mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.07.2024 : 00:28:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lovci, klateški psi in srne  (Prebrano 91855 krat)
0 članov in 44 gostov pregleduje to temo.
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #330 : sobota, 13.08.2005 : 13:29:15 »

no pa spet pridemo do podobnosti med hitlerjom. on je prizadete ljudi ubijal in enako imas mnenje, da bolane in gensko nepravilne zivali ne smejo ziveti. a one obsevane ljudi iz cernobila je tudi treba ubiti v imenu zdrave populacije?? velikrat pa sem ze videl poskodovano zival na cesti in kje je pa takrat lovec? v gozdu ubija manj poskodovane zivali. tudi druga divjad(medvedi, volki itd.) imajo pravico ziveti in enako mislim, da imajo klateski psi enako pravico. aja zakaj sem jaz na nizki ravni, ce pa ti mene zalis, vem veliko o biologiji, bambija se nisem bral, medvedek pu pa sploh ne vem kdo je(ocitno primeren za ljudi tvojih let).
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #331 : sobota, 13.08.2005 : 13:30:50 »

Ne bom se vmešala v razvneto debato, pač pa bom samo delila z vami eno zanimivo (resnično) zgodbico, ki se je zgodila v kraju kjer imajo moji starši vikend (imena kraja in lovca ne bom omenjala). Vaški lovec je na gozdni poti nad vasjo našel popolnoma raztrgano srnico. Seveda je takoj ugotovil, da je to delo nekega "razvnetega" psa in je sklical zborovanje. Vse po vrsti je ves razkurjen spraševal čigav pes leta po vasi brez kontrole, ker ga bo naslednjič, ko ga vidi v trenutku ustrelil. Nihče ni imel pojma kdo je za to odgovoren. Par dni kasneje je prišel še do kmeta, ki živi blizu tiste gozdne poti in povprašal, če je kaj videl...... gospod je nekoliko v zadregi pripomnil "ja, vašega (Nemški terier) sem zadnjič videl, ko je ves zadovoljen in okrvavljen prihajal z gozda". No omenjeni lovec je baje samo nekaj zamrmral in v roku enega tedna je bil njegov pesjak popolnoma prenovljen in ojačan. Moram pa omeniti,  da je cela vrsta njegovih sedaj že pokojnih terierjev leta inleta terorizirala celo vas. Z našo Labradorko se dejansko nismo upali mimo njihove hiše, ker nikoli nisi vedel ali se ti bo zakadil pod noge. In teli terijerčki sploh niso tako nedolžni kot zgledajo (v nobenem primeru ne kritiziram pasme kot take), kajti pred leti je eden od teh lovčevih dobesedno razparal trebuh sosedovemu Nemškemu ovčarju.....

Citat
To se mi zdi še huje, kot da ugrizne (šavsne) lastnika (za kar je tudi v naši družini "zagrožena kazen" evtanazija-seveda je pa pomemben vzrok).
Bina, kaj pa bi storila v primeru, da eden tvojih psov ugrizne neko tretjo osebo?....

lp
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #332 : sobota, 13.08.2005 : 13:36:40 »

no dodam tudi eno resnicno kratko zgodbo. sedim pred blokom(cakam kolega) in potegne clovek na oknu ostrostrelno pusko: lovec sem zgini izpred bloka preden te ustrelim!!!!!!!!!!! popolnoma neizvano.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #333 : sobota, 13.08.2005 : 14:08:56 »

No, če bi tega "lovca" prijavil, bi izgubil puško, pa še v lovski družini bi ga doletela kakšna kazen, če je slučajno res lovec.
Čeprav imam ob ubijanju živali za šport  zelo slab občutek (lovci se sicer lahko zgovarjajo na ekologijo, ravnovesje.... vendar me ne bo nihče prepričal, da streljanje fazanov in prepelic vzgojenih nalašč za ta namen sodi v to kategorijo, prav tako ne streljanje male divjadi, katere stalež že tako in tako stalno pada) pa zlasti v zadnjem času na lovce gledam čedalje bolj pozitivno. Najprej zato, ker lahko kar pozabite romantične sanje o naravnem ravnovesju v kulturni krajini. Ne gre se zato, da bi srne požrle zelenice, ampak bi, preden bi se naravno ravnotežje mogoče vendarle uspostavilo, uničile  gozd. Potem ne bi bilo ne srn in ne gozda, kajti preostale bi potolkli kmetje Srnice ne bi mirno umirale v gozdu zaradi lakote in pustile prostor najmočnejšim, ampak bi vdrle na polja. Da ne govorim o velikih zvereh, ki so se na našem območju ohranile izključno zaradi lovcev.  Kmetje bi jih že zdavnaj potolkli, tako kot so jih recimo v tako opevani Angliji.
 In še tole, DDB, kako bi pa recimo pogledal, če bi ti zjutraj z dvorišča  medved odnesel tvojo dogico in si jo privoščil za zajtrk?
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #334 : sobota, 13.08.2005 : 14:09:22 »

Dogue:  Nikjer te nisem  žalila!!! Angry  In prosim , ne obračaj  mojih besed .  In ne žali ti mene!!! Angry

Navedla sem ti par dejstev.  Katere  pa " nekateri"  tako radi zanemarjajo.
Si pa končno  navedel tudi kje živiš. 
No  pa,  da ne boš  tega zopet  prebral kot žalitev.  Ti   podajam  samo eno obrazložitev (  v prijaznem tonu!)
Nekateri živimo na  podeželju (vasi).  V naši neposredni bližini se razprostira  gozd(  in tudi  lovišče).Zato imamo ljudje različna mnenja.
Dogue:  Ko  sodeluješ v neki temi, prosim preberi vse poste.  Nekateri  se  ubadamo, ne samo z klatežkimi psi , temveč tudi z garjavimi , in steklimi lisicami, poginulo divjadjo( zaradi bolezni)   pa še marsikaj  bi se našlo.Nikjer   še  nisem omenila   škode , ki jo povzroča divjad(Še enkrat  - beseda divjad ima širok pomen).  Ker ta tema ni primerna  za to!!!
In resnično se mi ne da več  diskutirati z ljudmi, ki vsiljujejo svoje mnenje.

Jaz  sem svoje mnenje iz mojega stališča  navedla že velikokrat, nikoli pa nisem zahtevala od  nekoga , da se brezpogojno strinja z njim.

Svoje  mnenje  vedno tudi argumentiram. 
Ti pa do sedaj svojega mnenja nisi.  Navajaš  oz.  zgolj ponavljaš    fraze " nekaterih naravoljubcev", kateri pa  svojih argumentov  velikokrat  tudi ne morejo podati ker se njihov pogled na  naravo konča  že  pri  usnjenih čevljih.( da ne bi zopet kaj narobe  razumel....  nikjer nisem napisala , da si to ti.)

Ne gre mi pa skupaj  eno samo dejstvo.  Tako kot ne pri  drugih naravoljubcih  in nasprotnikih lova in pobijanja živali in strastnih vegetarijancih in ne vem kaj še.

Vsi imate pse!!!!   Kaj je  tvoj pes?Huh
( moj pes namreč  poje v enem mesecu več mesa  kot  vsi ostali  člani družine v pol leta!)






Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #335 : sobota, 13.08.2005 : 14:24:05 »

jaz sem tudi iz vasi. moj pes je meso, ker ga nujno potrebuje za prezivetje in mu ne mislim skodit. tista zival ko jo poje je mrtva v vsakem slucaju, srna ni ce je lovec ne ustreli. jaz ne ponavljam fraz naravoljubcev. ne vem nic o njih, vsak stavek je moje mnenje, ki je prislo iz moje glave.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #336 : sobota, 13.08.2005 : 14:36:51 »

jaz sem tudi iz vasi. moj pes je meso, ker ga nujno potrebuje za prezivetje in mu ne mislim skodit. tista zival ko jo poje je mrtva v vsakem slucaju, srna ni ce je lovec ne ustreli.

Aha Roll Eyes  Mrtva  praviš , da je?......  Ja , pa nekdo jo je moral  ubiti..... Huh

Kaj  divjačine  mu ne daješ?  Moj  pes tudi  divjačino je.  Wink

Kakor koli obrneš  si lastnik psa, in ker pač nudiš svojemu psu  kar potrebuje(  sam si to napisal Wink)  AVTOMATSKO podpiraš  z tem lov  in mesarsko klanje. Wink Smiley

Razen če svojemu  psu crkovino( mrhovino)  " futraš"  v tem primeru  si  izuzet(  kar pa dvomim , da jo  ker  to pa ni več dobro za psa  in je neke  vrste  mučenje Wink-  svoje lastne živali)
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #337 : sobota, 13.08.2005 : 20:55:37 »

hotel sem povedati, da tisto zival ko jo moj pes poje ubijejo v vsakem primeru, ker ce je nea moj pes jo pa en drug. vzgojena je pa izkuljcno za to in ni druge moznosti kot smrt. srne pa se imajo drugo moznost dokler ne pride lovec. divjancine pa se v svojem kratkem zivljenju ni jedel.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #338 : sobota, 13.08.2005 : 21:17:54 »

Aja  a  samo meso  vzgojenih živali  mu daješ?  Zanimivo.

Moj pes  drugače tudi ribe je Wink.

RIBIČI, ..... te so šele morilci... pa ne mislim  tistih s palico v roki  in "batovcih "do riti , ki po Savi bredejo za  par  postrvmi.

Tiste mislim..." množične morilce"  z mrežami Grin Wink.....  Pravo etnično čiščenje  izvajajo.  Potem se pa ti spravljaš  na neke   revčke lovce Tongue,  ki  so  prav   zanemarljivi.....  proti nekaterim. Roll Eyes
Aja  Huh  res pa je,  da ribe  pa za nekatere niso več  živali Smiley
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #339 : nedelja, 14.08.2005 : 09:29:00 »

ribe tudi je vsak teden. fora je, da pes to potrebuje, mi pa ne.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #340 : nedelja, 14.08.2005 : 11:58:56 »

Pes lahko prav lepo preživi brez mesa.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #341 : nedelja, 14.08.2005 : 16:30:36 »

Pes je vsejeda žival, ne samo mesojeda.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #342 : nedelja, 14.08.2005 : 20:47:52 »

ne pravim, da je samo mesojeda, ampak, da med drugimi stvarmi tudi nujno potrebuje meso.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #343 : ponedeljek, 15.08.2005 : 17:09:16 »

Še enkrat pes lahko preživi brez mesa
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #344 : ponedeljek, 15.08.2005 : 22:10:21 »

hotel sem povedati, da tisto zival ko jo moj pes poje ubijejo v vsakem primeru, ker ce je nea moj pes jo pa en drug. vzgojena je pa izkuljcno za to in ni druge moznosti kot smrt.

No, pa gremo lepo po vrsti.
Ni res, da bi bila v vsakem primeru mrtva. Poglej na stvar z druge plati. Če ti danes ne boš kupil tega mesa in če ga ne bo kupil še kdo, ki ga sicer bi in če se bi to ponavljalo iz dneva v dan in razširjalo na vedno več ljudi, bi se morala nujno znižati proizvodnja in posledično s tem tudi število zaklanih in za zakol vzrejenih živali. Taka so dejstva.
Sam nisem vegetarijanec, jem meso in tudi zelo rad jem divjačino. Me pa pogrejejo take izjave. Jaz se vsaj zavedam,da tudi zaradi mene ubijajo živeli in se ne izgovarjam zaradi tega.
Logiran
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines