mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 15.08.2024 : 06:22:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema  (Prebrano 87794 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #555 : torek, 20.12.2005 : 10:39:09 »

Kalsang kater dan ste že odlistali na kolendarju?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #556 : torek, 20.12.2005 : 12:10:54 »

Stvar je v tem, da sva bili s Taro kar cel teden pri ljubimcu in da sta večkrat prisla skup, tako da ne morem vedeti, kdaj točno se je zgodilo in šteti dneve. Od prvega dogodka je minilo 65 dni, toda očito sta jih naredila pozneje...

Zaenkrat me še ne skrbi. Dokler brcajo je vse OK.... Če pa se ne bo zgodilo v naslednjih dveh dneh... Huh!!!!?Huh Sad
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #557 : torek, 20.12.2005 : 12:50:20 »

Jah tole je pa res druga zadeva - no upam da bo čim prej in seveda uspešno za vami!
Logiran
JANAB
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 98


« Odgovor #558 : torek, 20.12.2005 : 12:54:05 »

Mogoče bo koga zanimalo:
http://aniwa.com/en/chien/Grand_Public/document/101818/120398/index.htm
l.p.
Jana
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #559 : torek, 20.12.2005 : 13:03:21 »

JANAB hvala - ful zanimivo!
Men je TT krasen - takšnim barvam se je težko upreti.
Pri TŠ-jih pa sem samo slikce pogledala in sem že vedla kam spadajo... Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #560 : torek, 20.12.2005 : 13:16:56 »

JanaB, hvala za link!

Pri šicujih na tej strani je težko kaj prepoznati, ker so slikani samo v glavo in večinoma dobro sfrizirani... Škoda, da ni nobene fotke celega psa. Imata pa dva ali trije lepo glavo... Drugaće imajo pa Francozi zelo radi ameriški tip šicujev.
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #561 : torek, 20.12.2005 : 13:22:09 »

Saj so potem tudi končni rezultati napisali.
Sam mi je blo smešno da sem jaz že prej ugotovila kam spadajo...
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #562 : torek, 20.12.2005 : 13:37:40 »

Pri nas pri bokserjih se ne prakticira parjenje vsak dan, vmes bi naj bilo pavze vsaj za 48 ur, ker tiste male moške zadevice toliko časa tudi živijo in tudi naredijo svoje, če je pravi dan. Potem pa tudi nikoli ne veš, kdaj je pravi dan za kotitev. Poznam primere, ko so parili  5 dni zaporedoma, pa ni bilo nič - pes ponavadi noče niti skočit, če ni pravi dan. Nekateri to razlagajo tako, da pač pes "ne zna" in potem to naredijo umetno - so pa tudi izjeme, nekateri psi res ne znajo  - saj je tudi pri tem potrebna določena "praksa."
Psi pada temperatura dva dni pred kotitvijo, bi se mogoče dalo s tem kaj pomagat?
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #563 : torek, 20.12.2005 : 13:51:27 »

Tip psa je modna muha, zame še vedno velja standard FCI (za vse, ne samo za ši cuje). Če bi samo videli kakšne bokserje imajo v Ameriki - ker je to pač ameriški tip - pri nas ne bi dobili eni niti pogojen vzrejne. Zadnje čase se proda čedalje več psov iz Evrope  v Ameriko,  celo v Azijo, ker morajo osvežiti linije.  Pri pasmi je potrebno upoštevati izvor matične dežele psa in ne tisto, kar nastane iz psa, da se prilagodi tržišču - razstavam.
Meni osebno, imajo nekateri ši cuji  zelo podobno dlako, kot lasa apso (videla na razstavah), res da so si v daljni žlahti, ampak...........moti me tudi daljši nos.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #564 : torek, 20.12.2005 : 13:58:01 »

Psi pada temperatura dva dni pred kotitvijo, bi se mogoèe dalo s tem kaj pomagat?

Moji Bini ni nič padla temperatura... Zjutraj (okoli osmih je bila normalna, čez manj kot 12 ur je kotila)...

Drugače pa srečno. Pa vseeno ne preveč odlašat z obiskom veterinarja Undecided Ker če se predolgo čaka, lahko mladički tudi pomrejo, kar pa seveda ni luštno Lips Sealed
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #565 : torek, 20.12.2005 : 14:17:25 »

Bina - mogoče. Če meriš temperaturo večkrat, potem lahko ločiš temperaturo od normalne (ki ima tudi razpon) in padajoče. Tiste, ki poznam in to delajo - je sigurno padla temperatura en do dva dni prej - to je tudi veterinarska praksa.
Do 65 dne brejosti je še vse normalno, potem pa res obisk pri veterinarju. Ena moja psica je imela carski rez pri 67 dnevu brejosti. Smo hodili 4 dni na ultrazvok, potem je dobila "umetne popadke", pa jo tudi to ni motilo, niti bolj globoko ni dihala, obnašanje in vse normalno, mladički v njej pa so tehtali že skoraj 700 gramov - carski rez je bil edina rešitev. Naslednjo kotitev pa je imela spet čisto normalno.
Kalsag - mogoče pa le še ni pravi čas ali pa bo kar danes. Bi bilo fajn.
Logiran
Laguna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #566 : torek, 20.12.2005 : 16:49:27 »

Res lepo božično darilo!! Tudi jaz bi rada enkrat doživela tako darilo!!
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #567 : torek, 20.12.2005 : 17:06:28 »

Ja to pa je res lepo darilo!
Saj ni nujno da imaš glih npr: moja psička mladičke - lahko se mi kakšen pod jelkico nastavi Smiley
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #568 : torek, 20.12.2005 : 17:40:01 »

Saj ni nujno da imaš glih npr: moja psička mladičke - lahko se mi kakšen pod jelkico nastavi Smiley

Jaaaa, jaz bi tud tako darilo  Wink



Lp, Tinkara
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #569 : torek, 20.12.2005 : 18:13:11 »

Hvala za nasvete, vendar vse to seveda že vem... Smiley

Temperaturo merim že dober teden. Pade pa spet zraste, pa pade in spet zraste...

Če se v naslednjih dveh dneh nič ne zgodi, bom pa seveda šla k veterinarju.

Samo še kratka razlaga, pri ljubimcu nisva bili cel teden zato, da bi res ratalo, temveč zato, ker je bila avionska karta pač takšna...

In ker sva bili že tam ves čas, sta imela tudi dosti prilik narediti mladičke, še posebno zato, ker mi je avionska karta precej omejila možnosti veterinarskih testov (brisi etc.), na Danskem pa so te stvari zelo drage... En test je lahko tudi več kot 100 evrov.

Mislim, da zaenkrat ni še nič narobe, samo dnevov ne morem točno štet, to je vse!

Držite pesti, da se ne zaplete...
Logiran
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines