mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 00:49:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: priprava psa za razstavo
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: priprava psa za razstavo  (Prebrano 64654 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #45 : torek, 13.01.2004 : 21:21:00 »

ojla, jaz imam en trik, ker sem opazla, da če Bluju nastavim piškotek in rečem stoj pes stoji postrani Huh... oz. sprednjo taco ima koker se pač ustavi.

Zato sem naredila naslednje:
Ko ga peljem okoli sebe (poleg) mu držim briket in, ko je v skoraj na mestu mu malo prej rečem STOJ in ga zabremzam s piškotom. No tako se potem lepo ustavi in ni preveč iztegnjen  Cool oz. vsaj tace.

Nati čestitke k povečanju družine  Cheesy

Hja kar se blata tiče je pa tako, kot se na vseh črnih zadevah vse pozna se tudi na Bluju pozna vsako blato in vsak prahec...pa ga ponavadi samo sčešem, kar ne mara preveč še posebej okoli jajčk Lips Sealed, kjer se ponavadi blato fanj prime na dlako.
Kako se kaj vaši belgijci radi češejo, kopajo in brišejo?

Kar se strižnja tiče se popolnoma strinjam s tabo horr Grin, boljše pustit kot je kot pa nardit še slabše... Wink

Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #46 : torek, 13.01.2004 : 21:29:57 »

Nati, cestitke za dojencico.  Cheesy
Horr, tebi hvala za vsa vprasanja, ostalim pa za odgovore. Pridejo tudi meni zelo prav, ker sem se precej "frisna". Le cvekajte se naprej, da izvem vse kar me zanima! Grin lp
Logiran

Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #47 : torek, 13.01.2004 : 21:38:46 »

Horr: razmisljanje o tem nacinu razstavljanja je cist ok. In ponavadi ne zgleda slabo. Kar se prestavljanja nog tice pa - stvar navade oziroma tega, kaj pes dopusca. Pri nekaterih psih pomaga,da se prestavis naprej, pri drugih pomaga, da prestavis nogo. Pri tretjih pa,da psa naucis, da sam premakne v pravi polozaj (se nisem sprobala).
Ja Horr, toliko tervurnov in groenandelov, kot sem jih imela na razstavah, jih v Sloveniji ni Smiley
A ja - ko sem prvic sodila belgijce na Finskem, so pri meni razstavili tudi psico pasme malinois. Psica je bila res lepa, dobila je BOB pri meni, kasneje pa je (pri drugem sodniku) zasedla celo 1. mesto v grupi!
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #48 : sreda, 14.01.2004 : 00:08:48 »

Hejhoj,

Pomoje bi bilo res najboljš, da tisti Ljubljančani, ki smo na forumu, da se dobimo in razkažemo svoje znanje... Tako se bo v praksi najlepše pokazalo kdo ima prav ter katera metoda je boljša...
(seveda se že ve, koga bomo vsi oponašali  Roll Eyes  Wink)

Kaja: no, tukaj ti pa res lahko zatrdim, da svojih Kajev, Kakojev in Zakajev še nekaj časa ne bom opustil. Upam, da se mi bodo na koncu te "odisejade" lahko odgovorjalci zahvalili, ker bodo imeli tako močne prste, da jim noben več ne bo mogel iztrgati nič iz rok (bodisi torbice, ali vrvice od psa  Cool Grin Grin).

Barbka: No sedaj sem že 100% sigurn, da te ob naslednjem srečanju zahaklam in se me potem nekaj časa ne rešiš  Wink Cheesy.
Drugače pa čist verjamem, da si videla 10x toliko belgijcev kot jih je v sloveniji. Že samo pri naši vzrediteljici, ki nima doma veliko psov (njenih je le okoli 4-5), ostali so bili le na obisku, se mi je zdelo, da jih je več kot v celotni Sloveniji. Seveda so bili samo GR in TN, tako da MN ne štejem. Bilo jih je okoli 10... Je pa res užitek videti toliko belgijcev na enem kupu, zato srčno upam, da bodo Italijani iz države pripeljali vso svojo zalogo tervisov...ali nasploh belgijcev Cheesy.

lp
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #49 : sreda, 14.01.2004 : 09:12:55 »

juhu

Jaz bi prišla gledat razkazovanje, pri nas na Obali sta kolikor vem od belgijcev Blu pa Ula (njegova mati) in pa dva malinoisa (eden od teh ni za v javnost, ne ker ne bi bil lep  Huh)....če so še drugi pa nimam pojma, jaz še nisem slišala za njih.

Kaj pa Vrtojba? Barbka, Nati (verjetno bolj težko) bosta prišli?
Al pa me bo horr poučil na mojem pesjanu  Wink

Vseeno je v živo drugače kot v besedi in teoriji.
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #50 : sreda, 14.01.2004 : 16:36:31 »

Madona, še dobro da meni po skoraj dveh tednih kukanja v tole temo (samo naslov) pride, da se je razživela prava belgijska debata!  Shocked sram
Torej, super super!  Cheesy Še posebej sem hvaležna Nati za vse nasvete, ki jih bomo vsi belgianosi z veseljem ponucali. Tudi jaz čestitam k prirastku in prav tako kot horrči navijam za en skupni sprehod, kjer bi se mi, mladi belgian loverji, lahko marsikaj naučili od tebe - pa tudi eden od drugega  Smiley.

Zanima me pa še nekaj - kako psa navaditi na večjo toleranco na tuje dotike? Tako kot sem napisala v temi o belgijcih, pri Sambotu ni problema na sprehodu, doma itd, kjer je spuščen itd. Na razstavah pa res ni najbolj navdušen nad otipavanjem... Vem, da verjetno nikoli ne bo ravno ekshibicionistično skočil pred sodnika, napel bicepse v Schwarzenegger Mister universe pozi in mežikal sodniku, ampak vseeno. Nekaj časa sem optimistično hodila po svetu z mislijo na to, da bi folk po PStju prosila, če lahko mojega pesa zagrabijo za cojones, pa sem zaradi očitnih razlogov (za1x še kar dobra duševna uravnovešenost)  misli na to zapustila.

Predvidevam, da najbolj pomagajo izkušnje, torej razstave, ampak kaj pa če grem na 1-2 razstavi letno? Pa še takrat imava tako srečo, da ga kdo naklesti. Bila sva na 4ih razstavah, od tega se je samo na eni zgodilo, da ga niso napadli v samem ringu...  Angry Shocked Angry Lips Sealed

Velja seveda za vse druge, da ne bomo z belgijci okupirali te teme, zanimajo me vaše izkušnje in predlogi.

Se vidimo v Vrtojbi!
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #51 : sreda, 14.01.2004 : 17:20:10 »

Petra&Bambi%horr:Jaz sme za,skupen sprehod in upam,da vam bom kaj v pomoč Cheesy Wink ::)Seveda,pa moj mali pride zraven,tako da ne bodo sami Belgijci ampak se bo na sprehodu pretakala tudi Maltežanska kri Wink Wink

Torej zdaj samo še čakam,da poveste kdaj in kje Wink

lp
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #52 : sreda, 14.01.2004 : 21:53:57 »

Jaaaaa, super, the more the merrier, jaz imam edino problem z vikend varianto Roll Eyes Nekajkrat sem ostala v Lj čez vikend, ampak v bližnji prihodnosti ne kaže, da bom še kaj gor...
 
Se ne bi dalo kdaj čez teden?
Lahko dopoldne, popoldne...se prilagodim kolikor lahko  Wink
Povejte p prinesem s sabo fotoaparat, da vse dokumentiram, da bom lahko vadla potem doma  Grin

Ja, Bambi jaz mam zeeeloooo podobno situacijo z Blujem(sej veš), sem jaz živčna, ker se bojim, da bo pes živčen in potem tudi je. Zato prideva tudi v Vrtojbo, da vidim kako in kaj bo...

p.s.
Pri nas oz. v soseščini imamo belgijske šnavcerje  Shocked, ampak niso Blujevi (vsaj upam Tongue)
Videl že kdo kaj takega?  Roll Eyes


Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #53 : sreda, 14.01.2004 : 22:06:06 »

Aha še nekaj  Grin

Kakšne krtače imate za belgijce? S kakšnim šamponom jih umijete (znamka) pred razstavo, če jih?
Kako je z osvežilci barve?....vem, da ljudje to uporbljajo (tudi za belgijce)

Sprašujem, ker Italjani navlečejo tolko stvari s sabo in pse natopirajo in polakirajo (ok vsaj večina), da zgledajo kot en velik črn valjast cof...sploh niso podobni psu, ki naj bi bli...

Razumem, da so belgijci naravna pasma, kakšen nasvet glede tega?
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #54 : četrtek, 15.01.2004 : 16:06:49 »

Petra&Bambi:Ko govorita o živčnosti psa in sebe pred vhodom v ring....Glede tega imam izkušnje zato se bom tudi tokrat oglasila Wink Grin
Živčnost in nervoza ter trema se vse prenesejo na psa,če le-ta začuti,da je človek nervozen,kar zazna preko pota,vonja iz ust,...
Zato je najboljse,da si preden greste v ring umijete roke,naparfumirate(samo za vzorec),ter date v usta kakšen žvečilni gumi,da prekrijete vonj Wink

Kar se tiče pripravljanja psa na razstavo,je seveda zelo odvisno od pasme.Ker gre v tem primeru za belgijca se mi zdi dovolj,da se psa skopa(vkolikor je umazan),se ga postriže dlako,da se oblikjejo ušesa,tace in podobno;da se mu umije zobe,postriže krempeljčke,se ga prekrtači ter če je potrebno tudi zakrije kakšno napako(če ima recimo kje premalo dlake ali podobno).

Kar se tiče "naravne pasme" ....
V bistvu so vse pasme nekako naravne,nobene niso bolj in manj, Roll Eyes ;DRes pa je,da Belgijci delavna pasma,ter dokaj redka zato še ni tako populizirana in se pri njej še ne uporablja toliko spreyev,pudrov,lakov in podobno...

Lahko,bi se dobili recimo kakšen petek?!Zame bi bilo to,definitivno popoldne ker dopoldne ne morem...
Zdaj določite samo še kraj Wink

lp
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #55 : četrtek, 15.01.2004 : 17:15:43 »

Jaz s predhodno najavo lahko večinoma tudi med tednom, tako da - ni frke!  Wink Grin

Petra, jaz za Bambija vedno uporabljam BioGroom ali nekaj takega šampon za črne pse (gor je slika njufija z otrokom), kopam ga pa prb 2x letno. Glede česanja dobro veš, kako je pri meni, hehe, tako da brez komentarja. Ga pa pred razstavo vedno prečešem, ja. Že kak dan prej ga temeljito prečešem, potem ga pa na sami razstavi samo malo prekrtačim, da nimam takrat dodatnega dela in živčnosti s tem.
Drugih pripomočkov ne uporabljam, ker nisem simaptizer umet(el)nega videza psov, še posebej pa ne pri delovni pasmi kot so belgijci.
Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #56 : četrtek, 15.01.2004 : 20:18:47 »

Hojla,

Pia: Z veseljem bomo sprejeli tvojega maltežančka... We'll invite him for lunch... (But there wouldn't be a lunch without him  Wink Grin - đoke ).
Lahko si pa prepričana, da te bomo že znali ponucati  Tongue Cool.

Petra: najbolje je, da dan prej psa pelješ na travnik, kjer se fajn posvinja, potem ga zvečer še počešeš (da lih ne visi blato z njega). To bo pa kr vse pomoje  Wink Cheesy.

No, kakorkoli že...najbolje da določi/-jo čas tisti, ki so predavatelji in se na to poslušalci prilagodimo... Torej-Nati/Barbka/pia. It's your call!

lp
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #57 : četrtek, 15.01.2004 : 20:45:39 »

Ja Bambi pol pa ni kaj, bo treba frizeraj zame in zate vzet  Grin, pa žvečilne in parfumčke.

Dober nasvet Pia hvala, vidiš nisem niti pomislila na tako rešitev  Wink

aha šampon za črne pse...že pišem, kaj pa mate krtače al glavnike, krtače z drobnimi iglicami, z bunkicami na koncu, take, ki fanj cukajo pri naju odpadejo, ker jaz potem ostanem brez roke ali noge (odvisno kateri del je bližje zobom).

Kar se kopanja tiče jaz ga umijem (vsaj trebuh in tačke) če greva na sprehod k morju, ker vedno divja po vodi, ne glede kolko stopinj ima, če je le kakšen ptič ali kanela v njej  Roll Eyes Grin potem pa se pofenava, da ni moker predolgo  Wink

Aha zobe pa umivamo, redno  Wink, nam kr gre odkar je ugotovil, da krtačke ne sme pojest  Grin
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #58 : petek, 16.01.2004 : 18:13:03 »

horr:hmm,mislim da sem dobila pretezko nalogo Grin Roll Eyes.Vi se zmenite potem pa jaz samo povem,ce je o.k. Wink Smiley
Na splosno bi meni najbolj ustrezala sreda in petek,ura pa humm,odvisno kje bo to srecanje ???Kaj pravite na...recimo kaksen Tivoli ali kaj podobnega Huh

Petra:Za Belgijce je po moje najbolje imeti krtaco z zaobljenimi konicami malo bolj grobo ter kaksen glavnik.Se pa kupi v trgovinah za male zivali tudi grooming speey,ki pomaga pri razcesavanju,poskrbi za sijaj ter dober videz Wink Cheesy

lp
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #59 : petek, 16.01.2004 : 23:39:43 »

Ojla,

No pa se ponovno oglašam po parih dneh Wink in da ne pozabim,
Kaji, Petri in Bambi hvala za čestitke Cheesy

Kaja: Upam, da bo tvoja Bagi stopala po stopinjah svoje krasne mamice in očka kar se razstav tiče in da bo zelo uspešna tudi v agilitiju Cheesy Želim vama veliko uspehov.

Petra: Ne v Vrtojbo žal ne bom mogla priti, ampak načrtujem pa vsaj obisk razstave v Ljubljani  Wink

O negi dolgodlakih belgijcev nimam veliko pojma Sad, ker ima Lejka resasto dlako in zahteva temu primerno nego (trimanje kot pri terierjih Wink )

Ampak vseeno vam posredujem tole:
Although the Groenendael and Tervueren both have abundant coats, grooming them is simplicity itself. Just one thorough comb and/or brush each week will keep them free of mats and their coats glistening. This may need to be done daily through their coat drop, but once all of the dead coat is stripped, you can go back to a weekly groom. Even if you decide to show your Belgian, do not be put off by their coats, a good brush through the night before, or a bath a few days before a show-and there you have it!
 
In če tako pravijo Američani, ki so res nadpovprečni uporabniki raznih sprayev, lakov, pudrov ipd., bo že držalo.
Ni se vam treba preveč ukvarjati z "groomingom" vaših lepotcev - saj so že sami po sebi zelo elegantni in dovolj lepi  Cheesy

Krtačenje/česanje: Morda bi za groenendaele veljalo podobno kot za mojo laponko Nati..
Jaz uporabljam kar ta mehko krtačo iz prave ščetine (ker ne trga dlake), potem imam pa še pin brush - oziroma krtačo z drobnimi a dolgimi iglicami brez bunkic...tace pa počešem z glavnikom...
Morda bi svetovala samo, da se psa malo pošprica z navadno vodo pred krtačenjem, ker to kar dobro prepreči lomljenje dlake Wink, pa še malo bolj svetleč videz dobi dlaka.

Bambi: Veliko sem razstavljala v Italiji in poznam veliko uspešnih italijanskih vzrediteljev in razstavljalcev belgijcev..Pa mi nikoli ni padlo v oči, da bi svoje belgijce sprayali, pudrali, lakirali Huh
No morda to počno profesionalni handlerji..

Definitivno sem proti sprayanju in pudranju "naravnih pasem", če bi ga pa že želel kdo uporabljati se mi zdi Magic Touch Grooming Spray od Crown Royale, ki se ga da kupiti v Italiji zelo v redu, ker ni preveč agresiven do dlake, ji pa da lep lesk in olajša razčesavanje.

Značaj belgijcev: JA poznam vajine tegobe Bambi in Petra. Tudi moja Lejka je bila včasih prav nepredvidljiva. Eni sodniki so ji bili všeč, drugi ne.
Je pa res kot pravi Pia, da se živčnost lastnika prenaša na psa - in to še posebej velja za belgijce, ki so zelo občutljivi kužki Wink

Morda bi pomagalo tudi, če bi kužka pred vstopom v ring malo razigrali in ga sprostili, tako da bi oba sproščeno stopila v ring. Pri meni je to ponavadi delovalo Cheesy
Je pa res da morata tudi vidve poskušati biti čimbolj sproščene.
Pa nič ne bo narobe, če bosta psa pri pregledu zobovja posedle..to je še vedno bolje, kot če pes nepričakovano panično odskoči, kar naredi na sodnika zelo slab vtis.. Shocked
Tudi med "otipavanjem" psa lahko držita pri glavi, če pričakujeta kako "čudno" reakcijo Grin

Super: Skupni sprehod.. Smiley..bo zgleda belgijsko malteško švedska...morda še kakšna  kri...
Ja glede sprehoda bi jaz najlaže med vikendom ali pa morda kakšen petek...
najraje kje pri Mostecu ali na PST ju
No zdaj pa še ostali podajte svoje predloge  Cheesy

Pa lepo se imejte čez vikend v družbi vaših 4nožnih prijateljev

Lp,
Nati
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: priprava psa za razstavo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines