mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 25.06.2024 : 08:28:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 ... 162   Dol
Natisni
Avtor Tema: ROTTWEILER - čvek  (Prebrano 483112 krat)
0 članov in 10 gostov pregleduje to temo.
lenzi
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #435 : torek, 04.10.2005 : 11:25:20 »

Primerjava rotvajlca z drugimi pasmami je malce zgrečena.Strinjam se z tistimi,ki pravijo,da je takšen,kot si ga narediš.Zavedati pa se moramo,da je to pes izredno močne osebnosti in se ni pripravljen takoj podrediti.Svoj pravi jaz bo pokazal,ko konča svoj psihofizični razvoj.Je pes,ki ne trpi krivice in jo ne pozabi.Drugače pa je čisto prijeten družinski pes,ni pa foteljaš in plišasti kižek.
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #436 : ponedeljek, 10.10.2005 : 14:17:38 »

Živjo!

O moja pa je foteljaš Grin Cheesy.

http://www.moj-album.com/slike/959196/9eZdLa3_II_Qi6dk.v.jpg

LP
Logiran
smajli
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 37


« Odgovor #437 : petek, 04.11.2005 : 21:45:19 »

ti psi pač zgledajo napadalni in zato se ljudje ful razburjo, ko slišjo da je en rotwajler enga napadu, če pa slišjo da je npr.zlati prinašalec koga ugriznu, pa takoj pomisljo, da ga je un izzivu al pa kej. Itak majo eni ljudje vse pse, ki ne zgledajo kot plišaste igračke za napadalne in tega se pač ne da popravt, in ljudje bodo še naprej na rotwajlerje gledal čist drugače kot pa na kakšne druge pasme.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #438 : nedelja, 06.11.2005 : 14:19:47 »

ti psi pač zgledajo napadalni in zato se ljudje ful razburjo, ko slišjo da je en rotwajler enga napadu, če pa slišjo da je npr.zlati prinašalec koga ugriznu, pa takoj pomisljo, da ga je un izzivu al pa kej. Itak majo eni ljudje vse pse, ki ne zgledajo kot plišaste igračke za napadalne in tega se pač ne da popravt, in ljudje bodo še naprej na rotwajlerje gledal čist drugače kot pa na kakšne druge pasme.
Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
Ne vem po čem ti psi izgledajo napadalni, mogoče zato, ker so črni  Grin Grin Grin Tongue Tongue

Dokler bo mišljenje ljudi takšno kot je, dokler bodo RW v nepravih rokah in dokler bodo takšni kravali po časopisih (zaradi neodgovornih ljudi Angry Angry Angry ) bo RW za nepodučene ljudi pač izjemno nevarna pasma.
Tudi za ljudi, ki ne poznajo pasemske specifike bodo ti psi nevarni.
Če čivava renči v igri z drugim psom se to ljudem zdi smešno, če RW renči v igri z drugim psom je napadalen in že vidijo kako bo drugega psa obklal Grin Grin Grin
RW potrebuje človeka, ki se na pasmo spozna, ki ve kako ta pes reagira v raznih situacijah, ki se zaveda, da je RW nepodkupljiv čuvaj Grin Grin Wink Wink   to so pač  ''slabosti''  (ogromni narekovaji!!!) RW, ki v nepravih rokah negativno pridejo na dan.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #439 : nedelja, 20.11.2005 : 17:22:53 »

Ne morem si kaj, da ne bi napisala zgodbe o eni rodovniški rottweilerki.

Pred cca pol leta sem si jo šla ogledati, ker jo je lastnik prodajal zaradi tega, ker ji ni zrastel en zob in tako ni bila več za na razstave ali vzrejo.

Psica je bila stara cca 2 leti, lepa, z repom.

Zadnjič pa je s to isto psico njen novi lastnik prišel v pasjo šolo, kjer bo skupaj z nami opravljal izpit. Bila sem šokirana! Psica ima odrezan rep!

Ko sem ga vprašala kje za vraga ima psica rep je rekel, da ji ga je dal odrezati pri starosti DVEH LET!!!!!!, na moje vprašanje zakaj pa je odgovoril da zato, ker si je želel pač psico brez repa.

Pa jaz ne razumem kaj je ljudem. A se sploh ne zavedajo kaj rep pomeni za naše kosmatince? Ja, on si je želel tako psico - pa kaj ni mogel malo pobrskati naokoli, ni vrag da ne bi kje našel še kakšnega legla kjer režejo repe, ne pa psici stari dve leti rep odrezat, haloooo?

Mislim, brez besed.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #440 : nedelja, 20.11.2005 : 22:13:12 »

Preberi si 20. clen zakona o zasciti zivali:
http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=15&page=4

 Angry
Logiran

čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #441 : petek, 09.12.2005 : 11:28:18 »

js pa na strani pogrešam, kaj več o sami pasmi in o vajinih dveh kužkih. čaw
Logiran
aika
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


« Odgovor #442 : petek, 09.12.2005 : 13:34:18 »

Kaj bi pa lahko še napisala o najinih psih?
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #443 : petek, 09.12.2005 : 13:56:05 »

Po moje misli na standard, pa kakšen karakter imata in mogoče rodovnik, da se ve kakšne prednike imata. Sicer je pa meni v redu.
Lp
Logiran
aika
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


« Odgovor #444 : petek, 09.12.2005 : 14:43:48 »

Rodovnik je na strani, če pri psu ali psici klikneš na podrobno, drugače pa se mi prepis standarda ali lastnosti pasme zdi nesmiseln, saj obstaja toliko strani z opisi...
Logiran
tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #445 : nedelja, 18.12.2005 : 22:57:35 »

Mene pa zanima,če je nekje izven Ljubljane res pasja šola,ki je namenjena samo rottweilerjem?
Logiran
mnosan
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #446 : torek, 20.12.2005 : 18:01:47 »

LP!

Js mam tut rottweilerko, staro 9 mesecev. Je moja prva psička in z njo nimam nobenih problemov. Smiley Tko ona kot jst se še učiva in moram reči, da je zelo poslušna, ubogljiva, rada ima otroke, skratka ne dela nobenih problemov. Tongue Sedaj je v času gonitve in kokr sm brala tle po forumu kasne probleme mate s psicami ko so v času gonitve sem lahko jaz zelo vesela da nimam takih problemov.

Moja psička ima starše prvake v raznih državah in verjetn majo starši zelo veliko vlogo pri tem, kako se bo pes kasneje obnašal.

Morm pa rečt d so ljudje zelo velikokrat sami krivi, da jih je pes ugriznil... Zaradi neprimernega obašanja, izzivanja...  Pes tudi začuti kdaj je nekoga strah in kdo ga ne mara... Tko d svetujem vsem ki se bojite rottwilerjev, da še enkrat premislite o tem. Če kakšen drug pes napade nekoga ni panike, če je pa enkrat omenjen rottweiler postanejo pa vsi ful pozorni. Ne moreš ocenjevat vseh psov na podlagi parih. Tko k sm rekla, govori se sm o tistih psih, ki so kaj naredl nekomu, zakaj pa noben ne govori o tistih, ki so pridni, ubogljivi, prijazni?? Teh pa ne bo dal noben v časopis ali na tv...

Uglavnem tisti, ki ne marate rottweilerjev ali se jih bojite ste zame ENE VELIKE BUDALE IN ENI VELIKI TROTI. To je tko k d bi se psi bal ljudi (mogoče samo določenih ras). Kao afganistanci so teroristi, bojmo se jih in izogibejmo. Kolk ljudi je že koga ubilo, napadlo, poškodovalo, pa noben ne gleda na nas tako posplošeno (črno-belo) kot na rottweilerje. Torej dragi ljudje, bojmo se sami sebe, saj so rottweilerji napadli in poškodovali manj ljudi kot smo/so jih sami.

Zdj me pa spluvejte, sm meni je useen za to. ;P Te vaše zgodbice kako je kašen pes koga napadel pa to me niti ne ganejo, k ne posplošujem cele pasme na podlagi parih psov. Js mam same dobre izkušnje z rottweilerji, zato so mi to najlepši psi. Pa KVJ!!!
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #447 : torek, 20.12.2005 : 23:10:46 »

 Huh Huh dete kaj je pa tebe popadlo  Roll Eyes Wink
Logiran
rwss
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 41


« Odgovor #448 : torek, 20.12.2005 : 23:48:34 »

mnosan,pišeš da so ljudje ki se bojijo rw troti in budale,sam na tem forumu še nisem prebral večje bedarije kot  da je pes ki je potomec nagrajevanih staršev s sabo na svet prinesel ZNANJE!!!
Poglej si nastanek pasme ruski črni terier, pa ti bo vse jasno, pa en lep pozdravček, pa KTJ Cheesy Cool
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #449 : torek, 20.12.2005 : 23:54:46 »

mnosan nočem delati nepotrebnih komentarjev saj pasme ne poznam dobro ampak iz tvojega posta je razvideno, da si večji laik kot jaz glede rottijev... pes se skoti izšolan in vodljiv ker ima starše prvake  Huh ?




lp
Logiran
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 ... 162   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines