mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 31.08.2024 : 15:35:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lovci, klateški psi in srne  (Prebrano 93124 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #375 : četrtek, 18.08.2005 : 15:26:45 »

Ja Luka a ne vidiš?KOlikor je meni znano so LOVCI usterilili mamo in v risanki so bili z lovci PSI (ne ravno klateški pa vseeno).Srne ali košute karkoli že pa imajo glavno vlogo Wink. Grin Grin Grin Grin

Iz zadnjih virov je razvidno, da je bila mati srna, Bambi pa srnjaček očeta pa sploh nikjer ne omenjajo (pisani svet Walta Disneya, izdalo: IRO-Vuk karadžič)
Verjetno gre za zastarelo inačico...

Knjiga ki sme jo brala jaz je drugačna.Omenja se oče,ki je jelen (res taprav kapitalca Wink ),potem mali Huh Bambi in v  njej se pojavla izraz srne.In kje je tukaj logika?Oče je bil bolj ku******* in je imel pač več žensk ne in ker je bil tako zelo potreben je imel vmes še srne.Torej je čisto preprosto zakaj je Bambijeva mama srna Roll Eyes Grin Grin

Ta razglabljanja se pa lahko nadaljujejo v temi: risanke Grin
Logiran
Larsson
rad pišem
****
Sporočil: 382


« Odgovor #376 : četrtek, 18.08.2005 : 17:09:06 »

No lepega hudiča sem ušpilal, ko sem Bambija omenjal, sedaj samo še v strahu čakam, da me Jana po prstih....
Ampak vseeno odgovora kako poteka naravna selekcija pa še nisem dobil. A je morda moja trditev pravilna? Sem pa ja mislil, da mi bo kakšen "naravovarstvenik", odprl nova obzorja.

lp Larsson
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #377 : četrtek, 18.08.2005 : 20:18:23 »

Ja, to je tudi eden od vidikov naravne selekcije.
Recimo nekako takole: okolje ima doloceno "nosilnost", v njem lahko zivi pac samo doloceno stevilo osebkov. Ce se jih prevec namnozi, potem
a) jim zmanjka hrane, umirajo od lakote
b) ker ni dovolj hrane, so bolj sibki in hitreje zbolijo
c) ker je populacija stevilcnejsa se bolezni in paraziti hitreje prenasajo.

Drugace pa so meni razlozili, da lovci hranijo srnice pozimi zato, da jih vec prezivi in jih imajo vec za streljat. Ce jih ne bi hranili, bi jih bilo manj... mogoce bi manj vdirale na polja... toliko o tem, kako so lovci potrebni Wink
(ceprav nimam cisto nic proti njim)

Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #378 : četrtek, 18.08.2005 : 21:21:37 »

:)In kje so pri tej debati lovci, klateški psi in srne Grin? (razen Bambija in njegovih prijateljev).
Lovec je iskal zastreljeni košuto (bambijevo mamo), psico pa je imel privezano doma, ker se je gonila, pa imamo vse tri!
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #379 : petek, 19.08.2005 : 07:50:57 »

:)In kje so pri tej debati lovci, klateški psi in srne Grin? (razen Bambija in njegovih prijateljev).



Lovec je iskal zastreljeni košuto (bambijevo mamo), psico pa je imel privezano doma, ker se je gonila, pa imamo vse tri!

Še " klatež " manjka..... Wink

No pa recimo:  Psica  se je gonila in je bila doma privezana...... klatežki pes  je bil pa slučajno, en  "lover boy"  , ki je bil na poti  k  tej psici.(  stranske vloge so  pa itak v večini spregledane)
..  pa še vzrok  srna  ali košuta Grin
Lovec je streljal  na klateža  in po  pomoti(  dva  frakelčka  preveč  v "oštariji" Tongue Grin Wink) zadel  košuto ->  Bambijevo mamo. 
Potem je pa Lovec prišel domov in pogledal na koledar  in videl  da košuta  še ni odprta je pa  rekel  , da je srno zadel.
Pojasnjeno  vse  Luka Grin Wink
Lovci  so  krivi,  za  celo zmešnjavo  pri Bambiju Grin Grin Grin...  (   mislim , da bo to sprejemljivo...  sicer so  pa že navajeni , da so generalni krivci za vse Grin Wink)
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #380 : petek, 19.08.2005 : 09:21:37 »

Ja, Lovca bo igral Russel Crowe, mamo Renee Zellwegger, Bambija (majhnega)-un mali fantek iz tovarne cokolade, velikega Bambija pa Ewan McGregor, fotra bo spilal pa...hm, Liam Neeson. A smo koga pozabili? Aja, klateže... lover boy je lahko, Leonardo (?), una psicka pa Penelope Cruz.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #381 : petek, 19.08.2005 : 09:32:13 »

una psicka pa Penelope Cruz.

Pomoje  pa Penelope Cruz ne bo dobila vloge...  ima  preveč  tipičen naglas. Cool Wink

Sigurno je bila  kakšna  lovska pasma....  tako  , da  znajo  na podlagi pasme podelit vlogo. Huh Grin

Režiser  pa definitivno Spielberg Wink Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #382 : petek, 19.08.2005 : 09:34:31 »

Hm, jst bi bolj navijala za Burtona, sam ne vem, katero vlogo naj potem dam Deppu. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #383 : petek, 19.08.2005 : 09:36:24 »

Daj  mu vlogo  tistega  skunka... -> Bambijev  prijatelj Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #384 : petek, 19.08.2005 : 09:37:38 »

Hm, cak, ti napisem v temo "risanke", sem cisto pozabila, da je to tazaresna tema.   sram
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #385 : petek, 19.08.2005 : 10:32:45 »

No, kaj bi želel še več? Dobil sem odgovore takorekoč na vsa moja vprašanja. Še celo več!
In če bi nekateri vedeli, da se oglašam z računalnika mojega prijatelja lovca, kjer sem na dopustu, bi pa verjetno sploh bil "kažin".
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #386 : petek, 19.08.2005 : 10:33:57 »

Ja, to je tudi eden od vidikov naravne selekcije.
Recimo nekako takole: okolje ima doloceno "nosilnost", v njem lahko zivi pac samo doloceno stevilo osebkov. Ce se jih prevec namnozi, potem
a) jim zmanjka hrane, umirajo od lakote
b) ker ni dovolj hrane, so bolj sibki in hitreje zbolijo
c) ker je populacija stevilcnejsa se bolezni in paraziti hitreje prenasajo.

Drugace pa so meni razlozili, da lovci hranijo srnice pozimi zato, da jih vec prezivi in jih imajo vec za streljat. Ce jih ne bi hranili, bi jih bilo manj... mogoce bi manj vdirale na polja... toliko o tem, kako so lovci potrebni Wink
(ceprav nimam cisto nic proti njim)



Meni je bilo predstavljeno drugače Wink

Divjad je sestavni del gozda.V gozdu naj bi  našle zavetišče za bivanje, hrano in pogoje  za razmnoževanje . Čim  večja pestrost živalskih vrst  ..Toliko bolje za gozd. Kar naj bi bil nekakšen odraz neokrnjene narave( to  funkcijo  sicer naši gozdovi  kar hitro izgubljajo).
Da je pa ševiljčnost divjadi v sorazmerju s prehrambenimi zmožnostmi okolja, naj bi pa poskrbeli lovci.(  to  naj bi bila tudi ena izmed njihovih nalog)
To se pravi;  S pravilno strukturo odstrela divjadi in pravilnim načinom krmljenja naj bi ublažili pojav bolezni pri posameznih vrstah in ob enem zmanjšali obseg škod, ki jo  divjad povzroča v agrarni krajini.

Nekako  tako  sem jaz  razumela  . Smiley  

Če se pa motim naj me  pa  kdo  popravi Wink Smiley
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #387 : petek, 19.08.2005 : 10:40:51 »

Ja, ampak pomisli, kako se je divjad regulirala takrat, ko ni bilo lovcev Wink
Ali pa kako se regulira stevilcnost drugih vrst v sorazmerju s prehrambenimi zmoznostmi okolja, ki jih ne lovijo lovci (ker isto velja za vse vrste).

Mogoce se res ublazi pojav bolezni in obseg skode na agrarni krajini. Ampak komu je to v korist? Izkljucno nam Wink, divjadi in naravi res ne. Narava se vedno zna sama regulirat, samo vcasih na nacine, ki nam ne ustrezajo Smiley
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #388 : petek, 19.08.2005 : 10:57:08 »

Ja, ampak pomisli, kako se je divjad regulirala takrat, ko ni bilo lovcev Wink

Res je, da se je številčnost divjadi takrat sama regulirala. Bilo pa so prisotni tudi plenilci, ki so lovili večinoma bolno in oslabelo divjad, da ta večinoma ni umirala v mukah lakote in bolezni. Sedaj, ko v naših gozdovih tudi plenilcev več ni (ali pa so zelo redki), bi prevelik razmah števila divjadi pomenil trpljenje določenih osebkov, ki ne bi bili izpostavljeni napadu plenilca.
Kjer je narava ndeotaknjena, to pomeni, kjer človek še ni posegel v naravno okolje, se te stvari lepo urejajo same po sebi. Ker pa smo s svojim načinom življenja že tako spremenili naravno okolje in s tem ravnovesje v njem, mislim da je prav, da tudi dopustno število določene populacije na določenem ozemlju.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #389 : petek, 19.08.2005 : 11:00:25 »

Ja OK ampak divjad se TEBI smili, ker umira v mukah... iz naravnega vidika je pa to samo smrt kot smrt in nic drugega.
Plenilci so se vedno prisotni. Mogoce so redki, ampak ce bi tudi plenilce pustili pri miru Wink bi se mogoce scasoma namnozili in bi bilo spet ravnovesje.
Logiran
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines