mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 16.09.2024 : 15:22:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 ... 124   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci 2  (Prebrano 225028 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #570 : četrtek, 08.09.2005 : 20:24:52 »

Hello, spet sva midva ( Nina & Uni ) !

Pa sva bila še na eni uri šolanja! Uni raztura!!!  Cheesy Še voditelj je bil šokiran, tako da sva naredila še dve dodatni nalogi in rekel je, da upa, da bova hodila na agility vaje !!! Poskusila sva iti tudi skozi tunel ( na poligonu ), ampak se ni upal ( na splošno je precej strahopeten ), tako da upam, da bo v naslednjih urah bolje!!!

Ima kdo kak nasvet, kako premagati pasji star ( npr. pri tunelu )Huh
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #571 : četrtek, 08.09.2005 : 20:53:03 »

Pri tunelu tako, da ga naj nekdo pridrzi pri vstopu v tunel, in sicer tako, da stoji za njim in ne more drugam kot noter. Ti pojdi na drugo stran in mu v tunel mahaj z njegovo najljubso igracko ali hrano, kaj pac bolj "potegne" in skoraj ni psa, ki po par poskusil nebi sel skoz tunnel, scasoma pa bo slo tudi brez pridrzanja in grace.
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #572 : četrtek, 08.09.2005 : 21:22:31 »

Uma!
Saj vaditelj ga je držal na enem koncu, jaz sem bila pa na drugem koncu, pa ni šlo.... je pa res, da se je lahko premikal ( stal je ves čas ob strani tunela ).
Mah, saj enkrat bo ( danes je samo 2x poskusil ).
Hvala za odgovor!
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #573 : četrtek, 08.09.2005 : 21:29:21 »

Nina, krasno!!!
Kako pa napreduje prepričevanje? Wink

Liza se je najprej malo bala it v kovinski tunel in sem najprej jaz čez zlezla Grin Potem je pa šlo brez problema. Nekateri naredijo tudi tako, da vržejo skozi tunel žogico (ali pa priboljšek). Samo tu je treba pazit, da ne gre zviti kuža okrog tunela po žogico ali salamco Smiley
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #574 : četrtek, 08.09.2005 : 21:43:31 »

Ojla, Liza!
Kako si? Pa Aaron in Liza? Imate kako razstavo v planu?

Jaz sem prav presenečena nad Unijem! Tako je no:
1. uro sva samo opazovala, kako učenje poteka
2. uro sva spoznavala kliker in igrico volk - zajček ( in potem imela za domačo nalogo, da mu vsak obrok briketov dam s klikerjem, da ve, da kliker pomeni zanj nekaj najlepšega na svetu Cheesy )
3. uro ( danes )sva se pa najprej učila, da me pogleda, ko ga pokličem ( da naj bi zgruntal, da kadar rečem Uni, da kličem njega ), pa da me gleda 5 sekund preden klikenm, potem sva se učila sedeti ( nama je bilo lahko, midva sva to že znala Wink ) in pa prostor ( ok, jaz sem temu rekla lezi, pa tudi 100 % ni bilo, zdaj pa je - drugi se prostor še niso učili ), pa mislim da " odpoklic " - nisem prepričana, da se temu tako reče. Zdaj imava pa vse to za domačo nalogo do torka.

Aja, pa vaditelj je rekel, da bova počasi poskušala skakanje čez ovire ( do pol leta bodo ovire na tleh, potem pa jih bova počasi višala ).

Skratka meni ni žal, da sva se vpisala v šolo, imava se supre, Uniju se prav vidi, kako uživa, jaz pa kar kipim od ponosa!!!

Lepo se imej z Aaronom in Lizo, pa malo ju počohaj v mojem imenu Wink

Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #575 : petek, 09.09.2005 : 08:56:59 »

Super da vama gre fajn v soli in da oba uzivata. Jaz sem tudi vedno komaj cakala da grem pa se zdaj je tako! Cheesy
Imela bi samo eno vprasanje glede klikerja: ti njega poklices, ko on tebe pogleda ti kliknes. Je tako?
Ker mene so ucili drugace.

Lp, Eva
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #576 : petek, 09.09.2005 : 09:06:35 »

Citat
Liza se je najprej malo bala it v kovinski tunel in sem najprej jaz čez zlezla
Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin čestitke ob takem podvigu, pa da se nisi noter zagozdila Roll Eyes Grin
moj tudi prvo ni upal skozi, pa ga je učiteljica(ali kako naj napisem Huh) prestrasila, potem pa je sel skozi  Grin Grin pa je videl da sploh ni tak hudo, tako da drugic je ze sel sam noter  Cheesy
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #577 : petek, 09.09.2005 : 11:45:23 »

Hej, Ewchy!
Ja, tako ja. No, to je prva vaja, drugače pa kliknem, ko ga pokličem in se on vsede oz ko se vsede po cca petih sekundah. Kako si pa ti to delala?
Jah, saj jaz se bom tudi plazila po tunelu, če ne bo šlo drugače Grin
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #578 : petek, 09.09.2005 : 14:44:33 »

nina24, ko se je navajal na kliker tako, da ko se je samo obrnil proti meni sem kliknila. Potem kasneje ko me je pogledal. In tako naprej. Sedaj ne delam vec s klikerjem in se tudi ne spoznam tako nanj. Vem samo da ga ne smes izsiljevati s klikerjem. On si mora sam skapirati kaj zelis od njega in kaj pomeni pozitivno vedenje. Sele ko to ve lahko vkljucis zraven komando. Jaz ga na tvojem mestu ne bi klicala in potem kliknila. Poskusi tako, da sam pride do tebe. Lahko da je kako drugace tudi bolje, te moje nasvete ne za sveto Smiley jemati ker se ne spiznam tako. Je pa tudi tema odprta o klikerju.

Pocohaj malega se v mojem imenu Kiss
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #579 : petek, 09.09.2005 : 16:35:23 »

Ewchy!
Sem ga počohala, je bil precej zadovoljen. Ti pa svojega kosmatinca počohaj v mojem imenu. Povej mi prosim še nekaj: kako si ga odvadila, da vleče za povodec? Jaz se naj bi vsakič ustavila, ko je povodec nategnjen, ampak to pomeni, da 500 m hodiva cca pol ure.
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #580 : petek, 09.09.2005 : 19:38:19 »

No me veseli da je bil zadovoljen Cheesy. Tudi moja dva sta bila! Wink
Moram reci da z vlecenjem povodca jaz nisem imela nekih vecjih problemov, ker jih skoraj vedno sprehajam brez povodca, ko sta pa bila na povodcu je bilo pa v urbanem okolju, kjer je bilo vedno prevec drugih zanimiv stvari. Ne vem probaj ga tudi malo kregati, reci mu "fuj" in ga mogoce na rahlo udari po gobcku. Jaz drugace podpiram ucenje na pozitivno motivacijo vendar menim, da je vcasih potrebno tudi malo strogosti in kaksna "fizicna" kazen. Seveda pa moras spoznati psa in ugotoviti, kaksna metoda mu najbolj odgovarja. Moja dva sta npr. cisto drugacna karakterja. Starejsi je izredno dominanten in samosvoj, je bilo potrebno tudi precej trde roke, mlajsi je pa taksna nezna dusica, vendar zna to se predobro izkoriscati in ga vcasih ne kregam ko bi ga morala.
Veliko opazuj svojega psa, lahko sprobas tudi vec nacinov in potem ugotovis kaj pri njemu najbolj zaleze. Pa sporoci kako vama gre! Wink
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #581 : petek, 09.09.2005 : 19:51:23 »

Oj, Ewchy!

A ti maš tudi dva? Hudo!!!! Sva bila ravnokar na sprehodu, srečala sva prinašalko Helo, ki je tudi šolana in ko sem Unija klicala in mu klikala, ko je prišel k meni, se je tudi ona vedno postavila poleg in kar na enkrat se je še Uni postavil poleg Cheesy. Pa dež naju je spet ujel in sva bila spet čisto mokra. Se je pa toliko znorel, da je samo na tla padel, ko sva prišla domov Grin
Logiran
masy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 498


« Odgovor #582 : sobota, 10.09.2005 : 17:23:02 »

Malo pozno, ampak vseeno ... čestitke Arončku za 2. mesto v razredu mladih Smiley

Prilagam pa še povezavo, do Aikovih novih slikic (slikanih pred kakšno urico, ko smo bili na sprehodu): masy2.moj-album.com. Smiley Aja, prve štiri slikce so pa nekaj dni starejše. Wink

Lp, Maša

[attachment deleted by admin]
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #583 : ponedeljek, 12.09.2005 : 21:42:02 »

Tam-ta-ra-ram!
Z veseljem naznanjam prvi Aaronov šampionat!

Hihihi, malo heca, ampak sem res ponosna na tale njegov prvi šampionat. Sicer ni ravno tako, kot bi imel italijanski šampionat, šampionat ima pa vseeno Smiley
Aaron je bil strašno priden, vse tri razstave smo zdržali brez kletke, na vseh treh je pobral PRM v konkurenci Smiley
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #584 : ponedeljek, 12.09.2005 : 22:55:05 »

 Cheesy  Cheesy  Cheesy

BRAVO!!!  Kiss  Kiss  Kiss

Vse čestitke, sem zelo vesela za Aarončka!

Citat
Sicer ni ravno tako, kot bi imel italijanski šampionat, šampionat ima pa vseeno
Ah..., za to je še vse čas, nekje pa moraš začeti!  Wink
Super LIZA!  Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 ... 124   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines