mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 19.08.2024 : 01:27:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Strani: 1 ... 108 109 110 111 112 [113] 114 115 116 117 118 ... 162   Dol
Natisni
Avtor Tema: ROTTWEILER - čvek  (Prebrano 489042 krat)
0 članov in 33 gostov pregleduje to temo.
dasaaisa
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #1680 : nedelja, 08.06.2008 : 10:51:52 »

Mi smo ravnokar s prvega sprehoda danes.
Mi jih vozimo najmanj 3 na dan, ponavadi 4 ne pa vedno.
Kaj pa ostali?

Jutri pa peljemo na cepljenje 3 naše pse Grin
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #1681 : nedelja, 08.06.2008 : 20:23:23 »

dasaaisa ti živiš moje sanje  Grin
Jaz si sicer zelo želim še enega psa, ampak moramo počakat, da se preselimo v "malo večjo škatlo"  Wink
Idealno bi bilo pa seveda 3. Ampak pol je treba že razmišljat, če si sposoben it na vsaj enih 6 sprehodov na dan   Wink
Bo verjetno 2 kar dovolj...
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #1682 : nedelja, 08.06.2008 : 22:30:14 »

Se oproščam če grem malo iz teme, vendar si ne morem kaj, da nekaj vas ne bi vprašala ali ste resni?

Resno, zanima me, kako bi SAMI obvladovali 6 psov - ko ravno berem da si vas jih kar nekaj želi toliko ali pa samo tako govorite. Če je slednje, bom čisto tiho.

Tudi sama bi si želela žnj št. živali, vendar se tudi zavedam kje je meja.

Upam, da se tudi vi. Da ne bo potem takšne in drugačne problematike ala pomanjkanje denarja, pomanjkanje časa etc...

6 takšnih psov, kot jih ima nova članica Dasaaisa, ni mačji kašelj. Tudi sama je napisala, da je v družini več lastnikov le-teh in da več ljudi skrbi za njih.

Zatorej srčno upam, da ne boste sedaj poskočili v luft in šli na čim večje število psov in ne na to, kako kvalitetno bi lahko živeli oziroma koliko jim sploh lahko nudite.

Dasaaisa, vsa čast, da so vaši psi super preskrbljeni in da imajo vse, kar si pes sploh lahko želi, kljub vsemu pa bi bilo v redu, če vsem navdušencem nad številko poveste, da toliko psov imeti ni ravno mačji kašelj.

To ni bil napad, pač pa le dobronameren nasvet. Smiley
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #1683 : nedelja, 08.06.2008 : 22:38:17 »

Ja, saj o tem sem ravno prej govorila. Super je, če imaš pomočnike naprimer mamo, ata, brata.... če pa si sam in želiš poskrbet za takšno število živali (s konkretno oskrbo, ki si jih zaslužijo) je pa malo tak. Midva s fantom nisva sposobna imeti več kot treh psov. Če bi bila dodatna pomoč, bi bilo sicer drugače. Je zaenkrat en čisto dovolj, verjetno v prihodnosti dva. Upam.  Smiley

Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #1684 : nedelja, 08.06.2008 : 22:51:15 »

Sem zaljubljena v tri pasme. Nikoli si pa jih nisem predstavljala skupaj, pa ne zaradi nesožitja živali med seboj, ampak zaradi razporeditve mojega časa in tudi finančnega stanja (Lahko imaš kakšne zaloge, ampak, ko pokriješ vet. stroške, se začne kupček zelenčkov manjšat  Smiley ). Pes je luksuz, pa mogoče ne zgleda tako, vsaj dokler ni potrebne kakšne veterinarske storitve.
Mislim, da so sanje veliko forumcev imeti več psov (tudi moja želja  Smiley ) Na srečo se pa nas večina zaveda, da pes stane. Ni vprašanje, samo čas za psa in njegove potrebe, volje, ker konc koncev pes veliko stane. Naju na srečo do sedaj še ni veliko stal (pač hrana, kastracija, cepljenja, igrače in ostale stvari).
Ravno zato nimava še enega. Prostorsko gledano bi ga že nekam stlačla, kar se pa drugih stvari tiče, pa verjetno še nisva pripravljena.
Sicer pa vsa čast dasaais-i, ki to očitno zmore.  Smiley

Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1685 : nedelja, 08.06.2008 : 23:01:44 »

To kar je Fortuna vprašala se tudi sama že ves čas sprašujem...

dasaaisa, koliko vas je potrebnih za sprehod vseh šestih psov?

Sama trenutno skrbim za štiri pesjane- eden je v varstvu in imam že pravcato krdelo Grin 
Če pomislim, da bi bili ti psi manj socializirani kot so, tudi ne vem kako bi šlo Tongue surfat si res ne želim...
pa imam Cezarjevo metodo, hehe, kjer morajo psi hotiti bodisi za tabo, bodisi ob tebi. krasno se obnese, saj na tak način po ulici npr. folgam dva brez povodca, dva na povodcu z namenom korekcije Wink


čisto iskreno;
še sama sem zmedena...
po eni strani vidim, da en pes več- nanese tudi več dela (vsi zapleti s povodci, nadevaje ovratnice, štetje Grin...) in seveda veliko več odgovornosti Tongue, hehe tudi švicanja in stanja pripravljenosti Wink
po drugi strani pa pri sebi vidim, da še en res priden pes- v tem primeru lahko rečem; en gor ali dol Roll Eyes
Se pa zavedam, da vse moje zmožnosti (no, ja tudi odobravanje bližnjih oseb Roll Eyes) ostajajo na max. treh psih...

niti pa vas čisto ne razumem ali se pogovarjate o 3,4,6-ih psih ali tolikih sprehodih na dan Undecided

moje osebno iskreno mnenje- imam toliko psov, kot sem jih NAENKRAT sposobna vzeti kamorkoli Wink
danes npr. smo bili že na pijački za večerno sprostitev (do tja je bil itak sprehod Grin ), vsi štirje psi in jaz in to v lokal, kjer že imajo psa+mačko Cheesy
tak je moj smisel.
jaz osebno smisla v tem, da bi nekaj psov moralo ostati doma, ker jih imam ''preveč'', ne vidim Roll Eyes
npr. tudi veterinar je za moje pojme merilo- kolikor psov naenkrat lahko pelješ vetu, toliko si jih sposoben imet Wink

ok, moje skromno razmišljanje... Roll Eyes

Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1686 : ponedeljek, 09.06.2008 : 08:48:17 »

http://www4.slikomat.com/08/0609/gqg-080620.jpg
Logiran
dasaaisa
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #1687 : ponedeljek, 09.06.2008 : 19:37:36 »

Se oproščam če grem malo iz teme, vendar si ne morem kaj, da nekaj vas ne bi vprašala ali ste resni?

Resno, zanima me, kako bi SAMI obvladovali 6 psov - ko ravno berem da si vas jih kar nekaj želi toliko ali pa samo tako govorite. Če je slednje, bom čisto tiho.

Tudi sama bi si želela žnj št. živali, vendar se tudi zavedam kje je meja.

Upam, da se tudi vi. Da ne bo potem takšne in drugačne problematike ala pomanjkanje denarja, pomanjkanje časa etc...

6 takšnih psov, kot jih ima nova članica Dasaaisa, ni mačji kašelj. Tudi sama je napisala, da je v družini več lastnikov le-teh in da več ljudi skrbi za njih.

Zatorej srčno upam, da ne boste sedaj poskočili v luft in šli na čim večje število psov in ne na to, kako kvalitetno bi lahko živeli oziroma koliko jim sploh lahko nudite.

Dasaaisa, vsa čast, da so vaši psi super preskrbljeni in da imajo vse, kar si pes sploh lahko želi, kljub vsemu pa bi bilo v redu, če vsem navdušencem nad številko poveste, da toliko psov imeti ni ravno mačji kašelj.

To ni bil napad, pač pa le dobronameren nasvet. Smiley

Nihče ni napisal da bo zdaj kar naenkrat imel 6 psov ampak prav vsi, da bi jih  imeli, če bi seveda imeli pogoje.


Seveda imeti toliko psov ni mačji kašelj.
Vsak zase ve koliko psov lahko ima in raje manj kot pa preveč.
Logiran
dasaaisa
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #1688 : ponedeljek, 09.06.2008 : 19:39:58 »

teja na sprehod jih vozim jaz, mama, oče, brat in fant. Redno, včasih tudi kdo drug ampak mi pa redno.

Najmanj trikrat na dan na kar dolg sprehod z vsakim.
Potem pa še metanje žogic (traja lahko tudi cel dan, ker se nikoli ne naveličajo in ko se en naveliča pride drug Grin )

Logiran
dasaaisa
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #1689 : ponedeljek, 09.06.2008 : 19:41:00 »


Tole je MIKE ali MEGY?

Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1690 : ponedeljek, 09.06.2008 : 19:52:39 »

Megy Wink
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1691 : ponedeljek, 09.06.2008 : 20:31:24 »

Uf tisto je fortuna odlično napisala.

Pri meni je tako DA BI imela ČE bi lahko imela in tudi finančno če bi mi za toliko psov.

Do zdaj smo imeli pri nas največ 4 pse (3 RW+bernardinec) pa še to sta bila dva samo najdenčka katera je po kakšnem tednu našel lastnik.
Smo pa v tistem tednu videli koliko več porabiš in časa in denarja. Kaj šele če pes potrebuje veterinarja, če se poškoduje.

Mi je bilo pa takrat sanjsko. Ravno za novo leto Cheesy
In imam tistih par dni še zdaj lepo v spominu in se dostikrat spomnim nanju.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1692 : torek, 10.06.2008 : 00:14:52 »

hehehe, ka ty a, jaz sem imela pa sedanje (2007) novo leto krasno- s petimi psi Cheesy tudi najdenci Roll Eyes

ka ty a,
ne vem če sem kje kdaj zasledila- a tvoja dva živita notri ali zunaj? ali pol pol, če me spomin ne vara?? sram
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #1693 : torek, 10.06.2008 : 00:45:38 »

Ziher vsaj pol/pol, ker je po sliki sodeč Megy že zelo vajena postelje.  Wink
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1694 : torek, 10.06.2008 : 08:34:12 »

Ja prav imata Wink

Pol - pol, kakor želita.
Je pa Megy veliko raje zunaj kot notri. Mike pa je tak da ti je skos za petami. Taka carta velika Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 108 109 110 111 112 [113] 114 115 116 117 118 ... 162   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines