mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.07.2024 : 18:22:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lovci, klateški psi in srne  (Prebrano 92064 krat)
0 članov in 31 gostov pregleduje to temo.
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #240 : torek, 19.04.2005 : 20:45:48 »

kje pri škofji loki? a zdj še psa ne bom več spuščala 
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #241 : torek, 19.04.2005 : 20:47:53 »

babyjazz: žal se ne spomnem... upam da je še kdo gledal.. drugače pa je jutri mislim da okrog 12h ponovitev.

Lp, Mojca
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #242 : sreda, 20.04.2005 : 14:34:49 »

Ojla!

Sem gledala ponovitev Preverjeno.
Govorili so najprej o 10. mesečnem mešancu Neru, ki ga je nekdo na dvorišču ustrelil z zračno puško. Lastnica ga je zaradi velikih stroškov in majhnih možnosti preživetja raje uspavala.
Govoril je tudi tamkajšnji veterinar g. Bernik, ki je povedal, da so taki primeri zelooo pogosti. Velikokrat je žival ustreljena v oko in druge dele glave. Včasih se metka ne opazi (največkrat pri mačkah) ker živali mogoče ne ovira, v takem primeru ga niti ne odstranijo.
Vas kjer je največ takih primerov je BINKELJ. Tam povečini nekdo strelja na mačke. Zračno pištolo lahko kupi vsaka polnoletna oseba, vendar gre s tem ko kupi puško v register tako da naj ne bi bilo težko najti tega morilca iz Binkelj.. ampak pač se policija ne dovolj potrudi, čeprav so prijave podane. Streljanje v naselju je kaznivo, prav tako je kaznivo streljanje na živali. Vsej ti streli so bili izvedeni znotraj strnjenega naselja, ponavadi je žival na SVOJEM dvorišču. Največ takih strelov se dogaja v okolici Škofje Loke.. tako da lastniki psov, še posebno pa muc iz teh krajev- PREVIDNO!!!

Lp, Mojca
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #243 : sreda, 20.04.2005 : 19:16:37 »

Link do posnetka omenjenega prispevka iz oddaje Preverjeno o streljanju na živali.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #244 : sreda, 20.04.2005 : 19:51:32 »

S policaji v okolici Škofje Loke, je pa  znano.   Na spološno  z Škofjeloškimi  policisti........... bom rekla  samo   no comment Lips Sealed.     Oni so taki  reveži,   a sploh veste  koliko dela imajo  oni Roll Eyes  radarje  postavljat,  pa po   lokalih  viset( in  informacije zbirat)   pa  kontrole prometa  in prebivalstva , da ne  govorim................ Tongue.   Pa  preganjat  voznika  po dolini   in se za njim vozit z lučkami..... potem  ko ga pa  ustavijo, pa  celo ugotovijo  , da sploh ni prehitro peljal  ker je omejitev na poljanski cesti 90......... mislim Roll Eyes,  nimajo oni  časa   še   gledat  kdo z zračno puško  živali pobija.  (  z  dvema besedama  kratek opis je:   nesposobni lenuhi.......  razen parih izjem, ki morajo  molčat  da jih   sodelavci ne  "zatučkajo")


Angster  .   Moj Damster  že od 4 meseca stoji na perjad Grin.    Zakaj pa misliš  da obiskujeva  lovsko šolo.  Wink  Glede  gozda  pa  ( hvala bogu  za enkrat)  se me drži  kot klop.  Pa  odpoklic  tudi  obvlada.  Sedaj ga samo na piščalko  še natreniram..... potem  pa med  lovce Cheesy ( hecam se)
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #245 : sreda, 20.04.2005 : 20:09:09 »

Govorili so najprej o 10. mesečnem mešancu Neru, ki ga je nekdo na dvorišču ustrelil z zračno puško. Lastnica ga je zaradi velikih stroškov in majhnih možnosti preživetja raje uspavala.
Samo eno dopolnilo Wink Psa so ji ustrelili, ko je ona bila na dvorišču, pes ji je pa za trenutek izginil izpred oči Roll Eyes Shocked Torej pes ni bil na dvorišču. Vsaj jaz sem tako razumela, ker je rekla, da je šel k sosedu in da je izginil za trenutek. Sicer sem pa nehala gledat tisti trenutek, ko je rekla:
Citat
Lastnica ga je zaradi velikih stroškov in majhnih možnosti preživetja raje uspavala.
Shocked Shocked

Mislim, halooooo Roll Eyes Lips Sealed Lips Sealed

LP Jana
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #246 : sreda, 20.04.2005 : 20:26:35 »

No.. to je bilo res "pametno", da ga je uspavala... ampak jaz sem hotela predvsem opozoriti tamkajšnje prebivalce na tega strelca.. Wink
Bina, če bi gledala naprej bi videla da je lastnik ustreljenega mucka želel narediti vse zanj a ni bilo mogoče muca rešiti, seveda pa mislim da je rekel, da je to opazil po 2h dneh.. jaz mam moje muce stalno po rokah, on pa ni opazil smrtno ranjenega muca Sad. No ampak ni problem v teh lastnikih... pač nekaterim je denar pomembnejši... mogoče bo pa tak pametnjakovič ustrelil psa katerega lastnika skrbi zanj in bi bil zanj pripravljen vse narediti pa mogoče ne bo možno nič narediti (še posebno pri manjših psih). Jaz mislim da je tu odgovorna policija ker kljub številnim prijavam ne ukrepa!!!

Mi je bil pa "všeč" zaključni komentar voditeljice, da bi lahko take strelce dali prisilno v prostovoljno delo, kjer bi sodelovali pri evtanaziji tako poškodovanih živali ker je od bližje videti drugače.. Huh phja... mučitelj ob smrtnih mukah le še bolj uživa, ne vem kaj je tu poučnega!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #247 : sreda, 20.04.2005 : 23:13:03 »

Lastnikom, ki svojih zivali nimajo pod nadzorom in te same lutajo naokrog, bi pa jaz redno vozila celotna legla muck in kuzkov, ki bi jih morali spraviti gor in oddati v dobre domove-na lastne stroske.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
big guy
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 289


« Odgovor #248 : sreda, 20.04.2005 : 23:46:16 »

Mi je bil pa "všeč" zaključni komentar voditeljice, da bi lahko take strelce dali prisilno v prostovoljno delo, kjer bi sodelovali pri evtanaziji tako poškodovanih živali ker je od bližje videti drugače.. Huh phja... mučitelj ob smrtnih mukah le še bolj uživa, ne vem kaj je tu poučnega!

Jaz tudi mislim, da bi bila to zelo poučna sankcija. Gre preprosto za to, da ti ljudje ne čutijo osebnega odnosa in bližine do teh živali...preprosto ustrelijo in žival mogoče ob kratkem kriku zbeži; te živali ne vidijo več in ne čutijo njenih muk. Verjamem tudi, da ni njihov namen žival ubiti, temveč zgolj uživati v trenutnem izživljanju nad njimi. Sama smrt oz. resnejše poškodbe so posledica malomarnosti, saj bi se morali zavedati, da s svojim ravnanjem lahko povzročijo tudi smrt živali. Mislim da, v kolikor bi kazenska sankcija predvidevala tudi sodelovanje pri delu veterinarjev s poškodovanimi in posledično evtanaziranih živalih, bi ta njihov odnos do živali postal v tistem trenutku, ko bi videli samo trpljenje živali, slišali njihove obupane zvoke in videli njihove zadnje vzdihljaje, bolj oseben in nikakor pri tem ne bi mogli ostati ravnodušni oz. v tem celo uživati. In s tem bi bil namen dosežen...denarne kazni takega učinka preprosto ne morejo doseči...mogoče na kratek rok, ko te udari po denarnici...
Podobne sankcije se prakticirajo tudi drugod po svetu in to uspešno...gre za psihološki in ne zgolj represivni prijem spopadanja se z ljudmi, ki imajo takšne, po mojem kar vedenjske motnje.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #249 : ponedeljek, 25.04.2005 : 10:29:22 »

dayamanti....super to!! Smiley

ma pol ti veš ali pes lahko ujame zdravo srno ali ne?

V Angliji(se mi zdi) so naredili eno zelo zanimivo akcijo. Zajce, nametsto da bi jih streljali, so polovili (več ali manj) in pol so enega po enega spuščali na travniku. Če so prišli do grmovja, ne da bi jih 2 velika angleška hrta ujela so živeli. To se mi je zdelo kar super v primerjavi z streljanjem nanje, kjer se ne ve ali je odstreljena žival res manj uspešna od ostalih. Vem pa da je to za večje živali bolj težko izvedljivo... Undecided
Ampak zakaj potem streljajo volkove?
Za ovce in ostale prežvekovalce so pa zato ovčarski psi...
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #250 : ponedeljek, 25.04.2005 : 13:14:58 »

dayamanti....super to!! Smiley

ma pol ti veš ali pes lahko ujame zdravo srno ali ne?




Ptičarji.....Huh    bi  skoraj  rekla  ne.  ( Vsaj  naš  ne  ker  se  boji  vsega  kar je večje od njega)

Zajca  .........  nima  šans,  pa če bi  še rajši  je pa  zajec  100%  prehiter  pa  še  cik-cak   teče  tako da našga Damsterja  na ovinku  mal  ven  vrže  pol pa obupa. Grin

Drugače  pa pes  ,  lahko  ujame in ubije  zdravo  srno.  Ker jo  tako  dolgo   goni  da srna  omaga.   Pa je lahko  čisto  zdrava.
Tukaj v našem  koncu   so največji problematiki psi  mešanci- ( nemški ovčar  in  še  par  mixov,   po  domače  "voukovci"),  in  celo   tropirajo  se.   To je pa  to:  klateški  psi in srne.
In  pri  taki  razmesarjeni  srni,  pa  jaz   verjamem  , da marsikateremu  lovcu  pade  mrak na oči in   sproži   , ker prizor  je  pa  krut.

Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #251 : ponedeljek, 25.04.2005 : 13:21:35 »

ups... tiskarski  škratek  je ponagajal.   Prva dva stavka  sta citat, ostalo je pa moje  maslo Huh Tongue
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #252 : ponedeljek, 25.04.2005 : 13:24:12 »

Hehehehe, saj ni nujno, da vsak lovec zadane! Grin Grin Grin Grin Wink Samo sicne kam blizu, pa psa malo prestrasi. Malce treninga pa ja ne skodi. Bo vec misicne mase! Grin Cheesy
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #253 : ponedeljek, 25.04.2005 : 13:33:50 »

Hehehehe, saj ni nujno, da vsak lovec zadane! Grin Grin Grin Grin Wink Samo sicne kam blizu, pa psa malo prestrasi. Malce treninga pa ja ne skodi. Bo vec misicne mase! Grin Cheesy





 Ja  če  ima   5 šnopskov preveč  v riti, potem  sfali. Grin      Samo  so  se  modernizirali, in  imajo   take  puške, da  bi  v Vietnamu zmagali.  Potem   pa   mišična masa  nima več  kaj  pomagat. Tongue

Meni  gre na živce  edino to  :  ko marsikateri  lovec ve  čigavega psa je ustrelil in je tolk  rit , da ne upa  iti še k  lastniku psa in  mu  kazen  zaračunat.
Če je pes kriv....... se razume. Angry
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #254 : torek, 26.04.2005 : 15:37:49 »

Mi pa nimamo teav da bi njufko preganjal srne,hehehehehe.Okoli nas je gozd in travniki pod našo hišo pa oboje.In srne včasih pridejo skoraj na vrt.Ron pa stoji na škarfi in jih gleda potem pa malo zalaja in...butasto gleda kako srne zbežijo.In se obrne okoli ter gre rajši ležat pred vrata.

Pasja pameta,a??

LP
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines