mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 16.09.2024 : 18:46:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Strani: 1 ... 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 ... 124   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci 2  (Prebrano 225121 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
KARMENKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 51


« Odgovor #795 : torek, 08.11.2005 : 09:02:32 »

Pa kdo ve, zakaj je pes ( mladiček ) plašen? Razumem, zakaj je lahko starejši pes plašen, sam za mladička mi pa res ni jasno. Moj NI NIKOLI doživel nobene slabe izkušnje z nikomer in ničemer, pa se boji sesalca, orbitreka, fena ( ok, bal se je tudi drugih stvari in potem traja cca 2 mesca, da se navadi na stvari )

Se mi ne ljubi pisati celega romana, zato samo na kratko. Predvidevam da hocevar ni pesjakov sesal, tudi verjetno njegovi mladici niso slisali fena pa multipraktika... Zgoraj sem omenila da njegovi psi celo zivljenje prezivijo v pesjaku. Vprasaj se, cesa vse so navajeni!? v zgodnji pasji mladosti poteka pomembna socializacija, s strani mame mladickov veliko lahko pa vzreditelj naredi. No, da so njegovi psi plasni smo ze ugotovili, zdaj pa se vprasanje: Mislis, da se kaj ukvarja on z mladici, pa jih socializir!? Pozabi.

Ellina je napisala da imajo mladicke v dnevni sobi. Malo razmisli kaj vse bojo mladici navajeni ko bodo sli v novi dom. Je pa vec dela ce imas mladicke v dnevni sobi. Potem je pa tudi cena drugacna a ne? A imas mladice skozi na oceh, jim cistis jih navajas razlicnih zadev... ali pa jih imas v pesjaku in kar bo pa bo. Se bojo ze novi lastniki matrali pa navajali pse na dolocene zadeve, ki bi lahko bile psu cisto normalne.

LP K
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #796 : torek, 08.11.2005 : 10:05:47 »

Liju, ne vem, neko paniko so meli z njim, tako da niso bili več sposobni skrbet zanj, pa so ga pač vrnili. Ne vem, to je pa to, ko ljudje kupijo psa brez premisleka.

KARMENKA, jaz nisem kupila psa pri g. Hočevarju!!!
Logiran
KARMENKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 51


« Odgovor #797 : torek, 08.11.2005 : 10:47:23 »

Liju!
U, o g. Hočevarju sem pa že dosti dobrega slišala... pa o njegovih psih tudi... Super!

trenutno tece debata o hocevarju, tudi sama si ga omenjala in ga hvalila. Sama sem pac njega omenila zaradi srecanja na vzrejnem pregledu, kjer je tudi sam povedal da so njegovi psi samo v pesjaku in nimajo skoraj nobenih stikov z ostalim zunanjim svetom in pa ker je Liju omenila da bo kupila psa pri njemu.

Balasevic v eni svoji pesmi prepeva "Princip je isti, vse su ostalo nianse"

LP K
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #798 : torek, 08.11.2005 : 11:13:17 »

KARMENKA!

Ups, sem optimistično mislila, da smo temo o g. Hočevarju zaključili...
Logiran
KARMENKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 51


« Odgovor #799 : torek, 08.11.2005 : 11:40:51 »

KARMENKA, jaz nisem kupila psa pri g. Hočevarju!!!

Zakaj jo pa nisi ti zakljucila? moj odgovor je samo pojasnilo k temu da ti nisi kupila psa pri njemu, da si ga hvalila, ceprav predvidevam da ga osebno ne poznas in tako naprej.

Drugace je pa to tema zlati prinasalci in hocevar je rejec zlatih prinasalcev zato nevem zakaj ga nebi omenjali in o njem in njegovih psih debatirali, mogoce se pa iz debate se kaj dobrega razvije.

Je pa na specialki na Ptuju prisel do spoznanja da bo moral svoje pse tudi malo v druzbo drugih zivali in ljudi peljat, me zanima ce so bile to samo besede ali je ze prisel k dejanjem.

LP K
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #800 : torek, 08.11.2005 : 11:54:17 »

Ko ste ze pri Hocevarju!  Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,253.msg153888.html#msg153888

Lp, Ursa
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #801 : torek, 08.11.2005 : 11:59:40 »

KARMENKA!
Zato, ker sem vprašala na splošno, kaj lahko naredim; predvsem če ga naj soočim s strahom ali pustim času čas. Ja, saj sem napisala, da g. Hočevarja ne poznam osebno, nimam pojma, kak je on s psi, samo slišala sem dobre stvari o njem. Strinjam se tudi s tem, da lahko pogovor o slabem vzreditelju oz osebi, ki ne ravna lepo s svojimi psi pripelje do pozitivnih stvari,ker pa sem vprašala za Unija, me pač ne zanima o Hočevarju in njegovih mladičkih. Bila bi vesela, če bi mi povedala kaj misliš, da lahko naredim nasplošno ( brez povezave, kje je bil kupljen ) in zares hvaležna.
Logiran
KARMENKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 51


« Odgovor #802 : torek, 08.11.2005 : 13:08:52 »

Kaksen nasvet si dobila pa od instruktorja v soli oz. ali si ga prosila za nasvet?
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #803 : torek, 08.11.2005 : 13:45:34 »

Ja, sem ga vprašala, pa mi je samo rekel, da se naj ne sekiram, da bi on tudi imel takega psa, ki se ne bi hotel igrati z ostalimi psi in bi bil samo z mano. OK, saj res nimam problemov z določenimi vajami ( npr. odpoklic ), pa lepo mi je, ko vidim, da je Unči rad zraven mene, samo glede na to, da je pes pomoje potrebuje tudi pasjo družbo.
Logiran
ellina
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #804 : torek, 08.11.2005 : 17:06:39 »

Ojla!

Nina 24: zgodbo o Kimu poznam. Se ma sedaj menda super!!!

Karmenka hvala za kompliment. Res je veliko več dela če so psički v dnevni sobi. Čistim in menjam jim "postelnino" trikrat dnevno. Psički so stari tri tedne in se prav vidi, ko prideš k njihovi "posteljici" pridrvijo k tebi (no, malo se še plazijo) tok hitro kot takrat ko pride mamica k njim. Naj povem da sesam dvakrat dnevno vpričo njih, pa se niti ne zdrznejo...

Kar se tiče cene psov so pri nas zelo malo cenjeni. Drugod (že na Hrvaškem je cena goldnov tudi do 800 eurov). Pri nas bo en psiček najverjetneje prista v tujini in ko sem povedala ceno, mi je rekel potencialni bodoči lastnik zakaj ne znam ceniti psov in svojega dela  Undecided Lips Sealed.

Lp Tea
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #805 : torek, 08.11.2005 : 17:26:22 »

ellina, no hvala bogu, da se ima sedaj dobro ( Kim )!!!

Pa bi imela mladičke v dnevni sobi tudi če bi se skotili pozno spomladi oz poleti?
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #806 : torek, 08.11.2005 : 17:30:52 »


Zavedajte se, da Slovenija je majhna ter s tem natolcevanjem ne delate slabe slike samo tistim, kateri se dejansko trudijo narediti nekaj dobrega, ampak posledièno tudi sebe slikate v zelo slabi luèi, saj je iz vaših postov razvidno, da vaše znanje ni tako obsežno, kot sami trdite ali pa celo verjamete v to.

Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #807 : torek, 08.11.2005 : 17:35:28 »

Ups  Shocked
Torej gospa Vanda hvala za vaše odgovore, ki pa se na žalost ne skladajo z mojimi vprašanji. Vsa imena ste začeli omenjati vi. Na koga ali kaj sem mislila s svojim pisanjem pa vedo samo tisti, ki poznajo pasmo in njeno stanje v SLO.
Prav tako mislim, da ste s svojim zelo izbranim besediščem in kulturo pisanja  dokazali kakšen je nivo slovenskih REJCEV (namenoma ne vzrediteljev) te pasme v naši državi. Še dobro da ne spadam v to skupino niti nikoli ne bom (kako že gre tisti pregovor da se zadnji najslajše smeje že?).

Torej upam, da boste imeli konkretne kupoprodajne pogodbe, kjer bo posebno specificirano kaj se zgodi, če mladiči razvijejo težke dedne bolezni, s katerim ne bodo doživeli končne starosti ali jim bo življenje tako ali drugače otežkočeno. In da se je boste seveda držali se razume.

LP

Logiran
ellina
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #808 : torek, 08.11.2005 : 18:29:40 »

Pozdravljena Nina24,

odgovor je: DA, tudi spomladi bi imela mladičke v dnevni sobi. Zakaj? Imam dva otroka: 6 let in 9 let. Odkar imamo leglo ne gledata več televizije. V dnevni ob večerih zakurimo kamin se cela družina posede po tleh okoli posteljice (mamica se umakne, se nam zdi da je že malo utrujena in se ji dobro zdi da jih malo popazimo namesto nje) in jih opazujemo in se jim smejimo. Za otroke je to čudovito doživetje. Od vsakega že poznamo karakter, smešni so ko se med igro že začenjajo kregati in lajati drug na drugega.

Če bi jih imela naprimer v garaži ali pralnici bi bili vsi prikrajšani za te lepe trenutke. Psički bi se bali človeške roke, sesalca, vpitja otrok in razbijanja kuhinjskih loncev (imamo dnevno sobo skupaj s kuhinjo).
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #809 : torek, 08.11.2005 : 20:07:31 »

ellina, super, bravo, čisto sem impresionirana!!! Brez besed! Redkokdo razmišlja tako kot ti!
Logiran
Strani: 1 ... 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 ... 124   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines