mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 07:11:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema  (Prebrano 87195 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Laguna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #255 : torek, 27.09.2005 : 21:35:48 »

Sem vidla tvoga kužija ko sem šla po svojega.Imata istega očkata!!Moj prvo noč ni nič jokal, še več imela sem to srečo da je celo noč spal. Zbudil se je samo takrat ko ga je na wc tiščal,pa še to je šel na časopisni papir. Tako da sem imela res srečo. Če kej prav vem so tudi od Dragane mladički navajeni na papir?!
No veliko sreče in užitkov ob novem družinskem članu in če kaj ne boš vedela lahko vprašaš,ti bom z veseljem odgovorila!
Logiran
majs007
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #256 : torek, 27.09.2005 : 21:40:28 »

Ali je to Summer Surprise Karmen_g? Mi bomo vzeli pa Sunny-ja (Sunny Safari) iz tega legla. Tudi mi že komaj čakamo. Kako ga boste pa vi klicali?
Logiran
Karmen_g
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 13


« Odgovor #257 : torek, 27.09.2005 : 21:50:03 »

A res istga očija imata? Ja pol se bo pa treba kaj dobit!! Smiley  Ja pri Dragani že tako lepo lulajo in kakajo na papir. Vsi so tako pridni in luštni.

A ima tvoj rodovniško ime Zen? In kakšne so tvoje dosedanje izkušnje?

Majs: jaaa!! Summer suprise je!  Cheesy Ime mu bo Sunny tko ko vašem  Grin  Kdaj greš po njega? A veš da bojo jutri tetovirani? Tam okoli 5h popoldan.
Logiran
majs007
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #258 : torek, 27.09.2005 : 21:59:04 »

Ne vem še, v četrtek bodo stari 10 tednov, se mi zdi. Verjetno se bomo zmenili za naslednji teden, da še tetovažo uspešno prestanejo. Zdaj, ko gre zares me pa kar malo stiska kako bo, saj tudi mi še nismo imeli psa.

Veliko sreče ti želim jutri in sporoči kako bo.
Logiran
Laguna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #259 : torek, 27.09.2005 : 22:03:52 »

Ja moj kuža je Zen! Po pravici povedano niti v sanjah si nisme misnla,da bo tok pridenkuža.Do zdaj ga nisem niti enkrat slišala,da bi zajokal. Sej pravim same pozitivne izkušnje!No ja mal mamo še borbe pri delanju čopkov,ampak bomo tut to počas osvojil,pa kdaj pa kdaj se še kje  lužica naredi,kjer se ne bi smela,ampak nč hudgs. Je tak navihanček;take neumnosti počne da se mu moreš smejat. Tut nima več problemov pri  spoznavanju novih  kužkovk,tako da je zdj že čisto domač in smo se že ustalili.
Ja lahko se dobimo,ni problema.Ponavadi se dobimo v Tivoliju,kamor pride še prijateljica,ki ima tudi dva shih tzujka tako da je kar veselo.
Logiran
Karmen_g
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 13


« Odgovor #260 : četrtek, 29.09.2005 : 14:40:52 »

Ojla! Moj Sunny se že privaja na nov dom, je že razigran, ponoči je malo jokal, ampak sva se malo igrala in potem je naprej zaspal. Zdaj že veselo caplja za mano kamorkoli grem v stanovanju in maha z repkom.  Smiley Kaka in lula lepo na papir tko da nimam problemov s tem.
Briketke Royal Canin noče jesti iz posode, razen če mu dam par briketkov na papir. Kupila sem mu Junior briketke za mini pasme. Je mel že kdo takšen primer?  Smiley
Pa malo mu teče z noska, in mu brišem z nežnim papirjem.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #261 : četrtek, 29.09.2005 : 14:55:45 »

Najbrž sem spregledala - od kod je Sunny?
Logiran
Karmen_g
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 13


« Odgovor #262 : četrtek, 29.09.2005 : 15:10:03 »

Vzrediteljica je Dragana Peček. Njihova psička Vita je imela julija 4 mladičke.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #263 : četrtek, 29.09.2005 : 15:49:29 »

Te je kaj povabila na klubski dan? Boš prinesla pokazat kepico v soboto v Domžale?
Logiran
Laguna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #264 : četrtek, 29.09.2005 : 18:33:18 »

Živjo Karmen!

Lepo da nimaš večjih problemov s kužkom. No,da te potolažim. Tudi naš kužek noče jesti iz posodice,zato ima zdaj kar krožnik namesto nje. Iz posodice noče jesti zato,ker ima potlačen nosek in je zanj zaenkrat še zelo težko jesti iz nje. Lahko pa da se enostavno boji posodice.Tudi to se lahko zgodi,pri nas se je Wink. Tako da daj mu briketke na krožniček pa bo.
Drugače pa tudi mi uporabljamo brikete Royal Canin.Lahko jim dodaš npr. kuhan korenček ali pa riž,seveda vse brez soli.Pa ko mu bodo začeli rasti zobki mu lahko daš surov korenčekali pa papriko,jo bo  z veseljem vzel,ker je trdo in mu "paše" ker mu zobki rastejo!
Logiran
Karmen_g
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 13


« Odgovor #265 : petek, 30.09.2005 : 09:58:55 »

V soboto me ne bo na klubski dan, na naslednjega pa 100% pridem. No, zdaj je že začel jesti iz posodice, tko da je tudi ta problem rešen. Samo ponoči mi ne pusti spati in laja name ko zaprem oči  Grin  Potem se moram malo igrati z njim da se še on zmatra, potem pa lahko mirno zaspim do okoli 3h ali 4h. Takrat spet začne renčati :Dej no ustan že enkrat!  in jaz seveda ustanem in se z napol odprtim očem igram z njim  Smiley V glavnem pameten je pa ful!  Smiley
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #266 : petek, 30.09.2005 : 10:27:02 »

Karmen_g samo en predlog - ne pustit, da kužek določa tvoj urnik. Shih Tzuji so zelo pametni in hitro ugotovijo, kako se da lastnika oviti okoli prsta. Super, da se igrata in zabavata, ampak takšne "igralne urice" 2x ponoči te bojo utrudile. Kar se bo malček navadil zdaj, bo hotel početi celo življenje. Daj mu vedeti, da je noč namenjena za spanje. Cheesy
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #267 : petek, 30.09.2005 : 10:43:39 »

V soboto me ne bo na klubski dan, na naslednjega pa 100% pridem. No, zdaj je že začel jesti iz posodice, tko da je tudi ta problem rešen. Samo ponoči mi ne pusti spati in laja name ko zaprem oči Grin Potem se moram malo igrati z njim da se še on zmatra, potem pa lahko mirno zaspim do okoli 3h ali 4h. Takrat spet začne renčati :Dej no ustan že enkrat! in jaz seveda ustanem in se z napol odprtim očem igram z njim Smiley V glavnem pameten je pa ful! Smiley

Hhahhahahaha!
Kako mi je to znano. Moj se je naučil mi pljunit v obraz, tako da je zjutraj zagotovljena moja vstaja na njegov ukaz.
Drugače pa tako kot je rekla Tia, ne pusti mu ponoči delat kaosa, ker se boš nato celo življenje vstajala. Moj je tudi hotel imeti nočne dirke, pa sem ga samo pobasala k meni v posteljo(to je nasvet za tiste, ki to dopuščajo...pri nas smo se že sprijaznili...) in je v objemu v trenutku zaspal. Sedaj pa hoče spat samo na tleh, ker mu je neznosno vroče....pa še mir je ponoči. Če imaš dva psa je tak mir še kako dobrodošel, ker ko se en zbudi, je kmalu še drugi pokonci in čas za igro, tako da noč je za spanje in naj bo to jasno tudi psom.
Mi tudi pridemo v Domžale, samo ne v celotni postavi...ta velik ostaja doma.....je čisti hiperaktiven norc.
Lp
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #268 : petek, 30.09.2005 : 11:00:01 »

Felina - super, da pridete!!!!!

Ja, saj jaz tudi govorim iz lastnih izkušenj. Prve dni, ko smo dobili Luno, sem bila tudi jaz ob vsakem njenem najmanjšem zvoku v hipu budna in "izpolnjevala" njene želje. Parkrat se je zgodilo, da je tako grozno jokala ponoči, da sem se čisto prestrašila,  a v trenutku, ko sem vstala, mi je splezala v naročje in zaspala kot top, ali pa veselo začela prinašati igrače. Grin No, potem smo jo pa hitro naučili, da je noč namenjena za spanje - ampak smo bili učitno še preveč uspešni - saj jo moram zjutraj buditi, da gremo sploh ven, a pred deseto se gospa (enako druga gospa) sploh ne pusti motiti. Wink (Nazadnje gremo ven okoli 1h zjutraj).
No, midva z možem sva tudi mislila, da psi ne bojo na postelji, a se je to hitro spremenilo. Okoli 4h zjutraj k nama "priroma" Rozi, malo kasneje še Luna. Potem pa midva spiva kot dve sardelci, psički pa kraljevsko. Ampak ni lepšega kot jutranjo crklanje!!!!!! Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #269 : petek, 30.09.2005 : 12:55:10 »

Ja, to s sardelcami pa poznam ja....ker ko se še ta velik spravi gor, za mene ni več prostora....moremo kompenzirat, da ta velik ni prikrajšan česa....itak ima neke psihične motnje (beri ekstremna razvajenost  Wink, samo ne priznavam vpletenosti in krivde v tem   Cheesy )

Zdaj pa nekaj resnega.......kdaj približno je tisto obdobje menjavanja dlake? Ker moj je sedaj star 9 mesecev (no kmalu bo) in ni še ne duha ne sluha o vozlanju dlake in kakšnih problemih. Počešem ga vsak dan, a ni potrebno popolnoma temeljito (nekje 20 min), enkrat na teden pa je 2 urna seansa razčesavanja in to je to...brez vozlanja......me kar malo skrbi, ker sem slišala že toliko o tem, kako je to nemogoče nadzorovat in sedaj vsi samo opazujemo kdaj bo treba v akcijo skočit in vse moči združit, si delo razdelit itd.  Wink

Komaj čakam, da se vidimo! Upam, da bo lepo vreme...kakšna je napoved?
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines