mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 15.08.2024 : 17:17:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Kolikokrat cepiti?
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kolikokrat cepiti?  (Prebrano 65845 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #105 : četrtek, 02.03.2006 : 21:13:30 »

Ne, psi so lahko kot mladički cepljeni 1x, 2x, 3x ali nobenkrat. Programov je vec in nikjer ne pise (oz. naj ne bi, pa saj vemo kako je to...), da morajo pa zdaj biti cepljeni 1x/2x/3x,... Ja, kakor vem, se vedno cepijo s koktajlom.

Revakcinacija po enem letu je spet izbirna; lahko cepis ali ne (kuzne bolezni, steklina je obvezna). Potem vsakoletno cepljenje-spet izbirno.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #106 : četrtek, 02.03.2006 : 21:15:55 »

Ja a jo naj potem dam še enkrat cepit, čeprav veterinar tega ni omenil? Se bom pa jutri bolj natančno pozanimala tam kjer je bila cepljena.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #107 : četrtek, 02.03.2006 : 21:18:01 »

Koliko je stara in kolikokrat je bila cepljena? 2x? Jaz 3x ne bi cepila. Steklino pac cim kasneje, mogoce bi ob enem letu se enkrat koktajl, potem pa nic vec (razen po zakonu obveznega, na zalost).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #108 : četrtek, 02.03.2006 : 21:19:36 »

Obstaja vec protokolov za cepljenje. Eden od splosno razsirjenih je, da se mladice cepi trikrat za kuzne in potem ponovi (1x doza) vsako leto. Drugi zagovarjajo, da je prej omenjeni protokol za mladice, katerih mame niso cepljene in da se mladice, katerih matere so bile cepljene (in so z mlekom in prek placente (se mizdi)  dobili protitelesa) cepi samo enkrat nekje pri devetih tednih. Tretja teorija je, da se maldice cepi 2x, ... Vse nasteto velja za cepljenje proti kuznim boleznim, cepljenje proti steklini je obvezno vsako leto - ne glede na titre - izjema so le bolni psi.
V polivalentnem cepivu (proti kuznim boleznim) je vec cepiv, katera "drzijo" razlicno. Kuga po zagotovitvah proizvajacev drzi min. tri leta, leptospiroza pa le pol leta... Odlocitev o tem kdaj in kolikokrt je stvar odlocitve posameznega lastnika.
Jaz osebno 3x ne bi cepila ...
m.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #109 : četrtek, 02.03.2006 : 21:23:17 »

Zdej je stara 12 tednov, bila pa je tam pri 9 tednih samo 1 x cepljena proti petim boleznim (kao neko novo cepivo, ful močno), v knižici pa ima dve nalepki. Veterinar pa je takrat vzrediteljici rekel, da mora biti cepljena samo še proti steklini in da naj počaka oz. nov lastnik(jaz) do takrat ko bo psička stara vsaj 6 mesecev.
Pa me zanima če je prav tako?
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #110 : četrtek, 02.03.2006 : 21:24:55 »

A 2 x pa, kljub temu da veterinar tega ni priporočil?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #111 : četrtek, 02.03.2006 : 21:31:17 »

Ne, jaz (osebno) je letos proti kuznim ne bi vec cepila. Ampak to je moje mnenje. Meni se zdi nasvet tega veta eden boljsih ...
 nalepki sta pa, ker je polivalentno cepivo v dveh "flaskah" - navadno je lepto posebaj in od tu 2 nalepki (se pogledas, gor pise katere zadeve so v vsaki dozi).
m.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #112 : četrtek, 02.03.2006 : 23:35:42 »

Ampak npr. a ni tako, da ko imamo psa 1x že cepljenega proti kugi, kasneje tudi če ga ne cepimo več, ne more zboleti za njo?

Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #113 : petek, 03.03.2006 : 09:46:24 »

naš prvi pes je dobil kugo čeprav je bil redno cepljen... In to pri dveh letih...
Ne glede na to, bom vedno cepila moje pse. Verjamem pa, da bi zbolel tudi, če bi ga cepla na pol leta.
Zdi se mi, da je za bolezni primerno cepit na leto... leto in pol... oziroma na toliko, kot drži najkrajše cepivo... Kolikšen je ta čas pa ne vem. Moram vprašat...
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #114 : petek, 03.03.2006 : 10:20:17 »

lepto - pol leta.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #115 : petek, 03.03.2006 : 10:21:13 »

Jaz pa mladičkev ne bi izpostavljala temu, da jih ne bi cepila. Se mi zdijo prevec obcutljivi. Meni se zdi najbolje, da se jih cepi pri 8-9 tednih in potem cez 4 tedne ponovi se enkrat cepljenje. Steklino pa cim kasneje (jaz ponavadi okoli 6 meseca ali se malo kasneje). Ne vem pa, zakaj bi jih cepil 3x? Razen ce se v to steje tudi steklina...
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #116 : petek, 03.03.2006 : 10:22:57 »

pol leta... hm... no na pol leta pa vseeno nebi.... razen, če bi ta bolezen razsajala po bližnji okolici... Undecided
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #117 : petek, 03.03.2006 : 10:29:15 »

Jaz pa mladičkev ne bi izpostavljala temu, da jih ne bi cepila. Se mi zdijo prevec obcutljivi. Meni se zdi najbolje, da se jih cepi pri 8-9 tednih in potem cez 4 tedne ponovi se enkrat cepljenje. Steklino pa cim kasneje (jaz ponavadi okoli 6 meseca ali se malo kasneje). Ne vem pa, zakaj bi jih cepil 3x? Razen ce se v to steje tudi steklina...

Čudno mi je da veterinar ni tega rekel, da naj se jih čez 4 tedne cepi še enkrat. A potem cepivo sploh kaj učinkuje. Zakaj se jih naj bi oz naj ne bi še enkrat cepilo čez 4 tedne? Kaj če jih ne cepiš?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #118 : petek, 03.03.2006 : 10:43:15 »

naš prvi pes je dobil kugo čeprav je bil redno cepljen... In to pri dveh letih...
Ne glede na to, bom vedno cepila moje pse. Verjamem pa, da bi zbolel tudi, če bi ga cepla na pol leta.

To mi je pa čudno...oz. ne razumem. Jaz sem pa mislila, da da ko imamo psa 1x že cepljenega proti kugi, kasneje tudi če ga ne cepimo več, ne more zboleti za njo...
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #119 : petek, 03.03.2006 : 10:46:24 »

oz...je bolj prav tako, da če pes enkrat "preboli" kugo, ne more več zboleti za njo, ne?  Huh
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Kolikokrat cepiti?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines