mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 13.08.2024 : 19:15:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Strani: 1 ... 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 ... 124   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci 2  (Prebrano 222028 krat)
0 članov in 10 gostov pregleduje to temo.
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #690 : nedelja, 30.10.2005 : 21:22:44 »

Glej več kot dosežeš s psom, bolj kot ga dokažeš na različnih področjih, večjo potencialno vzrejno vrednost bo imel ane. S tem da pri prinašalcih je še vedno najbolj merodajna točno lovska preizkušnja.

Tečaj lahko začneš kadarkoli, ni omjeno s staorstjo, se mi zdi ga organizira SKR pa KD Krim tudi (oziroma sodelujeta - nisem sure kako povezavo imajo).
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #691 : nedelja, 30.10.2005 : 21:27:59 »

Aha, ok, thanks!

Lovska tekam je pa to, da mora pes prinet iz vode mrtvo raco ane? Pa strela iz puške se ne sme ustrašit?

Mislim, da bova najprej končala šolanje in nadaljevalni tečaj agilitiya, potem pa se bova šla učiti za reševalca in pa se preizkusit v lovski tečaj.

Evo, še eno vprašanje: kaj uporabljate proti bolham? Jaz Frontline, naj bi kao bil zdržal potem 3 mesce brez bolh, pa zdrži komaj kak mesce in pol. A obstaja še kaj drugega?
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #692 : ponedeljek, 31.10.2005 : 10:53:44 »

Liza, prideš v Vrtojbo?
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #693 : ponedeljek, 31.10.2005 : 10:55:05 »

Nina, jap Smiley Vidva tudi?
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #694 : ponedeljek, 31.10.2005 : 10:57:59 »

Ja, prva bo to najina. Mi je en v šoli povedal, da to ni nič takega ( za mladička mislim ), da v bistvu mora znat sam hodit poleg ( kar intnzivno delava na tem ), pa zobke pokazat. Veš kaj me zanima: ko ju skopaš, a uporabljaš kak generator oz sprej za lepšo dlako in kakega?
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #695 : ponedeljek, 31.10.2005 : 11:02:26 »

Nina, jaz običajno uporabim čisto navaden šampon (drugače je pa super šampon od Dogit za poživitev zlate barve-se jih dobi z Zooticu v BTC CITY-u). Včasih dam kar malo navadnega Fructisovega balzama za občutljive lase. Lahko pa uporabiš kombinacijo Biogroomovega šampona in balzama.
Na razstavi res ni nič hudega, važno, da je mladičku to zabavno Smiley Poleg hoje in kazanja zobkov more znat še pravilno stat, oziroma pri mladičkih je bolj važno, da stojijo, ker se nekaterim to sploh ne da Smiley
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #696 : ponedeljek, 31.10.2005 : 11:09:09 »

O, fino. Delam isto kot ti. Držo tudi trenirava. Če bo imel dober dan, potem nama bo šlo vse kot po maslu, drugače bova pa doživela eno izkušnjo več.

Aja, a se spomniš, zadnjič sva se pogovarjali glede striženja: postrigla sem ga samo in to ful lepo ( tačke, za ušesi, hlače ). Ni mi pa jasno, a moram rep tudi postrižt, ker še nima ful dolge dlake in mu ne visi iz repa ampak je navita okoli. Pa dlake, ki mu štrlijo iz vrata ( da zgleda kot kak kuščar ), se jih pusti in sčasoma zrastejo v lepo linijo ali se tudi nih striže?
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #697 : ponedeljek, 31.10.2005 : 11:16:11 »

Super, sta pa že močno pridna Smiley

Pri repu ti svetujem, da dlake z eno roko tako zaviješ, pomeriš konico repa tako, da vidiš, koliko dlake moraš odstrišt, da bo rep segal do skočnega sklepa zadnje tace in potem naravnost odstrižeš (lahko pokažem v Vrtojbi, je kar težko razložit...). Dlake na vratu se lahko postriže do prsne kosti (tista izrazita kost na vratu), da se naredi lepa linija vratu. Linija vratu se ne naredi sama, jo je treba oblikovat. Tule je en primer postriženega goldna (sicer nevem, če je najboljši, samo tako približno):
http://build.tripod.lycos.com/trellix/sitebuilder/f_edit_page.html

mojčica, res ja, trmasta pa znam biti Smiley Izkušnje mi kažejo drugače, kogarkoli prepričevat obratno pa se mi ne da Smiley Tudi v enciklopediji za pse piše, da je zlati prinašalec idealen pes za začetnike in zelo lahek za vzgajanje pa nekako to ne drži vedno, ni res?
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #698 : ponedeljek, 31.10.2005 : 11:32:52 »

Liza!

Ne moram pogledati slike, ker od mene zahteva uporabniško ime in geslo. Ja, maš prav, itak mi ne bo jasno, mi boš prosim v Vrtojbi pokazala, prav?

Mojčica!

Mislim, da je pasja šola zelo uredu, še posebej, če prej nimaš ne vem koliko izkušenj s psi. Tam tako ali tako tebe naučijo, kako moraš učiti psa ( nakoncu ga itak vzgojiš tako, kot paše tebi ). Poleg tega se pes še socializira z ostalimi oz se nauči, kako naj odreagira, ko vidi odugega psa. Agilityja psa ne moraš učiti doma, je res?

Jaz se obsedena z mojim lubčkom, nora se nanj in zaradi tega mi ni zanj nič težko narediti, kupiti...
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #699 : ponedeljek, 31.10.2005 : 11:34:33 »

Nina, seveda,  vama bo v Vrtojbi pokazala Smiley Aaron bo nekje okrog ringa zlatih prinašalcev s svojima dvema sestricama, jaz pa povsod malo... Wink
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #700 : ponedeljek, 31.10.2005 : 11:37:24 »

OK, saj se bomo našli. Uni bo tisti, ki se bo vseh ostalih bal in ležal na telh, jaz bom pa tista, ki bom zmedeno opazovala dogajanje okoli sebe Grin.

Saj ne bo panike, če ne bo imel to linijo postriženo, ane?
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #701 : ponedeljek, 31.10.2005 : 12:00:49 »

Nina, velja.Ne, pri mladičkih ni pretirano hudo, če nimajo postrižene te linije, kasneje je pa lepše Smiley Se vidimo Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.367


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #702 : ponedeljek, 31.10.2005 : 15:15:13 »

mojčica,

naslednjic, ko bos napisala sporocilo, povezano z "obsedenostjo", "bedastim solanjem" ali kakrsnimkoli tekstom, ki bo "disal" po produkciji nerodovniskih mladicev ali jih bo tako ali drugace propagiral, ti bo dostop do mojpes.neta onemogocen.

Nekateri se ze vrsto let trudijo spremeniti pri pasmah kaj na bolje, tukaj se to trudimo kaksna 4 leta in naj ti bo jasno, da ti ne bom dovolila pisanj, ki omalovazujejo trud nas vseh. Ce ti stalisca mojpes.neta ne ustrezajo, potem bos morala poiskati drugo mesto za obelodanjanje svojih idej.

Pravijo, da ni butast tisti, ki nekaj ve, temvec tisti, ki misli, da ze vse ve.

Logiran

martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #703 : ponedeljek, 31.10.2005 : 15:31:08 »

Lana

pred nekaj dnevi sem ti poslala mejl s prošnjo. Danes pa sem dobila sporočilo, da ni bil dostavljen. Se mi je zdelo čudno, da ne odgovoriš.
Ti bom še enkrat poslala ZS zdajle, upam, da boš dobila, če ne pa ti napišem tukaj.
Lep pozdrav
Martina
Logiran
Liju
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 20


« Odgovor #704 : torek, 01.11.2005 : 21:53:51 »

Že dolgo prebiram o vzrediteljih različne kritike,zato me zanima če morda kdo ve na katerega vzreditelja zlatega prinašalca ob nakupu mladička naj se obrnem?! Hvala
Logiran
Strani: 1 ... 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 ... 124   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines