mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.07.2024 : 19:30:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema  (Prebrano 87134 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #510 : torek, 13.12.2005 : 22:53:45 »

In kaj potem preferirajo sodniki? Tako v povprecju mislim, ker vem, da ima vsak pac svoj pogled na pasmo...
Meni osebno je nekaj sicujckov resnicno ostalo v spominu, tako karakterno kot po izgledu (recimo Lunca je zakon, pa en moj 15 letni sosed, pa se kaksen) in bi ga takoj imela. Ko pa sem pomislila, da bi ga na razstavo morala peljati s tisto wau Shocked frizuro, pa me je kar minilo. Grin lp
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #511 : torek, 13.12.2005 : 23:07:43 »

Sodniki so različni... Nekateri na žalost dajo več na to, kako je pes spedenan. To so večinoma all-rounderji, se pravi sodniki za večje število pasem, ki ponavadi niso strokovnjaki za šicuje, ali pa tisti, ki jim je bolj všeč ameriški tip in ameriški stil razstavljanja.

Evropski strokovnjaki za pasmo ponavadi ne tolerirajo skrivanja telesnih napak psa pod frizuro. Nekateri celo naženejo razstavljalca ven iz ringa podret tisto frizuro in spet čopek z eno samo gumico... No, večinoma se potem izkaže, da ima pes slabo glavo...

Meni je najbolj všeč skandinavski in angleški način razstavljanja. Psi so v super dlaki, čopki pa so speti z največ dvema gumicama. Tupiranje ni potrebno, ker imajo psi dovolj veliko glavo, da dobro zgledajo brez tega.

Baje je enkrat k znamenitim angleškim vzrediteljem šicujev (tu je njihova spletna stran http://www.santosha.co.uk/shihtzu/) prišel na obisk ameriški pasji sodnik. Za hec je enemu od njihovih psov naredil ameriško frizuro. Vsi, vključno z Američanom, so kar pokali od smeha, ker  je kuža izgledal, kot da ima glavo veliko kot avtobus. Ta zgodba je dober primer , da šicujev z lepo, veliko glavo ni treba tupirat in da te ameriške frizure močno optično povečajo majhno glavo.

Tu je še en link skandinavske psarne iz Danske, kjer sem parila svojo psičko. Razstavnih uspehov jim ne manjka in kot mi je povedala gospa, je pod frizuro samo glava psa, nobenega tupiranja ni vmes: http://home19.inet.tele.dk/bigchoice/

Na teh straneh se najlepše vidi, kako izgleda pravi šicu!

Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #512 : torek, 13.12.2005 : 23:19:11 »

Laguna - naš Samson -Samči je bil star 9.12. 3 leta. Zato smo ga tudi slikali - je pa sedaj v tisti najhujši fazi in jaz tudi - ostriči ali ne.
Tudi mi držimo pesti za našo sestrico Sončico, ki čaka svoje prve mladičke konec tedna.
Kalsang - tudi vaši psički želim, da bo vse srečno opravila.
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #513 : torek, 13.12.2005 : 23:25:25 »

Glede čopov na glavi - eni so res imeli na razstavah čop večji od glavice (glavice, ne glave). Naš Sami ima zelo močno glavo, prav tako njegove sestre in teh " dvonadstropnih tort" ni bilo potrebno delat. Pravi sodnik pa itak ne gleda čopa ampak glave.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #514 : torek, 13.12.2005 : 23:30:42 »

Hvala Inge! Seveda tudi jaz šelim Sonči čim hitrejši in lažji porod...

Ja, Samči je res zdaj velik medvedek! Tudi jaz jih imam raje bolj poraščene, zato je Tara postrižena na 10-15 cm in še vedno ima čopek in brke.


Tudi nam ni bilo treba delat tistih čudežnih večnadstropnih frizur, ker ima naša mala lepo "betico". Mogoče so naši psi zato tudi pametnejši, ker imajo več prostora za možgansko telovadbo? Hihihi... Ma, sej se spomnim, da smo bili na razstavah vedno nekako na dveh straneh ringa: na eni "Američani", na drugi pa "ta klasični": Topi, Sonči, Sami, naša Tara, kadar sva pač prišli.... še dobro, ker mi ni bilo za gledat tistih umetnij!

Inge, kako ti rata fotko vstavit???

lp
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #515 : torek, 13.12.2005 : 23:38:10 »

Kalsang - verjetno bo prišel čas, ko si bom ta postopek glede vstavljanja fotografij napisala na en list, imam pa hvala bogu sina, ki te stvari obvlada in za "svojega" psa mora to naredit - potem pa je lahko malo dalj na računalniku ...malo ga izsiljujem. Mogoče obstaja celo kakšen lažji način - nekje na forumu je celo ta postopek opisan, ampak meni je to tako komplicirano, da bolj ne more biti.
Čaka nas veseli-napeti konec tedna.
lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #516 : torek, 13.12.2005 : 23:50:27 »

Ja, ta konec tedna bo res vesel in napet.... Upam, da se bo tudi za Taro in Sonči izšlo vse tako gladko, kot se je za Topi....

Lahko noč!
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #517 : sreda, 14.12.2005 : 14:49:08 »

Pozdravljeni,

Jaz imam pa nekaj vprašanj. Prvo vprašanje je kje strižete svoje cukrčke Ljubljančani (lahko tudi med Trbovljami - Litijo - Ljubljano)? Za Inge vem da v MB, tudi jaz sem mojo že strigla tam in bila super zadovoljna ampak mi je predaleč in med tednom ni šans da pridem v MB pravočasno.

Drugo je pa vprašanje glede praskanja, moja ima obcasne 'napade' praskanja  Cry hodiva tudi h veterinarju (dermatologu) in poskušamo različno prehrano, njihov šampon ipd... nato pa sem srečala pri vetu lastnico skoraj idednticne sicujke kot je moj cuker in je rekla da se prav tako praska (so tudi probali vse in ni nic bolje) in da je ze od vecih ljudi slisala kako se njihovi sicuji praskajo. Pa me zanima ali ima kdo kaksne izkusnje s tem?

Hvala in lep pozdravcek,
K

PS: vsem bodocim mamicam pa zelim da se jim kotitev iztece gladko in da bodo 'povile' zdave in krasne male sicujcke  Cheesy
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #518 : sreda, 14.12.2005 : 14:59:13 »

Zivjo, Kimi!

Pasja frizerka, ki je meni najbolj všeč je Vesna Kranjc, salon ima pa v Celju blizu železniške postaje.  Njena spletna stran: http://www.kosmatiprinc.com/

Če ne morem k njej, grem ponavadi k Nini Kropivšek v Grosuplje: 041 486 363.

Obe sta članici našega Kluba za tibetanske pasme in naše kužke zelo dobro poznata in pedenata.

Glede praskanja... hmmm... moram reči, da se šicuji, ki jih jaz poznam (vsi so rodovniški iz solidnih psarn) praskajo zelo redko. Psičke se praskajo med gonitvijo, ker jim zaradi hormonov odpada podlanka, vsi pa bolj intenzivno v toplejših mesecih, ko podlanka prav tako intenzivno odpada...

Takrat je treba v roke vzeti kovinski glavnik in krtačo in podlanko dobro izčesati, postopek pa ponavljati vsak dan, včasih pa celo večkrat na dan.

Glede kožnih težav in praskanja pa ima lahko veliko vlogo tudi genetika, se pravi, psičkovi predniki in njihovo zdravstveno stanje... Nerodovniški imajo pogosto več težav kot rodovniški, ker gre za nekontrolirano vzrejo psov, ki so si lahko preveč  v sorodu...

Hrana je tudi lahko težava. Zelo sem zadovoljna z briketi Nutro Lamb and Rice, ki so narejeni posebej za dlako in kožo. Mogoče se splača poskusiti.

lp
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #519 : sreda, 14.12.2005 : 15:27:30 »

Uf to je bilo pa expres, hvala za odgovore.
Lina je rodovniška psička, starši imajo tudi razstavne uspehe, tako da tukaj nebi smelo biti problema. Prav tako že nekaj mesecev je Nutro Lamb & Rice.
Je pa res da se je prejšnji mesec gonila vendar praskala se je pa že prej. Ko se je začela sem najprej zamejala brikete ker sem sumila Hills, no pa ni bilo nič bolje, tako da sem opustila misel da ima alergijo na Hills. Nato sem posumila da ima na perutnino no in ko smo ji popolnoma ukinili (ukinili smo tudi vse priboljške  Sad ) no in je bilo dosti bolje. Vmes smo bile večkrat pri veterinarju in poskusile tudi z RC briketi ki pa jih ne je pa njihove šampone, (prej smo uporabljale 1 all systems). Sedaj se praska bistveno manj ampak meni se zdi da se še vedno preveč. Mogoče sem tudi malo panična, ker jaz jo vidim npr. praskati se ca 5-6 na dan, ampak se mi zdi da bi se morala manj?Huh Ne vem mogoče tudi jaz sedaj že malo pretiravam. Mi je pa grozno ker če se ne bo izboljšalo jo čakajo krvne preiskave in se bojim da to ne bo preveč prijetno zanjo  Cry
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #520 : sreda, 14.12.2005 : 15:41:28 »

Mogoče gre res za kakšno alergijo.... Priboljški in podobno so ponavadi dvorezen meč, na piščanca ima pa tudi Tiina psička Luna alergijo. Tia ti bo lahko kaj več  svetovala, samo zdaj jo do drugega tedna ni doma.

Je pa res, da dobimo velike oči in začnemo pretiravati. Mogoče jo samo srbi?

Poskusi pridno podlanko izčesavati, pa bo mogoče kakšen efekt!

lp
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #521 : sreda, 14.12.2005 : 16:05:59 »

Hvala, bom počakala če se še Tia kaj javi in pove svojo izkušnjo.

Češemo se pa tudi kar naprej, načeloma vsak dan, čeprav sedaj poskušam če bi zdržale vsaj 2 dni. Full ima gosto dlako (sicer ni pretirano zvozlana - pa saj se nima časa vozlati ko se kar naprej češemo  Roll Eyes in manj kot v 1 uri ne gre (imamo pač to srečo) in priznam da sem nekaterim na tem forumu zelo nevoščljiva ker imajo tako hitro počesanje svoje crkljivčke.

A mogoče veste če ima klub za tibetančke kakšno 'srečanje' v kratkem (sem pred časom gledala njihovo intenretno stran pa ni bila nič posodobljena)? Bi prav rada spoznala še kakšnega šicujčka iz tega foruma.

Pozdravček,
K
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #522 : sreda, 14.12.2005 : 16:07:36 »

Klubski dan bo spet marca - takrat bo največ tibetančkov tam.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #523 : sreda, 14.12.2005 : 16:14:50 »

Kimi, potem ko Lino prečešeš s krtačo, jo še dobro počesi s kovinskim glavnikom. šele tako boš spravila ven podlanko. Seveda pa moraš prej razčesati vse vozle, da je ne bo bolelo... Če ima zelo gosto dlako, je lahko tudi to vzrok za praskanje, ker ji je enostavno vroče in ima ogromno podlanke.... Glavnik pomaga!

Sicer se pa lahko vidimo že pred marcem. Mi sicer pričakujemo mladičke in ne bomo toliko naokrog, je pa Tia najbolj dejavni "sprehodnik".... Si iz Ljubljane?

Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #524 : sreda, 14.12.2005 : 16:23:29 »

Klubski dan bo spet marca - takrat bo največ tibetančkov tam.

...in to 25....marca namreč Wink
Logiran
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines