mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 09:31:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema  (Prebrano 87200 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #285 : ponedeljek, 03.10.2005 : 20:08:44 »

Gina 1 - smo se odločili, da se postrižemo. To na vzrejno oceno čisto nič ne vpliva, saj je eno vzrejna vrednost, eno pa lepotna razstava. .....je to moj prvi ši-cu in sem se z njim sakramensko matrala (drugače se ukvarjam z vzrejo nemških bokserjev)saj česanje glih ni bila moja vrlina -  pa tudi za dlako je slabo (če hočeš imeti dolgodlakega), da hodi na sprehode in se igra npr. z mladički bokserja. Vse pač ne gre. Smo pa sedaj tudi zelo zadovoljni in je vsaj meni tak zelo lep.
lp
Hvala inge za pojasnilo. Wink
Je pa podobnost res neverjetna.  Shocked Namreč moja kolegica ima tudi bokserja (kot tudi jaz Smiley), njena mama pa si je omislila yorkija, in so tudi ugotovili, da če se hoče enakovredno poditi z bokserjem po gozdu....tako ne bo šlo....in so malega skoraj čisto zabrili ( razen glave in tačk ). Ampak meni je tako veliko bolj simpatičen, saj se mi zdi, da njegova srebrna dlaka pride tako bolj do izraza, pa tudi če po pravici povem so mi nekako bolj pri srcu kratkodlaki psi ( prevladujejo pa seveda bokserji ) Cheesy.

Se opravičujem za tale vdor v "vašo" temo.  sram
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #286 : ponedeljek, 03.10.2005 : 20:18:27 »

Točno tako - naš je zdaj še bolj živahen, jaz pa več ne gledam, če je stopil v lužo (saj letos je itak sam dež) ali ne. Moram povedat, da sem prvega šicuja v svojem življenju videla postriženega - če sedaj gledam nazaj -  ne glih najboljše, in mi je bil takoj všeč. Seveda pa so šicuji z dolgo dlako prekrasni in tudi ne morem vzeti oči z njih - ampak kot sem rekla - nimam veliko časa. Sploh pa smo sedaj skopani en dva tri in posušeni tudi, prej pa oho ho....
Pa tisti, ki imate šicuja z dolgo dlako ali pa še čakate, da bo zrasla ne tega brat ali narobe razumet.
lp
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #287 : ponedeljek, 03.10.2005 : 23:18:28 »

Aha, potem pa itak vem, kdo je ta fant Wink Bratec od Sonči, ne?
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #288 : torek, 04.10.2005 : 07:23:47 »

Tia - ja naš pa je Samči (Sami, Samson, pa še kaj)
lp
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #289 : ponedeljek, 17.10.2005 : 19:21:35 »

Halo, kaj tu vsi spite?Ali pa počivate do naslednje razstave? Zanima me, če ima kdo od lastnikov ši cujev doma tudi muce. Moj Samči je namreč zaljubljen v domačega mačka, ki je by the way kastriran in ga ob tej polni luni non stop preganja. Do sedaj še ni pokazal teh čudnih nagnjenj. Mačko pa pusti na miru. Ubogi maček spi sedaj že na omari, pes pa joče in cmijucka, ker ne more do njega. Res nevem kaj ga je pičilo?
Logiran
Laguna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #290 : ponedeljek, 17.10.2005 : 19:25:59 »

Nabiramo moči in se psihično pripravljamo na našo prvo razstavo!me je tok strah k hudič! Sicer nimamo doma muce,je pa naš kuža že pokazal ,da je pravi dec in sicer že pri 3 mesecih! zaenkrat mu je čisto vseeno katerga spola je,zaradi njega je lahko tud plišast medvedek,sam da je! Wink
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #291 : ponedeljek, 17.10.2005 : 19:35:03 »

Halo, kaj tu vsi spite?Ali pa počivate do naslednje razstave? Zanima me, če ima kdo od lastnikov ši cujev doma tudi muce. Moj Samči je namreč zaljubljen v domačega mačka, ki je by the way kastriran in ga ob tej polni luni non stop preganja. Do sedaj še ni pokazal teh čudnih nagnjenj. Mačko pa pusti na miru. Ubogi maček spi sedaj že na omari, pes pa joče in cmijucka, ker ne more do njega. Res nevem kaj ga je pičilo?


Bogi Sami...je pozabil h kateri vrsti spada....hehehehehe. Upam, da se niso ta nagnjenja na njegovega sinčeka prenesla...no, zaenkrat še ne kaže kakšnih čudnih nagnjen, razen občasno do plišastega medvedka ali pa do svojega pasjega sostanovalca, kar pa hitro preprečimo. Niti goneče psičke ga ne zanimajo...niti ob polni luni...zaenkrat.....samo, pravijo, da jabolko ne pade daleč od drevesa, a ne?

Lp, Tina
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #292 : ponedeljek, 17.10.2005 : 19:53:39 »

Ja, sem pred leti prebrala sestavek kako je "sestavljen" ši cu.
Citiram: "Nihče ne ve, kako so evnuhi združili malce leva, nekaj čajnih žličk zajca, par dkg domače mačke, en del dvornega norčka, malenkost balerine, ščepec kitajskega starca, malce berača, jedilno žlico opice, košček tjulenjega mladička, za kanec plišastega medvedka in za preostanek pse tibetanskega in kitajskega izvora".(Kinolog,štev. 4, april 1996). Potem bi se pa človek čudil, pa kaj še.
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #293 : ponedeljek, 17.10.2005 : 20:23:16 »

Ja, sem pred leti prebrala sestavek kako je "sestavljen" ši cu.
Citiram: "Nihče ne ve, kako so evnuhi združili malce leva, nekaj čajnih žličk zajca, par dkg domače mačke, en del dvornega norčka, malenkost balerine, ščepec kitajskega starca, malce berača, jedilno žlico opice, košček tjulenjega mladička, za kanec plišastega medvedka in za preostanek pse tibetanskega in kitajskega izvora".(Kinolog,štev. 4, april 1996). Potem bi se pa človek čudil, pa kaj še.

Kak dober opis....
Sem našla malega v čist vsakem delu opisa....res, opiše jih popolno! Prav simpatično! Morem pisat na kinologa, da mi pošljejo to številko, kjer so opisani shih-tzujeki...upam, da jih še imajo kaj na zalogi.

Lp, Tina
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #294 : torek, 18.10.2005 : 07:46:29 »

Opis pasme Shih Tzu je v bil objavljen lani spomladi v reviji Moj pes.
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #295 : petek, 21.10.2005 : 23:02:55 »

Opis pasme Shih Tzu je v bil objavljen lani spomladi v reviji Moj pes.

Sem jim že pisala in so mi poslali izvod...že veselo prebiram..gre pa to hitro pri njih. Naročiš preko neta in čez dva dni je bil izvod tukaj...zelo pohvalno!

V tej temi pa se nič ne dogaja....kje so vsi tisti mladički, ki so pravkar prišli v nove domove? Kakšne slikice ne bi škodile, da malo osvežim spomin na tiste čase, pa kakšne vragolijice in zasedanje blazin in prostora v postelji....

KAj pa je najlepšega te dni........ni dežja!!!!!!!!!!!!!   Sije sonček in moj shih-tzu je čist!!!!!!!!!! Sploh ne morem verjeti, da je to še mogoče!!!!!!!!

Lp, Tina
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #296 : nedelja, 23.10.2005 : 00:05:28 »

Ja tale sonček je super, Shih Tzuji so tako redko čisti, da so ti trenutki neprecenljivi. Cheesy Zadnji mesec spet intenzivno hodimo na Rožnik in v gozd, zdaj se je že parkrat zgodilo, da je Luna prišla nazaj čista in ni bila okrašena kot novoletna jelka. Wink

Felina, če imaš kaj časa se lahko zmenimo v Tivoliju ta teden; mi se redno dobivamo, pa bo super, če se nam boš pridružila!

Sicer imamo pa mi zdaj zelo zanimivo obdobje, naša 11-letna Rozi se prvič goni odkar jo imamo, najverjetneje po dolgem času, saj je bila prej tako bolana. No in zdaj ko je živahna kot mladiček je še odkrila kakao zanimivi znajo biti fantje. Luna prvih 14 dni gonitve jezno in glasno odganja vse pse, seveda sem mislila, da bo Rozi tudi (če ne še bolj), ampak ona se je odločila drugače. In že tretji dan pospešeno osvaja vse psičke. Včeraj se je na vsak način hotla sparit z ST Argijem. On mogoče sploh ne bi še opazil, da diši, če se mu ona ne bi tako nastavljala. Grin Tudi na sprehodih vsem "pove", da je za stvar. Jo moram prav pazit. Pa ji govorim, da je že prestara za take hece, ampak ne posluša! Wink Wink Wink Wink Cheesy
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #297 : nedelja, 23.10.2005 : 09:37:00 »

Hehehhehe...te punce, bolj so stare bolj so nore. Mojo prejšnjo psičko je šele na stara leta (to mislim nekje po 9. letu) začelo razganjat! Gonila se je redno, a ni pustila nikogar blizu, niti v najbolj delikatnem obdobju (no, razen enemu uličnemu posebnežu...)...a na stara leta..uuuuuuuuufffffffffff...rit je tišala skozi ograjo, če je prišel kakšen kuži mimo... Grin

Mi tudi te dni letamo na vse možne konce v naravo in izkoriščamo te dneve, me pa najbolj razjezi, ko ta mali še vedno najde kakšno mlakužo in zdirja v njo...grrrrrr...nič čuta za estetiko nima. Potem pa čepim in pobiram iz njega vse kar je možno. Pa bog ne daj, da bi si gospod kdaj kakšno palčko sam potegnil iz kožuha...neeeeeeeeee!!!!!!!!!!! Vsede se in čaka na mene, da vse opravim...sploh ne vem, če se zna očedit.

Ta teden me ne bo v Ljubljano...sedaj ostajam nekaj tednov v Mariboru, ker pišem neke zadeve za fax. Bom se vam pa takoj, ko pridem v Lj, pridružila. Tam je taka kriza, ko ju nimam pri sebi!!!! Undecided

Lp, Tina
Logiran
aljalja
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #298 : nedelja, 23.10.2005 : 19:25:59 »

Čao! Wink

Sem slišala, da se dobivate v Tivoliju. Jest imam tudi navihanega shih-tzuja Teal'ca (Tilka), ki pogreša pasjo družbo Cry. Nikoli nisem hodila na pasje piknike in podobno, bi pa rada z ostalimi lastniki malo delila nasvete. Prvič sem lastnica shih-tzuja, prej sem imela 9 let pritlikavo šnavcerko. Tilk je star šele 8 mesecev je sicer brez rodovnika, ampak sem z njegovo postavo in lisami čisto zadovoljna. Pa saj je moj ljubljenček in ne razstavni pes. Tako, da če vam ne bi bila odveč, bi midva z veseljem priropotala iz Grosuplja v Tivoli.

Imam pa res še eno vprašanje. Moj mali je odkril, da so mačji briketi zelo zelo zelo dobri. Tongue Ker drugačnih,kot namočenih briketov ne je (edino zdaj mačje) me zanima, če kdo ve ali je to sploh dobro. Jaz menim, da so sestavine pri mačjih briketih prilagojene mačkom in niso za pasje želodčke. Res bi prosila za vaše mnenje!


Lp Wink&hov Tongue

aLja&Teal'c Cheesy
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #299 : četrtek, 27.10.2005 : 18:53:55 »

žal ti ne morem odgovorit na vprašanje o mačjih briketih.postavi ga še pod temo kjer je govora o hrani,pa boš mogoče tam dobila več odgovorov.
Logiran
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines