mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 01:10:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema  (Prebrano 87165 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #390 : četrtek, 01.12.2005 : 19:27:34 »

Plaščki... Res naših medotov ne zebe, imam celo občutek, da bolj ko je mraz, bolj uživajo. Smiley Naši nataknemo ta kratkega kadar gre dež, da nam je ni treba fenat. Imamo pa tudi tistega celega, s tačkami, samo takoj potem, ko ji ga snamemo, jo moramo počesat, še posebej tačke, tam kjer je gumica, ker se drugače delajo vozli.... Sad

Veliko zimskih užitkov!
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #391 : četrtek, 01.12.2005 : 19:28:13 »

Ta varianta rodovniška starša je ena velika reklamna poteza...naj ti pokaže ta dva rodovnika in dokaže, da sta to od starša.....
Glej, res ti polagam na srce...splača se dati malo več denarja za psa (tako kot za avto, da ne bi takoj crknil...mislim tam pa vsi vse 100 krat premislimo in gor in dol obračamo), bo boljša roba...čist tak potrošniško če razmišljamo. Samo pri psih ne gre samo za robo, gre za njegovo dušico, ki pri pravih vzrediteljih zacveti in s tem obsije še vso svojo družino, pri takšnih šušmarjih pa bog ve kaj se zgodi...primer je moj ovčar, ki je totalno čustveno nestabilen, ko je prišel od takšnih šušmarjev, da ne govorim o vseh možnih občutljivostih od želodca do oči in alergij(pa ima komaj leto in nekaj...kaj vse me še čaka, sploh pomislit nočem). Pri krvnih linijah, ki so ok, se vsemu temu izogneš....sicer pa ni vse 100% garant ampak pri dobrem vzreditelju veš, da ti bo stal ob strani, saj mu je mar, kam mladički gredo, kaj se z njimi dogaja in v primeru dedne bolezni, za katero vzreditelj recimo ni vedel, verjamem, da bi tudi pomagali pri zdravstveni oskrbi. Z lastnico matere mojega psička se še sedaj videvava vsak mesec in sledi njegovemu razvoju in je čist navdušena.
Verjemi, tudi moja družina nima milijonov, še manj jaz...sem študentka, pa sem pač eno leto in še nekaj šparala za tamalega, da imam sedaj zdravega, stabilnega in lepega shih-tzuja.Pa še čas sem imela spoznati zaupanja vredne ljudi, od kje sem ga potem kupila. Pa psa nimam za razstave...je moj pojstla pes, ki ga samo cartam in razvajam.
Moreš tudi vedet, da je ta pasma sedaj moderna in vedno več bo pokvarjenih legel. Stvar je šla že tako daleč, da poznam primere, ko so jim pred trgovino ukradli shih-tzujeka, ker pač taki psi gredo v promet.
Res premislite doma in mogoče zdrži še eno leto ali kaj podobnega...magari namesto daril raje reci naj ti dajo denar in tudi sama prispevaš k njegovemu nakupu...tako bo še bolj tvoj.

Res, ne kupuj psa na horuk, saj je živo bitje in kot boš kasneje spoznala je tesen član družine. to je samo moje prepričanje in se ga bom držala, če pa bom hotela kasneje kdaj imeti psa in ne bi imela denarja, bi pa šla v azil (itak daš en kup keša veterinarju, da ti ga poštima zdravstveno, potem en kup iznajdljivosti in časa da ga socializiraš, pa še teh 70000 prišparaš, ker ne kupiš neko pasmo, ki bi naj bila ta pasma  Wink )

Upam, da to ne jemlješ kot osebno kritiko, samo radi bi ti priporočali najboljše, odločitev pa je še vedno tvoja...rada boš pa ga itak imela, pa naj bo cenovno vreden koliko pač bo, ljubezen pa še vedno največ šteje pri psu.

Lp, Tina
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #392 : četrtek, 01.12.2005 : 19:34:42 »

Citat
tam kjer je gumica, ker se drugače delajo vozli....
Pa so tile vozli tak hudo hudo hudi? Ker danes bi moj mogel dobit plašč, pa so spet napačno številko naročili Angry...sem se pa odločila za tistega z rokavčki... tam med nogicami se tak počasi suši, pa tudi dolgo se ga fena, in po 5-krat na dan fenanje mi je že počasi ratalo mučno, pa njemu tudi.(po pravici povedano)

Kaj tisti brez rokavčkov sploh kaj pomaga?

Lp
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #393 : četrtek, 01.12.2005 : 19:42:59 »

Se definitivno strinjam s Kalsang; na žalost poznam kar nekaj primerov, ko so kupili poceni psa "odličnih staršev", a brez rodovnika za "super" ceno; pri eni prijateljici je račun za veterinarja že v prvem letu znašal minimalno 350.000 sit (težka operacija prirojene deformacije kosti), pri drugi znanki psiček tudi z aviona ni podoben Shih Tzuju (ne vizualno, ne karakterno) in so vložili kar dosti denarja, da so pozdravili oslabljen imunski sistem (psička so dobili že pri 6 tednih; pomoje so ga pri 4 vzeli mamici iz kakšne Madžarske ali Češke in ga potem prešvercali v Slo), se pa tudi zgodi, da taki (prešvercani) kužki po parih dneh v novem domu umrejo.

 JanaO: Sicer se pa moraš zavedati; da bodo pri kužku stroški; ne samo tisti za nakup, ampak boš morala kar nekaj denarja na mesec nameniti za novega družinskega člana; hrana, (občasno vitaminski dodatki) pripomočki za nego (šampon, balzam, krtače), oprema, cepljenja, ampule proti notranjim in zunanjim zajedalcem, obiski pri veterinarju ...
Jaz sem tudi študentka, živim v najemniškem stanovanju in delam, a zaenkrat še nisem milijonarka Wink  Cheesy, pa sem si kupila kvalitetno psičko iz dobre vzreje in mi nikoli ni bilo škoda denarja. Niti za veterinarske stroške za Rozi.
 Pri psih se ne sme šparati. Sem si pa včasih kupila kakšno maskaro in cunjico manj.
Tako pač je!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #394 : četrtek, 01.12.2005 : 19:45:53 »

Felina, tisti brez rokavčkov toliko pomaga, da ni treba psa še po hrbtu sušiti. Sicer je pa moja postrižena na 10-15 cm, tvoj je pa še v dolgi dlaki...  Pomaga tudi, če ta dolgo dlako spneš v čopke/figice, da se ne vleče po blatu, je pa ta metoda malo bolj zamudna. Ja, vozli znajo bit hudi, jaz sem ponavadi kar takoj razčesala dlako, potem ko sem plašček snela.

Ja, vem, celo kradejo naše medote. Slučajno sem celo spoznala brata od tistega gospoda, ki so mu shihtzujko iz avta pred trgovino ukradli! Moja dobra znanka, ki je aktivistka za zaščito živali, mi je povedala, da majhne pse kradejo, da na njih trenirajo pse za pasje boje... Sad Sad
Ta znanka je zelo zanesljiv vir in ve kaj govori!

Zato, pazite na svoje srčke. Jaz mojo pustim pred trgovino samo, če vem, da bom fertik v petih minutah, če je trgovina res majhna in ima steklena vrata, da jo lahko skoz gledam. Drugače pa grem že marsikje kar z njo, na pošto, na banko, v drogerijo, v trgovine z oblekami, knjigarne, restavracije, kafiče, celo v eno trgovino s hrano me spustijo, ker so tako nori na našo Taro, da jo ves čas žulijo, medtem ko nakupujem... Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #395 : četrtek, 01.12.2005 : 19:51:27 »

Aja, pa še to... Če Taro pustim pred trgovino, je nikoli ne privežem!!! Naučena je, da počaka, zato ji zaupam. Če bi jo privezala, bi jo kakšna baraba lahko na štriku odvlekel, tako pa ima vsaj nekaj možnosti, da se izmakne takšnemu nemarnemu parklju, ker se neznancem ne pusti šlatat.... Ampak, kot sem rekla, čaka me maksimalno pet minut, pa še ves ta čas jo gledam. Raje srčkov ne puščat samih pred trgovinami!
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #396 : četrtek, 01.12.2005 : 21:26:41 »

http://www2.arnes.si/~ihertl/samson1.jpg



To smo mi, v starih dobrih časih..
Logiran
JanaO
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 23


« Odgovor #397 : četrtek, 01.12.2005 : 21:40:35 »

 Angry ok zdaj sem pa jezna,kak se pa mi dovoli tale gospod lagat pol da je peseki vse ok?
 Cry to pomeni da peseka nikdar nebom dobla,saj sem mami vse to povedla in mi je takoj zabičala da ni sans da dobim pesa ki je drazji kot 80 tisoc,....v azilu pa moja mama noce pesea vzet,rekla je pač da hoče met maltezana ali shi-tzuja,če ga pa nebomo nasli mo solidni ceni ga pač nebom dobla Undecided no hvala vseeno vsem za nasvet,bom pač brez peseka ostala  sram bom probala se pri mami ampak vem da nebo pomagalo,z obroki ji moram se povedat....
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #398 : četrtek, 01.12.2005 : 21:43:23 »

ammm so tudi že v zavetiščih bili shih-tzuji in celo maltežan. tako, da se včasih "splača" pogledat
Logiran
JanaO
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 23


« Odgovor #399 : četrtek, 01.12.2005 : 21:46:22 »

res!!!!  Grin moram mamo prepričat da gremo pogledat,nisem res vedla sram hvala Smiley
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #400 : četrtek, 01.12.2005 : 21:50:59 »

poglej v zonzaniju. tam je bil predkratkim maltežan.

sicer pa klinc sj je vseeno katerega psa vzameš v zavetišču. vsak ti bo hvaležen do smrti
Logiran
JanaO
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 23


« Odgovor #401 : četrtek, 01.12.2005 : 21:52:51 »

saj jaz bi vzela bilokirega pesa!sam sem v takem stanju da mora bit majhen,ker je naso stanovanje zelo majhno   Sad
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #402 : četrtek, 01.12.2005 : 21:55:47 »

http://www.ljubljana.si/si/mescani/zavetisce_za_zivali/zivali/fotografije/38227/detail.html

št 33 je ravno zate
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #403 : četrtek, 01.12.2005 : 22:00:49 »

ali pa 25
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #404 : četrtek, 01.12.2005 : 22:02:53 »

pa tole je tudi za pojest

http://www.odpmz-drustvo.si/omeni/m243.html
Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines