mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 30.09.2024 : 06:13:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 162   Dol
Natisni
Avtor Tema: ROTTWEILER - čvek  (Prebrano 495572 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Venus
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #105 : četrtek, 26.06.2003 : 12:46:53 »

Ciao!

To je Venus (6 mesecov)!!!!

http://www.rottweilermagazine.it/modules/My_eGallery/gallery/cuccioli/venusfront.jpg

http://www.rottweilermagazine.it/modules/My_eGallery/gallery/cuccioli/venushead.jpg



p.s. upam, da mi je uspelo!!!!!! sram Cry

lp

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
Jaros
gost
« Odgovor #106 : četrtek, 26.06.2003 : 19:40:06 »

Teja hvala za link. Pa ti kej kuhaš po tej pasji kuharici? Uska, itak, da ima vsako tele svoje veselje, pa vsak vol svoj prou (nič slabšalnege). Resda nisem človek, ki bi cel dan ali pa vsaj večino le-tega, čebljal, opravljal, se pogovorajal o psih, pa to ni v moji naravi, ampak tist čas, ki bi ga moj pes preždel na razstavah, ga rajši namenim njemu in se ukvarjam z njim. Pa ohranjanja vrste v show-offih tud ne razumem. Res je, da so mladiči, ki imajo starša šampiona raznih nazivov, bolj kvalitetni oz. preverjeno kvalitetni, vendar kvalitetni za kaj? -> spet za razstavljanje. Rott je zame bil in bo delovni pes, s tem ne mislim službeni, saj ne službeni, kot to počnejo z njimi v policijskih vrstah, tam še kodre delajo policijske (poznam primer, katerega botra je stava). Rod in življenje gre naprej tako in drugače, še dobro, da ni pri ljudeh tako. Kvaliteto se ohrani, ostalo ja manjvredno? Včasih je to delala narava, sedaj to dela veleumni umnež, človek. Gledaš (ti in pes), na levi strani vidita eno kolosalno pasjo razstavo. Razstavljalci iz celega sveta, če ne pa vsaj iz Evrope, najboljši vzreditelji, rotti lepo "pošlihtani in poštirkani", gospodarji želijo zmago, pse nihče nič ne "vpraša". Sodnik izbira. Ocenjevani pes gre delat mimohod (kroženje). Sodnik gleda. Na desni (pa ni nujno da je desna vedno prava) pa čudovit travnik, zadaj gozd, trava  je 14 dni po senu, drevesa na obronkih se nastavljajo soncu, ptički žvrgolijo. Nekaj psov in njihovih lastnikov je že na travniku, saj so hitro podlegli vrhunskemu udobju narave. Pes voha, pes vidi kaj se dogaja na desni, želi se vstaviti in povohati sceno, gospodar začne s svojimi subtilnimi in manj subtilnimi prijemi, samo da se pes ne bi ustavil. Pes se ustavi, zavzame oddaljeni vohalni položaj, glava strumno gor, trdna stoja, nosnice se razširijo. Sodnik je gledal in videl. Ni nujno, da v takem vrstnem redu. Taka odstopanja, na razstavah niso spremenljiva, tu je vse določeno, kaj se dela in kaj ne. Gospodar malo benti, ker je prišel na razstavo, da njegov pes in on posežeta po najvišjih tituah. Omenjeni spodrslaj, ki to ni bil je stal/povzročil ne zasedbo prvega mesta. Sodnik sodi relativno, pasje vedenje je relativno, tudi psi imajo lahko slab dan. Na razstavah ni odstopanja, lahko delaš napak, če delajo drugi še večje. Ta dva, ki sta stala, med levo in desno in vse skupaj samo opazovala, sta zavila na desno, pa ne zato, ker ne marata razstav, temveč zato, ker sta bila enotnega mnenje, da gresta na travnik.  Zgodba lahko, da je izmišljena, lahko tudi ne, na nekaterih mestih karikirana in posplošena. Pes je človekov najboljši prijatelj in obratno? pa en lp, ker svet je lep.
Logiran
Jaros
gost
« Odgovor #107 : četrtek, 26.06.2003 : 19:44:06 »

venus, kaj je gledala venus ob tem fotografiranju? Tebe, priboljšek, oboje troje ali je enostavno naravna pozerka?  Cheesy Dobre slike. lp
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #108 : petek, 27.06.2003 : 08:41:45 »

Pozdravljeni!

Tudi mene malce moti ker se večinoma pogovarjate zgolj o razstavah, pa naj še povem da absolutno razumem in podpiram Urskino mnenje oz. razlago zakaj razstavljati, pa vendarle bi lahko kdaj pa kdaj povedali naprimer kam kaj hodite na sprehode (bi bilo prav luštno se tudi kdaj srečati Grin ) pa kaj še kaj počnete s svojimi rottiji. Zanimalo bi me koliko vas ima opravljen izpit službenega psa ali kakšne druge izpite (katere?) in morda tudi kakšna beseda o tem če ste naleteli na težavico pri šolanju, ki je predvsem značilna za rottije.


En lep pozdravček in upam da se morda kje srečamo
Noli

P.S.
Venus, krasne slike in še lepša portretiranka.
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #109 : petek, 27.06.2003 : 10:59:44 »

Oj!

Urska malo sva se narobe razumele, jaz imam rotko in zelo dobro poznam te pubertetniške "izpade"  Grin ko sem stala (še danes včasih pa ima Tara štiri leta) na poligonu in pihala kot parna lokomotiva  Angry :-/ , tko nekak. Todi svojeglavost mi je znana najraje mi jo seveda pokaže na izpitu ko ji je jasno da ji nič ne morem. No upam da se bo še kdo pridružil s svojimi izkušnjami pa lep pozdrav vsem skupaj.

Noli
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #110 : torek, 01.07.2003 : 07:54:22 »

Ojla Urška

Tara vročino prenaša precej slabo zato sem se že zdavnaj odločila da jo na sprehod peljem zelo pozno zvečer ali pa zjutraj (takrat jo lahko vsaj malo "teram"  Grin ), le če ne gre drugače greva pač ven tudi v vročini takrat pa jo peljem do Save (ki je sicer zelo umazana in se Tari to hitro pozna na dlaki).
Boljše je na morju kjer bi ona cel dan plavala za žogicami ali pa nas reševala iz vode  Grin, sprehajat se ji pa ne da  Huh.

Lep pozdravček
Noli

Super da si iz okolice Lj., jaz sem pa iz Lj. tako da se z lahkoto kje dobimo  Grin Grin
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #111 : torek, 01.07.2003 : 13:58:22 »

Noli,
vecina nas je sprehode prestavilo na zgodnje jutro in pozen vecer. Wink
Tudi mojima se nic ne da v tej vrocini in vmes (podnevi) gremo samo na hitro na WC . Hvala bogu, da zivim cisto na koncu ulice in imam pred nosom od travnika pa do gozda... , potok pa je zal malo bolj dalec, tako da se razmisljam kdaj naj uvedem vodne aktivnosti. Huh :-/ Zvecer je ze prehladno, podnevi prevroce...
Logiran
mikica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 13


« Odgovor #112 : sobota, 05.07.2003 : 15:11:26 »

Pozdravljeni vsi skupaj.

Jaz pa niti nimam kakšnega posebnega odgovora, toda moram se javiti in nekomu povedati kako me žalosti, ker ljudje še vedno tako zaverovano mislijo/te, da so rottweilerji malodane morilci.  Cry

Jaz sem dva dni lastnica male rottweilerke, pa moram povedati, da sem med ljudmi naletela na grozno negativen odziv. V smislu: KAAAAAAAAAAAJ?Huh ROTTWEILER? KAJ TI PA JE? A SI ZMEŠANA? SEJ BO VSE POGRIZU, POBIL VSE MAČKE, KOKOŠI, NENAZADNJE TUDI LJUDI. Tako sem žalostna, da vam povedati ne morem.  :-/

Razumem, ta pasma je velika, močna, vzbuja strahospoštovanje itd... tudi neprijetni primeri so se zgodili in se verjetno še vedno bodo tudi v prihodnosti, vendar ne zaradi pasme same, ampak zaradi nepravilnega načina vzgoje.  Angry Mar ni tako? Toda ugrizne lahko vsak pes....od malega pinča, do pudlja, najštevilčnejšega nemškega ovčarja itd. Zakaj ravno pri rottih tak odnos?  Shocked

Vam povem, da sem tako žalostna, da jo pogledam v oči (psičko) pa se sprašujem: kaj si res morilka? Vem, napaka, toda tak pritisk vršijo name, da je joj. Na koncu pa sama pri sebi vedno rečem: ZMAGALI bova in tako vsem dokazali kako se motijo. In tako delava, delava, delava.... pa v šolo bova šli itd...

Saj nama bo uspelo, kajne?  Huh

Lep dan vsem, Mikica.
Logiran
Venus
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #113 : nedelja, 06.07.2003 : 22:07:07 »

To kar Urška pravi se je resnično zgodilo, in tudi moja mala Venus je bila "napadena" s strani istrskega goniča, vendar moja, sicer mladiček, ni reagirala tut če bi lahko!!!!!!
Na CACIB-u Portorož sem videla razo razne pasme (mastino napoletano, istrki gonič...itd), ki so mimojdoče vedno znova renčali.....................ROTTWEILER-ji nikol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Logiran
Caterpillar
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 107


« Odgovor #114 : ponedeljek, 07.07.2003 : 04:43:17 »

Venus si se pa res mocno razburila Grin.
Tudi jaz nimam nobenih slabih izkusenj z rotti na razstavah, jih imam pa kar nekaj s pasjih sprehodov. Mislim, da si lastnik razstavnega rotta v ringu res ne more privosciti popadljivega psa saj je lahko hitro diskvalificiran medtem ko zal sprehajalcev nevzgojenih in popadljivih rottov(in seveda drugih pasem) na sprehodu nihce nima za kaj diskvalificirat, se sploh ce pes svojo nevzgojenost kaze z davljenjem na zatezni ovratnici...mimoidoci lahko samo upa, da bo pasja oprema vzdrzala tezo in pritisk.
Lepo je razvidno komu se gre za "normalne" pse in komu samo za 4nozne kozuharje z ogromno misicno maso in mocnimi zobmi. Zalostno za pasmo(katerokoli).

LP

P.S.
Venus, imas morda ze kaksen nacrt glede Venusinega podmladka-kolk se tole cudno bere...verjetno bi bilo bolje ce bi napisala: lastnica rottke Venus  Wink.... Grin
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #115 : ponedeljek, 07.07.2003 : 10:59:34 »

Mikica!
Z vzgojo dokazi vsem okoli sebe, da se motijo Cheesy Cheesy Cheesy

In ne bodi zalostna, ampak uzivaj s svojim peskom, saj je samo 1 x star 3 mesece.......

In mimogrede, cebelice so marljive, pridne zivalice, a je kar nekaj ljudi ze umrlo zaradi njih (res pa je, da so bili alergicni na njihove pike)...to pa seveda ne spada vec v ta forum  Grin Grin Grin
Ampak zadev ne moremo in ne smemo posplosevati!!!!!

LP
Logiran
janja512
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #116 : sobota, 12.07.2003 : 01:08:39 »

Mikica..... problem ni v pasmi pač pa v lastniku... če psa zanemarjaš in grdo delaš z njim, prav gotovo ne bo postal ubogljiv in zgleden pes...
Imam tudi jaz izkušnje.... predvsem s takimi ljudmi ki majo psa pač samo, da ga imajo... in če se zgodi, da njihov nevzgojen pes napade mojega, je logično, da je kriv moj, zato, ker je rottweiler... taki ljudje bi se lahko malo zatopili v branje kake knjige o psih, da bi končno razumeli osnovne stvari o obnašanju psov...
Prav pred par dnevi se mi je zgodilo, da sem šla na sprehod s psom, na vrvici, ko sva šla mimo ene hiše v vasi, kjer imajo psa vedno spuščenega(ker ta pes ni nevaren, ker ni še nobenega ugriznil itd.- za informacijo..gre za nekega mešanca, še kar velikega, ki je navadno reagiral podrejeno)....je napadel Nanuka, brez vzroka (midva sva šla mimo, Nanuk ni niti trznil), kar naenkrat je zasadil zobe Nanuku v hrbet... in je močno zacvilil.... na srečo sem kar pogumna in sem 'napadalca' močno prijela za kožo na vratu, da je spustil...
Nekje sem brala, da pes navadno napade, če se srečata dva enakovredna psa, če je eden podrejen naj do napada ne bi prišlo....... Nanuk se je vedel podrejeno, pa ga je vseeno napadel....po mojem ni socializiran...
Naslednji dan se je zgodilo isto, na srečo je bil v bližini lastnik, ki pa je branil svojega psa, rekoč da njegov pes pa že ni nevaren, da nobenega psa še ni napadel ipd...
In ko sem mu rekla, da če je mladič napaden, obstaja nevarnost, da postane, ko odrase, napadalen do psov, mi je odgovoril, da bo ta pes tako ali tako nevaren, ker je pač taka pasma.... Halo!
Prejšnji pes (isto rottweiler) ni nikoli napadel nobenega psa in je vedno počakal na dejanje drugega psa, in se šele nato branil, če je bilo treba... in seveda je zopet bila krivda njegova.... ljudje so premalo osveščeni......

kak tečaj jim ne bi škodil....

moje iskušnje v zvezi z napadi psov- majhni mešanci, ki popadejo iz strahu

(joj, sem se razpisala, če bo šlo tako naprej.... bo zmanjkalo prostora na forumu)
Logiran
mikica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 13


« Odgovor #117 : sobota, 12.07.2003 : 08:59:55 »

Janja, čisto se strinjam s tabo, da so psi odraz svojih lastnikov. Moja kolegica ima tudi recimo rottweilerko, sedaj je stara 3 leta, pa je še vedno čista igračka. Igra se tako, kot moja Shiva, le da je moja stara 10 tednov.  Grin

Moram pritrditi tudi to, da so ostali ljudje totalno na nuli kar se obveščenosti o tej pasmi tiče. Pa ne govorim tega zato, ker sem ravno jaz lastnica rotta, pač pa iz lastnih izkušenj, saj (na žalost moram priznati) da sem bila do rottow nekdaj tudi sama skeptična.... :-/

Sama iz vseh strani dobivam polena pod noge češ kako sem se mogla ravno za to ubijalsko :HALOOOOOOOO pasmo odločiti, ko pa je toliko drugih, prijaznih. Poglej primer: moja mala Shiva je stara 10 tednov. Otrok. In ko se ona igra, vleče, grize, cuka itd, renči. Če Shiva renči, je GROOOOOZNA. Če pa sosedov Piko, mešanček, pa sosedov nemški itd renči, so pa tkooooooo kjut.  Angry

Ne morem ti povedati kako me to jezi. Potem pa me vsi postrani gledajo češ: poglej, že sedaj, ko je mala je napadalna, pa renči, pa grize itd. Ajoj, ne vem, ne preostane mi drugega kot trdna volja vanjo in vase. Komaj čakam tudi da greva v šolo, morda se bodo šolanega psa manj bali. Čeprav moram priznati, da me je Shiva presenetila na celi črti, saj sem z njo pričakovala več težav pri vzgoji, pa je tako kjut... Vse, kar sva se učili do sedaj, obvlada.  Cool

Tako. Lahko rečem, da sem ponosna lastnica rotta in pozivam vse ostale, naj ne gledajo na to pasmo tako odklonilno in negativno. Rotti so psi, kot vsi ostali.  Če katerokoli drugo pasmo zapostavljaš, z njo grdo ravnaš, bo pes popadljiv, napadalen itd. Samo še tale primer, pa zaključim.  Grin
Je ena gospa si nabavila nemškega ovčarja. Pa ga je zaprla v pesjak in tam je bil tudi skoraj cel mesec zaprt!!!!!!!! Potem, ko ga je pa spustila na prosto, je pogrizel vse živo, pobil vse kar je bilo na štirih tačkah itd. Samo zato, ker se gospej ni dalo z njim ukvarjati, ker je bil pes zaprt, ni mogel trošiti svoje energije, ker revež sploh ni vedel KAJ naj počne zunaj pesjaka, ko je enkrat na prostem.

Žalostno kajne?

Pozdrav od Shive in Mikice.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #118 : sobota, 12.07.2003 : 11:08:35 »

Citat
moje iskušnje v zvezi z napadi psov- majhni mešanci, ki popadejo iz strahu


Uf...  Angry Angry Angry
Ja,  moj pes je pa  potem napadalen, nepredvidljiv in nevaren...  Angry Angry
To sem ze 100x napisala:
Majhni psi se zaletavajo, lajajo in delajo vse mogoce na velike pse. Ce je velik pes dominanten in razume tisto bevskanje kot groznjo (kar tudi neke vrste je) seveda ne bo ostal dolzan (ce majhen pes le ni mladic).
In potem je velik pes za vse kriv! ''Joj kako nevarnega psa imate!! Mojega malega kuzata je napadel!! Shocked''

Kako sem jezna na take, ki svoje majhne pse pustijo da se zaletavajo!
Primer:
na Kolpi je bila ena SPUSCENA peknizerka. Ko sem sla z Oxo mimo (mislim svojo drugo psicko, ne rotto) je mala seveda lajala in rinila vanjo. Oxa pa je flegmatik, tako da je sla mimo, kot ne bi bilo nic. Sedaj si pa zamislite, ce bi imela namesto Oxe Tori! Roll Eyes Seveda bi imela nevzgojenega in popadljivega psa, ane!!

Pa ne, da odobravam Toriino dominantnost do nepodredljivih psic, prav NASPROTNO, zelo sem jezna nanjo!! Samo taka je pac narava te pasme. Lahko bi rekla: miroljubna dokler ni izzivana! Grin

Se opr. ker sem se tudi jaz malce razpisala  Roll Eyes Wink
Logiran
janja512
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #119 : sobota, 12.07.2003 : 23:13:16 »

Še nekaj... js sm Kaosa in tudi Nanuka naučila, da mu lahko kadarkoli vzamem kaj iz gobca (tudi kost) in nikdar ne zarenči... no ja med igro tudi renčimo Wink Psa je treba navadit, da je hrana tvoja last in da mu jo lahko kadarkoli vzameš... meni je to uspelo

Moram reči, da so rottiji ful dovzetni za učenje, Nanuka sem naučila v 5 minutah večino ukazov... ne Kaos ne Nanuk me nista razočarala..... je pa res, da Kaos ni maral preveč otrok, ker jih ni spoznal, ko je bil še baby... z Nanukom nimam teh problemov.... edino ena stvar, ki pa mislim, da jo bom kmalu odpravila.. kadar peljem Nanuka na sprehod, hodiva tudi ob cesti in kadar se mimo pripelje kak avto, se Nanuk ustavi in je malček prestrašen........ mislim, da se bo počasi navadil, da avti niso bawbaw..... drugače sm pa ful zadovoljna
A ja, še nekaj, po kruti izkušnji s Kaosom (rak) sem se odločila, da bom Nanuku dovolila več....tako se Nanuk večkrat sprehodi tudi po hiši, včasih gre tudi na kavč... je malo razvajen, ma itak nočem met neke 'zverine' ki bi bla samo zunaj in opravljala delo hišnega alarma...

PSI SO BOLJŠI OD LJUDI... PES TE NIKDAR NE BO PUSTIL NA CEDILU, VEDNO TI BO VRAČAL TISTO, KAR MU NUDIŠ IN NOBEN TRENUTEK Z NJIM NI PROČ VRŽEN (ku sm modra Wink )
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 162   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines