mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 25.06.2024 : 07:54:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Strani: 1 ... 145 146 147 148 149 [150] 151 152 153 154 155 ... 162   Dol
Natisni
Avtor Tema: ROTTWEILER - čvek  (Prebrano 483092 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #2235 : četrtek, 05.03.2009 : 21:30:53 »

Luštkan! Cheesy
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #2236 : sobota, 07.03.2009 : 19:58:58 »

nekaj mi ni jasno Huh
pes ima KUPIRAN rep  Lips Sealed po pomoti menda ( Shocked ), ok to smo že dali čez, vendar kaj pa je z njegovimi ušeski?!
Izgleda kot manchester terrier sram
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2237 : sobota, 07.03.2009 : 20:06:49 »

kupiranje repov pri nas ni prepovedano
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #2238 : sobota, 07.03.2009 : 20:10:58 »

kupiranje repov pri nas ni prepovedano
kdo govori o prepovedi Wink , samo mene je kupiranje po POMOTI zmotilo.
Logiran
rottweil
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #2239 : sobota, 07.03.2009 : 22:41:19 »

Ha,ha,ha,naj ti povem da je to pravilna oblika ušes pri rottweilerju,pa drugič preden napišeš kaj tazga,upam,da se prej pozanimaš kako in kaj ker vidim da nimaš blage veze o rotkotih,če te pa kaj zanima o tej pasmi pa vprašaj in ti z veseljem odgovorim Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #2240 : sobota, 07.03.2009 : 23:26:08 »

žal te kot novinca z RW ne mislim nič spraševat   Roll Eyes

ne vem kaj so počeli s temi ušesi, mogoče so pomotoma kaj preveč ''limali'' Roll Eyes
lahko si ogledaš tega mladička na linku, samo zarolaj malo dol
http://www.petyourdog.com/dog_breed/r/rottweiler.html

tile malčki in njihova ušeska
http://www.vkwrottweilers.com/puppies.htm

in še manchesterjeva ušesa
http://www.breederretriever.com/photopost/data/594/medium/manchester_terrier.jpg

žal mi je, da se vtikam, ampak res ne morem mimo
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2241 : sobota, 07.03.2009 : 23:29:20 »

ušesa tvojega psa so res videti previsoko in preveč skupaj nastavljena

http://www.rotti-kingdom.com/males

Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #2242 : sobota, 07.03.2009 : 23:57:50 »

Rottweil, ne smeš tega preveč osebno vzet in potem označit ljudi kot aberveznike in tisoč smeškov prilimat... Roll Eyes
Tvoj pes je lahko zate super oh in sploh, tvoj najbolj zvesti prijatelj, tudi če v nesreči izgubi obe ušesi. Standard pasme je pa pač standard. In tale ušesa dejansko so previsoko. Bila naj bi srednje velika, viseča, trikotna, nasajena dovolj visoko, vendar pa tudi dovolj široko narazen.

Morajo biti sicer visoko nasajena, ampak še vedno nekako bolj ob glavi in ne nasajena tako na vrhu. Lahko si tukajle pogledaš par slikc od moje (http://www.moj-album.com/album/13763952/?os=13764018), ki sicer ni bila neka hudo razstavna psica, ampak čisto 'normalna' rottica. Sicer imaš pa zdaj že kar nekaj linkov na kupu.
Me pa zanima, če si videl starše od tvojega psa? Včasih se kako uho sicer res samo malo čudno obesi in se to šteje kot napaka, ampak tisto izgleda drugače... Da bi se kar obe ušesi, je pa precej bolj verjetno, da se je enkrat vmes kaka druga pasma ženit prišla - ali pa da je genetsko odstopanje od standarda pač...

Da ga imaš lahko rad, ni nujno zatrjevat, da je oh in sploh najbolj skladen in brez napak, ane... Wink
Logiran
rottweil
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #2243 : nedelja, 08.03.2009 : 12:53:14 »

Zdravo,naj ti povem da sem vidu oba starša,oba z rodovnikom,da o uspehih ne govorim,tako da bi se druga pasma prišla ženit odpade,tako pač je,jz sem samo da gor mal slikc ,da mal pogledate pa vidim ,da to ni to,da ste sami doktorji tuki gor al kaj,tako da tega pač ne bom več počel,ajde držite se mi,čao Wink Wink Wink
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #2244 : nedelja, 08.03.2009 : 13:18:54 »

rottweil,
naj ti povem, da sem pred 16 leti tudi jaz videla oba starša moje pokojne RW, psica kupljena kot rodovniška, starši vrhunski, vzrediteljica ''oh in sploh'', vendar se je kasneje izkazalo, da je prišla vmes še ena pasma Lips Sealed
potem se pa naj človek odloči ali bo psa vrnil ker ni to kar naj bi bilo, se preganjal po sodiščih ali pa enostavno požrl in imel rad psa takšnega kot je...
da ti povem, da je njena sestra (torej sestra moje pokojne ''RW'') pristala na injekciji ker ni bila to, za kar so jo kupili Angry

ne moreš tega jemat tako osebno, jaz sem samo omenila kaj je z ušeski... meni osebno je glava ''mimo'' (oprosti mi, no sram ). Kar ne pomeni, da je kuža kaj manjvreden. Želim vama čim več lepih skupnih trenutkov Smiley
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #2245 : nedelja, 08.03.2009 : 14:41:12 »

Tudi moji sosedje so imeli pred leti RW, ki se je kasneje izkazal da ni ravno pravi kljub rodovniku, ki ga je imel. Je imel podobna ušeska tvojemu rottweil.

Slikce pa le še pokaži, saj ni važno kakšen je kuža je lep kljub takim ušeskom, ki niso po standardu.

lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2246 : nedelja, 08.03.2009 : 16:51:27 »

Ali je možno, da prihaja do razlik pri ušesih zato, ker so včasih ušesa kupirali in na obliko in nastavitev zato niso toliko pazili, zdaj pa je to vidno, ker ušes ne kupirajo več?
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #2247 : nedelja, 08.03.2009 : 17:30:16 »

Ne vem, če so jih res, Kalsang. Ti misliš po moje dobermane? Rottijem so edino repe...
Vsaj meni ni znano, da bi bila glede ušes taka odstopanja res tako pogosta, če že, potem se eno uho malo klapouhasto obrne recimo na ven ali podobno...
Rottweil, ti se pa ne ustrašit preveč - rad ga imaš, ane? Pol je v bistvu vse ok Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2248 : nedelja, 08.03.2009 : 17:52:29 »

Aha, sem mislila, da so jih rezali tudi rottijem. Sem se zmotila. Hvala! Smiley
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #2249 : ponedeljek, 09.03.2009 : 10:57:33 »

Moj prvi pes je bil kraški ovčar z rodovnikom. (kombinacija Esko Ajdovski in Fima - mislim, da ribniška ali nekaj takega - sedaj nimam rodovnika pri sebi) Kuža je zrasel v psa z ušesi gor in krajšo (kot NO) dlako ter seveda precej večji od kraševca. Seveda smo vzreditelja kontaktirali - spomnemo se namreč, da smo videli enega NO-ja, ki se je šetal okoli. Vzreditelj je bil ves presenečen, češ, da so ostali pravi kraševci. NO, to je seveda možno. Možno je namtreč, da psico oplodita dva (celo več) samca. Sicer gre za redek pojav, glede na to, da običajno vzreditelji skrbno čuvajo svoje psice, ampak v našem primeru je to očitno bilo tako. Seveda je kuža ostal z nami. Celo se nismo ubadali niti s tem, da bi nam povrnili kupnino... Tako, da te stvari se lahko zgodijo. Mi je pa ta malček vseeno preveč podoben RW - tako, da možno, da gre res le za kako napako pri pstavitvi ušes.
Logiran
Strani: 1 ... 145 146 147 148 149 [150] 151 152 153 154 155 ... 162   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines