mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.07.2024 : 00:27:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lovci, klateški psi in srne  (Prebrano 91851 krat)
0 članov in 43 gostov pregleduje to temo.
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #105 : petek, 24.09.2004 : 10:44:50 »

Jaz sem jo kupila v Ptuju - tam kjer prodajajo Belcando....4cm širok pasek oranžne barve, not pa je en manjši srebrne barve, ki se recimo ponoči če posvetiš vanj z lučjo zabliska - ista fora kot kresnička...
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #106 : petek, 24.09.2004 : 10:47:56 »

Ovratnica je tudi lepo narisana v knjigi Marko Mali, Lovska Kinologija stran 52 . le da ima ta 2 srebrna trakca...
Nina
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #107 : petek, 24.09.2004 : 14:29:20 »

Tole z ovratnico  je pa zanimivo. Sploh pa sedaj , ko je sezona gob, midva z našmu Damsterjam kar pridno gobariva po vsakem dežju, sicer po nasvetu nekega lovca ima obešen  na ovratnici majhen zvonček, ki je pa tudi  super zadevica,  jaz ga stalno slišim v katerem grmovju vohlja , baje da divjad ga pa še bolj sliši.
Glede na to  kakršna reva je bi se pa verjetno p..... od strahu  če bi srno srečal.  Zvonček naj bi bil bolj za zajce in ptice, vsaj tako mi je gospod lovec razložil.
Drugače pa   (kolikor sem zvedela v LKD )če  lovec ustreli psa v gozdu mora dokazat , da je bil klateški in delal škodo, ne morejo kar streljat vsepovprek, drugače  adijo lovska kariera.
Če pa že pride do tega ( bog daj da ne) potem pa na obdukcijo in baje , da ga po krogli lahko izsledijo ker imajo popis orožja(  ne gledam preveč filmov), vsaj tako so mi povedali lovci.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #108 : petek, 24.09.2004 : 15:45:45 »

Kdo ve, kje so še naprodaj takšne ovratnice? Tudi midva se velikokrat sprehajava po gozdu.
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #109 : petek, 24.09.2004 : 15:49:49 »

Ta ovratnica je res dobr ideja! Samo ti ravno ne pomaga če je lovec pijan, in strelja pa sploh neve kaj in kam!!

Na dolenjskem je lovec ustrelil enega človeka, ker je mislil, da je medved. Da lovec zamenja človeka za žival pa ni ravno vredu z njim ....... . Tole je precej neresnično ampak.................... resnično!!!

Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #110 : petek, 24.09.2004 : 15:50:53 »

Je pa res da niso vsepovsod taki lovci!!!
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #111 : petek, 24.09.2004 : 16:04:09 »

Med lovci je tako : Če je pravi lovec tisti po zakonih je nekakšen varnostnik narave.( tak tudi ne bo streljal)
Če je pa  po starih pravilih -je pa veste kašen(oborožen pijanec , ki gre skozi gmajno v gostilno)
Najhujši so pa tisti , ki podedujejo  lovsko puško od očeta ali pa še celo starega očeta in sploh niso lovci ampak malo za šport streljajo, taki pa verjetno ne "šlivijo "ne  ovratnice  in ne ničesar.  Še  super se jim zdi če kaj zadanejo pa naj bo to pes ..... ali pa sosed, najlažje je potem reči , da ga je z medvedom zamenjal.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #112 : petek, 24.09.2004 : 16:13:10 »

A mate pse v gozdu spuscene?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #113 : petek, 24.09.2004 : 16:13:32 »

Točno tak je naš lovec! Ki gre skozi gozd v drugo gostilno sabo ma še puško, če slučajno koga sreča, da ga loh ustreli-spotoma!!!
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #114 : petek, 24.09.2004 : 16:16:03 »

Ne, jest mam v gozdu privezanga!!-za vsak slučaj!
Če pa gremo kam v hribe ali na ful daljši sprehod je vedno spuščen!! Smiley
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #115 : petek, 24.09.2004 : 16:43:18 »

Midva greva ponavadi v bližnjo gmajno, tako , da on hodi večinoma okoli mene  dalj kot 5,6 metrov proč ne gre , če pa se že opogumi se mu pa skrijem , potem je pa panika in naslednje pol ure malo manj kot poleg hodi.
Ravno na kakšno Jelovico ali pa Pokljuko kjer je bolj divji gozd ga pa še nisem peljala  in tam tudi verjetno , ga ne bi upala imeti odvezanega........ tam je še mene strah hoditi po gozdu.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #116 : petek, 24.09.2004 : 17:53:19 »

Odvisno kam gremo. V gozdu za hišo je skoraj vedno odpet, kje drugje pa odvisno od situacije. Če smo na igralnih uricah še s kakšnim drugim psom je vedno odpet. Takrat jo pa zna mahnit kam v gozd malo povonjat okrog, ko je ravno šarivec. Saj srne ne bi napadel je premajhen. Se dajo te ovratnice tudi kje v ljubljani dobiti? Ali bo treba spet soseda lovca gnjavit? Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #117 : petek, 24.09.2004 : 17:57:08 »

Ce so na povodcu, potem itak ni panike, ane. Ce pa niso, pa namesto kupovanja svetlecih ovratnic investirajte kes v nakup daljsega povodca, pa je stvar resena. Tako bo volk sit in koza cela.
Ce pa pes preganja divjad in ga lovec sicne, ste pa cisto sami krivi.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #118 : petek, 24.09.2004 : 18:41:53 »

Za našega  dvomim , da bi srno zajagal. Zajca  ali pa kakšnega ptiča še, samo šans , da bi ga ujel pa nima,  pa še sedaj ravno vadiva odpoklic  in že celo nekaj uboga.

Ko smo pa že ravno pri srnah jo, pa lahko pes zajaga tudi na polju, sploh , če je v bližini gozd.
Sorško polje(ima  na obronkih  gozd poln srn) v okolici Kranja .In tam je polno sprehajalcev  in psov, pa še nobenega nisem  videla , da bi imel psa privezanega.
Sigurno pa vsak lastnik  za svojega psa točno ve, če je pes nagnjen na jaganje divjadi in za take se pa strinjam z Nanook .Naj jih imajo na  vrvicah.

Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #119 : petek, 24.09.2004 : 19:05:35 »

Mi bi tudi imeli tako ovratnico pa še zvonček zraven.
A mislite, da ne spravlja zvonček psa ob živce?
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines