mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.07.2024 : 00:33:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lovci, klateški psi in srne  (Prebrano 91882 krat)
0 članov in 46 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #255 : četrtek, 05.05.2005 : 14:44:12 »

Kako bi pa potem pred volkom zbežale? Huh
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #256 : četrtek, 05.05.2005 : 14:46:32 »

Zakaj so pa volkovi tu pomembni? Saj za srno laufa pes, ne volk? Huh
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #257 : sreda, 01.06.2005 : 18:10:07 »

Če je živali preveč je to ponavadi posledica neravnotežja med plenom in plenilcem, ne?
In pri srni je plenilec volk, ris, medved včasih...še kaj?
In če srna ne more zbežat pred psom, kako bo pred volkom npr....hipotetično....
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #258 : sreda, 01.06.2005 : 19:40:56 »

Citat
In če srna ne more zbežat pred psom, kako bo pred volkom npr....hipotetično

če srna ne mora zbežati pred psom bo itak v kratkem crknila. vsaka normalna srna z štirimi nogami ubeži psu.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #259 : sreda, 01.06.2005 : 20:20:46 »

če srna ne mora zbežati pred psom bo itak v kratkem crknila. vsaka normalna srna z štirimi nogami ubeži psu.

Tule bi te pa popravila,ker sem enkrat o tem govorila z lovcem.Odvisno je od terena kjer srna teče-resno.Že več oseb mi je reklo,da srna po klancu navzdol nima šans ubežati psu.
Tako so mene lovci podučili.Upam da je prav Wink

Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #260 : sreda, 01.06.2005 : 20:26:00 »

Citat
Če je živali preveč je to ponavadi posledica neravnotežja med plenom in plenilcem, ne?

Preveliko stevilo zivali je zelo delikatna zadeva. Psov recimo, je vec kot dovolj, tako da tistih "par", ki jih postrelijo lovci, res ne more biti vzrok za kako paniko, a je res. Naj se pac pricne vzrejati pse, ki bodo imeli tako trdo kozo, da jim je metek ne bo prebil. Pis of kejk.

Citat
In pri srni je plenilec volk, ris, medved včasih...še kaj?

Se clovek, recimo no (v obliki tistega grdega lovca, npr.).

Citat
In če srna ne more zbežat pred psom, kako bo pred volkom npr....hipotetično....

Zakaj pa bi bezala pred psom oz. drugace povedano-zakaj bi jo pes sploh preganjal? Da se zlaufa (pes)? Da pridobi na misicni masi (pes)? Ker je lacen (clovek?!)?

Citat
če srna ne mora zbežati pred psom bo itak v kratkem crknila. vsaka normalna srna z štirimi nogami ubeži psu.

Bolje preje kot pozneje?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #261 : sreda, 01.06.2005 : 20:39:21 »

Citat: babyjazz , Danes ob 19:40:56
če srna ne mora zbežati pred psom bo itak v kratkem crknila. vsaka normalna srna z štirimi nogami ubeži psu.


Citat
Tule bi te pa popravila,ker sem enkrat o tem govorila z lovcem.Odvisno je od terena kjer srna teče-resno.Že več oseb mi je reklo,da srna po klancu navzdol nima šans ubežati psu.
Tako so mene lovci podučili.Upam da je prav
Huh Huh Huh

itak ,da je odvisno od terena.  govorim za normalne terene kot je recimo travnik, ali kakšen gozdiček.... v normalnih razmerah srna sp...i psu za šalo.
čaki mal T.M.T. od kdaj pa srne bežijo po klancih navzdol? in zakaj bi srna bežala po klancu navzdol? kar tako za hec?   mislim, da nobena srna nima samomorilskega namena. blesave pa srnice tudi niso, da ne bi vedele da so izven gozda ranljive.  srne se nikoli ne oddaljijo od gozda. tud okoli imamo ogromno srnjadi in ne glede kdaj in kje se pasejo ostanejo v bližini gozda-vedno.   


Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #262 : sreda, 01.06.2005 : 20:57:45 »

Mislim,da bežijo po klancu navzdol,kadar je to edina možnost za pobeg.In mislim,da tu govorimo tudi o KLATEŠKIH psih,ki niso samo na travniku,ne?No jaz sem že videla primer,ko je psica mešanka med NO srno začela "hajkati" s hribčka v dolinco-klanec.
Saj možno,da se motim.Ampak meni je tako povedal tudi lovec,ki je mislil ustreliti enega od psov,ki je preganjal srno.Pa je videl,da bo srna ušla in ga je pustil...Dobra dušica.

Sicer pa-motiti se je človeško
Lp
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #263 : torek, 21.06.2005 : 15:59:51 »

Zdravo!Nekaj me zanima: imam dalmatinko in zmeraj, ko vidi srno gre za njo.Nekaj časa jo ni potem pa pride nazaj( mene pa tako skrbi, da kr v jok padem) nevem kako bi jo to odvadla.ali ima kdo kakšen predlog?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #264 : torek, 21.06.2005 : 16:04:18 »

Zdravo!Nekaj me zanima: imam dalmatinko in zmeraj, ko vidi srno gre za njo.Nekaj časa jo ni potem pa pride nazaj( mene pa tako skrbi, da kr v jok padem) nevem kako bi jo to odvadla.ali ima kdo kakšen predlog?
Psico na vrvico!!! Pa čimprej boš to spoznala, lažje jo boš odvadila. Jaz sem potrebovala 8 mesecev, da sem dala psico na povodec za več kot 1 leto. Sedaj je pa spet lahko spuščena, ker se je naučila ubogat. Ampak še vedno mi pa sem pa tja uide. Čeprav sedaj zelo zelo redko, pa še to za minuto ali dve (čeprav dovolj, da jo lovec ustreli Lips Sealed)

Torej, psico na povodec in brez joka!!!!!!!!!!!!

LP Jana
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #265 : torek, 21.06.2005 : 16:16:21 »

Psico na vrvico!!! Pa čimprej boš to spoznala, lažje jo boš odvadila. Jaz sem potrebovala 8 mesecev, da sem dala psico na povodec za več kot 1 leto. Sedaj je pa spet lahko spuščena, ker se je naučila ubogat. Ampak še vedno mi pa sem pa tja uide. Čeprav sedaj zelo zelo redko, pa še to za minuto ali dve (čeprav dovolj, da jo lovec ustreli Lips Sealed)

Torej, psico na povodec in brez joka!!!!!!!!!!!!

LP Jana


Se  podpišem pod tole!!!   Edina rešitev.

V  tem  času,  pa  še toloko  bolj.  Srne  imajo mladiče.
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #266 : sreda, 22.06.2005 : 21:29:37 »

Hvala za odgovor se bom potrudla samo kako se bo pa potem zlafala?moje zelo velko rabi.drugače me uboga edin takrt, ko srno vid me ne.lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #267 : četrtek, 23.06.2005 : 08:52:16 »

Laufaj z njo (ona na striku), orkadus, zakaj pa imas dve nogi...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #268 : četrtek, 23.06.2005 : 08:56:02 »

No, ce pa ne zmores laufati, ti pa ostane se kak ograjen prostor (ce je kje kaj takega v blizini) in jo tam spustis.
Ne jo pa "razlaufat" tako, da ona preganja srne... Bo kmalo to njen zadnji tek oz. tek v vecna lovisca.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #269 : četrtek, 23.06.2005 : 10:28:46 »

oxy:  Tudi  sama  imam  psa,  kateri  rabi veliko  več,  da  se  ga  "razlaufa".

In  te  čisto  razumem,  da  ti  ne moreš  toliko  pretečt,  kot tvoj pes.
To  se  pravi,  moj  nasvet  je:
1.  opcija-  vsedeš  se  na  kolo,  jo  daš  na daljši  povodec  in  gas  vsaj    5  km.  Prideta  do  prve  reke(  če  seveda   rada  plava),  in jo pelješ  še plavat.
V  takem  primeru,  teče  moj  damster  nazaj  že  v  "slow  motion"
2.  opcija-  jo  pelješ  na travnik, kjer  se    ne  zadržuje divjad,  vzameš  s  seboj  žogico  ali  palico  in  meči , pa naj  prinaša.  In  zraven  , jo  še malo  učiš  poslušnosti.  (  mojega  psa  tudi  to  utrudi-  delno  umiri)

No  potem  pa  pridejo  tudi  dnevi,  ko  si ti  utrujena, pes  pa  "naspidiran"  za  znoret.
3. opcija.  poiščeš, pot  katera  je prevozna,  in ne preveč  obiskana.  Se  vsedeš  v  avto,  in  se  lepo  počasi  pelješ,  pes  pa naj  teče  zraven.

Mogoče  se   ti  bo  to  zdela  kruta  varianta.  ampak  pri  meni  je vedno   vžgala,  čeprav je  to  delno  kazenska-opcija,  kadar  me ni  poslušal, in je po  svoje trapal za  ptiči.   Ga  pa  zmotiviraš  in  skoncentriraš  nase,  tako,  da  tudi  pomislil ne bo na    divjad.  Vmes  se  moraš  še  malo  ustavit,  ga peljat nekaj  časa,  pa  spet  ven  in  "lauf"
V takem  primeru,  mojemu  Damsterju  lahko,  vrane pred  nosom letajo,  jih   tudi  opazi ne.

Čeprav   daleč  najboljša  opcija  pa  je  ,    da  ga  z  raznimi  pripomočki,  tako  zamotiš , da  srne  niti opazil  ne bo.(  kar  vem  da je lahko  govorit, ker  tudi moj  poleg  svoje  žogice  vidi še  350  stvari)
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines