mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.07.2024 : 00:25:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lovci, klateški psi in srne  (Prebrano 91843 krat)
0 članov in 38 gostov pregleduje to temo.
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #210 : sobota, 02.04.2005 : 20:48:31 »

Hvala Breza Wink
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #211 : sobota, 02.04.2005 : 20:56:41 »

No pa smo dočakali, Brezo z konkretnim odgovorom.

Midva z Damsterjem sva pa danes naredila eno hudo dolgo turo, gozdno -gorsko od 10 pa do 19h in  sem ful ponosna na mojega divjaka........ skozi gozd  5 m najdalj okoli mene neprivezan in skoraj celo pot polek.
 in sva videla  zajčke-  ni zajagal Smiley pa ptiče in   srne.......

Sem ful ponosna!   Jagrov pa res ni bilo nikjer Undecided pa jih kar konstantno srečujeva na tej turi.
 
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #212 : sobota, 02.04.2005 : 23:13:13 »

Najprej hvala Breza za razlago! Smiley

damayanti

Citat
sky...   glede gozda koliko je velik...... daj no.......   saj ni panike  če je pes vzgojen.  Če pa ni.............( upam da  ne zagovarjaš svojega     ....)


Res nisem eden tistih,ki bi zagovarjal svojega psa-če nekaj naredi je kriv in to tudi priznam. Wink

Nanook

Citat
A vi se sprehajate tako, da je vas pes 100m stran in "seta po svoje"? Koliko casa potrebujete, da pretecete 100m in koliko casa potrebuje pes, da pozre zastrupljen kos mesa? Ce pes, ki je 100m oddaljen, zacne preganjati nekaj (karkoli), ga lahko odpoklicete?

Ja,jaz se sprehajam tako,da je pes oddaljen tudi po 100 in več metrov.
Poglej,nismo vsi samo lastniki psov,ki jih lepo odpeljemo na sprehod po ulici gor pa dol in včasih celo pustimo,da se na fleksijo oddaljijo "cele" 3 metre. Cool
To seveda morajo početi ljudje,ki jih pes ne sliši,pa če se pri klicanju postavijo na trepalnice.
V takem primeru se mi tak način zdi zelo odgovoren način sprehajanja.

Vendar pa-obstajajo/mo tudi drugačni lastniki.
Taki,ki s svojimi ljubljenčki tudi kaj počnemo.
Konkretno sam imam že drugega labradorja reševalca.
Velikokrat treniramo iskanje pogrešanih oseb v gozdu in ja,takrat se zna moj pes oddaljiti tudi do 300 in več metrov,kadar pač dobi izgubljeno osebo v nos.In ne,ne kadar išče,ne kadar se samo sprehaja se ne bo zagnal za srno,zajcem...
In ja,prišel bo,ko ga bom poklical,dosti prej kot pa kateri od "šolanih" lovskih psov.
Vidite,včasih psi MORAJO biti odpeti tudi v gozdu,če hočejo svoje delo opravljati.

Vedno bom izbral izgubljenega prestrašenega otroka ali starejšo osebo pred nekaj prestrašene divjadi.
Prestrašene-nikakor ne napadene.

Res pa je,da imajo psi reševalci na ovratnici značko reševalnega psa ali celo oprsnico(kar pa ni vedno mogoče,da se ne zatakne za kakšno vejo ali podobno) in bo lovec,ki ustreli takšnega psa dobro premislil,ko bo naslednjič držal puško v roki-če jo sploh bo!!!


Pa še enkrat-ne zagovarjam,da se psi spuščajo vsevprek in nadlegujejo divjad,trdim le,da marsikateri pes pade pod streli lovca,popolnoma brez drugega vzroka,kot samo kolesci,ki se v lovčevi glavi vrtijo v napačno smer. Angry

LP Zoran
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #213 : sobota, 02.04.2005 : 23:32:36 »

Aja!
Pa tale harlekinček(in njegova sestrica) je tudi končal pod streli lovca.Oba s sestrico sta imela samo to nesrečo,da živita na takšnem področju.

www.moj-album.com/slike/52692/RMlGX8j3dgudB73_.v.jpg


LP Zoran
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #214 : nedelja, 03.04.2005 : 09:03:09 »

skywalker, ampak ce bo 300m od tebe tvoj kuza srecal kakega bolj ostrega psa, ... preden bos pritekel (cca 45-50 sekund, tyson je svoje case pometal z nasprotniki v manj kot 30. sekundah) in ukrepal bodo ze polpete (nikar ne govori ces to se mojemu ne more zgoditi...). In pa izjave o gonji visoko brejih srn se ti tudi niso posrecile. Malo razmisli o obrambnih mehanizmih ter o moznih posledicah pri rastlinojedi zivali, ki nima 2cm ocnikov, da bi se branila. Ko gres s psom v gozd, si tam gost. Gost dreves, divjadi, skratov in vil. Spostuj jih, imej cucka ob sebi in bos na varnem....

sicer sem pa se vedno istega mnenja, ce se vrnem k temi, kot sem ga imel na zacetku le-te.

Morda sem malo razvajen od psov, ki se nocejo oddaljiti prevec od vodnika, vendar menim, da mora clovek imeti obcutek za tovrstne stvari in predvideti nevsecnosti. Torej, ce pes uide za srno in naleti na vinjenega lovca, ki psa ustreli, je resda krivda na lovcevi strani, vendar ce ves, da je moznost, da bo psa nekdo pihnil, se zavaruj, ne pa izzivat usode.

k.

PS aja, ko se sprehajam s psi in se prikaze od nikoder kak pes, imam vedno v rezervi presenecenje, kajti tak pes je zame klateski pes, ki lahko skoduje mojim psom, pa cetudi je njegov lastnik 300m stran. Kje je lastnik ne vem. Zame tak pes ni pod kontrolo, pa ceprav bi teoreticno lahko bil, ko bi le veter prinesel ukaz do njega. V dolocenih primerih bi raje bi videl, da mu ukaz pripelje radijski signal...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #215 : nedelja, 03.04.2005 : 09:13:32 »

Citat
Ja,jaz se sprehajam tako,da je pes oddaljen tudi po 100 in več metrov.
Poglej,nismo vsi samo lastniki psov,ki jih lepo odpeljemo na sprehod po ulici gor pa dol in včasih celo pustimo,da se na fleksijo oddaljijo "cele" 3 metre.
To seveda morajo početi ljudje,ki jih pes ne sliši,pa če se pri klicanju postavijo na trepalnice.
V takem primeru se mi tak način zdi zelo odgovoren način sprehajanja.

Vendar pa-obstajajo/mo tudi drugačni lastniki.
Taki,ki s svojimi ljubljenčki tudi kaj počnemo.
Konkretno sam imam že drugega labradorja reševalca.
Velikokrat treniramo iskanje pogrešanih oseb v gozdu in ja,takrat se zna moj pes oddaljiti tudi do 300 in več metrov,kadar pač dobi izgubljeno osebo v nos.In ne,ne kadar išče,ne kadar se samo sprehaja se ne bo zagnal za srno,zajcem...
In ja,prišel bo,ko ga bom poklical,dosti prej kot pa kateri od "šolanih" lovskih psov.
Vidite,včasih psi MORAJO biti odpeti tudi v gozdu,če hočejo svoje delo opravljati.

Vedno bom izbral izgubljenega prestrašenega otroka ali starejšo osebo pred nekaj prestrašene divjadi.
Prestrašene-nikakor ne napadene.

Res pa je,da imajo psi reševalci na ovratnici značko reševalnega psa ali celo oprsnico(kar pa ni vedno mogoče,da se ne zatakne za kakšno vejo ali podobno) in bo lovec,ki ustreli takšnega psa dobro premislil,ko bo naslednjič držal puško v roki-če jo sploh bo!!!

NE govorim o treningu, NE govorim o resevalni akciji, ampak o sprehodih. Torej ti svojega psa sprehajas tako, da se od tebe oddalji vec kot 100m? Si sprinter? Kdo bo kriv, ko bo pesjan kaj pozrl? Ne govorit "mojemu se pa kaj takega ne more zgoditi". Samo 1x je dovolj, da je lahko zadnjikrat.
Se tudi pri nas sprehajajo taki patroni, ki imajo pse 100 in vec metrov stran.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #216 : nedelja, 03.04.2005 : 09:18:29 »

Citat
skywalker, ampak ce bo 300m od tebe tvoj kuza srecal kakega bolj ostrega psa, ... preden bos pritekel (cca 45-50 sekund, tyson je svoje case pometal z nasprotniki v manj kot 30. sekundah) in ukrepal bodo ze polpete (nikar ne govori ces to se mojemu ne more zgoditi...). In pa izjave o gonji visoko brejih srn se ti tudi niso posrecile.

Nikoli ne bi rekel,da se nekaj mojemu psu ne more zgoditi,ampak,ker se pač ukvarjam s takšno kinološko dejavnostjo kot se je takšno oddaljevanje zelo verjetno,če ne kar nujno.Vidiš,nekateri psa učijo,da je vedno čisto zraven vodnika,mi reševalci pa svoje pse učimo tudi tega,da so samostojni pri svojem delu,kar posledično vodi do oddaljevanja.Ker če bi se reševalni pes od vodnika oddaljeval samo 5 metrov bi bil za takšno delo neuporaben, metrov levo in desno lahko tudi sam pregledam.Psi pa se za iskanje uporabljajo ravno zaradi tega,ker lahko uspešno pokrijejo velike površine.

Dobro,izjava o srni ni bila ravno posrečena,vendar je nekoliko tudi vzeta iz konteksta

Nanook ,saj ne pravim kaj ali o čem ti govoriš.
Jaz bi rad samo povedal,da lovci streljajo(pač ne vsi),ne da bi vedeli zakaj in kako.Sebe in reševanje sem dal samo za primer,na katerem sem želel prikazati enega od razlogov,zakaj se pes oddalji od vodnika.In lovec,ki nima "vseh čistih" bo ravno tako ustrelil takšnega psa,kot pa psa,ki resnično preganja divjad.

LP Zoran
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #217 : nedelja, 03.04.2005 : 09:31:18 »

Ker si me citiral in odgovarjal na moje vprasanje, ki je bilo postavljeno glede sprehodov in ne resevalnih akcij ali treningov, potem ja, je pomembno kaj jaz govorim->kaj jaz sprasujem. Ce ne pa pac reci, da ne bos odgovoril na vprasanje. Po pravici povedano, odgovorov itak niti ne pricakujem, saj mi je (zal) se predobro jasno, kaksna je splosna mislenost glede spuscenih psov. Dokler boste/bodo pac mislili, da boga za jajca drzite, zato ker imate doma cucka, tako dolgo bo stanje taksno kot je.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #218 : nedelja, 03.04.2005 : 09:43:31 »

Uh,tale je pa kar mal huda! Shocked
Dej se mal umiri no! Roll Eyes

Bom raje zaključil,ker se ne maram spuščati v besedne dvoboje,ki lahko privedejo do kreganja.
Vsak ima svoje mnenje,vendar ga zato še ni treba vsiljevati drugim.

Zdaj pa grem domov,pa na en dolg(ja ugotovili ste) spuščen sprehod. Cool

Aja,pa to grem s svojim psom in ne cuckom.

LP Zoran
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #219 : nedelja, 03.04.2005 : 09:44:47 »

Zdaj pa malo bolj počasi.....kaj zdaj bomo privezovali pse na metrske štrikce zato ker obstaja možnost, da en pijan lovec ne ve kaj dela? Kam pa to pelje? Nazadnje bomo "privezovali" se otroke, da nebi kdaj slučajno padli pa si odrgnili kolena. Pa ne mislit, jaz mojo tamalo vedno sprehajam na povodcu, ker vem da ne uboga in bi letela pa ce se jaz na trepalnice postavim, ampak tisti, ki pa nimajo takšnih razbojnikov, pa jih po mojem naj mirne duše sprehajajo po gozdu, tudi proste. Lovci pa si tak pripisujejo neke svete pravice, da streljajo kaj se jim zljubi in to ni prav!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #220 : nedelja, 03.04.2005 : 09:48:25 »

Glede na to, da ste vsi na forumu, sklepam, da ste pismeni in znate brati-torej Uma, preberi se enkrat kaj sem napisala. Bo morda bolj razumljivo o cem govorim.
Skywalker-po pricakovanjih...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #221 : nedelja, 03.04.2005 : 10:07:52 »

Uma.  Ne na meterske štrikce, pse na fleksi ( 5 m  ga lahko spuščaš kadar hočeš).  Glede otrok pa: Iz moje izkušnje: Svojih otrok še nimam, vzamem pa seboj nečake od mojega fanta, to so trije divjaki od 6-9 let, in imam več dela krotit njih, kot pa  psa.  in ja včasih  bi jih najraje privezala na fleksi, ker rinejo ravno tam kjer obstaja nevarnost padca  v globino ali bilo kaj.

Samo vsakič ko gremo skozi gozd( kjer je divjad) jim vbijam v glavo to kdo je gost v gozdu, ker mi hodimo po "hiši in  vrtu" ( tako pač razumejo) divjih živali in ne one pri nas.
In ko se nam približa izpuščen pes po  poti, so vsi prestrašeni, ker noben pes ne nosi  table z napisom ne grizem otrok.

Če pes še trapa sem in tja po gozdu, pa glede na moj karakter, ko srečam lastnika, še njemu napovem, in potem  malo momljajo in pritajeno bentijo, ampak vsak ga potem pripne, če ga uspe ujet...............
Taki psi so pa za mene potencialne tarče za lovca.
In  Skoraj vsak  od lastnika reče  saj ne bo nič naredil.   Prej smo se pa 10 minut gledali en drugega in teh 10 minut sem razmišljala kako bom potegnila iz žepa poper spray če bo slučajno skočil v koga od otrok.

Če bi lastnik pazil na svojega psa in ga imel pri sebi, se ga nihče ne ustraši pa  je lahko še večja zverina.   Pa se strinjajte ali ne, vsak ima v glavi to da  če je gospodar  zraven pes ne bo nič naredil.
In tako je prav! Ker je v večini tudi res.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #222 : nedelja, 03.04.2005 : 10:18:44 »

Citat
Če pes še trapa sem in tja po gozdu, pa glede na moj karakter, ko srečam lastnika, še njemu napovem, in potem  malo momljajo in pritajeno bentijo, ampak vsak ga potem pripne, če ga uspe ujet...............

 Grin Grin Grin Wink Tocno tako ja, ce ga uspe ujeti. Pri nas je precej podobno. "Saj ne bo nic naredil"....potem ga pa lovi.  Grin

Citat
Če bi lastnik pazil na svojega psa in ga imel pri sebi, se ga nihče ne ustraši pa  je lahko še večja zverina.   Pa se strinjajte ali ne, vsak ima v glavi to da  če je gospodar  zraven pes ne bo nič naredil.
In tako je prav! Ker je v večini tudi res.

Mm, pri nas je vcasih tako-ce je lastnik zraven, ima cucek vec poguma in je verjetnost, da napade, vecja. To, da je lastnik zraven, ne pomaga cisto nic, ker mu ponavadi srce pade v hlace in samo nemo stoji (pomoje ni dalec dan, ko se bo v hlace polulal). Roll Eyes Huh

Citat
Samo vsakič ko gremo skozi gozd( kjer je divjad) jim vbijam v glavo to kdo je gost v gozdu, ker mi hodimo po "hiši in  vrtu" ( tako pač razumejo) divjih živali in ne one pri nas.

Lepo. Bi bilo pa fajn to se komu drugemu vbijati v glavo, ne samo otrokom. Roll Eyes Znajo pa biti ti tamali prav zabavni in predvsem zelo dojemljivi.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #223 : nedelja, 03.04.2005 : 10:31:07 »

 Grin Grin  Ja tamali ponavadi prej dojamejo take stvari, kot pa večina odraslih.

Pač moramo vzet v zakup , da našo zemljo tlači kup objestnežev kateri menijo, da je vse njihovo.    Najhujše so pa  prav ženske.
Tlači v gofljo  pamžu senvičke in kinder pingvine papirče pa  flikne na tla.( alu folijo najraje)

Kako me pa to raz***** Angry Angry, bi najraje babo tako na trdo v rit nabasala da bi jo odneslo .   Pred njo pa še kak njihov družinski pes, ki serje  na sredini poti, in še laja zraven............. Lips Sealed  saj ni da bi govorila................ tema!

Najhujše so pa poti , ki se vzpenjajo na kakšen  bližnji hrib   Jošt nad Kranjem, Jakob,   da Šmarjetne ne omenjam........   Sploh ne hodim več na omenjene destinacije, ker sem lahko samo slabe volje.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #224 : nedelja, 03.04.2005 : 10:44:04 »

Se oproščam za izrazoslovje!
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines