mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 15.08.2024 : 23:36:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema  (Prebrano 87895 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Mira1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 20


« Odgovor #330 : četrtek, 03.11.2005 : 00:06:52 »

Inge kje točno so te gubice, jaz jih pri naši Laji ne najdem, ali pa ne vem kje točno sikat?


Felina tudi mi delamo čopke 100 krat na dan z gumicami, špangicami, sponkami, ko pa samo strese z glavo ali pa se počohlja pa čopka ni več.
Tudi sama sem jo začela dajati na mizo za česanje. Kaj se telesa tiče ni proglem, za česanje glavice  bova pa zgleda morale še krepko trenirati.  Grin
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #331 : četrtek, 03.11.2005 : 00:25:33 »

Ja, te gubice. Zdaj če bi lahko narisala, bi še šlo. Naprimer, ko jim solzice tečejo, pa tečejo po nekem kanalu proti nosu -na levi in desni strani noska. Nekateri šicuji, ki imajo daljši smrček nimajo tako izrazitih. Moj ma zelo globoke, njegova sestrica pa sploh ne. Če se mu ne bi tam koža vnela, sploh ne bi vedela, da jih ima. Je pa bilo to najbolj izrazito v poletnem času, je verjetno še malo vročina pripomogla. Prvič sva bila pri veterinarju, ker me je zelo motilo, ker se je stalno v nekaj brisal in jamral, pa sva dobila neko mažo, po kateri mu je potem vsa dlaka okrog nosa odpadla - saj veste, kako je to, njegovi lepi brki. No potem smo pa bili bolj pozorni in smo se mazali kar z ono kremo, ki se jo kupi v lekarni za dojenčke - za ritko. Je bilo učinkovito, vendar pa je bila dlaka vsa masna. Letos smo imeli mir, pa verjetno le zato, ker ni bilo kaj prida vročine.
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #332 : sobota, 05.11.2005 : 18:17:37 »

hrano nutro uporabljamo nekaj časa in srečka se ful praska...lahko da ni zaradi hrane ampak to se je pojavlo ko smo zamenjali hrano.bi poskusla s hill`s...ima kdo izkušnje s to hrano?vem da je pod "prehrana" tema o hill`su samo mene zanimajo izkušnje lastnikov shih-tzujev.
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #333 : nedelja, 06.11.2005 : 01:01:27 »

vprašala bi še kako je z eukanubo pri shih-tzujih?
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #334 : nedelja, 06.11.2005 : 01:58:37 »

Po eukanubi se nekateri še bolj praskajo. Si ze probala s Canidae briketi? Mi imamo z njimi zelo dobre izkušnje, po Nutri se je Luna tudi močno praskala. Kar nekaj ljudi mi je že reklo, da naj ta znamka ne bi bila več tako kvalitetna, kot je bila včasih. Sploh pa izdelki, ki pridejo v Evropo. Ne vem.

 Sicer pa mislim, da je praskanje eden največjih problemov te pasme, mi (pa tudi kar nekaj drugih lastnikov St) ga nikakor ne moremo popolnoma odpravit. Če ima tvoja psička zaščito pred zajedalci in prazne analne žleze, ter jo redno češeš (odmrla dlaka lahko povzroča srbenje) začni malo opazovati kdaj se to praskanje pojavlja, najprej ugotovi, če je vzrok hrana.

Pri nas se je izkazalo, da je največ težav v času cvetenja raznih trav, pa da ima alergijo na pike (tudi mušic, komarjev), vendar imamo situacijo pod kontrolo, nima strašnih, motečih težav - le kak dan jo bolj srbi ... Zelo učinkovit pa je tudi Plivasept šampon.

Aja, če je tvoja psička pred gonitvijo, pa so vzrok za radraženo kožo lahko tudi podivjani hormoni.
LP
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #335 : nedelja, 06.11.2005 : 13:49:26 »

nisem še probala canidae.hvala za nasvet Smiley bom vprašala za testerje.redno dobiva zaščito pred zajedalci.za analne žleze nevem...kako se preveri? Undecided češem jo vsak dan tako da odmrla dlaka verjetno ne povzroča problemov.se dobi ta šampon samo pri veterinarju ali tudi v specializiranih trgovinah?
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #336 : nedelja, 06.11.2005 : 14:29:07 »

A si poleg praskanja lovi tudi rep, se kdaj drsa po ritki? To so najbolj očitni znaki za polne analne žleze - čeprav moja Luna tega ni nikoli počela (samo praskala se je), pa je imela polne.
Najboljš je, da greš prvič na praznenje k veterinarju, (da ti sploh pove, če jih je treba spucati) potem pa to počneš sama. Moja vzrediteljica, pa tudi nekaj drugih vzrediteljic Shih Tzujev, svojim psičkom redno vsak mesec čistijo žleze, ne glede na to, če imajo težave. Baje naj bi bila ta pasma podrvžena k temu.
Jaz mislim, da ni potrebno začeti s tem, dokler res ni treba; ampak pri nas je že tako, da jih je treba na kakšnih 7 tednov prazniti (če ima pa vmes drisko, pa še prej). Pod rubriko zdravje na tem forumu je načeta ta tema, preberi si jo, tam se boš tudi naučila kako prazniti.

Gleda šampona, isti nasvet kot pri žlezah - pojdi k vetu, naj ji pregleda kožo, pa ti bo predpisal šampon.  Se ga pa da kupiti pri vseh veterinarjih in sploh ni drag.

A pa se tvoja psička intenzivno praska, kolikokrat na dan jo zalotiš, da to počne? Ima že kakšne ranice, izpuščaje na koži? Morda kakšno hrastico, ker se je tako praskala? V teh primerih je ta šampon super.

Lp Cheesy
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #337 : nedelja, 06.11.2005 : 14:38:31 »

nisem še opazila da bi si lovila rep ali pa se drsala po ritki.vseeno bi za preventivo poskušala spraznit tako da grem zdaj prebrat kako.nima rani,niti izpuščajev niti kakšnih drugih sprememb na koži.intenzivno praskanje...kakšen dan več,drugi manj.bom malo opazovala kdaj se zelo praska.dostikrat se pod bradico,drugače pa tako na splošno po telesu.
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #338 : nedelja, 06.11.2005 : 15:37:01 »

Ja preglej žleze, mogoče tudi ne bi bilo slabo zamenjati vrste hrane (ali pa vsaj okusa).
Upam, da boste to težavico čim prej rešili.
Lp Wink
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #339 : nedelja, 06.11.2005 : 15:40:04 »

trenutno sem v obdobju preizkušanja katera hrana ji najbolj odgovarja  Grin
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #340 : nedelja, 06.11.2005 : 16:34:31 »

Moj mali je ravnokar imel polno žlezo...pa se gospodu niti praskat ni dalo...samo 2 dni je skozi sedel in nas buljil...mi pa naj vohamo kaj mu je...no nekako sem se te spravila k njegovi žlezi in je kar brizgnilo ven, že ob samem dotiku, tak je bila nabasana (do sedaj še nismo imeli problemov s tem, tak da nisem niti bila pozorna nato)...no sedaj je malo boljše, manj sedi in bulji, samo še vedno...tako da jutri odhod k veterinarju, ker očitno je fasal vnetje...smo bili malo prepozni, ker ni bilo očitnih znakov....
Zaj pa se bo začelo redno praznenje...žal....
le preglejte žlezo, da ne bi prišlo do vnetja, ker potem samo veterinar lahko reši eituacijo in spet injekcije, ko jih ima pes v svojem življenju tak že preko dovolj....mah...sem jezna, da nisem opazila Angry

Lp,Tina
Logiran
aljalja
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #341 : nedelja, 06.11.2005 : 17:15:45 »

HELOOOOOO! Smiley


Zanima me glede teh analnih žlez. Slišala sem že zanje, ampak si niti ne predstavljam kje so in kako izgledajo? So to kakšne bulice okoli ritke, vprašam? Roll Eyes
Mi lahko kdo pove kako do tega pride in, če se to dogaja vsem pesjanom?
Se oprvičujem za nevednost. 


lep pozdrav


aLjA&Teal'c
 Wink

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #342 : nedelja, 06.11.2005 : 17:18:14 »

Vnetje analnih vrečk
Logiran

Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #343 : nedelja, 06.11.2005 : 19:59:57 »

felina, tvoj mali je pa faca - da se mu tudi praskati ni dalo Grin  Grin Grin
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #344 : sreda, 09.11.2005 : 21:45:42 »

sem šla pogledat za testerje od canidae,pa niti velikih vreč niso imeli,kaj šele testerje.sem se odločla za hills lamb & rice tako da bomo zdaj vidli kako bo.upam da čim manj praskanja  Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines