mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 18.09.2024 : 00:29:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Kolikokrat cepiti?
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kolikokrat cepiti?  (Prebrano 66263 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #75 : sreda, 05.01.2005 : 14:08:27 »

Hmmm ... datum naslednjega cepljenja ... nam ga se nikoli niso napisali!!!

Me pa isto zanima kot Bino ... ceprav mislim, da gre na "obisk prednikov"!

Ze ce je samo sum na steklino, mislim, da so hudi ukrepi ... cepljenje in karantena ... ce sploh ... ali kako???
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #76 : sreda, 05.01.2005 : 14:22:59 »

ce zares zboli, ima itak samo par dni casa (ok, mislim, da tam okrog 14), preden bi sel tako ali tako sam na "obisk". S "susom v glavo" rec samo pospesijo.
m.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #77 : sreda, 05.01.2005 : 14:36:10 »

eh, lazem. malo dalj traja inkubacijska doba - ponavadi manj kot 3 mesece (od 7 dni naprej) , lahko pa tudi do 12 mesecev (ocitno sem prevec vneto brala Cujo-ta  Grin Roll Eyes )
http://www.klinikaloka.com/steklina.htm
http://www.klinika-malezivali-mb.si/steklina.htm
m.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #78 : sreda, 05.01.2005 : 19:31:57 »

alti, kje pa (pri katerem vetu) pabos dobil vakcine proti samo eni zalegi? Mene najbolj matra kje dobiti samo cepivo proti pasji kugi.
m.
Jaz bom cepil pri vetu na madžarskem, ko grem k vzrediteljici na obisk. Cenej je itaq, haha. Tam to majo. Pri nas bi pa po mojem tudi morali imet, res pa da nisem vprašal nikoli.
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #79 : sreda, 05.01.2005 : 21:16:00 »

Cepljenje proti steklini je zaenkrat zakonsko obvezujoče, čeprav v zadnjih nekaj letih v Sloveniji ni bilo primera stekle domače ali divje živali. Ogromna sredstva od cepljenja se seveda stekajo v državno blagajno. Moram pa opozoriti na to, da Hrvaška te bolezni še nima popolnoma izkoreninjene. Pozanimala sem se kako je z učinkovitostjo kombiniranega cepiva proti kužnim pasjim ali mačjim boleznim. Cepljenje lahko preskočiš, tako da cepiš na dve leti, vendar je v primeru pojava bolezni pes ali mačka manj odporen, ker učinkovitost cepiva s časom upada. Odločitev skrbnika je, ali bo žival izpostavil tveganju ali pa ne.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #80 : sreda, 05.01.2005 : 22:12:32 »

Ja, kao samo dve leti.  Grin Roll Eyes A gremo delat titre? Wink Tako, malo za salo malo za hec.
Res pa je odlocitev skrbnika, ali bo zival izpostavil tveganju ali ne, vendar tudi cepljenja niso brez tveganja. Ampak trenutno nimam casa, bo februarja kaksen roman priromal. Grin Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #81 : četrtek, 06.01.2005 : 18:00:34 »

Kaj potem svetuješ?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #82 : četrtek, 06.01.2005 : 18:53:50 »

Da se vsak sam pozanima, pobrska po internetu za info. in se sam odloci kaj in kako.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
ariela
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #83 : nedelja, 09.01.2005 : 15:21:13 »


Zanima me nekaj .Kužek bo konec janurja star 4 mesece.In bi moral po zakonu bit cepljen proti steklini.Zdaj me pa zanima ali je kaj narobe če počakama ,do aprila ,ko je po Sloveniji vsesplošno cepljene kužkov.Do sedaj je kužek že bil cepljen tista prva cepljenja.Sej mogoče se bo slišalo čudno,pa vprašat ni greh ,če bo zdaj cepljen mama pa pol aprila mir a ne.Kolk že stane ce
Hvala za vaša mnenja, če pa se je o tem že govorilo se pa opravičujem.
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #84 : torek, 11.01.2005 : 14:00:25 »

Jaz bi ga cepila aprila, ker cepivo proti steklini zavira rast mladička.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #85 : torek, 11.01.2005 : 15:06:59 »

S psom ne bo nic narobe, ce pocakas do aprila. Cena? Em, okrog 8000? Se ne spomnim vec. Undecided
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Chris
gost
« Odgovor #86 : sreda, 12.01.2005 : 00:20:59 »


Zanima me nekaj .Kužek bo konec janurja star 4 mesece.In bi moral po zakonu bit cepljen proti steklini.Zdaj me pa zanima ali je kaj narobe če počakama ,do aprila ,ko je po Sloveniji vsesplošno cepljene kužkov.Do sedaj je kužek že bil cepljen tista prva cepljenja.Sej mogoče se bo slišalo čudno,pa vprašat ni greh ,če bo zdaj cepljen mama pa pol aprila mir a ne.Kolk že stane ce
Hvala za vaša mnenja, če pa se je o tem že govorilo se pa opravičujem.

Lahko cepiš pri 4 mesecih, če imaš opravljena osnovna cepljenja, lahko pa cepiš tudi aprila, kakor ti bolj odgovarja. Cepivo zavira rast... bi prej rekel, da jo pospešuje Wink
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #87 : sreda, 12.01.2005 : 00:27:42 »

to jaz sam tudi opažam. mam dve ki sta en dan razlike, dve čisto različni liniji, ena z močnimi kostmi. rasteta pa "v izi". Vsi prejšnji so bili večji pri 6 mesecih. Vzrediteljica mi pa pravi, da je ok višina in teža. Ja, zanjo, ki ima vse na tem tretmanu, haha, zame je recimo prav hecno ker se mi zdita pritlikavi za svojo starost. jima vsaj kak cm manjka.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #88 : sreda, 12.01.2005 : 00:35:24 »

Ah, pomoje je tudi normalno. Koliko bi potem šele npr. zlatkoti rasli v višino, če ne bi bili cepljeni, če so že tako večina previsoki Wink Wink
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #89 : ponedeljek, 14.03.2005 : 19:23:12 »

No, za osnovna 3 (oz. 2) cepljenj, ko je še mladiček vemo.... Kako pa kaj nadaljna cepljenja potem (vse razen proti steklini) Huh
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Kolikokrat cepiti?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines