mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 26.09.2024 : 20:20:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Strani: 1 ... 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 ... 124   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci 2  (Prebrano 226609 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
chantal
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #1350 : ponedeljek, 07.05.2007 : 11:30:22 »

Po zelooo dolgem času se vam oglašam..sploh če se me še kdo spomne Smiley
računalnik se mi je čisto sesu in sem bila praktično čisto odrezana od celega sveta Angry
uglaunem moj mali ni več mali ampak bo ta mesec že upihnil 1 vo svečko..tko,da res pridno rastemo Grin
rosa in liza lepe pozdravčke Wink
Logiran
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #1351 : sreda, 09.05.2007 : 09:19:55 »

oooooooo pa sem mislila, da smo te čisto zgubili!?  Cheesy

Pridemo konec maja spet v Portorož na razstavo, tako da upam, da se kaj vidimo!!!
Tako da če je tel. še ista se slišimo!
Logiran
chantal
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #1352 : sreda, 09.05.2007 : 20:49:17 »

Rosa a res Huh pol pa pridem tudi navijat za vaju Cheesy
ti kar pokliči..obvezno!!! ..kdaj pa je?? ker glede na to,da se midva ne udeležujeva razstau..nisem nič seznanjena..
drugače pa morem priznat,da se mu je šele sedaj razvila poslušnost in,da me uboga Smiley
lulamo pa še vedno kot punčkice in me zanima kdaj ponavadi začne samec dvigovat taco pri lulanju? Wink
Logiran
poli99
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #1353 : petek, 11.05.2007 : 15:08:31 »

Ali so vaši ZP kaj alergični. Mi z alergijam ne pridemo koncu. Non stop. Zdaj je v roku 10 dneh že dvakrat fasal. Nardila sva alergijske teste, ki niso pokazali nič. Sumim na vodo. Ampak kam bi lahko še šla, da ugotovijo vzrok? Katera ve mogoče? Kina tako močno vse srbi, da se dobesedno pogrize, si izpuli dlako,... Da ne govorim kakšna je koža. Cry Je pravi revež. Undecided


Pri naši dami je bilo isto ... najprej sem dala stran brikete, in je dobila izrecno doma pripravljeno hrano, predvsem riž, testenine, krompir. Nato smo dodajali piščančje meso. Potem sem kupila dietne brikete (upam da tole ne bo brisano) alma natura, katere prenaša sicer dobro amapk so blazno dragi  Cry
Po enem žaklu teh dietnih smo šli (po dogovoru z veterinarjem) spet nazaj na stare brikete, ker je bilo nujno potrditi ali ovržti alergijo na brikete no in je spet imela reakcijo. Tko da je zdaj na AN dietnih briketih (riba) jaz pa brskam po čem malo manj bolečem za moj žep  Tongue
Logiran
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #1354 : četrtek, 17.05.2007 : 07:39:34 »

Chantal, razstava je naslednji vikend v Marini Portorož. Zlati prinašalci so na vrsti v nedeljo, torej 27. maja.; začne pa se ob 10h. Tako da le pridite kaj naokoli in mali naj pride zraven.

Drugače pa Azi ni skoraj nikoli dvigoval noge in je skoraj vedno lulal kot punčka. Ponavadi jo je na začetku še dvignil in jo vedno bolj spuščal, slej ko prej je že imel obe na tleh.  Wink
Logiran
chantal
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #1355 : četrtek, 17.05.2007 : 13:42:32 »

Rosa komaj čakam,da vaju vidim..Idea je najbrž že prava princesa Cheesy
Logiran
rok and co
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #1356 : petek, 03.08.2007 : 20:52:55 »

Evo sem nov na forumu in rad bi predstavil  svojo psičko Lejdi, ki je pred 19 dnevi dopolnila sstarost enegaa leta:

http://rok-peternelj.moj-album.com/slike/3258674/ac9zsfla6QeZAoRv.v.jpg

http://rok-peternelj.moj-album.com/slike/3258674/uOhWiS7jIsta3lwp.v.jpg

http://rok-peternelj.moj-album.com/slike/3258674/AHVmqZOKzQBwWlth.v.jpg

pa, ko je bila še bolj mlada:

http://rok-peternelj.moj-album.com/slike/3258674/xnnqluTwIih8urYv.jpg
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #1357 : sobota, 11.08.2007 : 10:09:37 »

Pa da se še jaz malo javim po dooolgem času Smiley Je bilo toliko dela, razstav in ostalega, da sploh ni bilo časa za javljanje. Vmes smo bili že zelo pridni, žal smo dobili še epilepsijo, vendar hvalabogu nič hujšega. Lepotec Aaron je pa zaključil še nekaj šampionatov, osvojil 2 prvaka pasme v enem vikendu v Juliju in bil še celo R.BIS v Oberwartu Smiley Pa poskrbel je tudi za podmladek, ki zelo pridno raste.
Kdo pride kaj v Trbovlje na razstavo? Nas žal ne bo, ker sem dobila povabilo na Dansko, tako da gremo za skoraj 10 dni tja:)
Logiran
ZH
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #1358 : nedelja, 19.08.2007 : 16:05:26 »

Lep pozdrav vsem skupaj. Sem novinec na tem forumu in nov sem tudi pri nakupu psa. Nikoli prej sploh nismo imeli možnosti da bi kupili psa, sedaj pa se selimo na deželo in to sem takoj izkoristiv ter za čuda dobil privoljenje staršev. Sedaj se moram samo še odločiti katero pasmo. Izbor sem zožal na Labradorca ali Zlatega prinašalca. Sedaj pa imam za vas, stare mačke v svetu psov nekaj vprašanj.
1. Sicer sem v knjigah prebral, da ti dve pasmi sta primerni za začetnike, a vseno vas sprasujem ce je to res in katera mogoče bolj, da bomo vsi zadovoljni
2. Prebiral sem v rodovniku in nerodovniških psih, ter se odločil da bo naš zagotovo imel rodovnik. Sedaj pa me zanima kje lahko izvem za pričakovana legla rodovniških psov. Nekje na tem forumu sem prebral da v sloveniji težko dobiš vrhunskega psa te pasme. Naj bi to pomenilo vrhunskega glede raztav in tega, ali so psi tudi tako slabši kot bi morali biti.
3. Koliko prej moram psa "naročiti" (ne vem če je to kuluturen izraz)
4.Se da mogoče nekje dobiti kakšen pomočnik ki bi svetoval pri ogledu različnih rejcev?

Hvala
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #1359 : nedelja, 19.08.2007 : 19:02:05 »

Vsa pricakovana legla tako glede zlatih prinasalcev, kot tudi labradorcev, dobis na uradni strani slovenskega kluba retrieverjev.
O zlatih prinasalcih ti bodo povedali tukaj, ce te pa zanima kaj vec oz. imas vprasanja v zvezi z labradorci se mi javi na mail.

Lp
Logiran
nagajivka
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #1360 : četrtek, 23.08.2007 : 17:46:31 »

sem še sveza lastnica 3 mesečne prinašalke Lu. ker je to moj prvi pes bi postavila par vprašanj in kar pod to temo glede na to, da imate veliko izkušenj s prinašalčki. prebrala sem, da je potrebno skrbeti za higieno ušes. kako? ali je prav da sem ji že začela dajati po 2 obroka dnevno in prosila bi vas, če ima kdo tabelo glede hranjenja (koliko gramov na dan pri določenih mesecih) naj jo da na frum. nekje sem jo našla vendar ne vem več kje. je kaj narobe če se ne navaja na novo hrano en teden kot mi je bilo priporočeno, glede na to da jo ima že rada. še glede nošenja me zanima, ker ne bi rada delala napake. kako se pravilno nosi psa in koliko časa? pod prsmi in trtico? hvala že v naprej za vse informacije.
Logiran
sasa18
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #1361 : torek, 28.08.2007 : 08:59:10 »

Zivjo, tudi jaz sem nova na forumu in ponosna lastnica 4 mesecnega zlatega prinasalca. Ze prej smo imeli psa pasme labradorec in aljaski malamut, o prinasalcih pa smo tudi kar nekaj prebrali, toda nikjer nisem zasledila da naj bi imeli ti psi mocnejsi vonj od drugih. Zdaj pa mi kar naenkrat vsi govorijo kako ti psi zelo smrdijo. Je to res? Zanima me se higiena uses, kako lahko skrbim zanje, kako in kolikokrat jih cistiti? Zadnjic smo psicka prvic tudi okopali in sem opazila, da ga je mocno srbelo in da si je neprestano grizel dlako in kozo  sram Mogoce veste kateri sampon bi bil najbolsi? Kupili smo ga glede na priporocilo prodajalke, vendar ocitno ni bil prava izbira!

Lp  Smiley
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1362 : torek, 28.08.2007 : 09:03:32 »

Kateri šampon pa ste imeli?Zakaj ni bil prava izbira?? Huh
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1363 : torek, 28.08.2007 : 09:04:47 »

Joj šele zdaj sem dobro prebrala sem razumela, da ta pes ni prava izbira.
Poznam kar nekaj ZPjev pa se mi nobeden ni zdel, da smrdi.
Logiran
Ovcka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


WWW
« Odgovor #1364 : torek, 28.08.2007 : 11:09:56 »

nagajivka glede uses. Ce jih ocistis enkrat na teden je vec kot dovolj. Ce so usesa zdrava, ni potrebno pretirano ciscenje, ampak je priporocljivo. Za ciscenje lahko uporabis kar otroske osvezilne robcke Lumpi, ki jih prodajajo v Merkatorju (upam, da tole ni reklama  Wink)
Za psa pri treh mesecih se meni zdita dva obroka premalo, jaz sem nasega skoraj do sestega meseca hranila 3x na dan. Tabelo za hranjenje moras imeti na vreci za hrano (ce hranis z briketi, ponavadi vedno pise, koliko gramov na dan na koncno tezo psa moras dajati, pri puppy hrani celo pise glede na starost v mesecih). Ce jo pa slucajno ni, pa zaprosi tam, kjer hrano kupujes.
Glede navajanja na novo hrano. Ta en teden (ali se vec) je priporocljiv zato, da se organizem navadi na novo hrano. Ce ji nova hrana odgovarja, nima prebavnih motenj, lahko ta teden tudi skrajsas na nekaj dni.
Glede nosenja psa. Primes jo za zadnjimi tacami pod rito, in spredaj ali pred tacami, ali pa das roko med tace, da ti ne more zdrsniti dol. Po stopnicah sem jaz nasega nosila do petega meseca v obe smeri, do sestega pa samo se navzdol. Je pa res, da je pri sestih mesecih lahko ze kar tezak, tako da, nosi dokler bos lahko. 

sasa18 ni res, da zlatkoti smrdijo bolj kot drugi. Mogoce tisti, ki so zunaj v boksih in precej redko ali nikoli skopani. Sicer pa vsak pes, ce ni negovan smrdi, pa ni vazno kaksne pasme je. Moj je star 11 mesecev, zivi v stanovanju, in do sedaj se ni smrdel (pac ko je moker ima malo vonja po mokrem psu, ampak ko se posusi je uredu). Kopam ga na 2 ali 3 mesece (s samponom), in pa pred razstavo (vcasih kar samo z vodo).
Glede uses sem ze nagajivki odgovorila.
Pravis da ste ga kopali, in da ga je potem srbelo. A si prepricana, da si dovolj sprala sampon s koze? Ker tudi to je lahko razlog. Sampon pa jaz zaenkrat se vedno uporabljam en od Gimborna za mladicke z vonjem kamilice.

Upam, da tole kaj pomaga..

Lp..
Logiran
Strani: 1 ... 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 ... 124   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines