mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.07.2024 : 00:30:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lovci, klateški psi in srne  (Prebrano 91863 krat)
0 članov in 47 gostov pregleduje to temo.
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #285 : četrtek, 23.06.2005 : 15:29:42 »

Če se vam ne da hodit vzemte kolo ali pa rolerje in gremo.Samo...na lastno odgovornost Grin.Tista z avtom je res nekoliko kruta ampak koliko tega sploh je??Pa kaj vse je še prepovedano in se počne...

ja tej obvoznici bojo prej zaradi česa drugega, samo to ne spada v ta forum

Tegale tudi jaz ne kapiram.

Kako se ze rece uni zadevi na baterije? Tamagochi?

Ja tako je.Nekateri mu rečejo tudi čibičan.moram rači da super stvarca.Če se naveličaš te se naveličaš tudi pravega psa Wink.

Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #286 : četrtek, 23.06.2005 : 15:38:12 »

Èe se vam ne da hodit vzemte kolo ali pa rolerje in gremo.Samo...na lastno odgovornost Grin.Tista z avtom je res nekoliko kruta ampak koliko tega sploh je??Pa kaj vse je še prepovedano in se poène...

Hm, na dokaj majhnem obmocju sem zaenkrat nastela naslednje pesjane, ki so tekli/se sprehajali ob avtu:
-2 do 3 NO-je
-1 do 2 belgijca
-1 do 2 TTja oz. kaj podobno majhnega in kosmatega
-bokser
-skotski ovcar
-najmanj dva mesanca
-pticar(ka) (nemski)
-baterijec ali dva

Niso zvezde stalnice, se pravi se ne "vozijo" vsak dan. Vecina jih bojda niti ne zivi tu.

TMT, a ves da mislim da se nikoli nisem "spilala" tega Tamagochija, ampak ce je vsaj malo podoben Age of Empires, se ga zagotovo nikoli ne navelicam. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #287 : četrtek, 23.06.2005 : 16:04:36 »

Niso zvezde stalnice, se pravi se ne "vozijo" vsak dan. Vecina jih bojda niti ne zivi tu.

Seveda ne živijo v tistem kraju/vasi/mestu kajti kaj če jih vidi sosed.Bo tožil in tako naprej.Ker ti ljudje mislijo da drugje ne živijo/mo pasjeljubci.Mislim no...pač nekdo ("magar" kar DPMŽ) jim bo moral "stopiti na rep",čeprav mislim da ne bi kaj prevč pomagalo

... ce je vsaj malo podoben Age of Empires, se ga zagotovo nikoli ne navelicam. Wink

Ali lahko samo poveš kaj je to?Jaz imam tamogočija ne vem pa kaj je Age of Empires sram.
Drugače sem pa tisto prvo mislila čisto informativno,da ne bo kdo mislil da gre za kakšen protest Wink.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #288 : četrtek, 23.06.2005 : 18:51:32 »

Ja tako je.Nekateri mu rečejo tudi čibičan.moram rači da super stvarca.Če se naveličaš te se naveličaš tudi pravega psa Wink.

Ne ni res. Jaz sem se ga navelicala v enem tednu Roll Eyes Se dobro, da sem imela sposojenega Wink Psa pa se kar imam Cheesy
Je razlika v tem, da psa lahko objames in ti on to vrne, medtem ko Tamagotchi... no, mogoce je tehnologija v zadnjih 8-ih letih kaj napredovala Grin ampak se vedno, ni isto.

In Nuki, niti najmanj ni podobno Age of Empires.
(razen ce, spet, so se tako FUUUUL spremenili; samo verjetno je princip isti)

OK, smetim temo, se opravicujem sram Tongue Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #289 : četrtek, 23.06.2005 : 20:58:01 »

Hja, tudi ce jim psa zbije avto, pa ga poflikajo, jim ne pride do zivega, zal. Pa saj po eni strani-bodo vsaj sami fentali psa (ga bodo povozili) in ta ne bo mogel fentati srne. Grin
Potem bodo pa rekli, da jim je lovec na gas stopil in zavil volan. Grin Grin Grin

Lilit, buuu, potem mi pa ze ne bi bil vsec. Sad
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #290 : petek, 24.06.2005 : 12:30:05 »

Hey, Damayanti, globoko vdihni, nihce ti nic noce, samo prijazno sem te opozorila, da je tvoj nasvet v nasprotju z veljavnimi zakoni.

Moje odgovore na zastavljena vprasanja pa lahko strnem v tole: ce ne mores zadovoljiti pasjih potreb na legalen nacin in ne da bi posegal v svobodo ostalih posameznikov v okolici, ga pac ne imej.

O psih, ki potrebujejo kaj vec kot sprehod do zelenice, pa v kaksni drugi temi.

Lp, Mojca


Jaz  ful  globoko  diham. Wink Grin  Pa  tudi ne verjamem,  da me  boste  po  bežigradu,  srečavalie  z mojim  psom.   V  svobodo  drugih,  pa  jaz  ne posegam.........V  sloveniji  imamo  poleg  Ljubljane  še kako drugo mesto-  vas.  Pa  nekateri  iz  Ljubljane  jo  kar dobro  poznajo,  sploh  potem , ko  ugotovijo, da je  tukaj ogromno  divjadi,  in  da njihov  nedolžen  ,  kužek  zna  tudi  zapoditi  srno. Wink  (  ponavadi  potem organiziramo  akcije  in iskanja).   A  si  takšno  svobodo  mislila? Roll Eyes

BabyJazz,  je  mislila  neko  drugo  cesto  Nuki Wink Grin Grin  tisto  iz  Idrije  čez  hrib  pa      za  Soro......  pomoje?. Wink Grin Grin.(  čeprav  tista  ni  dobra,  je res  preveč  prometa......  tam  sva  midva  na  rolerjih Wink)

Drugače  pa,  glede  prometnih  cest  ...  tukaj  imamo    take  hribčke,  in  dolinice,   pa  gozdove,  reke  in  ločja   ....... kamor  se  kakšni  hudi,  frajerji  z  jeepom,  ne  peljejo(  škoda  avtomobila)  ker  ni  alsvalta, pa  še  čez  celo leto ni prevozna  ,  .....jaz  pa  pač  nimam  Canondale  bicikla,  moram  pa  z eno staro  diesel  petko  tam  15 /h .  Pa    sploh ne   prvežem   psa   kar  prosto  teče  Shocked Shocked Shocked                     
 Cheesy Grin Grin Grin  (  prjavte  me!  me zanima  kateri  policaj  bo  šel  v govce,  z  službenim vozilom)  Še  ko jih  kličem  ,  zaradi  pomembnih  stvari,  kot je krivolov,  in  druge  zadeve  jih ni.

  Drugače  je  pa včeraj  je  pred  menoj  tekel  pa  še  vejo je nesel   po  poti.    (  jaz  sem  moderni  poncij  pilat,  moj pes  pa jezus --trenirava  križev  pot)  No  in  potem  ko je pritekel,  do  vrha  hriba ,  je moral  pa še  ob  piščalki  trenirat  in  po  "  žbunju"  šarit.........  potem  sva  pa  mlade  srnice  gledala,  v leže   .... obadva(  brez  da  bi  pomislil,  da  bi  se  premaknil  iz  prostora).   
  Prav   lepo je bilo za videt.
Tako  je  to  drage  moje  dame , če  živiš  na vasi,    imaš  vsak  dan  možnost  videt  srnice.....  in  še  kakšnega   bambija.....   ne samo  tistega  iz  pravljice. Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #291 : petek, 24.06.2005 : 12:37:53 »

Ja, Peibie, tako da ves! Ti ziher ne vidis srnic! Ker nisi na vasi, a ves! Wink Wink Wink Wink Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #292 : petek, 24.06.2005 : 12:41:33 »

Aja glede Idrije hehe. Lepo se fsedi na bicikl, vzemi sabo psa (privezanega) in pejta po Rakah do "kabile" in nazaj... Ce ga to ne zmatra, pojdita veckrat. Ce ti pade v vodo (kljub ograji ne bi bil prvi), pa ne mene klicat, je odlocno premrzla in prehitra, da bi sla za njim. Pa se sencko imata tam, je ful lepo in hladno. Preverjeno. Lahko gres seveda tudi pes, ce se ti da.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #293 : petek, 24.06.2005 : 13:02:42 »

Ja, Peibie, tako da ves! Ti ziher ne vidis srnic! Ker nisi na vasi, a ves! Wink Wink Wink Wink Wink


Joj, bukselj jaz, sem ves cas mislila, da so to zivali, pa so verjetno eni robotki, visek ljubljanske tehnologije. Potem pa se, bukselj jaz, se prav bedasto s svojimi ljubljanskimi parketarskimi in cisto nejagerskimi psi ukvarjam, da znajo prav pridno lezat pa robotke gledat, pa za visek vsega se za nobenim od teh robotkov ne zapodijo, pa se z avtom mi jih ni treba terat, da to dosezem. Seveda, ce so pa robotki! Jaz pa tako zadovoljna ...

Lp, Mojca
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #294 : petek, 24.06.2005 : 13:17:35 »

Aja glede Idrije hehe. Lepo se fsedi na bicikl, vzemi sabo psa (privezanega) in pejta po Rakah do "kabile" in nazaj... Ce ga to ne zmatra, pojdita veckrat. Ce ti pade v vodo (kljub ograji ne bi bil prvi), pa ne mene klicat, je odlocno premrzla in prehitra, da bi sla za njim. Pa se sencko imata tam, je ful lepo in hladno. Preverjeno. Lahko gres seveda tudi pes, ce se ti da.


hm,hm,hm,  ......  to  pa  ne  vem  kje je.   Vem  pa  kje se  gre  na  belo......  a je to  to?
Tam  sva  pa  že  bila,  z  biciklam.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #295 : petek, 24.06.2005 : 15:05:22 »

Peibie, potem se pa lahko igrate Carovnik iz Oza. Ti si Doroteja, Ditka je Toto, Grammy je hm, lev, robotek je Plocevinko, samo se Strasilo manjka. Cheesy

Damayanti, to je na drugi strani reke. Gres mimo teniskih oz. po stengah tam kjer je kamst pa potem ob vodi dalje.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #296 : petek, 24.06.2005 : 15:31:44 »

Srne znajo res bit problem, vendar mislim da je odvisno tudi kdaj gre človek v gozd. Mislim, da okoli 1h popoldne ni skoraj nobene. Midve z Ory greva ob tem času laufat (okolica Lj) in zelo redko vidiva kakšno veverico, mogoče kakšno babico (čeprav poleti nekako poniknejo še te  Wink) tako da sva same samcate na potki.
Dejansko je težko zlaufat psa, ki ima neverjetno veliko energije in glede na to, da ne moremo bit vsi lovci, pa so nam vseeno všeč energični psi, se pač poslužujemo vseh mogočih idej kako te pse vsaj malo "zgonit". Zato popolnoma razumem damayanti in ideja z avtom (na kakšni res odročni vaški poti) sploh ni tako slaba. Jaz mojega "Korsača" sicer ne upam gonit po kolovozih Grin, zato imam pač druge strategije. Vsak dan en dolg tek (kar koristi tudi meni) po gozdni poti. Najin ritual je tek do konca poti, kjer je opuščen kamnolom. Tam Ory začne iskat palčko, ki mi jo prinese in čaka da jo vržem v kamnolom. Ona skoči čez rob, se zapodi za palčko jo ujame in naredi en doooolg krog okoli kamnoloma in potem ponovi vajo ene 3-4x. Zadeva izgleda veliko manj nevarna kot se sliši  Grin. Če zaradi kakršnjihkoli razlogov ta najin ritual kdaj odpade (v primeru toče, hude nevihte ali 2m snega), potem Ory hodi po hiši s tako depresivno faco, da jo prav težko gledam.

Do sedaj srnic še nisva srečali, sva pa enkrat v teh 2h letih srečali lovca, ki naju je kar malo okregal, da ni na povodcu. Sem se mu opravičila, ker vem da ima po eni strani prav, čeprav sem mu razložila, da Ory takrat ko sva v gozdu ne vidi in ne sliši nič drugega kot palčke. Če pa se ji slučajno za trenutek skrijem, pa zažene tako paniko, da dvomim da bi si upala kamorkoli brez mene.

lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #297 : petek, 24.06.2005 : 15:57:21 »

Niso problem srne, problem so ljudje, ki ne morejo dojeti, da imajo tudi srne pravico do bivanja v gozdu in da si ti dejansko gost, ko prides v gozd, ne pa alfa in omega.
Laufanje ob enih se mi pa ne zdi prevec dobra ideja. No, ce imas avto s klimo...potem verjetno ze gre. Wink Cheesy
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #298 : petek, 24.06.2005 : 16:34:16 »

 
Citat
Laufanje ob enih se mi pa ne zdi prevec dobra ideja.
Tudi meni se včasih ne zdi, pa me moj pes ob 12.35 tolk časa mori in tera, da nimam izbire.  Grin Zna bit izredno prepričljiva. No na srečo je v gozdu prijetno hladno in piha vetrček, ker na kakšen travnik me pa res ne bi spravila.
Se strinjam, da srnice rabijo mir in če bi se Ory samo enkrat spozabila in stekla za srno, bi bilo konec veselja....bi pač našli drugo alternativo. Pri italijanih sem vidla prav zanimiv sobni fitnes na katerega privežejo svoje marcine in te se veselo razgibavajo..... no mal se hecam  Grin.

lp
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #299 : petek, 24.06.2005 : 17:55:47 »

Srne znajo res bit problem, vendar mislim da je odvisno tudi kdaj gre človek v gozd. Mislim, da okoli 1h popoldne ni skoraj nobene.

Jaz sem tud mislila,da ob 1h 2h ali pa tam nekje ni srnic na vidiku.Figo.Zadnje pol leta ob 1h 10m pod cesto Shocked.Kje pa sicer srne so ob zgoraj omenjenm času če ne v gozdu???
Po moji strategiji srne pridejo na plano proti večeru,ko senca pade na zemljo (gozdni predeli).No in takrat gre čez našo vas polno sprehajalcev.Brez povodcev.Pa jim pes uide in rečeš naj ga pokliče (ker pridejo na dvorišče-tudi) pa reče:"Bo že prišel/a za mano."Ja hvala za pojasnilo Roll Eyes.
Logiran
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines