mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.07.2024 : 00:24:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lovci, klateški psi in srne  (Prebrano 91833 krat)
0 članov in 32 gostov pregleduje to temo.
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #345 : torek, 16.08.2005 : 01:03:53 »

Še enkrat pes lahko preživi brez mesa
Seveda, ker ne zna govoriti!!
Logiran
Larsson
rad pišem
****
Sporočil: 382


« Odgovor #346 : torek, 16.08.2005 : 05:05:00 »

Prvič sem zašel na tole temo in po prebrani zadnjih treh straneh ( začel sem od zadaj  Smiley ), sem pebral kar nekaj veleumnih postov.
Zgolj moje mnenjeje , da dajmo zvišat obdavčitev OD za 30%, kajti od tu bomo plačevali primakljaj v kmetijskem in zdravstvenem ministrstvu. Nekaj bo šlo za odškodnine za škodo povzročeno na kmetijskih zemljiščih, ostalo pa za zdravstvo, zakaj?
Nekdo je veleumno ugotovil, da narava sama poskrbi za naravno selekcijo, ja poskrbi samo kako, na žalost tega ne napišejo v letakih, ki jih aktivisti delijo na tromostovju. Naravna selekcija se pri povečani populaciji navadno izrazi v izbruhu epidemij, ter raznih kužnih obelenj, na katera je tudi človeška vrsta še kako dojemljiva.
Potem pa peljite otroka v gozd na sprehod, najprej mu zavrtite doma risanko Bambi, potem mu pa v gozdu razlagajte, zakaj vsakih 10 minut srečate na tleh zaudrjajočo mrhovino polno muh ( naravna selekcija ).  Ja odlično za razvoj psihe otroka. No zdaj sem pa že malo zašel iz teme  Roll Eyes.

lp Larsson
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #347 : torek, 16.08.2005 : 08:31:03 »

larsson: Po  mnenju nekaterih,  nisi  zašel iz teme Wink.  Samo to, kar si ti napisal...  tako daleč pač ne razmišljajo Roll Eyes.  Ker je splošno prepričanje pač tako, da  obstaja  samo  uboga prestrašena divjad na eni strani  na drugi strani pa  lovci ki jih ubijajo  iz  ljubega miru...  zdrave  seveda Smiley

Seveda, ker ne zna govoriti!!

Govoriti  mogoče res ne zna Smiley.  Nakaže pa  prekleto hitro, da mu ne ustreza  vsebina v skledi Grin( gladovni- štrajk).  Vsaj  moj pes. Grin
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #348 : torek, 16.08.2005 : 14:56:40 »

saj moji jedo meso, tudi jaz ga, ampak da se narediti čisto spodobno vegetarijansko dijeto za pse, če se ravno lastniku to zdi nujno. Kot zanimivost: zelo sem bila presenečena, ko sem ugotovila, da imajo moje psice vegetarijanske hrenovke veliko raje kot mesne.
Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #349 : torek, 16.08.2005 : 19:14:54 »

saj moji jedo meso, tudi jaz ga, ampak da se narediti čisto spodobno vegetarijansko dijeto za pse, če se ravno lastniku to zdi nujno. Kot zanimivost: zelo sem bila presenečena, ko sem ugotovila, da imajo moje psice vegetarijanske hrenovke veliko raje kot mesne.
Lanabela, tudi Chapi imajo raje kot Purino a ne zato ker je boljši za zdravje psa ampak zato ker je v njem več soli in tako psu vzbuja večji apetit. Vegetarijanske hrenovke so zgleda bolj slastne, kar pa ne pomeni, da je to tisto, kar pes najbolj rabi. Moji psi so zmešani na jabolka pa jih zato ne futram z jabolčnim zavitkom ali jabolčno pito.... Saj se razumeva, zato naj bo dovolj o tem!

Larsson, poklon tvojemu prispevku a žal smo podobno misleči ponavadi označeni za bližnje sorodnike neandertalcev zavite v kože in z gorjačo v roki. Če človek razmišlja s svojo glavo je označen za čustvenega invalida, zato je bolje, da okrog razlagaš, kako se živalce v gozdu prijazno pogovarjajo med seboj in soglasno izvolijo leva za njihovega kralja.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #350 : torek, 16.08.2005 : 22:13:45 »

larson a je bolje za psiho tvojega otroka, da mu je najljubsa zival bambi, ki sploh ne obstaja. to da otroku predstavis realni svet ne skoduje psihi.
Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #351 : torek, 16.08.2005 : 22:36:35 »

larson a je bolje za psiho tvojega otroka, da mu je najljubsa zival bambi, ki sploh ne obstaja. to da otroku predstavis realni svet ne skoduje psihi.
Potem se seznani z realnostjo in nehaj živet v pravljici in trobezljat o metulčkih in rožcah!
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #352 : sreda, 17.08.2005 : 13:54:37 »

Skrivnost vegetarijanskih hrenovk je v česnu.
V Čapiju mora biti še nekaj, ne samo sol, saj je to edina hrana, po kateri je mojim psicam slabo.
Otroci rabijo pravljice bolj kot psi meso. Samo ne vem, če DDB še sodi v to kategorijo.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #353 : sreda, 17.08.2005 : 14:00:59 »

Saj imam se jaz raje vegetarijanske hrenovke, ce se prav spomnim, so mnogo boljsega okusa. Sojinega mleka pa tudi slucajno ne mislim piti, mi je res ogabno. Cheesy

Kar se pa vegijanstva pri psih tice-kdor se ne more sprijazniti s tem, da ima doma pac bitje, ki je meso, naj si nabavi kaj drugega, recimo morskega prasicka. Idiotizem se mi zdi zaradi lastnih prepricanj spreminjati zival v nekaj, kar ni (pri tem mislim spremembe vegijev v mesojedce, mesojedcev v vsejedce, vsejedcev v... saj stekate). Drugo so seveda zdravstveni razlogi. Ce se ne motim, je tema o vegijanstvu pri psih ze odprta?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #354 : sreda, 17.08.2005 : 14:36:40 »

Uh zdaj je pa zadeva postala čisto smešna. Jaz, hudi mesojedec  da zagovarjam vegetarijance, ki s podobno hrano hranijo svoje pse? Hudo. Ampak dejstvo je, da je moj ljubi rastlinojedi bratec  kar dolgo hranil svojo psico z nemesno hrano ( O.K. mlečne izdelke in jajca ji je privoščil) in da se je psica zelo dobro počutila. Po dobrem letu je obupal, ker je za pripravo hrane porabil preveč časa, pa še precej drago je bilo. Pa naj bo, kar se mene tiče o pasjem vegetarijanstvu dovolj, saj res ne sodi sem.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #355 : sreda, 17.08.2005 : 14:59:03 »

larson a je bolje za psiho tvojega otroka, da mu je najljubsa zival bambi, ki sploh ne obstaja. to da otroku predstavis realni svet ne skoduje psihi.

Pa  očitno  , da si  bral  Bambija, kljub temu  ,da  si rekel  da ne. Roll Eyes

Kar se pa tiče  otrok, je pa kar prav  , da se jim predstavlja realni svet. Pomemben je  zgolj  način   predstavitve. Wink(  komunikacija  z otrokom,  na način ,da   otrok lahko  tako realnost sprejme)
Ponavadi imam v varstvu  tri "indijance"(  fante od  4-8  let starosti).  In ne boš verjel,  majhni otroci  včasih  znajo zelo presenetiti.  So  veliko bolj realni  kot velika večina  odraslih.

Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #356 : sreda, 17.08.2005 : 21:22:06 »

vem ja imam tudi izkusnje z malcki. po cem sklepas, da sem bral bambija??
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #357 : sreda, 17.08.2005 : 21:23:46 »

Ce ga nisi bral, si ga vsaj gledal? Meni je to tako simpaticna risanka. Wink Smiley

Lanabela, moje mnenje o vegijanskih psih ostaja nespremenjeno, kljub tvojemu bratu (in se marsikomu, ki je "uspesno" hranil svojega psa na tak nacin).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #358 : sreda, 17.08.2005 : 21:37:23 »

zakaj bi ga gledal? ponosen sem, da lahko recem, da nic ne vem o bambiju, razen, da je srna in da na koncu umre. nikoli nisem gledal risank.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #359 : sreda, 17.08.2005 : 22:07:58 »

Opuščam moje mnenje.  Ti verjamem  , da ga nisi gledal ali bral Wink

Pravljica je malo drugačna...... ::)Lovci ubijejo mamo, in potem se mora, bambi sam znajti v gozdu.... sledijo dogodivščine in spozna prijatelje, na koncu prevzame službo svojega očeta  in celo spozna  družico....  kolikor se ga jaz spominjam je  srečen konec. Huh

Je pa res  , če so otroci bolj realni in poznajo živali in njihove partnerje jim je  sila težko pojasnit  zakaj je  mama  srna,  oče  jelen, sin pa  bambi Roll Eyes Grin.... in na koncu  celo  zraste v zdravega močnega  jelena Grin Grin

Drugače pa DDB.  Mi je zelo žal zate  , da  nikoli nisi gledal risank.
Jaz jih še sedaj Cool( sicer so slabše kot včasih in je ni čez  Pončota in Torota)

Logiran
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines