mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 25.06.2024 : 08:12:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 162   Dol
Natisni
Avtor Tema: ROTTWEILER - čvek  (Prebrano 483099 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #465 : četrtek, 22.12.2005 : 23:21:15 »

Wow, Fortuna, Č E S T I T K E !!!!!!!!!!!!! Kar tako naprej!!!

Bina, hvala za čestitke. Sicer s Shivino prezentacijo na izpitu nisem bila zadovoljna, toda vremenske razmere so naredile svoje... Cheesy Izpit smo imeli namreč na vremensko najhujši dan letos, 26.11., toda važno da je mimo. Wink

U!!! Smiley

Nisem sledila tematiki sram - a bo še kak roti med reševalci? Cheesy Grin

Zakon! Cheesy Cheesy

Teski, želja po reševanju je v meni že od nekdaj. Moja psica je pa nasploh nora na ljudi in ostale živali, ane Teja? Grin Niti Teja niti njeni psi ne morejo imeti minute miru pred Shivo, če ji le to ni ukazano... Roll Eyes

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #466 : četrtek, 22.12.2005 : 23:23:48 »

Potem pa se kaj vidimo!  Cheesy

LP, T

P.S.: sicer je mene žal sedaj precej manj tam...  sram
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #467 : četrtek, 22.12.2005 : 23:50:29 »

Ja, danes sem videla, da je Fortunina Shiva kar talent za kakšno nakazovanje. Sicer je bilo bolj cviljenje kot ne, ampak naj ji bo, se bo že naučila globokega nakazovanja Wink Wink  (ok, preskočimo to, da me je le veselo pozdravljala, jaz pa seveda takoj pomislim na reševanje, ali je kakšen potencial ali ne Grin )

Da odgovorim Noli:
treniram. V Brežicah, Krškem, Ljubljani... Roll Eyes vsepovsod kjer je možnost. Pri nas v NM pa tisto kar lahko, torej poslušnost Roll Eyes
Aprila pokaževa z Oxo kaj znava, če bo vse po sreči. No, pa kar bo, bo.
Tayos malo počiva, malo dela... Pa nekaj jadra v skupino t.i. pridnih psov. No tako, povprečno, je kdaj pa kdaj še vedno navihan mladič, ampak vse manj Cheesy Ju moram kar pohvaliti. (sebe žal ne Angry )

Tako. Danes sem razmišljala za 5 let naprej Tongue, ko bo prišel k hiši nov vragec. RW? hm, kaj pa vem, nekaj me strašansko daje na črnega NO, če si že shiloh-ja ne bom privoščiti.
ampak jaz sem se tako navadila na nečuvajske pse, da ne vem kako bi spet preklopila na nepodkupljivega bodyguarda RW Roll Eyes Roll Eyes Wink

Kako je Tara- je kaj čuvaja ali ne?
Zadnjič sem spoznala nekoga, ki trdi, da njegov RW ni prav nič čuvaj, pa kar ne morem verjet Roll Eyes
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #468 : petek, 23.12.2005 : 00:04:26 »

 Grin Grin čuvaj  Grin Grin ja kake svoje kosti že, pa igrače, česa drugega pa ne  Roll Eyes je bolj za "okras" kot pa čuvanje. Sploh pa ima ona mnogo pomembnejše delo, kot je čuvanje  Wink o tem sem pa že tu nekaj napisala  Cheesy

Lepo treniraj še naprej, misli na lavine in seveda upam, da prideš na aprilske izpite kot kandidat  Wink. Pa seveda fortuno prepričaj  Cheesy

LP Noli
Logiran
mona
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #469 : sreda, 28.12.2005 : 11:48:51 »

lp!

mene zanima ce obstajajo kasne tablete al pa kej k bi uničlo zarod al pa kej kar bi preprečlo gonitev. Pa ce je res d pride pr pasmah kot so rottweilerji in dobermani po sterilizaciji do nehotenega izpuščanja urina...

Hvala za odgovore, lepo se mejte pa srečno novo leto...
Logiran
murka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 177


« Odgovor #470 : torek, 03.01.2006 : 12:15:54 »

Zdravo, ljubitelji rotijev!
Sosedje moje prijateljice so dobesedno odvrgli okoli 4-5 mesecev starega rotija. Ne sprasujte o tisti familiji - nihce jim ne bi smel dati psa. Psa so baje kupili za 7.000 tolarjev - spet ne me sprasevati od koga, ker pojma nimam! Zopet ena tistih zalostnih zgodb!!!!!

Sedaj ima Maxa ona, peljala ga bo tudi k veterinarju in zanj se isce nov dom.

Prosim vse, ki poznate koga, ki bi Maxa posvojil, da me pokličete: jasno pridejo v poštev samo resni kandidati!!!

070/420-442

Hvala vsem, ki boste pomagali!
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #471 : torek, 03.01.2006 : 12:20:51 »

Je to ta kuza:
http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=8813
Logiran

murka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 177


« Odgovor #472 : torek, 03.01.2006 : 12:54:25 »

Oj!

Max ima že nov dom!!! In to dober dom! In hodil bo v šolo!!! V torek gre že na Krimovo vadišče spoznati prijatelje!!!

Jupiii!

Kaja: Hm, nisem vedela, da so že dajali oglase... izgleda enak kuža, ne vem pa če je. Samo, če sklepam po imenu, bo možno držalo
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #473 : torek, 03.01.2006 : 12:57:40 »

Danes ali naslednji torek (srečanja se namreč začnejo že danes...)?

LP, T
Logiran
murka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 177


« Odgovor #474 : torek, 03.01.2006 : 14:40:20 »

Ja, začne se že danes seveda, za člane KD Krim.
Max pa pride naslednji teden, da se danes začne malo na dom privajati  Wink
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #475 : petek, 06.01.2006 : 17:47:56 »

Ko sem prebirala opise pasem na drugem forumu, sem se tudi jaz spravila poiskat slavne ljudi, ki imajo rottije(samo najbolj razpoznavne zvezde):
Will Smith jih ima 4, dvema je ime Indo(Ludo) in Zhaki
Janet Jackson ima psico Reilly
Alicia Silverstone ima mešanca med dobermanom, rottijem in pit bulom po imenu Samson
Robbie Williams ima mladičko Missy
Victoria in David Beckham imata dva, Puffy in Snoopy
Paris Hilton je lani iz zavetišča posvojila Tysona
Leonardo Di Caprio ima rottija po imenu Baby
Brian Austin Green(iz nanizanke Beverly Hills 90210) je imenoval svojega rotija Cube
Dedee Pfeiffer (igralka in sestra Michele Pfeiffer) ima Boa
Malcom Jamal Warner (igra sina pri Huckstable-ovih) je poimenoval psico Makeba
Pamela Anderson ter Christina Ricci imata tudi rottweilerja in imel ga je tudi pokojni Marlon Brando
Carrie Fisher(Star Wars) ima Sweetie
Adrian Paul (Highlander) jih ima 5

Rottiji so igrali tudi v filmih, nekaj bolj znanih je:
Conan the Barbarian - igrali so bojne pse (wardogs)
Big mamma´s House
Barb Wire - igrala je Camille zraven Pamele Anderson
Alien 3  - psa Spike-a so igrali kar 4 rottiji
Legaly Blond 2 (Blondinka iz Harvarda 2)- psiček Bruiser se je zaljubil v rottweilerko Leslie
Garfield - rottiju Lucu je glas posodil Brad Garrett

Lp
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #476 : sreda, 25.01.2006 : 23:46:40 »

Še jaz bi dodala eno vprašanje, samo upam da ni bilo že kje omenjeno, ker ne uspem vsega prebrat (je že preveč strani napisanih).

Zanima me, kako se vzgaja rottweilerje?
 Je to ras na grob nači, ker so kao taki psi, da z lepo besedo nič ne dosežeš. Je to res da če te ne uboga, da ga moraš enkrat orenk strest in potem te bo. Meni se to zdi bedno, samo me res zanima, kako ga lahko vzgojiš v poslušnega psa.
Sprašujem zato ker imajo pri fantu psico in jo tudi sama kdaj vozim na sprehod, samo je ful težka, vleče 100 na uro, kljub temu da se dereš, lepo prosiš, cukaš itd, potem ko pa srečava drugo psico ali pa kateregakoli psa, je pa fino da se že prej pripraviš, ker če ne odsrfaš do tistega psa. Bila je tudi v pasji šoli, samo ... Undecided
Logiran
rwss
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 41


« Odgovor #477 : četrtek, 26.01.2006 : 15:53:32 »

temu se reče izguba avtoritete,al pa je sploh ni nikol blo,drugač pa so psice ob primerni vzgoji zelo vodljive,ko pa ga moraš strest je to zadnja možnost,ki ne vžge vedno,če ni bolš je največkrat še slabše,kolk je psica stara? ?
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #478 : četrtek, 26.01.2006 : 16:09:08 »

Ne vem točno koliko je stara tam 3 - 4 leta. In načeloma uboga fantovo sestro, ki naj bi bila njena lastnica, in je tudi z njo šla v pasjo šolo. Samo to "uboga" je bol tko. Ko je bila enkrat spuščena in je na koncu ulice zagledala nekoga s psom, se je pognala v njegovega psa, kjub dretju lastnice in njenega fanta.
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #479 : četrtek, 26.01.2006 : 16:13:23 »

Rottweilerja vzgajaš tako kot vsakega drugega psa z ljubeznijo, doslednostjo in disciplino na pozitiven način. Seveda malokdo je tako dosleden, zato se pri določenem karakterju psa to lahko obrne v neposlušnost in dominanco. Če psa vzgajaš s prisilo, se bo ta le bal lastnika in se lahko zgodi, da se čez leta obrne nanj(kot mnogi razlagajo, da se je psu kar naenkrat strgal ali pa, da mu je kost na glavi preveč zrasla).

Očitno nimate pravih osnov za šolanje psa, zato priporočam pasjo šolo, kjer se da marsikaj popravit- na lep način. Imajo tudi individualne ure za pse z vedenjskimi problemi in tudi te se da v večini rešiti. Če je že bila v pasji šoli, se potem lastnik ni kaj veliko naučil tam, če ne uboga, seveda je tudi potrebno naučeno utrjevati doma, isto po koncu šolanja.
Lp
Logiran
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 162   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines