mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 17.09.2024 : 01:57:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Strani: 1 ... 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 ... 124   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci 2  (Prebrano 225622 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Polzek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #1140 : ponedeljek, 03.07.2006 : 22:04:45 »

No, pa porocaj   Smiley
Kje, kako, zakaj, ....en sam firbec me je Cheesy
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #1141 : sreda, 05.07.2006 : 10:22:04 »

Poli, dobrodošla Smiley

Mi smo res kar precej zaposleni, Polžek pravilno domneva. Včeraj zvečer smo se vrnili iz Črne gore, s trojne pasje razstave. Na razstavi smo dobili tri nove šampione pri zlatih prinašalcih!! Če se ne motim, je bila tole zadnja razstava, kjer bo lahko kuža postal šampion Srbije IN Črne gore, ker bodo to potem ločili. No po razstavi smo se morali obvezno še malo skopat. Aaron se je do mrtvega naplaval in je bogi revež še danes čisto utrujen.
Logiran
poli99
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #1142 : sreda, 05.07.2006 : 12:14:06 »

Liza,
Hvala za dobrodošlico tudi tebi!

Vse čestitke za vaše trofeje! Naša Fina nima papirjev, niti ni bila nikoli naša želja ukvarjati se z razstavami. Prav zaradi papirjev jasno tudi ne bomo parili. Psička je prišla k nam po spletu srečnih okoliščin - nam in verjetno tudi njej v veliko veselje.
Logiran
poli99
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #1143 : sreda, 05.07.2006 : 21:59:41 »

Drage moje, se globoko oproščam in upam, da nisem koga užalila ... Na forumu se ne spoznam prav dobro   sram in po enem "krc po prstu" se selim ... hja, kaj pa vem kam ...  Undecided
Veliko uspehov in veselja z vašimi zlatkoti! Uspehov pri nas ne bo, bo pa veselja kljub temu.
Lep pozdrav, poli
 




Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.395


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1144 : sreda, 05.07.2006 : 23:45:51 »

Pojma nimam, kaj se je poli99 tako zamerilo Huh
Logiran

poli99
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #1145 : četrtek, 06.07.2006 : 09:56:33 »

Jana,
čisto NIČ se mi ni zamerilo, resnično ... Samo opomnjena sem bila, da v to rubriko spadajo le pogovori o rodovniških psih, kar naša Fina uradno pač ni. Glede na to, da oče ima rodovnik, mama pa nima papirjev (ima jih pa druga psica iz istega legla - ne vem sicer kako to ...), ne vem, če sploh smem reči, da je čistokrvna - mešanček pa tudi ni.  Undecided

Sem bila v podrubriki 'mešančki', ampak sori, preveč brezveznega krega ... Tako da resnično ne vem, kam se uvrstiti. Sem sem prišla iz MON-a, kjer je nivo ob nekaterih temah (ravno okrog rodovnika) obupno nizek.  Roll Eyes

Bom pač bolj kot ne brala in se učila ... Samo to v obrazložitev. Lep dan!
poli
Logiran
Polzek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #1146 : četrtek, 06.07.2006 : 10:06:03 »



    Poli, da ne bi slucajno !! Angry Angry Angry Angry

    Kar lepo pisi tukaj gor, da se ne bi slucajno podrejala "pametnejsim" od sebe, ki
    mislijo, da lahko odlocajo o sebi pa se o tauzent drugih ljudeh  Angry

   Saj ves, ce si stara forumovka, da vsem NIKOLI ne mores ustreci....zapomni si, da ce
   komu nisi vsec, je to NJEGOV problem in niti najmanj tvoj.
   Ne se pustit kar tako pregnat, z veseljem bi kdaj poklepetala s tabo, glede na to, da
   imava dve priblizno enako stari pupi... Wink

   OK?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.395


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1147 : četrtek, 06.07.2006 : 10:19:13 »

poli99, ta tema, pa tudi ostalo na mojpes.netu (celotnem portalu) je namenjeno psom, ne glede na njihovo poreklo in ce ti ustreza sodelovati v temi o zlatih prinasalcih, ni nobenega razloga, da tukaj v pogovorih ne bi sodelovala. Ali pa pri mesanckih, ce ti tako bolj ustreza.

Je pa res, da je na tem portalu (seveda obenem tudi ne tem forumu) prepovedano reklamiranje nerodovniske reje, razploda in prodaje nerodovniskih psov. Zakaj, bos nasla odgovore v temah rubrike Rodovniški ali nerodovniški?. Za nerodovniske pse, "ki so ze tukaj, med nami", je potrebno prav tako poskrbeti, kot za vse rodovniske. Da to pocnemo, se lahko prepricas v Kajinem koticku. Nikakor pa ne podpiramo nicesar, kar je povezano z razplodom nerodovniskih psov, zato tudi ne dopuscamo debat v stilu "ne rabim papirjev, ker ne razstavljam", "vseeno mi je, ali ima rodovnik ali ne" in omalovazevanje nasega truda za boljsi pasji jutri. Psov je namrec na vseh vogalih mnogo prevec (razglej se po Kajinem koticku, zavetiscih, drustvih...), nerodovniska reja je predvsem usmerjena v zasluzek in ne v dobro psov ali pasem, pri nerodovniski reji se pari neprimerne pse, ki prenasajo na potomce dedne bolezni, za pasmo neustrezne karakterne lastnosti in se marsikaj negativnega...
Od vsakega, ki zagovarja nerodovnisko rejo, pricakujemo najprej branje vsega, kar se da najti o rodovnikih, dednih boleznih in podobnih temah glede vzreje psov, potem se lahko z argumenti vkljucuje v debato o "za" ali "proti" rodovnikom - v temah, ki so temu namenjene.

Razlage, da so rodovniki za razstave, pa so navadne bucnice. Sorry, ampak res.
Pes je pa vsak nas in vsakega moramo imeti radi in skrbeti zanj, kot da je najvecji kralj Smiley. Brez heca.
Logiran

poli99
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #1148 : četrtek, 06.07.2006 : 13:02:16 »

Hvala obema!

Jana, s problematiko sem kar dobro seznanjena in se povsem strinjam s tabo. Pri nas je bil samo prvi pes rodovniški, potem dva mešančka (prvi, ki sem ga pobrala s cesta in privlekla domov, me je 'stal' mesec dni hausresta  Grin ), Fina pa recimo, da je zlata prinašalka.

Citat
Razlage, da so rodovniki za razstave, pa so navadne bucnice.
Če bi imela psa s še takšnim rodovikom, razstavljala ne bi, nikoli nisem imela želje. Če bi imela željo po razstavljanju, bi kupila psa po vseh 'regelcih', ker bi bil rodovnik potreben, ne za razstave ampak tudi za razstave (ajoj, kako težko je napisati, kar človek misli). O psu smo razmišljali kar dolgo in se nekako nismo mogli odločiti. Fino je k nam prineslo naključje, slučaj in prikupila se nam je v trenutku. In v istem trenutku je bilo vse ostalo zame brez pomena. V takem primeru argumenti odpovejo in odloča le še srce.
Logiran
chantal
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #1149 : sobota, 08.07.2006 : 22:34:46 »

No jaz pa sporočam veselo novico,da čez teden dni...bo tudi pri nas veselo in razigrano Cheesy Cheesy Cheesy
...namreč postala bom lastnica male cartane kepice...
neučakano odštevam dneve..ure..minute..ki se mi zdijo dolge..cel mesec  Wink Wink
Logiran
Polzek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #1150 : sobota, 08.07.2006 : 22:54:51 »

 Grin Grin
se malo...se malo Smiley

Naša pa raste kot kopriva, razigrana je in polna energije, sploh ne vem, kaj sem
pocela cel dan, prej ko je ni bilo Cheesy

Si pripravila cunjice za lužice brisat? Wink

Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #1151 : sobota, 08.07.2006 : 23:20:41 »

Chantal  kdo so že starši tvojega bodočega mladička?
Logiran
chantal
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #1152 : nedelja, 09.07.2006 : 07:57:17 »

Beni Eni Tara je mamica...oči pa Dewmist Silkchaser...upam,da sem napisala prav Grin
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #1153 : nedelja, 09.07.2006 : 16:01:16 »

Se mi je zdelo...superca res, da pride končno spet kak dober uvoz...a bo psička al pes?

Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #1154 : nedelja, 09.07.2006 : 19:32:49 »

Joj, tole bo pa res zelo dobrodošlo Smiley
Razmišljate že kaj o kakšnih aktivnostih s kužkom?

Drugače pa...obvezno slikice, ko mali/a pride Smiley Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 ... 124   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines