mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 10.09.2024 : 01:25:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dogo argentino
Strani: 1 ... 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 ... 107   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dogo argentino  (Prebrano 348358 krat)
0 članov in 38 gostov pregleduje to temo.
svabo
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #1485 : sobota, 14.01.2012 : 21:07:25 »

Kako, saj sta bila tudi v konkurenci samo dva D.A. ,drugi pa itak ne smejo notri Roll Eyes
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #1486 : sobota, 14.01.2012 : 21:09:21 »

Ne ne, jih je bilo več, trije v boksih pokriti, dva sem srečala na obhodu.. Tam nekje. Je pa res, da jih ni bilo veliko videti.
Logiran
svabo
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #1487 : sobota, 14.01.2012 : 21:14:33 »

Aha pod dekce pa po boksih pa res nisem brskal Wink
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #1488 : sobota, 14.01.2012 : 21:30:04 »

Jaz tudi ne ravno, sem pa kukala z varne razdalje ker sem ene bele riti notri zagledala Smiley.
Logiran
svabo
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #1489 : petek, 20.01.2012 : 00:02:51 »

Ravno sem pogledal film "Headhunters.2011" in okoli 50" min se pojavi impozanten dogos,ki sicer ne konča najbolje Cry ,ampak mi je polepšal film...sem kar na vsebino pozabil Wink
Logiran
svabo
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #1490 : torek, 28.02.2012 : 23:39:32 »

Pričakujem mladiča v komb. psica:Penelope dell Emperadero+ pes:Eremo de Alfa Fiera.Oba sem spoznal in sta super karakter in tudi ostale karakteristike D.A. ki jih poznam so prave.Komaj čakam Wink
Logiran
svabo
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #1491 : petek, 02.03.2012 : 20:11:32 »

Naj omenim še da ima psica kolke CC,pes pa BB ,bi me moralo zaradi tega skrbeti,lastnik mi je rekel da jih ne bo,problemov namreč... Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1492 : petek, 02.03.2012 : 20:32:21 »

Jaz iz take kombinacije in to psa take velikosti, nebi nikoli kupila. Po pravici povedano... Razen, če bi imela vsa žlahta, ki bi jo našla kolke A.
Sploh če so to edini testi, ki jih imajo teli psi.
Logiran
ajidiL
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 23


« Odgovor #1493 : sobota, 10.03.2012 : 15:02:33 »

Odvisno kdaj so bili kolki slikani, če je bila ocena kolkov pri 15 mesecih, je ocena C slaba. Pa je lastnik kljub takšni oceni lahko pridobil vzrejno dovoljenje? Pozanimaj se pa počakaj še na kakšno mnenje tistih, ki imajo identične izkušnje. Drugače me pa veseli, da si se odločil za DA...
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #1494 : četrtek, 15.03.2012 : 17:45:40 »

Ce koga zanima, se oddaja Dogo samica stara priblizno eno leto, vajena zivljenja z otroci ter drugimi psi. Oddaja se za ljubljencka, ne za vzrejo. Samo resni.

maja.desobediencia(afna)gmail.com
Logiran
BuBO
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #1495 : sobota, 16.06.2012 : 01:00:02 »

Pozdravljeni!

Mene pa zanima kako se dolgoletni lastniki argentink 'spopadate' z njihovim lovskim nagonom? Moja kuža je ena super kuža (kaj niso itak vsi?!? Smiley), ampak starejša kot postaja - stara je leto - bolj je začela preganjati ptiče, mačke, besno vohati po zaprtem kanalizacijskem jašku, kjer se zadržujejo podgane, ... Pač, lovski pes! Vse fino in prav, dokler je zadeva pod nadzorom, ampak danes je na domačem vrtu začopatila mačko. Kot da bi padla v ekstazo, je stekla za mačko, ki je prečkala vrt - tudi če si poklicni šprinter, vsi vemo, kakšne so možnosti dohiteti/ujeti psa v pogonu - in začela spuščati zvoke, ki jih ne znam opisati. Predno sem pritekla zraven, je mačka pobegnila, pes krvav okrog gobca, jaz pa v totalnem šoku... Kužo sem takoj obrnila na bok (v tistem trenutku nisem vedela kaj storiti, ravnala sem skoraj nagonsko). Medtem, ko sem jaz iskala tisto nesrečno mačko, je bila morala mala ostati na prostoru, medtem pa kot da bi bila v šoku - gledala me je popolnoma podrejeno in pa tresla se je kot šiba na vodi.

Kaj torej storiš v takšnem primeru? Kako sprostiti njene nagone oz. kako jih usmeriti v nekaj, kar ni žival?

Vem, da tole vprašanja morda bolj spada v temo obnašanja, ampak me zanimajo izkušnje oz. nasveti lastnikov D.A..

Hvala za odgovore!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1496 : nedelja, 17.06.2012 : 19:39:15 »

Sicer nimam DA, ampak bom vseeno nekaj napisala, glede na to, da sem mela pse z lovskim poreklom in tudi sicer imam trenutno pse s podobnimi nagoni doma.

Glede na to, da v Sloveniji z DAji ne smeš lovit in da coursing ni ravno vsak teden in za prvim vogalom - pa tudi če bi bil... s psom je treba delat! Poslušnost, trikce, ma magari agiliti. V glavnem psu je potrebno zapolniti dan, in mu omogočiti na varen način uporabo možganov in preusmeritev svojih nagonov v delo pri katerem za nagrado dobi hrano, igro, akcijo.
Pa tudi sicer več gibanja in sproščanja energije na varen način.

Kaj počneš in koliko počneš, si bila/bil v šoli ali nisi, ali s psom aktivno preživljata dan pa veš sama/sam. Če napišeš kaj več o vašem vsakdanu bo svetovanje lastnikov lažje in bolj realno.
Logiran
BuBO
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #1497 : torek, 19.06.2012 : 12:23:46 »

Hvala za odgovor!

S psičko hodivo na poslušnost enkrat na teden po dve uri - prepriprave za BBH, ker je za izpit itak še premlada, pa tudi doma delava z njo. Drugače pa naš dan, ko ni take nenormalne vročine, izgleda približno takole: zjutraj greva vsaj za 45 minut na sprehod, na katerem se, če le najdeva kakšno žrtev Smiley, poigra s kakšnimi drugimi psi ali pa ji mečem žogico - oboje je samo dodatek sprehodu. Na tem jutranjem sprehodu ponavadi delava tudi poslušnost. Popoldan gremo, če imava čas na kakšen lokalen hrib (Golovec in okoliški kuclji), kjer je načeloma ves čas spuščena, vendar z njo ves čas delam - poleg, pogled, za mano, pred mano, sledi sprostitev - 'ajde šibi' sistem in skrivalnice. Za nagrado se tudi ruvava z njeno šolsko igračo oz. tisto posebno igračo, ki jo dobi samo, ko delava. Vikendi obvezno vključujejo takšne sprehode, ponavadi daljše, ker imava oba čez vikend več časa. Če nam ne znese s časom oz. je ura že pozna, gremo na sprehod po naselju, potem pa v park na druženje in norenje z drugimi psi - zelo se trudiva kar se tiče socializacije, zato tudi toliko časa preživimo med drugimi psi. Resno sem razmišljala tudi o agilityju, vendar takrat, ko narediva poslušnost.

Aja, pa kako zgleda zadeva z mačkami, ptiči in ostalimi živimi in premikajočimi živalmi (izjema so psi), ko sva na sprehodu: ko vidi žival, okameni. Takrat jo malček cuknem s povodcem in ji poskušam preusmeriti pozornost nase, za kar je seveda izdatno nagrajena! Če žival zagledam prej kot ona, seveda pozornost nase preusmerim takoj. Ko pa je spuščena je zadeva drugačna. Če je več kot pol metra stran od mene je zadeve konec. Jaz se trudim preusmeriti pozornost, ona pa v dir. Pomoje tut kilogramski zrezek takrat ne bi pomagal. V gozdu se me bolj ali manj drži in še nikoli ni šla dirkat za divjadjo (trikrat trkam), problem so mačke, ki se sprehajajo čez vrt, ptiči, ...

Njenega nagona niti slučajno nočem zatret, rada pa bi ga preusmerila. Če ima kdo kakšen konkreten nasvet ali konkretno vajo/zaposlitev, bom zelo vesela, če bi jo delili z mano!

Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1498 : torek, 19.06.2012 : 13:16:22 »

Ko jo cukneš, ko je na povodcu... Razume to kot nekaj kar ne sme?
Če jo cukneš v stilu, da jo dregneš in samo preusmeriš pozornost ni nujno, da pes ve, da se tega ne sme. Da je tak način učinkovit, ne sme priti do priložnosti, da lahko nemoteno zašprinta. Večkrat ti bo zašprintala, težje bo odvadit.

Na tvojem mestu bi sama imela psa na doooolgem štriku, do takrat dokler res ne zna, da tega ne sme delat povsod tam, kjer lahko pride do česa takega.

Odpoklic iz igre laufa? To je sicer stopnja niže, ampak več od odpoklica iz prostora ali ležernega vohljanja...

V bistu je to to... vztrajaj in vztrajaj in preprečuj napake, nagrajuj primerno vedenje in delaj, delaj. Rezultat pa pričakuj v roku pol leta ali celo več. Če ga ne bo, pomeni, da ni bilo dovolj  doslednosti.

Učit odpoklic tako, da se postopoma zvišuje težavnost in doslednost, doslednost. Večjo trmo maš, bolj bo treba švicat Wink

Je pa res, da mora oz. je lažje le pes pozna ukaz "NE". Če ga ne zna in psa ne moreš zadržat, ker je spuščen je pa kot "scanje proti vetru"  Evil
Logiran
svabo
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #1499 : četrtek, 05.07.2012 : 19:18:24 »



28dni

Moj "prvorojenec",sine in nekaj kar sem si želel najbolj takoj za zdravjem:---TITAN---
Logiran
Strani: 1 ... 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 ... 107   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dogo argentino
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines