenscini, torej bi lahko bilo jasno, da priponka v email sporocilu ni zakonito razposlana okoli, ce si jo dobila na mail.

Po zakonu ni dovoljeno usmrtiti zdravega psa, zato ste naivni vsi tisti, ki nasedate takim groznjam.

Celo poletje je krozil mail, v katerem so vsi mnozicno oddajali spanske (ali kaj vem kaksne ze) zlate prinasalce iz leta 2002. Slo je za potegavscino in mladici iz istega stosa so bili enkrat iz Italije, enkrat iz Skofje Loke, enkrat iz Nemcije... Vsaki oslariji pac ni treba nasedati.

PSI NAKNADNO NE MOREJO DOBITI RODOVNIKA!!! Dajte si to ze enkrat rect in nehajte stresati neumnosti. Tako, kot zdajle pisete v tej temi, vam lahko kaksen naivnez se verjame, da je to mogoce, ne glede na to, da je v nekaterih sporocilih zaslediti sarkazem.

Ne o takem in ne o drugacnem prometu z nerodovniskimi mladici tukaj ne bo govora, zato je izbrisan email naslov, ki ga je dala mancag (forum ni namenjen oglasevanju prodaje in ne nakupa mladicev) in seznam pasem, ki ga je iz oglasnika prepisala mojčica.
Logiran

babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #901 : nedelja, 20.11.2005 : 13:49:32 »

Jana sj vsi vemo da psi naknadno ne morejo dobit rodovnika. punce samo preiskušajo kako daleč bo šel "vzreditelj" pri nategovanju ljudi.
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #902 : nedelja, 20.11.2005 : 13:55:00 »

citat:Po zakonu ni dovoljeno usmrtiti zdravega psa..

Vendar jih v zavetišču še vedno uspavajo tudi pri nas v Sloveniji, da ne bo pomote.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.369


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #903 : nedelja, 20.11.2005 : 14:16:39 »

mojčica,

- Zakon o zasciti zivali, I. Splošne določbe, 3. in 4. clen
- Zakon o zasciti zivali, II. Zaščita živali, 6. Usmrtitev živali, 26. clen
- Zakon o zasciti zivali, III. Skrb za zapuščene živali, 31. in 32. clen

babyjazz, se strinjam s pocetjem, vendar ne bo skodilo, ce napisejo tudi to zraven, saj se sicer bere, kot da je to dejstvo, da lahko dobijo rodovnik naknadno. Tisti, ki vemo, da to ni mogoce, ne rabimo komentarja, tisti ki tega ne vedo, bodo vzeli za resnico to, kar preberejo.
Logiran

mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #904 : nedelja, 20.11.2005 : 14:26:37 »

Vem za zakone...nisem rekla da ne obstajajo.

Kljub temu da so ti zakoni se zgodi, da zdrave pse v zavetiščih uspavajo,sem se sama prepričala to je 100%
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.369


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #905 : nedelja, 20.11.2005 : 14:38:10 »

Aja, pozabila sem dopisat, kaj je skrbnik zivali (Zakon o zasciti zivali, I. Splošne določbe, 5. clen, 1. tocka), kdo so hišne živali (Zakon o zasciti zivali, I. Splošne določbe, 5. clen, 4. tocka) in kaj zapuscene zivali (Zakon o zasciti zivali, I. Splošne določbe, 5. clen, 18. tocka).

Vem za zakone...nisem rekla da ne obstajajo.

Kljub temu da so ti zakoni se zgodi, da zdrave pse v zavetiščih uspavajo,sem se sama prepričala to je 100%

Ce ves za zakone, potem moras vedeti tudi za razliko med skrbnikom zivali in zavetiscem. V enem od zgoraj navedenih clenov je zavetiscem po 30. dnevu oskrbe dovoljeno usmrtiti tudi zdravo zival, ce je ne uspejo oddati (kar je poleg oskrbe najdenih zivali tudi ena od osnovnih funkcij zavetisca). Skrbnik zivali iz istega zakona NI isto kot zavetisce za zivali. Zakon govori tudi o nacinu usmrtitve, sem pa zagotovo ne spadajo razni lovci, lomilci vratov, zavezovalci mladicev v vrece in podobno. Veterinar ne sme usmrtiti legla mladicev, ki ga v usmrtitev prinese brezvesten lastnik legla. Saj menda o tem govorimo tukaj, ali ne? Problem je bil v izsiljevanju nekoga, ki je prodajal "kao" zlate prinasalce in grozil z njihovo usmrtitvijo, ce jih ne bo prodal (ali oddal, itak je vseeno). Tak kampeljc nima nobenih moznosti, da po zakonu usmrti svoje zivali, temvec mu ostaja le protizakonito delovanje ali oddaja takih zivali v zavetisce. Tam se za te iste pse zacne zavetiski rezim - beri: mozna zakonita usmrtitev po 30. dneh oskrbe. Ni pa to nujno in naj ne bi bilo to pravilo za slovenska zavetisca. Ce kdo ve za taksno usmrtitev (lahko tudi za groznjo), ima vse moznosti za prijavo.

Ok, tukaj govorimo o zlatih prinasalcih, o zakonih in zavetiscih so druge teme, prav tako o razplodu nerodovniskih psov. S svojim pisanjem sem zelela le opozoriti nakljucne bralce, da je predhodno napisano treba brati v kontekstu z drugimi temami, oz. da zadeve niso povsem take, kot ste jih napisali nekateri.
Logiran

babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #906 : nedelja, 20.11.2005 : 14:41:14 »

Citat
tisti ki tega ne vedo, bodo vzeli za resnico to, kar preberejo.

pri vse odprtih temah?... Huh
Potem jim pa bog pomagaj. drugega ne morem napisat.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.369


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #907 : nedelja, 20.11.2005 : 14:45:57 »

Hehe, babyjazz, poglej tole. Pri vseh odprtih temah, ki so nekatere obcasno izjemno vroce... In kljub opozorilom, ki so jih spisali tule...

Ljudje ne berejo. Zal.
Logiran

galy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 150


« Odgovor #908 : nedelja, 20.11.2005 : 15:39:16 »

To, da ljudje ne berejo, mi je popolnoma jasno (zato pa ni linka do oglasa). Preveč informacij naenkrat, sploh za tiste, ki jih psi ne zanimajo tako zelo… (le zakaj bi brali o rodovnikih, če lahko zabavne zgodbice, kreganja,… Wink)

Mogoče kdo ve, kako je z zavajajočimi oglasi (primer: rodovniški psi, ki to v resnici niso)? (saj se bom kasneje sama lotila iskat, ampak če kdo ve na pamet…)
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #909 : nedelja, 20.11.2005 : 21:10:37 »

Rosa in Liza, kako je bilo danes v Vrtojbi?

Sem slišala, da je bilo zelo malo prostora. Kako so se pa izkazali kaj vaši zlatkoti?
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #910 : nedelja, 20.11.2005 : 21:28:50 »

Bravo Lana in Aron za današnji BIS  Cool
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #911 : nedelja, 20.11.2005 : 21:42:01 »

Čestitke Lani in Aaronu tudi iz moje strani; ves čas sem navijala zate in bila precej razočarana, ker nisi dobila še več priznanj.
Logiran
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #912 : nedelja, 20.11.2005 : 23:01:51 »

Ja Lana se je res super odrezala z Aaronom! In pa tudi z Lizo sta super odplesali.

Medve z Roso sva dobili oceno zelo perspektivno,  Smiley v "best in show" pa nama je uspelo priti v ozji izbor (najmlajsih). Tako da sem zelo zelo zadovoljna! Cheesy Wink
Med prvimi tremi nisva pa bile.

Lp,

Alenka
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #913 : ponedeljek, 21.11.2005 : 00:11:22 »

Bravo Lana in Aron za današnji BIS Cool
WAW...!!!  Cheesy  Cheesy
Čestitke Lana!  Kiss  Kiss  Kiss Res čudovito

Čestitke tudi Rosi!  Kiss

Citat
In pa tudi z Lizo sta super odplesali.
To sem pa edino jezna, ker vsakič, ko plešeta, mene enostavno ni. Do sedaj je še vedno bilo tako, takrat, ko naj bi plesali in ko bi jaz lahko videla, pa odpade.  Roll Eyes Res ne vem kdaj bom lahko prišla na svoj račun in videla vajin ples.  Cool
Mogoče pa enkrat posebaj zame  Tongue  Wink
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #914 : ponedeljek, 21.11.2005 : 09:43:33 »

Lana cestitke Cheesy Sem sele zdaj izvedela za vajin uspeh Smiley Skoda, ker vaju nisem videla, smo prej sli.

lp
Logiran
Strani: 1 ... 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 ... 124   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines