mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.07.2024 : 00:21:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lovci, klateški psi in srne  (Prebrano 91815 krat)
0 članov in 22 gostov pregleduje to temo.
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #270 : četrtek, 23.06.2005 : 10:54:17 »

No  potem  pa  pridejo  tudi  dnevi,  ko  si ti  utrujena, pes  pa  "naspidiran"  za  znoret.
3. opcija.  poiščeš, pot  katera  je prevozna,  in ne preveč  obiskana.  Se  vsedeš  v  avto,  in  se  lepo  počasi  pelješ,  pes  pa naj  teče  zraven.



Se bom vzdrzala osebnega mnenja o tem, ampak ce se prav spomnim, kazen, ki je zagrozena za takole pocetje, ni ravno nizka.

Lp, Mojca
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #271 : četrtek, 23.06.2005 : 11:16:03 »

Tole piše v Zakonu o varnostiv cestnem prometu:

Živali v prometu 109. člen
Drugi odstavek: Domače živali (psi, mačke, drobnica in večje živali), ki lahko ogrozijo varnost cestnega prometa, so lahko na cestah, namenenih prometu motornih vozil, le v spremstvu osebe, ki jih varno vodi. Živali je prepovedano voditi iz vozila ali z vozilom.

Z globo 10.000 tolarjev se kaznuje voznik, ki ravna v nasprotju z drugim odstavkom tega člena.

Ven sem povzela le kar je tukaj pomembno  Wink

lp
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #272 : četrtek, 23.06.2005 : 12:31:08 »

Predno  me javno linčata,  si preberita   še enkrat  moj  post.   Wink

Glede    prometnih cest ...  pa  o  vodenju. 

Glede  kazni......    kakšna  je če  pes  raztrga  srno.......  pa  vprašajta  nekoga  ki je pristojen.  oziroma  KZ  rs.  piše  vse!

Pa  pomislita  kakšna  kazen je za lastnika,  ko mu lovec  "pihne " psa,  ker  je  jagal  srno (  predvsem  psihična)

Potem  pa  še  pomislita   ,  na  to  ali bo    utrujen pes,  še  jagal  srno?

BTW,  nekateri  rabimo  precej več  kot  samo  sprehod  na zelenico  da "  zjagamo " psa.

 
Ko  si  bosta  odgovorili na ta  vprašanja,  vama  bom  pa povedala , po  kakšnem principu,  ga  tako  vodim,  oz  po  čigavem  nasvetu.  Pa  ne pozabita  da  je  gordon setter  lovska  pasma.
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #273 : četrtek, 23.06.2005 : 14:26:20 »

se pridružujem damayanti. pri nas je ob reki (nelegalna) makedamska obvoznica, ki ob nedeljah služi predvsem za sprehajanje otrok in psov. večkrat vidim lastnike, ki spustijo svoje pasje mrcine iz avta in počasi vozijo za njimi ali ob njih. s tem ne ogrožajo nobenega člana v prometu pa še psi se zlaufajo. in če pes tehta 60 ali več kil, sploh to ni tako trapasta ideja-vožnja v merah normale tam do največ 20 na uro.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #274 : četrtek, 23.06.2005 : 14:29:31 »

Ne ne, ni trapasta ideja. Trapasta ideja je, ce psa privezes za ogledalo ali pa avto vozis z eno roko, z drugo pa drzis strik. Tisto s spuscenih je ******** ideja.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #275 : četrtek, 23.06.2005 : 14:32:18 »

Aja, tudi pri nas jih je nekaj, ki tako sprehajajo pse. Pa bom takole rekla-dokler se ne zapicijo v mojega, mi je nekak vseeno. Tisti trenutek, ko bo kateri od teh samo poskusal kaj, bodo dobili za vrat policijo, ker napadalnega psa vozijo ob avtu in ogrozajo promet, konje, pesce, mamice z dojencki... Glede na lokacijo in stevilo nesrec zadnji mesec ali dva, bodo pomoje kar hitro tu...policaji. Tako da...upam, da ne govorimo o isti makadamski cesti. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #276 : četrtek, 23.06.2005 : 14:37:43 »

ja tej obvoznici bojo prej zaradi česa drugega, samo to ne spada v ta forum
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #277 : četrtek, 23.06.2005 : 14:52:09 »

Hey, Damayanti, globoko vdihni, nihce ti nic noce, samo prijazno sem te opozorila, da je tvoj nasvet v nasprotju z veljavnimi zakoni.

Moje odgovore na zastavljena vprasanja pa lahko strnem v tole: ce ne mores zadovoljiti pasjih potreb na legalen nacin in ne da bi posegal v svobodo ostalih posameznikov v okolici, ga pac ne imej.

O psih, ki potrebujejo kaj vec kot sprehod do zelenice, pa v kaksni drugi temi.

Lp, Mojca
Logiran
galy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 150


« Odgovor #278 : četrtek, 23.06.2005 : 14:57:59 »

Se en nasvet za "lene":
Z avtom (pes v avtu Wink) se peljite do najblizjega zelo strmega hriba/travnika. In potem psu meces palico z vrha hriba navzdol. Palica leti dlje kot na ravnem, pa se strmina utrudi psa. Ucinkuje, preverjeno! Wink
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #279 : četrtek, 23.06.2005 : 14:59:22 »

ni v nasprotju z zakonom če ga izvajaš na obvoznicah in ostalih poteh kjer nikogar ne ogrožaš. če si bo pa kakšen bedak to razlagal po svoje, pa bog pomagaj...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #280 : četrtek, 23.06.2005 : 15:11:21 »

Pise, da jih je prepovedano voditi iz vozila ali z vozilom.
Ja, res je super...se sprehajas ob reki, potem pa pride en v dzipu, zraven pa laufa pesjan. Zakaj? Ker se mu ne da hodit. Kako se ze rece uni zadevi na baterije? Tamagochi?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #281 : četrtek, 23.06.2005 : 15:12:31 »

ja tej obvoznici bojo prej zaradi èesa drugega, samo to ne spada v ta forum

Kaj bodo? Tegale ne razumem.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #282 : četrtek, 23.06.2005 : 15:24:04 »

Babyjazz, z obvoznico verjetno ne misliš Ljubljanske obvoznice ane  Grin  Cheesy.

Se pa strinjam s Peibie glede "sprehajanja" psa iz avta.

lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #283 : četrtek, 23.06.2005 : 15:25:15 »

Eh, Nadja, tam grem pa samo jaz 20. Wink Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #284 : četrtek, 23.06.2005 : 15:29:32 »

Babyjazz, na sreco so bedasti tudi bezigrajski policisti, ki si ocitno zadevo razlagajo tako kot jaz, torej

- da zakon govori o domacih zivalih, ki lahko ogrozijo varnost cestnega prometa, ceprav ga morda v danem trenutku ne ogrozajo
- da zakon prepoveduje vodenje iz vozila in z vozilom, torej tudi na poljskih poteh ipd.

Lp, Mojca
Logiran
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines