mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 17.09.2024 : 23:24:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema  (Prebrano 89008 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #480 : ponedeljek, 05.12.2005 : 21:22:15 »

Prav zanimivo je brai po čem vse sodniki ocenjujejo pse (oziroma lastnike)!
Jaz sem letos prvič šla na EURO dog show - Tulln - sem bila resnično razočarana....
Prvo zaradi tega ker sem videla da so kužki moje psame (samo iz določene psarne) bili postriženi - zakaj je to potrebno - kuža naj zgleda tako kot zgleda - in če piše v standardu da ne potrebuje dodatnih olepšav - jih ne potrebuje (zato zakaj striženje, razne kapljice) - a si psa ne upajo pokazat takšnega kot je - saj dvomim da je ker popoln?
Na koncu pa doživiš še prizor slikanja razstavljalca in sodnika, kjer se veselo objemata, ljubčkata.....
Ni prijetno! Čeprav te scene lahko vidiš mislim da skoraj na vsaki razstavi - zato sem se jih že kar navadila in če jih ni - nekaj manjka Grin
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #481 : ponedeljek, 05.12.2005 : 22:54:08 »

uporabljam šampon record z nerc oljem.mi ga je priporočala pasja frizerka ki ima tudi shih-tzuja.bom probala s tistimi tabletkami,če ne pa mi ostane veterinar.bom poskusla še menjat hrano samo morem it v trgovino,da vidim kaj imajo na izbiro.kakšne zobke more imet krtača?ker eni pravijo z zakrivljenimi zobki,drugi z ravnimi.vsekakor pa brez bunkic.
na raztave se ne spoznam zato en morem nič rečt,ampak če nekateri pse res dvigujejo za repek in vrvico mi postane kar slabo...kako morejo?aha kam bomo prišli.
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #482 : ponedeljek, 05.12.2005 : 23:06:55 »

Ponavadi so za dolgodlake pse krtače brez bunkic z daljšimi konicami.
Jih pa je dokaj težko najti v navadnih pet shopih - več al manj pa jih imajo stalno na razsatvah!
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #483 : ponedeljek, 05.12.2005 : 23:18:15 »

Majchi - pri rubriki o prehrani sem videla, da svoji psički daješ tudi Pedigre - ta je zagotovo lahko povzročitelj tvijih težav.

Tudi nerčevo olje bi lahko mašilo pore... Če nekaj paše enemu psu; ne pomeni, da bo vsem.

Lp
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #484 : ponedeljek, 05.12.2005 : 23:20:25 »

s pedigrejem smo zaključli.zdej je na vrsti hills...ampak ji ni preveč dober in mogoče ima zaradi njega težave.morem kupit kakšne druge brikete (upam da bo naslednjo izbiro marala).al si mislila mogoče vrečke od pedigreja?tisto ji dam včasih ki z veselje poje.
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #485 : ponedeljek, 05.12.2005 : 23:22:05 »

Mislila sem karkoli od Pedigreja - je čisto vseeno.
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #486 : ponedeljek, 05.12.2005 : 23:52:28 »

ok hvala...bom tudi to ukinla Undecided
Logiran
Mira1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 20


« Odgovor #487 : torek, 06.12.2005 : 00:54:30 »

Uf, teden dni me ni pa rabim skoraj uro, da predelam vse novosti.  Smiley
Pa naj še jaz pristavim svoj piskrček.  Naša Laja ni in nikoli ne bo na razstavah, zato se z leskom in 100 % negovanostjo ne ukvarjam.  Roll Eyes Ima pa vse karakterne lastnosti shi-tzuja kot tudi izgled.  Roll Eyes
Jo pa glih tak češem V S A K dan  Grin, sicer ji dlake ne bi več spravla narazen, sploh po tačkah pri zgibu in za uhlji.
Stara je 7 mesecev in prej enkrat je bilo omenjeno nekaj o dlaki na prehodu od mladička do odraslega psa, zgleda da je zdaj to to. Vse lepo prestaja le nikakor je ne morem pripraviti do urejanja glave od temena do gobčka. Za uhlji še gre čim pa želim početi karkoli okrog gobčka - pozabi! Ne pomaga nič še priboljški ne. Rekla je ne in potem je ne. Zdaj sicer zgleda pri gobčku, kot da je frizerju pobegnila z mize  Grin. No saj zgodaj spomladi greva k strokovnjakinji kot ste mi Inge svetovali pa bo.  Roll Eyes
Še to, hranimo jo skoraj 100 % z doma pripravljeno hrano in moram reči, da do sedaj nimava nobenih težav in da to sploh ni zamudno. Za nas tak in tak moram kuhat, Laji pač sproti prilagodim (začimbe, sol,...).
To so moje izkušnje in vsem izkušenim najlepša hvala za zapisano. Je zelo poučno.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #488 : torek, 06.12.2005 : 01:03:33 »

Majchi, ne vem sicer, kako hud je problem z izpadanjem dlake, toda če je res zelo očitno in ne gre samo za izpadanje podlanke recimo po gonitvi, bi bilo mogoče dobro izključiti kakšne druge bolezni. Kolikor vem lahko na primer slabo stanje ledvic tudi povzroči izpadanje dlake. Nočem preveč pametovat, bi pa jaz na tvojem mestu še do veterinarja stopila in mogoče naredila kak krvni test.

Mira1, glede nege dlake na glavi... to zna biti trd oreh. Ne vem sicer, kakšne pripomočke uporabljaš, ampak pomaga manjši kovinski glavnik z gostimi zobci. Čeprav mislimo, da takšen bolj cuka, je ravno obratno. Tisti z redkimi zobci bolj cukajo, ker vanje zajamemo več dlake. Lažje je tudi, če pes leži na trebuhu in ima glavo na tleh. Izkoristi priliko, ko je utrujena in se ji drema! Če pes leži, ga manj cuka, ker ne more toliko opletati z glavo. Se ti pa izplača vztrajati, ker vama bo življenje veliko lažje. Obstajajo tudi bolj natančne metode nagrajevanja. Mogoče si lahko pomagaš s klikerjem?
Logiran
Mira1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 20


« Odgovor #489 : torek, 06.12.2005 : 01:25:54 »

Kalsang imam kovinski glavnik in krtačo s kovinskimi zobci. Oba se mi zdita preširoka in se vedno bojim, da jo piknem v oko.
Kar se pa tiče utrujenosti, v tej fazi jo lahko tudi božam po smrčku, če pa vzamem v roke karkoli frizerskega je pa v trenutku budna, kot da zavoha moj namen. Enkrat nam je uspelo dlake na samem gobčku, ki so meni osebno zelo všeč če so urejene, postričt, ker so bile preveč sfilcane. To je bilo pred približno mesecem dni. Zdaj pač rez po rez.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #490 : torek, 06.12.2005 : 11:18:23 »

Mira, dobijo se še manjši kovinski glavniki, dolgi kakšnih 10-15 cm in veliko ožji. Seveda ne v naših trgovinah za živali, ampak na razstavah, lahko jih pa naročiš po internetu:

http://www.hubintsecured.co.uk/acatalog/P_index.html

Se mi zdi, da je tale prebrisanka pogruntala, da odnehate, če se upira in zdaj to uspešno izkorišča. Treba je vztrajati in samo če je pes za sekundo pri miru obilno pohvaliti. Seveda pa bo tebi težje, ker se je Laja 'naučila' nekaj drugega.

Mogoče bi ti bilo lažje s klikerjem? A veš, kaj je to? Več si lahko prebereš tu:

http://www.clickertraining.com/home/

Če si pa iz Ljubljane ali okolice in bi te to zanimalo, ti lahko pomagamo tudi drugače. V šoli Švrk Kluba za Tibetanske pasme in v KD Krim uporabljamo kliker za učenje psov. Ta metoda je zelo uspešna in psi jo zelo hitro poštekajo. Pošlji mi e-mail, če te zanima...
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #491 : torek, 06.12.2005 : 18:30:25 »

Mira1 - ši cu je brihten, luškan in pri določenih stvareh vztraja - to, da mu ni všeč česanje okrog gobčka in noska.  Kot je rekla Kalsang, je pogruntala, da če je vztrajna ima mir. Bodite vtrajni še vi (če se vam da) in jo češite točno tam, kjer njej ni.  Moj je bil tudi takšen, pa sva vztrajala, sem videla, da pri svoji vzrediteljici ni niti mignil, ko ga je počesala okrog gobca in naredila čop, pa ni imela nobenih priboljškov zraven. Točno je vedel, kje se mu splača vztrajat in kje ne.  Zdaj ga lahko češem kje čem, ker sem se še jaz naredila "gluha". Po česanju pa dobi priboljšek in poljubček pa je.
Logiran
Mira1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 20


« Odgovor #492 : torek, 06.12.2005 : 19:17:56 »

Hvala za nasvete, bom skušala to uporabit v praksi
Logiran
Mira1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 20


« Odgovor #493 : torek, 06.12.2005 : 19:30:48 »

Hvala za nasvete, bom skušala to uporabit v praksi. Undecided
Še eno anekdoto o brihtnosti Shi-tzujev. Ko jo pustimo samo doma,  ji nastavilmo pribolšek in odidemo. Seveda  protestira in se pribolška sploh ne dotakne, dokler se ne vrnemo. Ampak ne more vedno zraven. Zdaj po približno mesecu dni pa, ko vidi pribolšek, se postavi k vratom in si vrjetno misli -ne ne boste me, vem da greste-. Pa še pogled ima temu primeren. Wink
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #494 : torek, 06.12.2005 : 23:34:31 »

Tudi moj se ne dotakne svojih keksov, ko kam grem. Zdaj sem tudi to začela izpuščat, ker vidim, da ni smisla. Vzame, če mu dam v gobček, potem pa ga čuva, dokler ne pridem domov. Saj imam včasih slabo "vest", ko ga pustim doma, vendar v tem vremenu ni za po cesti hodit s psom, ko je vse tako umazano. Če bi bil vsaj zmrznjen sneg, tako pa ..
Logiran
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines