mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 26.09.2024 : 06:48:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 162   Dol
Natisni
Avtor Tema: ROTTWEILER - čvek  (Prebrano 494242 krat)
0 članov in 24 gostov pregleduje to temo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #600 : četrtek, 05.10.2006 : 23:09:17 »

še malo hecno vprašanje Grin
Ali Oli in Shiva kaj smrčita ponoči?
Pri nas Mike včasih zelo naglas,da se ga sliši v nadstropje nižje,Megy in Tar pa ne smrčita Wink

Hahah, ja, Shiva smrči kot kakšna pokvarjena žaga, za Oli pa niti ne vem, ker ponavadi spi na jogiju.

Bolj mi je prisrčno tisto njuno zavijanje med spanjem. Vuh vuuuh, hhhmhhh, vuh vuh ... Moram 1x posnet, ker je tako posrečeno. Tongue
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #601 : petek, 06.10.2006 : 11:41:10 »

Glede smrčanja ne bi, sliši se jo v vsa sosednja stanovanja. Imamo pač bolj prozorne stene.

Me pa veseli, da je ta tema ponovno zaživela.

Zdaj pa čakam, da vidim kaj bo moja Aisha ušpičila in da vas ponovno vprašam za vaše mnenje. A ja, glede prehrane.
Če bi jo morala deliti na mesojedko ali vegeterijanko, bi se odločila za slednje. Pred njo ni varna niti banana, niti jabolko, da o korenju in kikirikiju sploh ne govorim. Pa grozdje, po možnosti tisto črno, brez večjih košic, sladko. Kikiriki jo pa tako gane (čeprav vem, da ni priporočljiv), da bi se zanj naučila tudi govoriti, ne pa samo odpirati vrata kuhinjskih omar.
Logiran
Schvarc
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 131


« Odgovor #602 : petek, 06.10.2006 : 11:45:32 »

Haha Grin Grin smrčanje, pol pa še mal zavija in cvili, pobrca z nogami in spet žaganje na lokomotivi. Včasih se s punco tako nasmejiva Grin

Kar se tiče dolgega povodca, ga pa ni noben problem uporabljati in izvajati, ampak če pes zunaj dvakrat več zalaja je že špetir s sosedo in mi že grozi z vsem možnimi varjantami. Sicer se požvižgam na grožnje, vseeno mi pa spet ni prijetno ko skos laja(soseda mislim) čez mejo name in me zmerja s kraljem na betajnovi.
Se bom že česa domislil, koko rešiti problem, če pa mi ne rata, pa vem, da se lahko obrnjem na vas še za kakšen dober nasvet.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #603 : petek, 06.10.2006 : 11:56:01 »

Ja pozabila, ne samo smrčanje, tudi vzdihovanje. Najbolje je zvečer, komaj čaka, da lahko pride na posteljo (najprej leži na tleh), potem pa en globok izdih, ala no, končno, zdaj imam pa mir al pa kamen se mi je odvalil s srca. Tema!
Hojla, a sem jo morda že malo preveč počlovečila?
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #604 : petek, 06.10.2006 : 11:59:03 »

Hehe Schvarc, sem mogla kar dvakrat prebrat da sem ugotovila ali laja pes ali soseda. Grin Grin
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Schvarc
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 131


« Odgovor #605 : petek, 06.10.2006 : 12:20:47 »

Takrat ko laja soseda, pes sigurno ne Grin, pa tudi če bi, ga soseda preglasi Wink Grin
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #606 : petek, 06.10.2006 : 12:44:17 »

Pred njo ni varna niti banana, niti jabolko, da o korenju in kikirikiju sploh ne govorim. Pa grozdje, po možnosti tisto črno, brez večjih košic, sladko.

 Grin Grin plus tega si sami poiščemo primeren koruzni storž, ga odtrgamo, olupimo in pojemo  Wink, znamo si še sami nabrati borovnice, pa gozdne jagode  Cheesy
O odkrivanju najrazličnejše svinarije različnih kakovosti raje ne bi  Angry

Smrčanje pa  Grin Grin, no coment.

Lajanja ob ograji se je Tara morala naučiti od naše male terierske mešanke  Roll Eyes, prej se njej to ni zdelo dovolj zabavno. Ampak lajamo samo če se mimohodeči ne ustavi pri nas.

Schvarc mi smo polno zaposleni  Cheesy, saj veš. Treniramo vsak teden, pa še tečaj vodim, čez vikende pa tekme, preizkušnje, izpiti .... standardna reševalska jesen. Srečujem pa pogosto tvoje učitelje  Wink (a sem si prav zapomnila, da si pomladi delal z Juretom). Tako da nam časa ravno ne ostaja  Tongue. Če pa je že kak vikend prost jo pa kam v hribe radi pobegnemo.

LP Noli
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #607 : petek, 06.10.2006 : 17:14:25 »

Naša od zelnjave in sadja tudi jesta skoraj vse,najraje pa paradižnik,banane in jabolka.
Schwarc-to z sosedi pa tudi mi poznamo.Malo na drugačen način. Roll Eyes
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #608 : petek, 06.10.2006 : 20:08:59 »

Zdaj sem pa res že firbčna. Kako je kaj z velikostjo in težo. Moja ima danes izmerjeno 44,8 kg ter 64 cm plečne višine.
Mi nekateri pravijo da je debela, drugi obratno, veterinar ne komentira. Se mi pa zdi, da je nekoliko dolga. Sicer pa ne vem, glede na to, da je iz zavetišča, če ni pri njeni mami še kakšen pacek packasti skočil malo vmes.

Ne mara pa vode v strnjeni obliki (dež pa je ne moti). V primeru mokrote zaradi dežja, jo po nasvetu starih mamic pred blokom obrišem kar s časopisnim papirjem. In potem se sveti tako kot moja okna, ki jih prav tako perem s kisom in brišem s cajtngom.
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #609 : petek, 06.10.2006 : 20:43:01 »

Višine res že dolgo nisem merila, se mi zdi da je visoka približno 63 cm, težka pa 36 kg. Na njeno težo kar precej pazim  Wink, da je več ali manj v dobri kondiciji. Maksimalna teža v njenem življenju je bila 43 kg, pred sterilizacijo  Smiley, minimalna pa 34 kg, pred tremi leti ko smo bili res zelo aktivni  Grin.

LP Noli
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #610 : petek, 06.10.2006 : 22:49:08 »

Za naša nevem točno teže,zmerila ju bom pa jutri.
Mike je za ljudi malo predebel,Megy se jim zdi malo presuha,Tar pa ravno pravšnji.

Glede vode pa:
če je voda mirna  so navdušeni,potapljajo glavo...če pa je deroča so zelo previdni in se ne zadržujejo v njej.

Na koliko časa vi kopate vaše?
Mi naše bolj redko,ker ni dobro pogosto kopanje.Mi jih samo,če so zelo umazani,poleti pa ju samo stuširamo(brez šampona),da lažje prenašajo vročino.
Logiran
Schvarc
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 131


« Odgovor #611 : sobota, 07.10.2006 : 20:51:05 »

Vodo obožuje do konca Cheesy, če se mu da, se tudi potopi v cca. 0,5m globoki da pride do kamna. Na morju se nama je že tudi zgodilo da so nama na plaži zaploskali sram Shocked, ko sva se cca. po dveh urah potapljanja vrnila na obalo. Plavava čisto na odprto morje v visoko valove ali nizke, njemu to ni problem, prej jaz omagam, tako da me kljub moji kilaži vleće(surfam), ga primem za rep in greva Grin Cheesy Grin. Kopava se tudi med plavalci, takrat pa ga imam kar na povodcu in plavava (seveda nama je dovoljeno plavati med njimi, čeprav se rajši odmakneva, ker je potem vse skupaj bolj dirkalno Grin).

Teža, tukaj sem se pa jaz kar malce sekiral, ker so vsi ostali Schvarcovi bratje, sestre, polsestre in polbratci (vsaj po večini) veliko težji. Jap pa še sam sem mal večja marcina, tako da se mi včasih zdi, kot da si ljudje mislijo da mu ne dam jest Grin Smiley. Ima 40,5 kg in sem se ga trudil že zredit ( mal povečal obroke, pa še vmes več nagrad) pa ni šlo. No, potem pa me je inštruktor potolažil, da je bova lahko bolje delala, če se odločiva kasneje trenirat napad obramba, pa še lažje ga je obladat Wink. Se mi pa dopadejo tiste težje marcine 65 - 70kg, povrhu vsega pa še scrklane Cheesy Cheesy.....res so cool. No, čez Schvarca ga ni Wink Grin. Še nekaj, pri teži ne drži, tak kakeršen lastnik tak tudi pes Wink Grin.

Višine pa nisem meril, se mi pa zdi da je tam tam cca 60 cm, ga bom pa tudi šeenkrat zmeril.

Aja še kopanje. Kopava (šamponiorava) se mogoče 2-3 letno, za ostalo pa poskrbi morje in morska sol. Začuda ga sol ne moti (spiranje s sladko vodo  enkrat na dva dni), prej pomaga.

Ja spet sem vse skupaj razvlekel, jah ste imeli saj kaj brat Wink.

Čaw
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #612 : nedelja, 08.10.2006 : 08:33:18 »

Vodo obožuje do konca Cheesy, če se mu da, se tudi potopi v cca. 0,5m globoki da pride do kamna. Na morju se nama je že tudi zgodilo da so nama na plaži zaploskali sram Shocked, ko sva se cca. po dveh urah potapljanja vrnila na obalo. Plavava čisto na odprto morje v visoko valove ali nizke, njemu to ni problem, prej jaz omagam, tako da me kljub moji kilaži vleće(surfam), ga primem za rep in greva Grin Cheesy Grin.

Zavistna do konca.

Kar se pa tiče kopanja (tistega ta pravega) sem jo jaz v dveh letih skopala samo štirikrat. Ker je očitno iz cukra jo tudi v tisti najbolj hudi vročini komaj zvlečem do bližnjega potoka, tam poišče najplitvejši del in potem je edina  varianta da jo malo ohladim ta, da jo pošpricam sama. Dežja in snega se pa ne brani.

Ima pa še eno svojo mano (zanmivo, imel jo je tudi moj prejšnji doberman), ne more se upreti WC papirju in papirntim robčkom. Pa ne da bi ga samo vlekla iz stojala v kopalnici (včasih se pač naredi, da kdo kopalnico pozabi zapreti) celo je ga. In če se bo kdaj naučila odpirati vrata bo to samo zaradi vrat, ki vodijo v kopalnico.

Lepo nedeljo vsem!
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #613 : nedelja, 08.10.2006 : 08:40:30 »

evo zmerila sem naše:
Mike:63 cm
Megy:60 cm
Tar pa ni te pasme zato ne spada v to temo:D
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #614 : nedelja, 08.10.2006 : 18:47:06 »

 Shocked Jaz sem malo prej tako tako zmerila naši koklji.

Shiva 60 cm, Oli 65cm ??!?  Shocked

Bom jutri bolj točno premerila, s pomočjo še kakšne roke. Tongue
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 162   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines